• BIST 88.697
  • Altın 144,311
  • Dolar 3,6280
  • Euro 3,8490
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 13 °C

Çevre Haberleri

Avrupa’nın havası en kirli 10 kentinde 8’i Türkiye’de
Avrupa’nın havası en kirli 10 kentinde 8’i Türkiye’deDünya Sağlık Örgütü’nün (World Health Organization - WHO) verileri, Avrupa’da havası en kirli 10 kentten 8’inin Türkiye’de olduğunu ortaya koydu.
Sosyal ve çevresel yatırım amaçlı projelere TANAP'tan destek
Sosyal ve çevresel yatırım amaçlı projelere TANAP'tan destekTrans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP), geçtiği güzergah üzerinde yürütülen Sosyal ve Çevresel Yatırım amaçlı 6 projeye 14 milyon TL fon desteği sağlayacak.
Vira Dergisi yeni sayısında Marmara Denizi’ne dikkat çekiyor
Vira Dergisi yeni sayısında Marmara Denizi’ne dikkat çekiyorİzmit Körfezi’nde yaşanan çevre felaketini inceleyen Vira Deniz Kültürü Dergisi, körfezde uçan, fuel oil’e bulanmış kahverengi martıları görüntüledi.
Kuzey Kutbu çevresindeki kirlilik alarm verici boyutta
Kuzey Kutbu çevresindeki kirlilik alarm verici boyuttaBremerhaven'daki Alfred Wegener Enstitüsü'nün (AWI) araştırmasına göre Kuzey Kutbu çevresindeki deniz tabanındaki çöp geçen yıllara göre çarpıcı bir biçimde arttı.
Tedavileri yapılan deniz kuşları doğaya bırakıldı
Tedavileri yapılan deniz kuşları doğaya bırakıldıİzmit Körfezi'nde geçtiğimiz ay denize sızan akaryakıt sonrası yaşanan çevre felaketinden etkilenen deniz kuşları, tedavilerinin ardından doğaya salındı.
"Çevre Yönetim Sistemleri" seminerine yoğun ilgi gösterildi
"Çevre Yönetim Sistemleri" seminerine yoğun ilgi gösterildiTürk Loydu’nda Amerikalı Uzman Prof. Dr. Bhaskar Kura tarafından “Tersaneler ve Limanlar için Sürdürülebilir Çevre Yönetim Sistemleri" semineri düzenlendi.
İstanbul Boğazı Beykoz açıklarında denize yakıt karıştı
İstanbul Boğazı Beykoz açıklarında denize yakıt karıştıBeykoz açıklarında denize yakıt karıştığı ihbarı üzerine Kıyı Emniyeti'ne bağlı ekipler harekete geçti.
AP üyeleri, geri dönüşüm ve daha az atık için çağrı yapıyor
AP üyeleri, geri dönüşüm ve daha az atık için çağrı yapıyorAvrupa Parlamentosu Çevre Komitesi, atıkların bugün % 44 olan geri dönüştürülme oranının 2030 yılına kadar % 70'lere çıkarılmasını ve depolanmaları durumunda büyük çevresel etkiye sahip bu atıkların depolanmasının ise % 5 ile sınırlandırılmasını istedi.
Türk Loydu, ÇŞB tarafından doğrulayıcı kuruluş olarak yetkilendirildi
Türk Loydu, ÇŞB tarafından doğrulayıcı kuruluş olarak yetkilendirildiEmisyon raporlarının değerlendirilmesi ve doğrulanması aşamasında Türk Loydu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından doğrulayıcı kuruluş olarak yetkilendirildi.
Bodrum'da deniz dibi temizliği gerçekleştirildi
Bodrum'da deniz dibi temizliği gerçekleştirildiBodrum Belediyesi’nin “Denize en çok MAVİ yakışır” sloganıyla bu yıl üçüncü kez düzenlediği deniz dibi temizlik kampanyasının ilk ayağı, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da katılımıyla Yalıçiftlik koyunda yapıldı.
Tersaneler ve limanlar için sürdürülebilir çevre yönetimi semineri
Tersaneler ve limanlar için sürdürülebilir çevre yönetimi semineriTürk Loydu ve YTÜ Yıldız Sürekli Eğitim Merkezi işbirliğinde, "Tersaneler ve Limanlar için Sürdürülebilir Çevre Yönetim Sistemleri" konu başlıklı ücretsiz seminer düzenleniyor.
Kuşların ölümüne neden olan liman hakkında suç duyurusu
Kuşların ölümüne neden olan liman hakkında suç duyurusuOrman ve Su İşleri Kocaeli Şubesi, İzmit Körfezi'ne yaklaşık 100 ton yakıtın sızmasına neden olarak su kuşlarının ölümüne yol açan liman hakkında Kara Avcılığı Kanunu gereğince suç duyurusunda bulundu.
Türk P&I Genel Müdürü Ufuk Teker "Denizcilik Sigortaları"nı anlattı
Türk P&I Genel Müdürü Ufuk Teker "Denizcilik Sigortaları"nı anlattıHabertürk'te Noyan Doğan'ın sunduğu Bakış programında "Deniz Araçları Sigortası" konusu Türk P&I Genel Müdürü Ufuk Teker ile konuşuldu.
Denizcilerden “Mavi Körfez 3” teşekkürü
Denizcilerden “Mavi Körfez 3” teşekkürüİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Şubat ayında hizmete girmesi planlanan “Mavi Körfez 3” adlı deniz süpürgesi, son aylarda akaryakıt sızıntısı kaynaklı deniz kirliliğiyle mücadele eden denizcilik sektörüne moral verdi.
Marmara Denizi'ndeki kirlilik havadan böyle görüntülendi
Marmara Denizi'ndeki kirlilik havadan böyle görüntülendiGeçtiğimiz Cuma günü Marmara Denizi'nde M/V Bereket isimli kargo gemisinin batması sonucu yaşanan deniz kirliliği havadan görüntülendi.
"Mavi Körfez 3" İzmir'in can simidi olacak!
"Mavi Körfez 3" İzmir'in can simidi olacak!İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Mavi Körfez 3” adı verilen yeni deniz süpürgesi, petrol sızıntısı gibi çevre felaketlerine de hızlı müdahale imkanı sağlayan sıvı atık toplama özelliğiyle İzmir'de bir ilk olacak.
Mavi Bayrak ulusal jürisi Çanakkale’de toplandı
Mavi Bayrak ulusal jürisi Çanakkale’de toplandıTürkiye`nin 2017 yılı için Mavi Bayrak Ödülü alacak plaj ve marinaları değerlendirecek olan Ulusal Juri Çanakkale Truva Otel`de toplandı.
100 tondan fazla fuel-oil denize döküldü
100 tondan fazla fuel-oil denize döküldüKocaeli’ndeki bir yakıt toplama tankından sızan tonlarca petrolün Marmara Denizi’ne karışması, çevrecileri ve bilim insanlarını harekete geçirdi.
İzmit Körfezi'ndeki çevre felaketine ÇŞB'den açıklama
İzmit Körfezi'ndeki çevre felaketine ÇŞB'den açıklamaÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kocaeli'nin Dilovası ilçesindeki limanda iki tank arasında ikmal yapılırken denize akaryakıt sızması sonucu oluşan kirliliğe ilişkin açıklamada bulundu.
Kocaeli’deki kirlilik biyolojik çeşitliliği ve insan sağlığını tehdit ediyor
Kocaeli’deki kirlilik biyolojik çeşitliliği ve insan sağlığını tehdit ediyorKocaeli'nin Dilovası ilçesinde bulunan Diliskelesi’nde perşembe günü sızmaya başlayan fuel oil, bölgede büyük bir doğa katliamına yol açtı.
Deniz canlıları Darıca’da tedavi altına alındı
Deniz canlıları Darıca’da tedavi altına alındıİzmit Körfezi'nde geçtiğimiz hafta bir limanda tonlarca akaryakıtın denize dağılmasıyla yaşanan çevre felaketi sonrasında yakıta ve zifte bulanan deniz kuşları Darıca Hayvanat Bahçesi'nde tedavi altına alındı.
Demir: "Haklı olduğumuz bu kaza ile kanıtlandı"
Demir: "Haklı olduğumuz bu kaza ile kanıtlandı"ÇEŞTOB Başkan Yardımcısı Demir: "Turizmciler olarak yıllardır balık çiftliklerinin kaldırılması için feryat ediyoruz. Ne kadar haklı olduğumuz bu kaza ile kanıtlandı." dedi.
İzmit Körfezi'nde çevre felaketi
İzmit Körfezi'nde çevre felaketiİzmit Körfezi’nde büyük bir çevre kirliliği yaşandı. Poliport Limanı kaynaklı olduğu iddia edilen fueloil sızıntısı nedeniyle, körfezin ciddi boyutta zarar gördüğü bildirildi.
Dalaman yat limanı projesine iptal kararı verildi
Dalaman yat limanı projesine iptal kararı verildiİlk ihalesi 1995 yılında yapılan ve uzun yıllar bölge gündeminde kalan, Dalaman Yat Limanı; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü kararı ile iptal edildi.
IMO Kutup Kodu kapsamlı içeriğiyle yürürlüğe girdi
IMO Kutup Kodu kapsamlı içeriğiyle yürürlüğe girdiIMO Kutup Kodu kapsamlı içeriğiyle yürürlüğe girdi Kuzey ve Güney Kutup sularında seyreden gemiler için hazırlanan ve kutup çevresi ile denizcilerin ve yolcuların güvenliğini sağlamayı amaçlayan zorunlu "Kutup Kodu" 1 Ocak 2017'de yürürlüğe girdi.
Çeşme'deki felaketin boyutu gözler önüne serildi
Çeşme'deki felaketin boyutu gözler önüne serildiAvukat Senih Özay ve arkadaşları, kaza yapan 'Lady Tuna' gemisinin sebep olduğu çevre felaketiyle ilgili bir keşif yaptı. Özay ve arkadaşlarının yaptığı keşif felaketin boyutunu gözler önüne serdi.
TEMA Vakfı 2016 yılının iyi ve kötü çevre olaylarını değerlendirdi
TEMA Vakfı 2016 yılının iyi ve kötü çevre olaylarını değerlendirdiTEMA Vakfı, doğal varlıklar açısından 2016 yılında yaşanan iyi ve kötü gelişmeleri değerlendirdi.
Milletvekili Balbay Çeşme'deki yakıt sızıntısını meclise taşıdı
Milletvekili Balbay Çeşme'deki yakıt sızıntısını meclise taşıdıCHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Çeşme Ildır Körfezi'nde karaya oturan gemiden tonlarca fuel-oilin sızmasını meclis gündemine taşıdı.
1 2 3 4 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75