• BIST 81.865
  • Altın 148,841
  • Dolar 3,8026
  • Euro 4,0554
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 9 °C

Çevre Haberleri

Demir: "Haklı olduğumuz bu kaza ile kanıtlandı"
Demir: "Haklı olduğumuz bu kaza ile kanıtlandı"ÇEŞTOB Başkan Yardımcısı Demir: "Turizmciler olarak yıllardır balık çiftliklerinin kaldırılması için feryat ediyoruz. Ne kadar haklı olduğumuz bu kaza ile kanıtlandı." dedi.
İzmit Körfezi'nde çevre felaketi
İzmit Körfezi'nde çevre felaketiİzmit Körfezi’nde büyük bir çevre kirliliği yaşandı. Poliport Limanı kaynaklı olduğu iddia edilen fueloil sızıntısı nedeniyle, körfezin ciddi boyutta zarar gördüğü bildirildi.
Dalaman yat limanı projesine iptal kararı verildi
Dalaman yat limanı projesine iptal kararı verildiİlk ihalesi 1995 yılında yapılan ve uzun yıllar bölge gündeminde kalan, Dalaman Yat Limanı; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü kararı ile iptal edildi.
IMO Kutup Kodu kapsamlı içeriğiyle yürürlüğe girdi
IMO Kutup Kodu kapsamlı içeriğiyle yürürlüğe girdiIMO Kutup Kodu kapsamlı içeriğiyle yürürlüğe girdi Kuzey ve Güney Kutup sularında seyreden gemiler için hazırlanan ve kutup çevresi ile denizcilerin ve yolcuların güvenliğini sağlamayı amaçlayan zorunlu "Kutup Kodu" 1 Ocak 2017'de yürürlüğe girdi.
Çeşme'deki felaketin boyutu gözler önüne serildi
Çeşme'deki felaketin boyutu gözler önüne serildiAvukat Senih Özay ve arkadaşları, kaza yapan 'Lady Tuna' gemisinin sebep olduğu çevre felaketiyle ilgili bir keşif yaptı. Özay ve arkadaşlarının yaptığı keşif felaketin boyutunu gözler önüne serdi.
TEMA Vakfı 2016 yılının iyi ve kötü çevre olaylarını değerlendirdi
TEMA Vakfı 2016 yılının iyi ve kötü çevre olaylarını değerlendirdiTEMA Vakfı, doğal varlıklar açısından 2016 yılında yaşanan iyi ve kötü gelişmeleri değerlendirdi.
Milletvekili Balbay Çeşme'deki yakıt sızıntısını meclise taşıdı
Milletvekili Balbay Çeşme'deki yakıt sızıntısını meclise taşıdıCHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Çeşme Ildır Körfezi'nde karaya oturan gemiden tonlarca fuel-oilin sızmasını meclis gündemine taşıdı.
2017'de ön plana çıkacak çevre olayları neler oldu?
2017'de ön plana çıkacak çevre olayları neler oldu?The Guardian Gazetesi 2017 yılında ön plana çıkacak çevre olaylarını değerlendirdi. 2017’ye damgasını vuracak ve küresel anlamda yansımalarını göreceğimiz önemli gelişmeler neler olacak peki?
IMO'dan 'daha temiz dünya' için bir adım daha
IMO'dan 'daha temiz dünya' için bir adım dahaIMO gemilerden kaynaklanan sera gazı emisyonlarının azaltılması için yeni bir karar daha aldı. Avrupalı armatörlerin, Gemi Emisyonlarının Küresel Düzenlemesi hakkındaki IMO kararlarını memnuniyetle karşıladığı bildirildi.
Çevre Bakanlığı'ndan Bozcaada açıklaması
Çevre Bakanlığı'ndan Bozcaada açıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, Çanakkale'nin Bozcaada ilçesi Sulubahçe mevkisi kıyılarında hiçbir şekilde yapılaşmaya izin verilmeyeceği bildirildi.
Antalya Kaş'ta üzücü manzara
Antalya Kaş'ta üzücü manzaraAntalya'nın Kaş ilçesinde dalgıçların yaptığı temizlik çalışması sonucunda denizden 100 çuval atık çıkarıldı.
Ataköy Mega Yat Limanı'na neden mühür vuruldu?
Ataköy Mega Yat Limanı'na neden mühür vuruldu?İstanbul Ataköy'de sürdürülen mega yat limanı projesi için verilen inşaat ruhsatına karşı açılan davayı kazanan Bakırköy Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü inşaatı mühürledi.
'İklim Değişikliği Eylem Planı'na çevreci ödül
'İklim Değişikliği Eylem Planı'na çevreci ödülGaranti Bankası, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından "İklim Değişikliği Eylem Planı" ile ödül aldı.
Barbaros Denizcilik Kulübü’nün üyeleri kıyı temizliği etkinliğinde buluştu
Barbaros Denizcilik Kulübü’nün üyeleri kıyı temizliği etkinliğinde buluştuAkdeniz çevresindeki 21 ülke 482 şehirde eşzamanlı gerçekleştirilen ICC-Uluslararası Kıyı Temizliği etkinliğine Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi öğrencileri ve Barbaros Denizcilik Kulübü üyeleri de katıldı.
TURMEPA gönüllüsü öğrencilerden anlamlı davranış
TURMEPA gönüllüsü öğrencilerden anlamlı davranışDenizTemiz Derneği/TURMEPA Antalya Şubesi gönüllüleri ve Fettah Tamince Denizcilik Lisesi öğrencileri, Konyaaltı sahilinde temizlik çalışması yaptı.
Urla kıyılarında temizlik seferberliği
Urla kıyılarında temizlik seferberliğiHer yıl yüzden fazla ülkede yüzbinlerce deniz gönüllüsünün katılımıyla düzenlenen “Uluslararası Kıyı Temizliği (International Coastal Cleanup – ICC) Kampanyası”, 15 Ekim Cumartesi günü dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye’de farklı noktalarda yapılacak.
Arıtma tesisine tepkiler büyüyor
Arıtma tesisine tepkiler büyüyor41 milyon liralık yatırımla 50 bin kişi kapasiteli olarak inşa edilen Yenifoça İleri Biyolojik Arıtma Tesisinin derin su deşarj sistemi ihalesi yapılmadan devreye alınması tepilere neden oldu.
Afrika'da Deniz Güvenliği Zirvesi’ne doğru
Afrika'da Deniz Güvenliği Zirvesi’ne doğruTogo'da 15 Ekim'de düzenlenecek "Afrika Birliği Deniz Güvenliği ve Afrika'da Kalkınma Zirvesi"ne hazırlık toplantıları başladı.
Deniz Otobüsü İskelesi İmar Planı Askıya Çıktı
Deniz Otobüsü İskelesi İmar Planı Askıya ÇıktıTuzla Deniz Otobüsü İskelesi imar planları Bakanlık tarafından onaylanarak 30 gün boyunca askıya çıkarıldı.
Armatörlere 50 milyar dolar 'biyo istila' faturası
Armatörlere 50 milyar dolar 'biyo istila' faturasıBalast Suyu Sözleşmesi yürürlüğe giriyor, gemilere işgalci mikroorganizmaları arıtma sistemi zorunluluğu geliyor.
Denizi kirleten gemiye 96 bin lira ceza kesildi
Denizi kirleten gemiye 96 bin lira ceza kesildiAntalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü ekipleri, deniz kirliliğine neden olan bir gemiye 96 bin 559 TL para cezası uyguladı.
Sultan 2. Abdülhamid'in hayali gerçek oluyor
Sultan 2. Abdülhamid'in hayali gerçek oluyorSultan 2. Abdülhamid'in hayali olan Filyos Vadi Projesi hayata geçiyor. Başbakan Binali Yıldırım projenin temel atma töreni için Ekim ayında Zonguldak'a gidecek.
Türkiye 'çevre performansı'nda sınıfta kaldı
Türkiye 'çevre performansı'nda sınıfta kaldı180 ülke arasından 177'inci sırada yer alan Türkiye, 'çevre performansı'nda sınıfta kaldı.
Uludağ çevre kirliliği ile karşı karşıya
Uludağ çevre kirliliği ile karşı karşıyaKış ve doğa turizminin önemli merkezlerinden olan Uludağ, sorumsuz insanlar yüzünden çevre kirliği ile karşı karşıya kalıyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, çevre koruma filosunu genişletiyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi, çevre koruma filosunu genişletiyorİzmir Büyükşehir Belediyesi, halen 3 gemiyle sürdürdüğü körfez yüzey temizlik çalışmalarını takviye için filosunu genişletiyor.
İstanbul İHA'lar ile koruma altında
İstanbul İHA'lar ile koruma altındaİstanbul kıyılarını korumak için İHA'lar da devreye girdi.
Yüzlerce deniz yıldızı karaya vurdu
Yüzlerce deniz yıldızı karaya vurduTekirdağ’ın Marmara Denizi’ne kıyısı olan Kumbağ Mahallesi’nde yüzlerce ölü deniz yıldızı karaya vurdu. Sahilde deniz yıldızlarını görünce şaşıran tatilcilerden bazıları toplayıp denize geri atarken, bir çoğu da sepetlere topladı.
Sahiller için yaptı
Sahiller için yaptıTekirdağ'da Asyaport'un Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer, piyasada 200 bin liraya satılan deniz süpürgesini kendi Ar-Ge ekibiyle 60 bin liraya mal ederek yaptı.
1 2 3 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75