• BIST 99.639
  • Altın 141,772
  • Dolar 3,5028
  • Euro 3,9236
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 25 °C

Imo Haberleri

Sera gazı emisyonları hakkında ortak zemin bulunmalı
Sera gazı emisyonları hakkında ortak zemin bulunmalıDonald Trump'ın Paris İklim Anlaşması'ndan çekilme kararından sonra, IMO'nun ve denizcilik sektörünün sera gazı emisyonları hakkında bir an önce ortak bir zeminde buluşması gerekiyor.
Katar'dan IMO'ya deniz ablukasıyla ilgili mesaj gönderildi
Katar'dan IMO'ya deniz ablukasıyla ilgili mesaj gönderildiKatar Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Saliti, IMO Genel Sekreteri Lim'e ülkesine yönelik deniz ablukasıyla ilgili mesaj gönderdi.
HNS Sözleşmesi'ni ilk imzalayan Norveç oldu
HNS Sözleşmesi'ni ilk imzalayan Norveç olduGemilerle taşınan tehlikeli ve zararlı yüklerin sebep olduğu zararların tazmini ve sorumluluğu hakkında hükümler içeren ve 2010 yılında IMO tarafından kabul edilen HNS Sözleşmesi'ni ilk imzalayan ülke Norveç oldu.
Iridium sisteminin GMDSS ile uyumluluğu test ediliyor
Iridium sisteminin GMDSS ile uyumluluğu test ediliyorABD'li uydu şirketi Iridium, GMDSS teknolojisinin tek tedarikçisi konumundaki Inmarsat'a alternatif sunma talebinin ardından, geçtiğimiz yıldan bu yana kaydettiği ilerlemeleri NCSR Altkomitesi'nin 4. oturumunda değerlendirildi.
KRHT 3. Hazırlık Toplantısı Yılport ev sahipliğinde yapıldı
KRHT 3. Hazırlık Toplantısı Yılport ev sahipliğinde yapıldıKılavuzluk/Römorkör Hizmetleri ve Teknolojileri Kongresi 2017'nin 3. hazırlık toplantısı Yılport'un ev sahipliğinde Gemlik’te yapıldı.
Gemi kaynaklı petrol kirliliğine karşı 50 yıllık çalışma sergilendi
Gemi kaynaklı petrol kirliliğine karşı 50 yıllık çalışma sergilendiIMO, Uluslararası Tanker Sahipleri Kirlilik Federasyonu ve Uluslararası Petrol Kirliliği Tazmin Fonu; hükümet ve sektör arasındaki 50 yıllık başarılı işbirliğini göstermek amacıyla bir sergi düzenledi.
İMEAK DTO’da “MRV Kuralları” semineri düzenlendi
İMEAK DTO’da “MRV Kuralları” semineri düzenlendiİMEAK Deniz Ticaret Odası’nda, denizcilik sektörünü yakından ilgilendiren “Avrupa Birliği Sera Gazı Emisyonları (MRV) Kuralları” konulu bir seminer gerçekleştirildi. 29 Mart Çarşamba günü yapılan seminere denizcilik sektörü yoğun ilgi gösterdi.
Hinchliffe: "Avrupa’nın kibri IMO’ya üye ülkeleri yok sayıyor"
Hinchliffe: "Avrupa’nın kibri IMO’ya üye ülkeleri yok sayıyor"Denizcilik dünyası bir süredir Avrupa Birliği (AB) ve Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) arasında CO2 emisyonlarının azaltılmasıyla ilgili izlenecek strateji yüzünden yaşanan bir çekişmeye tanık oluyor.
​"İstihdam Seferberliği" çağrısına Exposhipping'ten destek
​"İstihdam Seferberliği" çağrısına Exposhipping'ten destek14. Uluslararası Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı, sektördeki kadın istihdamını artırma hedefini desteklemek üzere denizcilik okullarından yeni mezun kadın denizcilere kucak açtı.
GEMİMO'dan "Türk Denizcilik Sektörü Çalışanları" anketi
GEMİMO'dan "Türk Denizcilik Sektörü Çalışanları" anketiGEMİMO Kadın Çalışma Grubu, 8 Mart 2017 Dünya Kadınlar Günü'nde düzenlenecek olan Yakamoz: Deniz ve Kadın Sempozyumu'na özel bir anket düzenledi.
2017 Dünya Denizcilik Günü teması belirlendi
2017 Dünya Denizcilik Günü teması belirlendiDünya Denizcilik Örgütü (IMO), 2017 Dünya Denizcilik Günü temasını "Gemiler, limanlar ve insanlar birbirine bağlıdır" olarak belirledi.
Gemilerin demirlenmesi/bağlanması rehberi hazırlanıyor
Gemilerin demirlenmesi/bağlanması rehberi hazırlanıyorKazaları Araştırma Alman Federal Bürosu (BSU), Maersk kazasından sonra yayımladığı bir raporda demirleme/bağlama işlemleriyle ilgilikuralların eksikliğine dikkat çekti.
Trelawayn "Deniz Güvenliğinde Önlem Stratejileri"ne dikkat çekti
Trelawayn "Deniz Güvenliğinde Önlem Stratejileri"ne dikkat çektiIMO Deniz Güvenliği ve Kolaylaştırılması Danışmanı Chris Trelawayn, Birleşmiş Milletler Müzakerelerinde (13 Şubat 2017) deniz güvenliği tehditti riskine karşın alınacak iyi koordine edilmiş stratejilerin belirlenmesinin gerekliliğine dikkat çekti.
Sanmar, Rimorchiatori Napoletani'den 2 römorkör siparişi aldı
Sanmar, Rimorchiatori Napoletani'den 2 römorkör siparişi aldıSanmar Denizcilik, İtalya’nın asırlık firması Napolili Rimorchiatori Napoletani (RN)’den 2 yeni römorkör inşa siparişi aldı.
Kızılırmak'ta Eskimo usulu balık avı
Kızılırmak'ta Eskimo usulu balık avıTürkiye'nin en uzun nehri Kızılırmak'ın bazı bölümleri buzla kaplandı vatandaşlar bunu fırsat bilip "Eskimo" usulu balık avladı.
Kitack Lim AB'nin sera gazı emisyonları hakkındaki kararını eleştirdi
Kitack Lim AB'nin sera gazı emisyonları hakkındaki kararını eleştirdiIMO Genel Sekreteri Kitack Lim, Avrupa Parlamentosu'nun uluslararası deniz taşımacılığını Avrupa Birliği Karbon Ticareti Sistemi (ETS – Emissions Trading System)'ne dâhil etme kararından sonra Avrupalı yetkililere resmi bir mektup yazdı.
“Deniz ve Kadın” kısa film yarışması düzenleniyor
“Deniz ve Kadın” kısa film yarışması düzenleniyor8 Mart 2017 tarihinde düzenlenecek “Yakamoz: Deniz ve Kadın Sempozyumu”na özel “Deniz ve Kadın” temalı kısa film yarışması düzenleniyor!
Gaz yakıtlı gemiler için yeni IMO kodu yürürlüğe girdi
Gaz yakıtlı gemiler için yeni IMO kodu yürürlüğe girdiGaz veya Düşük Parlama Noktalı Diğer Yakıtları Kullanan Gemilerin Güvenliği için Uluslararası Kod (IGF Code) 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle yürürlüğe girdi.
IMO Kutup Kodu kapsamlı içeriğiyle yürürlüğe girdi
IMO Kutup Kodu kapsamlı içeriğiyle yürürlüğe girdiIMO Kutup Kodu kapsamlı içeriğiyle yürürlüğe girdi Kuzey ve Güney Kutup sularında seyreden gemiler için hazırlanan ve kutup çevresi ile denizcilerin ve yolcuların güvenliğini sağlamayı amaçlayan zorunlu "Kutup Kodu" 1 Ocak 2017'de yürürlüğe girdi.
Şangay, Trinidad ve Tobago denizcilik teknoloji merkezleri olarak seçildi
Şangay, Trinidad ve Tobago denizcilik teknoloji merkezleri olarak seçildiIMO, iklim değişikliğinin olumsuz etkilerini azaltmayı hedefleyen yeni projesi için Avrupa Birliği'nden aldığı fonla Denizcilik Teknolojisi İşbirliği Merkezleri (MTCC) kuruyor.
Bahçeli'nin 'Çarkçıbaşı' benzetmesine GEMİMO'dan sert tepki
Bahçeli'nin 'Çarkçıbaşı' benzetmesine GEMİMO'dan sert tepkiMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yaptığı 'Çarkçıbaşı' benzetmesine GEMİMO Başkanı Feramuz Aşkın'dan sert tepki.
AP'nin yeni kararı bütün dünya denizciliğini ilgilendiriyor
AP'nin yeni kararı bütün dünya denizciliğini ilgilendiriyorAvrupa Parlamentosu Çevre Komitesi, uluslararası deniz taşımacılığını Avrupa Birliği Karbon Ticareti Sistemi (ETS – Emissions Trading System)'ne dâhil etmeye yönelik tek taraflı bir karar aldı.
Dr. Wiswall’a “2015 Uluslararası Denizcilik Ödülü” verildi
Dr. Wiswall’a “2015 Uluslararası Denizcilik Ödülü” verildiDeniz Hukukçusu Dr. Frank Wiswall’a yıllar boyu IMO’nun çalışmalarına vermiş olduğu katkılardan dolayı “2015 Uluslararası Denizcilik Ödülü”ne layık görüldü.
Kadın Kaptan "IMO Denizde Olağanüstü Cesaret Ödülü" sahibi oldu
Kadın Kaptan "IMO Denizde Olağanüstü Cesaret Ödülü" sahibi olduHindistan'ın ilk kadın kaptanı olan Radhika Menon, aynı zamanda "IMO Denizde Olağanüstü Cesaret Ödülü"nü alan ilk kadın kaptan oldu.
IMO'dan "düşük kükürtlü akaryakıt" bilgilendirmesi
IMO'dan "düşük kükürtlü akaryakıt" bilgilendirmesiGemilerin düşük kükürtlü akaryakıt gereksinime uymaları için 2020 tarihini saptayan Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO), resmi web sitesinde konuyla ilgili bir yazı yayınladı.
"Osmanlı Devleti, Akdeniz'de bir hukuk oluşturdu"
"Osmanlı Devleti, Akdeniz'de bir hukuk oluşturdu"Prof. Dr. İdris Bostan, çok fazla gündeme getirilmese de Osmanlıların 13. yüzyıldan itibaren deniz ticaretine son derece ilgi duyduğunu söyledi. Bostan, "Osmanlılar Akdeniz'de bir hukuk oluşturdu" dedi.
Denizciliğin gelişmesinde "ulusal medya" faktörü
Denizciliğin gelişmesinde "ulusal medya" faktörüIHS Maritime & Trade Baş Muhabiri Richard Clayton, denizciliğin vazgeçilmez olduğunun dünyaya anlatılmasında medyanın rolüne dikkat çekti. Clayton, "Denizciliğin gelişmesi için ulusal medyaya odaklanmak gerekiyor" dedi.
IMO'dan 'daha temiz dünya' için bir adım daha
IMO'dan 'daha temiz dünya' için bir adım dahaIMO gemilerden kaynaklanan sera gazı emisyonlarının azaltılması için yeni bir karar daha aldı. Avrupalı armatörlerin, Gemi Emisyonlarının Küresel Düzenlemesi hakkındaki IMO kararlarını memnuniyetle karşıladığı bildirildi.
1 2 3 4 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75