• BIST 88.813
  • Altın 144,373
  • Dolar 3,6315
  • Euro 3,8570
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 9 °C
  • İzmir 15 °C

Imo Haberleri

2017 Dünya Denizcilik Günü teması belirlendi
2017 Dünya Denizcilik Günü teması belirlendiDünya Denizcilik Örgütü (IMO), 2017 Dünya Denizcilik Günü temasını "Gemiler, limanlar ve insanlar birbirine bağlıdır" olarak belirledi.
Gemilerin demirlenmesi/bağlanması rehberi hazırlanıyor
Gemilerin demirlenmesi/bağlanması rehberi hazırlanıyorKazaları Araştırma Alman Federal Bürosu (BSU), Maersk kazasından sonra yayımladığı bir raporda demirleme/bağlama işlemleriyle ilgilikuralların eksikliğine dikkat çekti.
Trelawayn "Deniz Güvenliğinde Önlem Stratejileri"ne dikkat çekti
Trelawayn "Deniz Güvenliğinde Önlem Stratejileri"ne dikkat çektiIMO Deniz Güvenliği ve Kolaylaştırılması Danışmanı Chris Trelawayn, Birleşmiş Milletler Müzakerelerinde (13 Şubat 2017) deniz güvenliği tehditti riskine karşın alınacak iyi koordine edilmiş stratejilerin belirlenmesinin gerekliliğine dikkat çekti.
Sanmar, Rimorchiatori Napoletani'den 2 römorkör siparişi aldı
Sanmar, Rimorchiatori Napoletani'den 2 römorkör siparişi aldıSanmar Denizcilik, İtalya’nın asırlık firması Napolili Rimorchiatori Napoletani (RN)’den 2 yeni römorkör inşa siparişi aldı.
Kızılırmak'ta Eskimo usulu balık avı
Kızılırmak'ta Eskimo usulu balık avıTürkiye'nin en uzun nehri Kızılırmak'ın bazı bölümleri buzla kaplandı vatandaşlar bunu fırsat bilip "Eskimo" usulu balık avladı.
Kitack Lim AB'nin sera gazı emisyonları hakkındaki kararını eleştirdi
Kitack Lim AB'nin sera gazı emisyonları hakkındaki kararını eleştirdiIMO Genel Sekreteri Kitack Lim, Avrupa Parlamentosu'nun uluslararası deniz taşımacılığını Avrupa Birliği Karbon Ticareti Sistemi (ETS – Emissions Trading System)'ne dâhil etme kararından sonra Avrupalı yetkililere resmi bir mektup yazdı.
“Deniz ve Kadın” kısa film yarışması düzenleniyor
“Deniz ve Kadın” kısa film yarışması düzenleniyor8 Mart 2017 tarihinde düzenlenecek “Yakamoz: Deniz ve Kadın Sempozyumu”na özel “Deniz ve Kadın” temalı kısa film yarışması düzenleniyor!
Gaz yakıtlı gemiler için yeni IMO kodu yürürlüğe girdi
Gaz yakıtlı gemiler için yeni IMO kodu yürürlüğe girdiGaz veya Düşük Parlama Noktalı Diğer Yakıtları Kullanan Gemilerin Güvenliği için Uluslararası Kod (IGF Code) 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle yürürlüğe girdi.
IMO Kutup Kodu kapsamlı içeriğiyle yürürlüğe girdi
IMO Kutup Kodu kapsamlı içeriğiyle yürürlüğe girdiIMO Kutup Kodu kapsamlı içeriğiyle yürürlüğe girdi Kuzey ve Güney Kutup sularında seyreden gemiler için hazırlanan ve kutup çevresi ile denizcilerin ve yolcuların güvenliğini sağlamayı amaçlayan zorunlu "Kutup Kodu" 1 Ocak 2017'de yürürlüğe girdi.
Şangay, Trinidad ve Tobago denizcilik teknoloji merkezleri olarak seçildi
Şangay, Trinidad ve Tobago denizcilik teknoloji merkezleri olarak seçildiIMO, iklim değişikliğinin olumsuz etkilerini azaltmayı hedefleyen yeni projesi için Avrupa Birliği'nden aldığı fonla Denizcilik Teknolojisi İşbirliği Merkezleri (MTCC) kuruyor.
Bahçeli'nin 'Çarkçıbaşı' benzetmesine GEMİMO'dan sert tepki
Bahçeli'nin 'Çarkçıbaşı' benzetmesine GEMİMO'dan sert tepkiMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yaptığı 'Çarkçıbaşı' benzetmesine GEMİMO Başkanı Feramuz Aşkın'dan sert tepki.
AP'nin yeni kararı bütün dünya denizciliğini ilgilendiriyor
AP'nin yeni kararı bütün dünya denizciliğini ilgilendiriyorAvrupa Parlamentosu Çevre Komitesi, uluslararası deniz taşımacılığını Avrupa Birliği Karbon Ticareti Sistemi (ETS – Emissions Trading System)'ne dâhil etmeye yönelik tek taraflı bir karar aldı.
Dr. Wiswall’a “2015 Uluslararası Denizcilik Ödülü” verildi
Dr. Wiswall’a “2015 Uluslararası Denizcilik Ödülü” verildiDeniz Hukukçusu Dr. Frank Wiswall’a yıllar boyu IMO’nun çalışmalarına vermiş olduğu katkılardan dolayı “2015 Uluslararası Denizcilik Ödülü”ne layık görüldü.
Kadın Kaptan "IMO Denizde Olağanüstü Cesaret Ödülü" sahibi oldu
Kadın Kaptan "IMO Denizde Olağanüstü Cesaret Ödülü" sahibi olduHindistan'ın ilk kadın kaptanı olan Radhika Menon, aynı zamanda "IMO Denizde Olağanüstü Cesaret Ödülü"nü alan ilk kadın kaptan oldu.
IMO'dan "düşük kükürtlü akaryakıt" bilgilendirmesi
IMO'dan "düşük kükürtlü akaryakıt" bilgilendirmesiGemilerin düşük kükürtlü akaryakıt gereksinime uymaları için 2020 tarihini saptayan Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO), resmi web sitesinde konuyla ilgili bir yazı yayınladı.
"Osmanlı Devleti, Akdeniz'de bir hukuk oluşturdu"
"Osmanlı Devleti, Akdeniz'de bir hukuk oluşturdu"Prof. Dr. İdris Bostan, çok fazla gündeme getirilmese de Osmanlıların 13. yüzyıldan itibaren deniz ticaretine son derece ilgi duyduğunu söyledi. Bostan, "Osmanlılar Akdeniz'de bir hukuk oluşturdu" dedi.
Denizciliğin gelişmesinde "ulusal medya" faktörü
Denizciliğin gelişmesinde "ulusal medya" faktörüIHS Maritime & Trade Baş Muhabiri Richard Clayton, denizciliğin vazgeçilmez olduğunun dünyaya anlatılmasında medyanın rolüne dikkat çekti. Clayton, "Denizciliğin gelişmesi için ulusal medyaya odaklanmak gerekiyor" dedi.
IMO'dan 'daha temiz dünya' için bir adım daha
IMO'dan 'daha temiz dünya' için bir adım dahaIMO gemilerden kaynaklanan sera gazı emisyonlarının azaltılması için yeni bir karar daha aldı. Avrupalı armatörlerin, Gemi Emisyonlarının Küresel Düzenlemesi hakkındaki IMO kararlarını memnuniyetle karşıladığı bildirildi.
GEMİMO Kadın Çalışma Grubu'ndan "cinsel istismar" tepkisi
GEMİMO Kadın Çalışma Grubu'ndan "cinsel istismar" tepkisiTMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası Kadın Çalışma Grubu çocuğun cinsel istismarı suçunda değişiklik yapılması için hazırlanan Kanun Tasarısı hakkında kamuoyu duyurusunda bulundu.
Bakan Arslan ve Şevli'den Dentur Avrasya standına ziyaret
Bakan Arslan ve Şevli'den Dentur Avrasya standına ziyaretUDH Bakanı Ahmet Arslan ve UDHB Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemalettin Şevli "Dentur Avrasya" standını ziyaret etti.
Kükürt yasağı pahalıya patlayacak
Kükürt yasağı pahalıya patlayacakGemilere yüzde 3 daha düşük kükürtlü akaryakıt kullanma zorunluluğu getirildi. Uygulama hem armatöre hem bunker şirketlerine milyonlarca dolarlık ek maliyet getirecek.
'Kutup Kodu'nda dünya için büyük risk: Geri dönüşü olmayabilir
'Kutup Kodu'nda dünya için büyük risk: Geri dönüşü olmayabilirVira Haber ve Vira Deniz Kültürü Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hakkı Şen, Denizciliğin Riskleri ve Kriz Yönetimi adlı oturum sonrasında, IMO'nun kabul ettiği 'Kutup Kodu'nun risklerine dikkat çekti.
Bakan Ahmet Arslan'dan denizci ülkelere çağrı
Bakan Ahmet Arslan'dan denizci ülkelere çağrıUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ekip ruhuyla çalışıldığı takdirde denizcilikte başarının kaçınılmaz olduğunu belirtti. Arslan, denizci ülkelere de bu anlamda birliktelik çağrısı yaptı.
Başbakan, IMO Genel Sekreteri Kitack Lim'i kabul etti
Başbakan, IMO Genel Sekreteri Kitack Lim'i kabul ettiBaşbakan Binali Yıldırım, Dünya Denizcilik Örgütü (IMO) Genel Sekreteri Kitack Lim'i Başbakanlık Dolmabahçe Ofisi'nde kabul etti.
Bakan Arslan sektör temsilcilerini tek tek ziyaret etti
Bakan Arslan sektör temsilcilerini tek tek ziyaret ettiUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Haliç Kongre Merkezi'nde denizcilik sektörünün önde gelen firmalarını tek tek ziyaret etti.
Başbakan: Boğazdan geçen gemi sayısı 44 bine geriledi
Başbakan: Boğazdan geçen gemi sayısı 44 bine gerilediBaşbakan Binali Yıldırım, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen IMO Dünya Denizcilik Günü Yan Etkinliği programında konuştu.
Bakan Arslan: "Türkiye'de kayıtlı gemiadamı sayısı 185 bin"
Bakan Arslan: "Türkiye'de kayıtlı gemiadamı sayısı 185 bin"Dünya Denizcilik Günü Yan Etkikinliği'nde konuşma yapan UDHB Bakanı Ahmet Arslan önemli açıklamalarda bulundu.
Denizciliğin kalbi İstanbul'da atmaya başlıyor
Denizciliğin kalbi İstanbul'da atmaya başlıyorHer sene IMO üyesi farklı bir ülkenin ev sahipliğinde düzenlenen "Dünya Denizcilik Günü Yan Etkinliği" 4-6 Kasım'da İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek.
1 2 3 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75