• BIST 99.639
  • Altın 141,772
  • Dolar 3,5028
  • Euro 3,9236
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 25 °C

Ahmet Arslan Haberleri

Kanal İstanbul için "Katkı Payı" modeli gündemde
Kanal İstanbul için "Katkı Payı" modeli gündemdeUDHB Bakanı Ahmet Arslan, büyük yatırımlarda kullanılmak üzere “katkı payı” modelini gündeme aldıklarını açıkladı.
3 bin 515 tekne Türk bayrağına geçti!
3 bin 515 tekne Türk bayrağına geçti!UDHB Ahmet Arslan, 2017 yılının ilk yarısını değerlendirme toplantısında yabancı bayrak taşıyan 3 bin 515 teknenin Türk bayrağına geçtiğini açıkladı.
Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz olacak mı?
Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz olacak mı?Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, vatandaşlar tarafından merak edilen köprü ve otoyolların bayramda geçiş ücretlerinin ne olacağı sorusuna yanıt verdi.
Arslan: Dünyanın en uzun asma köprüsü olacak
Arslan: Dünyanın en uzun asma köprüsü olacakUDHB Ahmet Arslan, "Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılı olan 2023 yılını simgeleyecek şekilde 2 bin 23 metre orta açıklığa sahip köprümüz, orta açıklığı ile dünyanın en uzun asma köprüsü olacak." dedi.
Ahmet Arslan 'Mogan Gölü'nde incelemelerde bulundu
Ahmet Arslan 'Mogan Gölü'nde incelemelerde bulunduUDH Bakanı Ahmet Arslan, Mogan Gölü dip çamuru temizliği kapsamında gerçekleştirilen tarama çalışmalarını inceledi.
Piri Reis Üniversitesi'nde 4. Dönem Mezuniyet Töreni yapıldı
Piri Reis Üniversitesi'nde 4. Dönem Mezuniyet Töreni yapıldıPiri Reis Üniversitesi 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Tuzla-İstanbul'da bulunan PRÜ Deniz Kampüsü'nde gerçekleştirildi.
M/F Jambo törenle Özata Shipyard'da denize indirildi
M/F Jambo törenle Özata Shipyard'da denize indirildiKenya Cumhuriyeti devlet şirketi olan Kenya Ferry Service için Özata Shipyard'da inşa edilen M/F Jambo isimli feribot, UDH Bakanı Ahmet Arslan'ın katıldığı tören ile denize indirildi.
Yabancı bayraklı teknelerin yarısı Türk bayrağına geçti
Yabancı bayraklı teknelerin yarısı Türk bayrağına geçtiUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "KDV oranını yüzde 1'e indiren ve ÖTV’yi sıfırlayan düzenleme sonrasında Türk sahipli olmasına karşın yabancı bayraklı 6 bin tekneden 3 bini Türk bayrağına geçti" dedi.
Prof. Dr. Oral Erdoğan, International Transport Forum'unda
Prof. Dr. Oral Erdoğan, International Transport Forum'undaPîrî Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan International Transport Forum’una katıldı.
"Muteber P&I Kulüpleri ve Sigorta Şirketleri Yönergesi" değişti
"Muteber P&I Kulüpleri ve Sigorta Şirketleri Yönergesi" değişti“Bayrak Devleti Uygulamaları Kapsamındaki İdari İşlemlerde Muteber Kabul Edilecek P&I Kulüpleri ve Sigorta Şirketlerine Dair Yönerge”, Bakan oluru ile değişti.
"Deniz Ticareti Gözetim Hizmetleri Yönetmeliği Uygulama Yönergesi" yürürlüğe girdi
"Deniz Ticareti Gözetim Hizmetleri Yönetmeliği Uygulama Yönergesi" yürürlüğe girdiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın düzenlediği "Deniz Ticareti Gözetim Hi̇zmetleri Yönetmeli̇ği Uygulama Yönergesi" UDH Bakanı Ahmet Arslan tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi.
Bakan Ahmet Arslan: Limanlarımızın öneminin bilincindeyiz
Bakan Ahmet Arslan: Limanlarımızın öneminin bilincindeyizUDHB Arslan, "Çin ve Türkiye arasında Kervan Projesinin Türkiye ve Avrupa'ya yük taşımacılığı gerçekleştirmesinin faydalı olacağını düşünüyorum" dedi.
Bakan Arslan, gemi kazasına ilişkin açıklamada bulundu
Bakan Arslan, gemi kazasına ilişkin açıklamada bulunduUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Karadeniz'de öğlen saatlerinde yaşanan gemi kazasına ilişkin açıklamada bulundu.
1915 Çanakkale Köprüsü "tarih tüpü"yle ölümsüzleşti!
1915 Çanakkale Köprüsü "tarih tüpü"yle ölümsüzleşti!Yapı Merkezi liderliğindeki Daelim – Limak – SK E&C Ortak Girişim Grubu tarafından inşa edilen 1915 Çanakkale Köprüsü’nün temelindeki betonun içine tarih tüpü yerleştirildi.
"UN Ro-Ro" 2017'de vites büyütecek!
"UN Ro-Ro" 2017'de vites büyütecek!Türkiye Avrupa arasındaki Ro-Ro hatlarında sunulan intermodal taşımacılık hizmetinin lider firması U.N. Ro-Ro İşletmeleri A.Ş., Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin 39. Genel Kurulu’nun gala yemeğinde iş ortaklarıyla biraraya geldi.
"Türkiye, dünya taşımacılığında daha fazla pay almalı"
"Türkiye, dünya taşımacılığında daha fazla pay almalı"Arslan, Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, ticaret ve ekonominin olmazsa olmazı ulaşım için sağlıklı altyapı kurmanın önemine işaret etti.
Mustafa Balbay, petrol sızdıran "M/V Bodyer"i TBMM'ne taşıdı
Mustafa Balbay, petrol sızdıran "M/V Bodyer"i TBMM'ne taşıdıCHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay Aliağa’nın Karadut mevkiinde hacizli olarak demirli bulunan M/V Bodyer isimli genel kargo gemisinin akaryakıt tankından litrelerce yakıtın denize sızmasını meclis gündemine taşıdı.
1915 Çanakkale Köprüsü'nün görüntüleri ilk kez yayınlandı
1915 Çanakkale Köprüsü'nün görüntüleri ilk kez yayınlandıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan TRT Haber'e konuk olarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Katılmış olduğu programda 1915 Çanakkale Köprüsü'nün görüntüleri ilk kez yayınlandı.
KOSDER "UDH Bakanı Ahmet Arslan"ı ziyaret etti
KOSDER "UDH Bakanı Ahmet Arslan"ı ziyaret ettiKoster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Çakır ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ı ziyaret etti.
Bakan Arslan: "Bizi mahcup etmeyin"
Bakan Arslan: "Bizi mahcup etmeyin"Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yapılan yeni düzenleme ile 6 bin yabancı bayraklı teknenin Türk bayrağına geçmesini beklediklerini söyledi. Tekne sahiplerine seslenen Arslan, "Bizi mahcup etmeyin" dedi.
UDH Bakanı Arslan "CNR Avrasya Boat Show"u açacak
UDH Bakanı Arslan "CNR Avrasya Boat Show"u açacakCNR Avrasya Boat Show-11.Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı’nın VIP açılışını 10 Şubat Cuma günü (yarın) Saat:14.00’de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yapacak.
Yabancı bayraklı yatlara yurtdışına çıkma zorunluluğu geliyor
Yabancı bayraklı yatlara yurtdışına çıkma zorunluluğu geliyorUDH Bakanı Arslan: Türk sahipli yabancı bayraklı yatlara belli aralıklarla yurtdışına çıkış zorunluluğu getirileceğine söyledi.
Kanal İstanbul'un hafriyatları ile yapay adalar yapılacak
Kanal İstanbul'un hafriyatları ile yapay adalar yapılacakKanal İstanbul projesine yönelik ihalelere bu yıl içinde çıkılması planlanırken, kanaldan çıkarılacak 2.7 milyar metreküp hafriyatla yapılacak yapay adalara yönelik çalışmalar da başladı.
Ahmet Arslan: Kanal İstanbul için 5 güzergâhta ayrıntılı çalışma yapıyoruz
Ahmet Arslan: Kanal İstanbul için 5 güzergâhta ayrıntılı çalışma yapıyoruzAnadolu Ajansı Editör Masası'na canlı yayın konuğu olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Haydarpaşa ve İzmir limanında 'Türk Lirası' kullanılacak
Haydarpaşa ve İzmir limanında 'Türk Lirası' kullanılacakBakan Arslan: "Yabancı para birimleri karşısında milli parayı korumak amacıyla, TCDD tarafından işletilen İzmir ve Haydarpaşa limanlarında 1 Ocak'tan itibaren Türk lirası kullanılmaya başlandı"
Denize ikinci havalimanının temeli Nisan`da atılıyor
Denize ikinci havalimanının temeli Nisan`da atılıyorUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Türkiye'nin dev yatırımlarından biri olacak bu havalimanın altyapı ihalesini kimin kazandığını 10 ila 15 gün içinde açıklayacağız." dedi.
48 saatlik transit geçiş süresi 168 saate çıkıyor
48 saatlik transit geçiş süresi 168 saate çıkıyorTürk denizciliği için önemli sorunlardan olan 48 saat transit geçiş süresi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşeme Bakanlığı’nca yapılan çalışmalar neticesinde 168 saate (7gün) çıkarılıyor.
Beyaz liste için UDHB harekete geçti
Beyaz liste için UDHB harekete geçtiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, art arda limanlarda alıkonulan Türk gemileri yüzünden Türkiye’nin denizcilikte kara listeye alınmaması için harekete geçti.
1 2 3 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75