• BIST 97.717
  • Altın 143,837
  • Dolar 3,5683
  • Euro 3,9936
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 13 °C

Ahmet Arslan Haberleri

Bakan Ahmet Arslan: Limanlarımızın öneminin bilincindeyiz
Bakan Ahmet Arslan: Limanlarımızın öneminin bilincindeyizUDHB Arslan, "Çin ve Türkiye arasında Kervan Projesinin Türkiye ve Avrupa'ya yük taşımacılığı gerçekleştirmesinin faydalı olacağını düşünüyorum" dedi.
Bakan Arslan, gemi kazasına ilişkin açıklamada bulundu
Bakan Arslan, gemi kazasına ilişkin açıklamada bulunduUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Karadeniz'de öğlen saatlerinde yaşanan gemi kazasına ilişkin açıklamada bulundu.
1915 Çanakkale Köprüsü "tarih tüpü"yle ölümsüzleşti!
1915 Çanakkale Köprüsü "tarih tüpü"yle ölümsüzleşti!Yapı Merkezi liderliğindeki Daelim – Limak – SK E&C Ortak Girişim Grubu tarafından inşa edilen 1915 Çanakkale Köprüsü’nün temelindeki betonun içine tarih tüpü yerleştirildi.
"UN Ro-Ro" 2017'de vites büyütecek!
"UN Ro-Ro" 2017'de vites büyütecek!Türkiye Avrupa arasındaki Ro-Ro hatlarında sunulan intermodal taşımacılık hizmetinin lider firması U.N. Ro-Ro İşletmeleri A.Ş., Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin 39. Genel Kurulu’nun gala yemeğinde iş ortaklarıyla biraraya geldi.
"Türkiye, dünya taşımacılığında daha fazla pay almalı"
"Türkiye, dünya taşımacılığında daha fazla pay almalı"Arslan, Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, ticaret ve ekonominin olmazsa olmazı ulaşım için sağlıklı altyapı kurmanın önemine işaret etti.
Mustafa Balbay, petrol sızdıran "M/V Bodyer"i TBMM'ne taşıdı
Mustafa Balbay, petrol sızdıran "M/V Bodyer"i TBMM'ne taşıdıCHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay Aliağa’nın Karadut mevkiinde hacizli olarak demirli bulunan M/V Bodyer isimli genel kargo gemisinin akaryakıt tankından litrelerce yakıtın denize sızmasını meclis gündemine taşıdı.
1915 Çanakkale Köprüsü'nün görüntüleri ilk kez yayınlandı
1915 Çanakkale Köprüsü'nün görüntüleri ilk kez yayınlandıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan TRT Haber'e konuk olarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Katılmış olduğu programda 1915 Çanakkale Köprüsü'nün görüntüleri ilk kez yayınlandı.
KOSDER "UDH Bakanı Ahmet Arslan"ı ziyaret etti
KOSDER "UDH Bakanı Ahmet Arslan"ı ziyaret ettiKoster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Çakır ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ı ziyaret etti.
Bakan Arslan: "Bizi mahcup etmeyin"
Bakan Arslan: "Bizi mahcup etmeyin"Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yapılan yeni düzenleme ile 6 bin yabancı bayraklı teknenin Türk bayrağına geçmesini beklediklerini söyledi. Tekne sahiplerine seslenen Arslan, "Bizi mahcup etmeyin" dedi.
UDH Bakanı Arslan "CNR Avrasya Boat Show"u açacak
UDH Bakanı Arslan "CNR Avrasya Boat Show"u açacakCNR Avrasya Boat Show-11.Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı’nın VIP açılışını 10 Şubat Cuma günü (yarın) Saat:14.00’de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yapacak.
Yabancı bayraklı yatlara yurtdışına çıkma zorunluluğu geliyor
Yabancı bayraklı yatlara yurtdışına çıkma zorunluluğu geliyorUDH Bakanı Arslan: Türk sahipli yabancı bayraklı yatlara belli aralıklarla yurtdışına çıkış zorunluluğu getirileceğine söyledi.
Kanal İstanbul'un hafriyatları ile yapay adalar yapılacak
Kanal İstanbul'un hafriyatları ile yapay adalar yapılacakKanal İstanbul projesine yönelik ihalelere bu yıl içinde çıkılması planlanırken, kanaldan çıkarılacak 2.7 milyar metreküp hafriyatla yapılacak yapay adalara yönelik çalışmalar da başladı.
Ahmet Arslan: Kanal İstanbul için 5 güzergâhta ayrıntılı çalışma yapıyoruz
Ahmet Arslan: Kanal İstanbul için 5 güzergâhta ayrıntılı çalışma yapıyoruzAnadolu Ajansı Editör Masası'na canlı yayın konuğu olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Haydarpaşa ve İzmir limanında 'Türk Lirası' kullanılacak
Haydarpaşa ve İzmir limanında 'Türk Lirası' kullanılacakBakan Arslan: "Yabancı para birimleri karşısında milli parayı korumak amacıyla, TCDD tarafından işletilen İzmir ve Haydarpaşa limanlarında 1 Ocak'tan itibaren Türk lirası kullanılmaya başlandı"
Denize ikinci havalimanının temeli Nisan`da atılıyor
Denize ikinci havalimanının temeli Nisan`da atılıyorUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Türkiye'nin dev yatırımlarından biri olacak bu havalimanın altyapı ihalesini kimin kazandığını 10 ila 15 gün içinde açıklayacağız." dedi.
48 saatlik transit geçiş süresi 168 saate çıkıyor
48 saatlik transit geçiş süresi 168 saate çıkıyorTürk denizciliği için önemli sorunlardan olan 48 saat transit geçiş süresi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşeme Bakanlığı’nca yapılan çalışmalar neticesinde 168 saate (7gün) çıkarılıyor.
Beyaz liste için UDHB harekete geçti
Beyaz liste için UDHB harekete geçtiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, art arda limanlarda alıkonulan Türk gemileri yüzünden Türkiye’nin denizcilikte kara listeye alınmaması için harekete geçti.
Gazeteciler demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarıdır
Gazeteciler demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarıdırUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan çalışan gazeteciler gününü kutladı.
Avrasya Tüneli projesi için deniz altında nasıl bir çalışma yapıldı?
Avrasya Tüneli projesi için deniz altında nasıl bir çalışma yapıldı?İki kıtanın en kısa yolu Avrasya Tüneli araç trafiğine açıldı. Peki, Avrasya Tüneli projesi için deniz altında nasıl bir çalışma yapıldı? İşte cevabı UDH Bakanı Ahmet Arslan'dan...
Avrasya Tüneli geçiş ücretleri belirlendi
Avrasya Tüneli geçiş ücretleri belirlendi22 Aralık'tan itibaren hizmete giren Avrasya Tüneli'nin yeni geçiş ücretleri belirlendi, işte belirlenen o ücretler...
Milletvekili Balbay Çeşme'deki yakıt sızıntısını meclise taşıdı
Milletvekili Balbay Çeşme'deki yakıt sızıntısını meclise taşıdıCHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Çeşme Ildır Körfezi'nde karaya oturan gemiden tonlarca fuel-oilin sızmasını meclis gündemine taşıdı.
Terör kanlı yüzünü İstanbul'da bir kez daha gösterdi
Terör kanlı yüzünü İstanbul'da bir kez daha gösterdiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul`daki terör olayıyla terörün kirli, kanlı, şerefsiz yüzünün bir kez daha gösterildiğini söyledi.
Osmangazi Köprüsü'nün ücretinde indirim yapıldı
Osmangazi Köprüsü'nün ücretinde indirim yapıldıBakan Ahmet Arslan, 2016 yılını değerlendirmek 2017 hedeflerinden bahsetmek amacıyla ulaştırma muhabirleri ile kahvaltıda buluştu.
UDH Bakanı Arslan yeni yıl mesajı yayınladı
UDH Bakanı Arslan yeni yıl mesajı yayınladıUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan 2017'ye gireceğimiz bugünde yeni yıl mesajı yayınladı.
Yerli arama motorunun geliştirilmesi çok önemli
Yerli arama motorunun geliştirilmesi çok önemliKarayollarında incelemelerde bulunan Bakan Arslan daha sonra Manisa Medya TV'de "Günün Konuğu" adlı canlı yayına katıldı.
Tarihi açılış töreni ile Avrasya Tüneli hizmete girdi
Tarihi açılış töreni ile Avrasya Tüneli hizmete girdiAsya ile Avrupa kıtasını deniz tabanının altından karayoluyla birleştiren Avrasya Tüneli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, UDH Bakanı Ahmet Arslan ve davetlilerin katılımı ile hizmete açıldı.
Türk denizcilik endüstrisi için acil eylem zirvesi
Türk denizcilik endüstrisi için acil eylem zirvesiBakan Arslan sektörel hassasiyetini bir kez daha göstererek Gemi Sanayicileri Derneği Başkanı Ziya GÖKALP ve Başkan Yardımcısı Özdemir Ataseven’i UDH Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürlüğündeki makamında kabul etti.
Türkiye-Moritanya ilişkileri balıkçılık sektörü bazında geliştirilmeli
Türkiye-Moritanya ilişkileri balıkçılık sektörü bazında geliştirilmeliUDH Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye-Moritanya ilişkilerinin balıkçılık sektörü bazında geliştirilmesi ve bu anlamda hükümetlere düşen yasal zeminin oluşturulmasının orta ve uzun vadede yatırımcılar açısından büyük fırsatlar doğuracağını söyledi.
1 2 3 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75