• BIST 99.639
  • Altın 141,393
  • Dolar 3,5032
  • Euro 3,9191
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 26 °C

ÇEVRE

Uzmanlar Büyük Set Resifi'nden umudu kesti
Uzmanlar Büyük Set Resifi'nden umudu kestiUzmanlar, Avustralya’nın kuzeydoğu sahillerinde birçok deniz canlısına ev sahipliği yapan Büyük Set Resifi'nden umudu kesti.
Koruma altına alınan Kıyıköy'e santral tehdidi!
Koruma altına alınan Kıyıköy'e santral tehdidi!Kırklareli’nin uluslarası sözleşmelerle koruma altına alınan Kıyıköy’ü, santral tehdidi altında. Zorlu Enerji, çoğunluğu tarım arazileri olan alana Doğalgaz Kombine Çevrim Santralı kurmak için harekete geçti.
Bodrum'da deniz temizliğine Ata Demirer de katıldı
Bodrum'da deniz temizliğine Ata Demirer de katıldıOyuncu ve komedyen Ata Demirer, Bodrum'da düzenlenen etkinlikte denize dalış yaparak atık çıkardı.
Akdeniz'de 700 deniz canlısı türü tehlike altında!
Akdeniz'de 700 deniz canlısı türü tehlike altında!Uzmanlar, Akdeniz'deki 1 kilometrelik alanda bulunan 70 bin plastiğin "tek kullanımlık plastikler, kullan-at poşetler, çuvallar, sera örtüleri"nden oluştuğunu ve artık buranın plastik çorbasına döndüğünü belirttiler.
Sığacık’ta kıyılar temizlendi
Sığacık’ta kıyılar temizlendi22 Mart Dünya Su Günü’nde, yarının yetişkinleri olan çocukları bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak için Sığacık’ta deniz temizliği etkinliği yapıldı.
Dünyada her 10 kişiden biri temiz suya ulaşamıyor!
Dünyada her 10 kişiden biri temiz suya ulaşamıyor!DenizTemiz Derneği/ TURMEPA, "Dünya Su Günü"nde deniz ve su varlıklarının korumayı, sürdürülebilir olmasını ve suyun geleceğine sahip çıkmayı bir sorumluluk olarak görüyor ve yaptığı çalışmalarla Dünya Su Günü’nü sahipleniyor.
Orman varsa su da var!
Orman varsa su da var!TEMA Vakfı gönüllüleri 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası ile 22 Mart Dünya Su Günü’nü Türkiye genelinde çeşitli etkinliklerle kutlayacak.
Bakanlıktan İBB Deniz Hizmetleri Müdürlüğü'ne plaket
Bakanlıktan İBB Deniz Hizmetleri Müdürlüğü'ne plaketÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, “Gemi Kaynaklı Atıkların Sebep Olduğu Deniz Kirliliğinin Önlenmesi için Kapasite Artırılmasına İlişkin Teknik Yardım Projesi” kapsamında yaptığı çalışmalardan ötürü İBB Deniz Hizmetleri Müdürlüğü’ne plaket verdi.
Akyarlar'da deniz dibi temizliği yapıldı
Akyarlar'da deniz dibi temizliği yapıldıBodrum Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında ele aldığı “Denize en çok MAVİ yakışır” Deniz Dibi Temizlik Kampanyası Akyarlar sahilinde devam etti.
WHO: Çevre kirliliği yılda 1.7 milyon çocuğun ölümüne yol açıyor
WHO: Çevre kirliliği yılda 1.7 milyon çocuğun ölümüne yol açıyorDünya Sağlık Örgütü’nün geçtiğimiz günlerde açıkladığı raporunda, sağlıksız ve kirli bir çevrenin her yıl tüm beş yaşından küçük çocukların %25’inin yani 1,7 milyon çocuğun hayatını kaybetmesine yol açtığını belirtti.
İBB Deniz Hizmetleri Müdürlüğü Kilyos Sahili'ni temizliyor
İBB Deniz Hizmetleri Müdürlüğü Kilyos Sahili'ni temizliyorKilyos Sahili'nde oluşan ve sebebi henüz bilinmeyen ancak inşaat atığı olduğu görülen kirliliğe İBB Deniz Hizmetleri Müdürlüğü tarafından müdahale edildi.
Deniz çöpleriyle mücadele artarak devam ediyor
Deniz çöpleriyle mücadele artarak devam ediyorÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye'nin kıyı şeridinde deniz çöpleri ve gemilerin atıklarıyla mücadelesini sürdürüyor.
Kaş’ı imara açacak planı mahkeme iptal etti
Kaş’ı imara açacak planı mahkeme iptal ettiAntalya Büyükşehir Belediyesi'nin Kaş için hazırladığı yaklaşık 40 bin nüfusu öngören 1/25 binlik plana ilişkin açılan davada mahkeme, imar planının iptaline karar verdi.
Deniz eskisi gibi temiz olacak mı?
Deniz eskisi gibi temiz olacak mı?Hürriyet Gazetesi Yazarı Nedim Bubik, Aralık 2016'da Çeşme'de gerçekleşen ve deniz kirliliğine sebep olan M/V Lady Tuna gemisine ilişkin merak ettiklerini köşe yazısında paylaştı.
Kilyos Plajı'na atılan atıklar kirliliğe neden oldu!
Kilyos Plajı'na atılan atıklar kirliliğe neden oldu!Yazın vatandaşların denize girdiği, güneşlendiği sahilde kapıdan boruya çuvaldan poşete kadar her türlü atık var. Sebebi henüz bilinmeyen ancak inşaat atığı olduğu görülen kirlilik sebebiyle kumsal da deniz de ileri düzeyde kirlenmiş durumda.
Tarihi Balıklıgöl'deki temizlik çalışması devam ediyor
Tarihi Balıklıgöl'deki temizlik çalışması devam ediyorŞanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, etkili olan yağış nedeniyle çevredeki suların aktığı tarihi Balıklıgöl ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.
Arkas, çevreye ve çalışan sağlığına böyle dikkat ediyor!
Arkas, çevreye ve çalışan sağlığına böyle dikkat ediyor!Sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde geçtiğimiz yıl İzmir’deki merkez binada kâğıt ve plastik bardak yerine termos veya cam bardak kullanımına geçen Arkas, bu uygulamayla çevreye ve çalışan sağlığına katkı sağlıyor.
Aliağa'da M/V Bodyer isimli gemiden denize yakıt sızdı
Aliağa'da M/V Bodyer isimli gemiden denize yakıt sızdıİzmir’in Aliağa ilçesinde hacizli bilinen “M/V Bodyer” adlı kuru yük gemisinden denize litrelerce yakıt sızdı.
Türk iş dünyası liderlerinin iklim değişikliğine yanıtı
Türk iş dünyası liderlerinin iklim değişikliğine yanıtıBölgesel Çevre Merkezi (REC) Türkiye tarafından, Almanya Büyükelçiliği’nin finansal desteğiyle yürütülen Türk İş Dünyası Liderlerinin İklim Değişikliğine Yanıtı Projesi kapsamında yürütülen CEO Algı Araştırması tamamlandı.
Gümbet'te deniz dibi temizliğinde neler çıktı!
Gümbet'te deniz dibi temizliğinde neler çıktı!Muğla'nın Bodrum ilçesinde, belediyenin dalış ekibince "Denize en çok mavi yakışır" sloganı ile Gümbet Mahallesi'nde gerçekleştirilen deniz dibi temizliğine, öğrenciler de kıyı temizliği yaparak destek verdi.
 1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75