• BIST 90.383
  • Altın 145,017
  • Dolar 3,6117
  • Euro 3,9021
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 14 °C
  • İzmir 18 °C

ÇEVRE

Kocaeli’deki kirlilik biyolojik çeşitliliği ve insan sağlığını tehdit ediyor
Kocaeli’deki kirlilik biyolojik çeşitliliği ve insan sağlığını tehdit ediyorKocaeli'nin Dilovası ilçesinde bulunan Diliskelesi’nde perşembe günü sızmaya başlayan fuel oil, bölgede büyük bir doğa katliamına yol açtı.
Deniz canlıları Darıca’da tedavi altına alındı
Deniz canlıları Darıca’da tedavi altına alındıİzmit Körfezi'nde geçtiğimiz hafta bir limanda tonlarca akaryakıtın denize dağılmasıyla yaşanan çevre felaketi sonrasında yakıta ve zifte bulanan deniz kuşları Darıca Hayvanat Bahçesi'nde tedavi altına alındı.
Alaplı'nın umudu Hızırreis Deniz oldu
Alaplı'nın umudu Hızırreis Deniz olduAK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Hızırreis Deniz’i ziyarette bulundu.
Demir: "Haklı olduğumuz bu kaza ile kanıtlandı"
Demir: "Haklı olduğumuz bu kaza ile kanıtlandı"ÇEŞTOB Başkan Yardımcısı Demir: "Turizmciler olarak yıllardır balık çiftliklerinin kaldırılması için feryat ediyoruz. Ne kadar haklı olduğumuz bu kaza ile kanıtlandı." dedi.
İzmit Körfezi'nde çevre felaketi
İzmit Körfezi'nde çevre felaketiİzmit Körfezi’nde büyük bir çevre kirliliği yaşandı. Poliport Limanı kaynaklı olduğu iddia edilen fueloil sızıntısı nedeniyle, körfezin ciddi boyutta zarar gördüğü bildirildi.
Tema Vakfı uyardı: Çanakkale’nin havası bozulmasın!
Tema Vakfı uyardı: Çanakkale’nin havası bozulmasın!TEMA Vakfı, Çanakkale ve Biga Yarımadası’nda faaliyet gösteren kömürlü termik santrallerin hava kalitesi, sağlık ve toprak üzerine etkilerini modelleme sistemiyle ortaya koydu.
Çeşme'deki felaketin boyutu gözler önüne serildi
Çeşme'deki felaketin boyutu gözler önüne serildiAvukat Senih Özay ve arkadaşları, kaza yapan 'Lady Tuna' gemisinin sebep olduğu çevre felaketiyle ilgili bir keşif yaptı. Özay ve arkadaşlarının yaptığı keşif felaketin boyutunu gözler önüne serdi.
İngiliz maceracıdan kutup bölgesi uyarısı
İngiliz maceracıdan kutup bölgesi uyarısıKuzey Kutbu'nu yatıyla dolaşan İngiliz maceracı David Hempleman-Adams, buzullardaki erimenin tehlikeli düzeye ulaştığı uyarısında bulundu.
TEMA Vakfı 2016 yılının iyi ve kötü çevre olaylarını değerlendirdi
TEMA Vakfı 2016 yılının iyi ve kötü çevre olaylarını değerlendirdiTEMA Vakfı, doğal varlıklar açısından 2016 yılında yaşanan iyi ve kötü gelişmeleri değerlendirdi.
Milletvekili Balbay Çeşme'deki yakıt sızıntısını meclise taşıdı
Milletvekili Balbay Çeşme'deki yakıt sızıntısını meclise taşıdıCHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Çeşme Ildır Körfezi'nde karaya oturan gemiden tonlarca fuel-oilin sızmasını meclis gündemine taşıdı.
2017'de ön plana çıkacak çevre olayları neler oldu?
2017'de ön plana çıkacak çevre olayları neler oldu?The Guardian Gazetesi 2017 yılında ön plana çıkacak çevre olaylarını değerlendirdi. 2017’ye damgasını vuracak ve küresel anlamda yansımalarını göreceğimiz önemli gelişmeler neler olacak peki?
Sel felaketi sonrası Mersin havadan görüntülendi
Sel felaketi sonrası Mersin havadan görüntülendiMersin'de yaşanan sel felaketinin ardından kentteki tahribat havadan görüntülendi. Eğitimin ara verildiği kent adeta sular altında kaldı.
Güzelbahçe'deki kaçak gemi sökümüne suçüstü
Güzelbahçe'deki kaçak gemi sökümüne suçüstüYasak olduğu halde İzmir Güzelbahçe’de gemi sökümü yaparak sahili kirleten firma suçüstü yakalandı.
Avrupa'da kömürün sonu ilan edildi
Avrupa'da kömürün sonu ilan edildiAvrupa’nın gezegeni kirleten kömürden vazgeçmeye başladığı yıl olarak 2016 kayıtlara geçebilir.
Kruvaziyer şirketleri ve armatörler revizeden memnun
Kruvaziyer şirketleri ve armatörler revizeden memnunKruvaziyer şirketleri ve Avrupalı armatörler, Liman Kabul Tesisleri Direktifi’nin revize edilmesini memnuniyetle karşılıyor.
Gemiler için bor katkılı çevre dostu boya üretildi
Gemiler için bor katkılı çevre dostu boya üretildiAnadolu Üniversitesi, BORTEK ve bir boya firmasının iş birliğiyle yürütülen çalışma sonucunda, mikro organizmaların ve bitkilerin gemi yüzeylerinde toplanmalarının önüne geçecek bor katkılı çevre dostu boya üretildi.
Denizlerimizin biyolojik kalitesini TÜBİTAK izliyor
Denizlerimizin biyolojik kalitesini TÜBİTAK izliyorTÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. A. Arif Ergin, ulusal deniz ve kıyı yönetimi politikaları ve stratejilerinin belirlenmesine yönelik veri oluşturulmasının hedeflendiğini belirtti.
AP'nin yeni kararı bütün dünya denizciliğini ilgilendiriyor
AP'nin yeni kararı bütün dünya denizciliğini ilgilendiriyorAvrupa Parlamentosu Çevre Komitesi, uluslararası deniz taşımacılığını Avrupa Birliği Karbon Ticareti Sistemi (ETS – Emissions Trading System)'ne dâhil etmeye yönelik tek taraflı bir karar aldı.
'Buzul Kıta Antarktika' fotoğraf sergisi açılıyor
'Buzul Kıta Antarktika' fotoğraf sergisi açılıyorAntalya Belediyesi “Buzul Kıta Antarktika” fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak.
Denize litrelerce baz yağ sızdı
Denize litrelerce baz yağ sızdıKocaeli ilinin Derince ilçesinde Petrol Ofisi'ne ait depolama tesisinden, Kocaeli Körfezi'ne yaklaşık 500 litre baz yağ sızdı.
 1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75