• BIST 92.424
  • Altın 150,326
  • Dolar 3,6475
  • Euro 3,9001
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 15 °C

ÇEVRE

Denize litrelerce baz yağ sızdı
Denize litrelerce baz yağ sızdıKocaeli ilinin Derince ilçesinde Petrol Ofisi'ne ait depolama tesisinden, Kocaeli Körfezi'ne yaklaşık 500 litre baz yağ sızdı.
Fethi Paşa Korusu'nda endişe yaratan gelişme
Fethi Paşa Korusu'nda endişe yaratan gelişmeÜsküdar'da bulunan tarihi Fethi Paşa Korosu'ndaki ağaç sayısının gün geçtikçe azalması endişe yarattı. Konu ile ilgili park sorumlularıyla görüşen çevre gönüllüleri, "Kesmiyoruz, budama yapıyoruz!" yanıtını aldıklarını söyledi.
Denizlerde devriye görevini dronlar yapacak
Denizlerde devriye görevini dronlar yapacakEMSA, Avrupa açıklarındaki denizlerde devriye görevi yapacak tedarikçileri seçiyor ve ilk dronların yeni yılın başlarında uçmasının beklendiğini söylüyor.
Buzullar her yıl 7 metre irtifa kaybediyor
Buzullar her yıl 7 metre irtifa kaybediyorBilim insanları, Antarktika'nın dev buzullarının her yıl 7 metre irtifa kaybettiğini açıkladı.
Bilim insanlarından Kuzey Kutbu uyarısı
Bilim insanlarından Kuzey Kutbu uyarısıBilim insanlarından Kuzey Kutbu'na dair ciddi bir uyarı geldi. Svalbard adalarındaki sıcaklığın tarihte ilk kez donma seviyesinin üzerine çıkabileceği ifade edildi.
Sahil projesi denizin ekolojik sistemini değiştirecek
Sahil projesi denizin ekolojik sistemini değiştirecekBostancı İskelesi’ne 100 metre mesafede inşa edilecek Bostancı Sahili ve Su Sporları Merkezi’ne ilişkin üst ölçekli plan tadilatı notları ortaya çıktı.
Kurultay'da "Gelecek senin, denizlerine sahip çık!" denilecek
Kurultay'da "Gelecek senin, denizlerine sahip çık!" denilecek29 Kasım'da Piri Reis Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek "İklim Değişikliği Kurultayı"nda katılımcılar ile beraber "Gelecek senin, denizlerine sahip çık!" denilecek.
Pine Adası buzulu 76 yıldır eriyor
Pine Adası buzulu 76 yıldır eriyorAraştırmacılar tarafından Pine Adası buzulunun 1940'lar da erimeye başladığı bildirildi.
Özhaseki: "Proje alanında deniz türleri bulunmuyor"
Özhaseki: "Proje alanında deniz türleri bulunmuyor"Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki "Kabataş Meydan Düzenlemesi Projesi" çerçevesinde eleştirilere cevap verdi. Verilen yanıtlar ilginçti.
Kuzey Buz Denizi'nde sıcaklık artışı yaşanıyor
Kuzey Buz Denizi'nde sıcaklık artışı yaşanıyorAmerikalı araştırmacılar Kuzey Kutbu’ndaki bu denli yüksek sıcaklık değerlerini ‘‘akıl almaz’’ olarak değerlendirdi.
"Yakıt Kalitesi" yeniden tartışma konusu oldu
"Yakıt Kalitesi" yeniden tartışma konusu olduGemi yakıtlarındaki sülfür içeriğinin % 3.5'ten % 0.5'e düşürülmesi için karar alınmasından sonra yakıt kalitesi konusu yeniden tartışma konusu oldu.
Marmara Ereğlisi'nde deniz suyu 15 metre çekildi
Marmara Ereğlisi'nde deniz suyu 15 metre çekildiHalk arasında paniğe neden olan deniz suyu çekilmesi Tekirdağ’ın Marmara Denizi’ne kıyısı olan Marmara Ereğlisi'nde gerçekleşti.
Sulubahçe ve Habbele koyları ihaleleri iptal
Sulubahçe ve Habbele koyları ihaleleri iptalBozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz kendi sosyal medya hesabından duyurdu.
“Karadeniz Arkeolojisi” Samsun'da tartışılacak
“Karadeniz Arkeolojisi” Samsun'da tartışılacakUluslararası Sualtı Araştırmaları Sempozyumu'nun bu yılki ana teması "Karadeniz Arkeolojisi" olarak belirlendi, sempozyuma Samsun ev sahipliği yapacak.
Antalya Kaş'ta üzücü manzara
Antalya Kaş'ta üzücü manzaraAntalya'nın Kaş ilçesinde dalgıçların yaptığı temizlik çalışması sonucunda denizden 100 çuval atık çıkarıldı.
'Kutup Kodu'nda dünya için büyük risk: Geri dönüşü olmayabilir
'Kutup Kodu'nda dünya için büyük risk: Geri dönüşü olmayabilirVira Haber ve Vira Deniz Kültürü Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hakkı Şen, Denizciliğin Riskleri ve Kriz Yönetimi adlı oturum sonrasında, IMO'nun kabul ettiği 'Kutup Kodu'nun risklerine dikkat çekti.
Eelume isimli robot denizde bakım yapacak
Eelume isimli robot denizde bakım yapacakNorveçli bilim adamları tarafından tasarlanan, denizin altında hızlı ve müthiş kıvraklıkla hareket eden yılan robot “Eelume” denizlerin karanlık diplerinin yeni koruma gücü olacak.
Dünyayı bekleyen büyük tehlike: Su krizi
Dünyayı bekleyen büyük tehlike: Su kriziUluslararası Su Mücadeleleri Konferansı, küresel ısınmaya ve sürdürülemez su politikalarına dikkat çekecek. Konferans, 12-13 Kasım tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Ayhan Şahenk Salonu’nda yapılacak.
SOCAR, kömürlü termik santralden vazgeçti!
SOCAR, kömürlü termik santralden vazgeçti!İzmir Aliağa’da, Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi (SOCAR) tarafından 672 MWlik STEP kömürlü termik santral projesinden vazgeçtiği ortaya çıktı.
Ross Denizi için anlaşmaya varıldı
Ross Denizi için anlaşmaya varıldıGüney kutbunu içeren Antarktika kıtasına yakın Ross Denizi'nde dünyanın en büyük koruma alanı yaratılacak. Anlaşma hususunda mutabakata varıldığı kaydedildi.
 1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75