• BIST 97.717
  • Altın 143,837
  • Dolar 3,5683
  • Euro 3,9936
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 13 °C

ÇEVRE

Güzelbahçe'deki kaçak gemi sökümüne suçüstü
Güzelbahçe'deki kaçak gemi sökümüne suçüstüYasak olduğu halde İzmir Güzelbahçe’de gemi sökümü yaparak sahili kirleten firma suçüstü yakalandı.
Avrupa'da kömürün sonu ilan edildi
Avrupa'da kömürün sonu ilan edildiAvrupa’nın gezegeni kirleten kömürden vazgeçmeye başladığı yıl olarak 2016 kayıtlara geçebilir.
Kruvaziyer şirketleri ve armatörler revizeden memnun
Kruvaziyer şirketleri ve armatörler revizeden memnunKruvaziyer şirketleri ve Avrupalı armatörler, Liman Kabul Tesisleri Direktifi’nin revize edilmesini memnuniyetle karşılıyor.
Gemiler için bor katkılı çevre dostu boya üretildi
Gemiler için bor katkılı çevre dostu boya üretildiAnadolu Üniversitesi, BORTEK ve bir boya firmasının iş birliğiyle yürütülen çalışma sonucunda, mikro organizmaların ve bitkilerin gemi yüzeylerinde toplanmalarının önüne geçecek bor katkılı çevre dostu boya üretildi.
Denizlerimizin biyolojik kalitesini TÜBİTAK izliyor
Denizlerimizin biyolojik kalitesini TÜBİTAK izliyorTÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. A. Arif Ergin, ulusal deniz ve kıyı yönetimi politikaları ve stratejilerinin belirlenmesine yönelik veri oluşturulmasının hedeflendiğini belirtti.
AP'nin yeni kararı bütün dünya denizciliğini ilgilendiriyor
AP'nin yeni kararı bütün dünya denizciliğini ilgilendiriyorAvrupa Parlamentosu Çevre Komitesi, uluslararası deniz taşımacılığını Avrupa Birliği Karbon Ticareti Sistemi (ETS – Emissions Trading System)'ne dâhil etmeye yönelik tek taraflı bir karar aldı.
'Buzul Kıta Antarktika' fotoğraf sergisi açılıyor
'Buzul Kıta Antarktika' fotoğraf sergisi açılıyorAntalya Belediyesi “Buzul Kıta Antarktika” fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak.
Denize litrelerce baz yağ sızdı
Denize litrelerce baz yağ sızdıKocaeli ilinin Derince ilçesinde Petrol Ofisi'ne ait depolama tesisinden, Kocaeli Körfezi'ne yaklaşık 500 litre baz yağ sızdı.
Fethi Paşa Korusu'nda endişe yaratan gelişme
Fethi Paşa Korusu'nda endişe yaratan gelişmeÜsküdar'da bulunan tarihi Fethi Paşa Korosu'ndaki ağaç sayısının gün geçtikçe azalması endişe yarattı. Konu ile ilgili park sorumlularıyla görüşen çevre gönüllüleri, "Kesmiyoruz, budama yapıyoruz!" yanıtını aldıklarını söyledi.
Denizlerde devriye görevini dronlar yapacak
Denizlerde devriye görevini dronlar yapacakEMSA, Avrupa açıklarındaki denizlerde devriye görevi yapacak tedarikçileri seçiyor ve ilk dronların yeni yılın başlarında uçmasının beklendiğini söylüyor.
Buzullar her yıl 7 metre irtifa kaybediyor
Buzullar her yıl 7 metre irtifa kaybediyorBilim insanları, Antarktika'nın dev buzullarının her yıl 7 metre irtifa kaybettiğini açıkladı.
Bilim insanlarından Kuzey Kutbu uyarısı
Bilim insanlarından Kuzey Kutbu uyarısıBilim insanlarından Kuzey Kutbu'na dair ciddi bir uyarı geldi. Svalbard adalarındaki sıcaklığın tarihte ilk kez donma seviyesinin üzerine çıkabileceği ifade edildi.
Sahil projesi denizin ekolojik sistemini değiştirecek
Sahil projesi denizin ekolojik sistemini değiştirecekBostancı İskelesi’ne 100 metre mesafede inşa edilecek Bostancı Sahili ve Su Sporları Merkezi’ne ilişkin üst ölçekli plan tadilatı notları ortaya çıktı.
Kurultay'da "Gelecek senin, denizlerine sahip çık!" denilecek
Kurultay'da "Gelecek senin, denizlerine sahip çık!" denilecek29 Kasım'da Piri Reis Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek "İklim Değişikliği Kurultayı"nda katılımcılar ile beraber "Gelecek senin, denizlerine sahip çık!" denilecek.
Pine Adası buzulu 76 yıldır eriyor
Pine Adası buzulu 76 yıldır eriyorAraştırmacılar tarafından Pine Adası buzulunun 1940'lar da erimeye başladığı bildirildi.
Özhaseki: "Proje alanında deniz türleri bulunmuyor"
Özhaseki: "Proje alanında deniz türleri bulunmuyor"Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki "Kabataş Meydan Düzenlemesi Projesi" çerçevesinde eleştirilere cevap verdi. Verilen yanıtlar ilginçti.
Kuzey Buz Denizi'nde sıcaklık artışı yaşanıyor
Kuzey Buz Denizi'nde sıcaklık artışı yaşanıyorAmerikalı araştırmacılar Kuzey Kutbu’ndaki bu denli yüksek sıcaklık değerlerini ‘‘akıl almaz’’ olarak değerlendirdi.
"Yakıt Kalitesi" yeniden tartışma konusu oldu
"Yakıt Kalitesi" yeniden tartışma konusu olduGemi yakıtlarındaki sülfür içeriğinin % 3.5'ten % 0.5'e düşürülmesi için karar alınmasından sonra yakıt kalitesi konusu yeniden tartışma konusu oldu.
Marmara Ereğlisi'nde deniz suyu 15 metre çekildi
Marmara Ereğlisi'nde deniz suyu 15 metre çekildiHalk arasında paniğe neden olan deniz suyu çekilmesi Tekirdağ’ın Marmara Denizi’ne kıyısı olan Marmara Ereğlisi'nde gerçekleşti.
Sulubahçe ve Habbele koyları ihaleleri iptal
Sulubahçe ve Habbele koyları ihaleleri iptalBozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz kendi sosyal medya hesabından duyurdu.
 1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75