• BIST 90.383
  • Altın 145,017
  • Dolar 3,6117
  • Euro 3,9021
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 14 °C
  • İzmir 18 °C

ÇEVRE

Marmara Ereğlisi'nde deniz suyu 15 metre çekildi
Marmara Ereğlisi'nde deniz suyu 15 metre çekildiHalk arasında paniğe neden olan deniz suyu çekilmesi Tekirdağ’ın Marmara Denizi’ne kıyısı olan Marmara Ereğlisi'nde gerçekleşti.
Sulubahçe ve Habbele koyları ihaleleri iptal
Sulubahçe ve Habbele koyları ihaleleri iptalBozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz kendi sosyal medya hesabından duyurdu.
“Karadeniz Arkeolojisi” Samsun'da tartışılacak
“Karadeniz Arkeolojisi” Samsun'da tartışılacakUluslararası Sualtı Araştırmaları Sempozyumu'nun bu yılki ana teması "Karadeniz Arkeolojisi" olarak belirlendi, sempozyuma Samsun ev sahipliği yapacak.
Antalya Kaş'ta üzücü manzara
Antalya Kaş'ta üzücü manzaraAntalya'nın Kaş ilçesinde dalgıçların yaptığı temizlik çalışması sonucunda denizden 100 çuval atık çıkarıldı.
'Kutup Kodu'nda dünya için büyük risk: Geri dönüşü olmayabilir
'Kutup Kodu'nda dünya için büyük risk: Geri dönüşü olmayabilirVira Haber ve Vira Deniz Kültürü Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hakkı Şen, Denizciliğin Riskleri ve Kriz Yönetimi adlı oturum sonrasında, IMO'nun kabul ettiği 'Kutup Kodu'nun risklerine dikkat çekti.
Eelume isimli robot denizde bakım yapacak
Eelume isimli robot denizde bakım yapacakNorveçli bilim adamları tarafından tasarlanan, denizin altında hızlı ve müthiş kıvraklıkla hareket eden yılan robot “Eelume” denizlerin karanlık diplerinin yeni koruma gücü olacak.
Dünyayı bekleyen büyük tehlike: Su krizi
Dünyayı bekleyen büyük tehlike: Su kriziUluslararası Su Mücadeleleri Konferansı, küresel ısınmaya ve sürdürülemez su politikalarına dikkat çekecek. Konferans, 12-13 Kasım tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Ayhan Şahenk Salonu’nda yapılacak.
SOCAR, kömürlü termik santralden vazgeçti!
SOCAR, kömürlü termik santralden vazgeçti!İzmir Aliağa’da, Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi (SOCAR) tarafından 672 MWlik STEP kömürlü termik santral projesinden vazgeçtiği ortaya çıktı.
Ross Denizi için anlaşmaya varıldı
Ross Denizi için anlaşmaya varıldıGüney kutbunu içeren Antarktika kıtasına yakın Ross Denizi'nde dünyanın en büyük koruma alanı yaratılacak. Anlaşma hususunda mutabakata varıldığı kaydedildi.
Asit yağmurları Türkiye'yi etkileyecek mi?
Asit yağmurları Türkiye'yi etkileyecek mi?Asit yağmuru nedir? Asit yağmurları ne kadar etkili olacak? Türkiye üzerinden vereceği zararlar neler olabilir? Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden asit yağmuru açıklaması! Asit yağmurlarıyla ilgili tüm ayrıntılar...
"Mick amca"dan en anlamlı Türkiye mesajı: "Utanıyorum ya!"
"Mick amca"dan en anlamlı Türkiye mesajı: "Utanıyorum ya!"Sosyal medyada "Mick amca" olarak anılan Mick Scarsbrook'un Türkiye'deki çöp sorunuyla ilgili çektiği kısa film büyük dikkat çekti.
Antalya “Port Akdeniz”de acil müdahale tatbikatı
Antalya “Port Akdeniz”de acil müdahale tatbikatıSeagull-Martı Çevre Hizmetleri Deniz Temizliği koordinatörlüğünde Antalya’da bulunan Akdeniz Akaryakıt A.Ş. ve Port Akdeniz kıyı tesislerinde deniz kirliliğine karşı acil müdahale tatbikatı yapıldı. Fotoğraflı haber…
Barbaros Denizcilik Kulübü’nün üyeleri kıyı temizliği etkinliğinde buluştu
Barbaros Denizcilik Kulübü’nün üyeleri kıyı temizliği etkinliğinde buluştuAkdeniz çevresindeki 21 ülke 482 şehirde eşzamanlı gerçekleştirilen ICC-Uluslararası Kıyı Temizliği etkinliğine Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi öğrencileri ve Barbaros Denizcilik Kulübü üyeleri de katıldı.
Petrol kirliliğine müdahale için ekipman desteği hazır
Petrol kirliliğine müdahale için ekipman desteği hazırAvrupa Deniz Güvenliği Ajansı’nın (EMSA) Ekipman Desteği Hizmeti, Polonya/Gdansk ve İngiltere/Aberdeen’deki ekipman stoklarıyla iki bölgede de sorunsuz şekilde çalışıyor.
Kaş için güzel haber
Kaş için güzel haberKonya Bölge idare Mahkemesi, Kaş için hazırlanan yeni Çevre Düzeni Planı için iptal kararı vardi.
Paris Anlaşması'nda son viraj
Paris Anlaşması'nda son virajİklim değişikliğini durdurmak için seragazı emisyonlarının sınırlandırılmasını öneren Paris Anlaşması Kasım ayında hayata geçecek. Anlaşmanın yürürlüğe girmesi için gereken iki şart da yerine getirildi.
Kirlilik Akdeniz kıyılarını tehdit ediyor
Kirlilik Akdeniz kıyılarını tehdit ediyorTürkiye turizminin en önemli bölgesi olan Akdeniz'de kıyıların kirlilik tehdidi altında olduğu bildirildi. Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, konuyla ilgili uluslararası bir çağrıda bulundu.
DP World Yarımca Limanı'nda 'deniz kirliliği' tatbikatı
DP World Yarımca Limanı'nda 'deniz kirliliği' tatbikatıDP World Yarımca Limanı'nda Deniz Kirliliğine Acil Müdahale Tatbikatı gerçekleştirildi. İşte 'Deniz Kirliliğine Acil Müdahale' tatbikatında yaşanan o anlar...
Urla'da "Uluslararası Kıyı Temizliği"
Urla'da "Uluslararası Kıyı Temizliği"Her yıl yüzden fazla ülkede yüzbinlerce deniz gönüllüsünün katılımıyla düzenlenen “Uluslararası Kıyı Temizliği (International Coastal Cleanup – ICC) Kampanyası”, bu yıl İzmir'de Urla kıyılarında yapıldı.
25 milyonu yıllık Büyük Set Resifi hayatını kaybetti
25 milyonu yıllık Büyük Set Resifi hayatını kaybettiAvustralya’nın kuzeydoğu sahillerinde birçok deniz canlısına ev sahipliği yapan Büyük Set Resifi’nin ‘öldüğüne dair’ bir anma yazısı yayınlandı.
 1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75