• BIST 97.717
  • Altın 143,837
  • Dolar 3,5683
  • Euro 3,9936
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 13 °C

ÇEVRE

Barbaros Denizcilik Kulübü’nün üyeleri kıyı temizliği etkinliğinde buluştu
Barbaros Denizcilik Kulübü’nün üyeleri kıyı temizliği etkinliğinde buluştuAkdeniz çevresindeki 21 ülke 482 şehirde eşzamanlı gerçekleştirilen ICC-Uluslararası Kıyı Temizliği etkinliğine Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi öğrencileri ve Barbaros Denizcilik Kulübü üyeleri de katıldı.
Petrol kirliliğine müdahale için ekipman desteği hazır
Petrol kirliliğine müdahale için ekipman desteği hazırAvrupa Deniz Güvenliği Ajansı’nın (EMSA) Ekipman Desteği Hizmeti, Polonya/Gdansk ve İngiltere/Aberdeen’deki ekipman stoklarıyla iki bölgede de sorunsuz şekilde çalışıyor.
Kaş için güzel haber
Kaş için güzel haberKonya Bölge idare Mahkemesi, Kaş için hazırlanan yeni Çevre Düzeni Planı için iptal kararı vardi.
Paris Anlaşması'nda son viraj
Paris Anlaşması'nda son virajİklim değişikliğini durdurmak için seragazı emisyonlarının sınırlandırılmasını öneren Paris Anlaşması Kasım ayında hayata geçecek. Anlaşmanın yürürlüğe girmesi için gereken iki şart da yerine getirildi.
Kirlilik Akdeniz kıyılarını tehdit ediyor
Kirlilik Akdeniz kıyılarını tehdit ediyorTürkiye turizminin en önemli bölgesi olan Akdeniz'de kıyıların kirlilik tehdidi altında olduğu bildirildi. Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, konuyla ilgili uluslararası bir çağrıda bulundu.
DP World Yarımca Limanı'nda 'deniz kirliliği' tatbikatı
DP World Yarımca Limanı'nda 'deniz kirliliği' tatbikatıDP World Yarımca Limanı'nda Deniz Kirliliğine Acil Müdahale Tatbikatı gerçekleştirildi. İşte 'Deniz Kirliliğine Acil Müdahale' tatbikatında yaşanan o anlar...
Urla'da "Uluslararası Kıyı Temizliği"
Urla'da "Uluslararası Kıyı Temizliği"Her yıl yüzden fazla ülkede yüzbinlerce deniz gönüllüsünün katılımıyla düzenlenen “Uluslararası Kıyı Temizliği (International Coastal Cleanup – ICC) Kampanyası”, bu yıl İzmir'de Urla kıyılarında yapıldı.
25 milyonu yıllık Büyük Set Resifi hayatını kaybetti
25 milyonu yıllık Büyük Set Resifi hayatını kaybettiAvustralya’nın kuzeydoğu sahillerinde birçok deniz canlısına ev sahipliği yapan Büyük Set Resifi’nin ‘öldüğüne dair’ bir anma yazısı yayınlandı.
TURMEPA gönüllüsü öğrencilerden anlamlı davranış
TURMEPA gönüllüsü öğrencilerden anlamlı davranışDenizTemiz Derneği/TURMEPA Antalya Şubesi gönüllüleri ve Fettah Tamince Denizcilik Lisesi öğrencileri, Konyaaltı sahilinde temizlik çalışması yaptı.
Urla kıyılarında temizlik seferberliği
Urla kıyılarında temizlik seferberliğiHer yıl yüzden fazla ülkede yüzbinlerce deniz gönüllüsünün katılımıyla düzenlenen “Uluslararası Kıyı Temizliği (International Coastal Cleanup – ICC) Kampanyası”, 15 Ekim Cumartesi günü dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye’de farklı noktalarda yapılacak.
Arıtma tesisine tepkiler büyüyor
Arıtma tesisine tepkiler büyüyor41 milyon liralık yatırımla 50 bin kişi kapasiteli olarak inşa edilen Yenifoça İleri Biyolojik Arıtma Tesisinin derin su deşarj sistemi ihalesi yapılmadan devreye alınması tepilere neden oldu.
Yapay resifler denize yerleştirildi
Yapay resifler denize yerleştirildiBozcaada’nın sualtı zenginliklerini korumak ve deniz canlılarını artırmak için 12 ayrı yere yuva olacak yapay resifler yerleştirildi.
TURMEPA, gönüllü çevre eğitmenleri yetiştiriyor
TURMEPA, gönüllü çevre eğitmenleri yetiştiriyorDeniz Temiz Derneği (TURMEPA), eğitici eğitimleri vererek farklı kurum ve kuruluşlardan gönüllü çevre eğitmenleri yetiştirmeye devam ediyor.
Akkuyu Nükleer Santrali Projesi için flaş karar
Akkuyu Nükleer Santrali Projesi için flaş kararMersin Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında Akkuyu Nükleer Güç Santrali projesinin 1/100.000 ölçekli plana işaretlenmesi oy çokluğuyla onaylandı.
Yerin Altında Gemiler Çalışıyor
Yerin Altında Gemiler ÇalışıyorFransa’nın başkenti Paris’te, kanalizasyonlarda yağmur sularıyla kum ve diğer atıkların ayrışması için kullanılan gemi ilk kez yer üstüne çıktı.
Dünyada Benzeri Olmayan Dev Tersane
Dünyada Benzeri Olmayan Dev TersaneMersin'in Silifke İlçesi Dana Adası’ndaki 3 bin 200 yıllık tersanede 274 çekek yeri belirlendi. Bilim insanları dev tersanenin, Akdeniz’in 400 yıllık ’Karanlık Çağı’na ışık tutacağını düşünüyor.
Deniz kaplumbağasının imdadına AKUT ekibi yetişti
Deniz kaplumbağasının imdadına AKUT ekibi yetiştiMuğla’nın Bodrum ilçesinde deniz üstünde hareketsiz duran Caretta Caretta'nın imdadına Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ekipleri yetişti.
Çeşme koyları 10 yıldır ARKAS desteğiyle daha mavi
Çeşme koyları 10 yıldır ARKAS desteğiyle daha maviDenizTemiz Derneği/ TURMEPA, ARKAS Holding desteği ile İzmir Çeşme’de denizlerin ve kıyıların biyolojik çeşitliliğinin korunması ve kirliliğin önlenmesi amacıyla 10 yıldır çevreyi koruma çalışmasını sürdürüyor.
Denizi kirleten gemiye 96 bin lira ceza kesildi
Denizi kirleten gemiye 96 bin lira ceza kesildiAntalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü ekipleri, deniz kirliliğine neden olan bir gemiye 96 bin 559 TL para cezası uyguladı.
Kokpitten kuleye deniz kirliliği ihbarı
Kokpitten kuleye deniz kirliliği ihbarıAntalya-İstanbul seferini yapan THY uçağının pilotu, iniş sırasında Marmara Denizi üzerinde gördüğü denize atık boşaltan gemiyi kule aracılığıyla ihbar etti.
 1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75