• BIST 88.258
  • Altın 145,686
  • Dolar 3,5936
  • Euro 3,8018
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 2 °C
  • İzmir 11 °C

ÇEVRE

Turizm cennetindeki yangın kontrol altına alındı
Turizm cennetindeki yangın kontrol altına alındıAntalya'nın Kumluca ilçesinin turistik bölgesi Adrasan'da dün öğle saatlerinde başlayan orman yangını ekiplerin yoğun mücadelesi sonucu bu sabah saatlerinde kontrol altına alındı.
Mercanlar için risk büyüyor
Mercanlar için risk büyüyorÇanakkale Boğazı’nda biyolojik çeşitlilikte etkin rol üstlenen sert mercanların nesli tükenmek üzere iken bir de balıkçı çapası ve alg baskısı altında yaşama mücadelesi veriyor.
Işıklar, caretta carettalar için sönsün...
Işıklar, caretta carettalar için sönsün...Yumurtlama döneminde caretta carettaların birinci derece üreme alanı olan Belek, Lara, Çıralı ve Boğazkent sahillerindeki otellerin plajlardaki ışıkları kapatarak karartma yapması istendi.
Su üstünde yürüdüler
Su üstünde yürüdülerSu üzerinde yürüme hayali olanlar önümüzdeki üç hafta içinde İtalya'ya giderek bunu gerçekleştirebilirler.Kaynak: Su üzerinde yürüdüler
Antalya'da sahile balina ölüsü vurdu
Antalya'da sahile balina ölüsü vurduAntalya'da sahile ölüsü vuran 5 metre uzunluğunda 1 ton ağırlığındaki gagalı balinanın kemikleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi Deniz Biyolojisi Müzesi'nde sergilenecek.
'Kuzey Kutbu için ağıt'
'Kuzey Kutbu için ağıt'Ünlü İtalyan besteci ve piyanist Ludovico Einaudi Kuzey Kutbu'nda küresel ısınmaya karşı ses vermek için piyano çaldı
Türkiye sularında ‘aslanbalığı’ alarmı
Türkiye sularında ‘aslanbalığı’ alarmıAtlas Okyanusu’nun batısında deniz yaşamını büyük ölçüde yok eden aslanbalığı Akdeniz’de Türkiye ile Kıbrıs açılarında da görüldü.
Deniz canlıları telef oldu
Deniz canlıları telef olduMersin'de ağlara takılan deniz canlıları telef oldu.
Prens Adaları'nda yer alan mercan yatakları yok oluyor
Prens Adaları'nda yer alan mercan yatakları yok oluyorDolgular ve denize izinli-izinsiz katı atık dökümleri, Adalar’ın çevresindeki emsalsiz mercan, gorgon, sünger ve deniz kalemi gibi canlıların büyük bölümünü yok etti.
Ölen köpek balığının yavruları canlı olarak kurtarıldı
Ölen köpek balığının yavruları canlı olarak kurtarıldıTayvan'ın Changbin vilayetinde iki anne köpek balığı balıkçı ağlarına takılıp öldü. Annelerinin karnından yavru köpek balıkları canlı olarak kurtarıldı.
Deniz kaplumbağaları çocuklara anlatıldı
Deniz kaplumbağaları çocuklara anlatıldıDoğal Hayatı Koruma Vakfı, Adana'da Akyatan Yaban Hayatı Geliştirme Sahası yakınlarında yaşayan çocuklarla bir araya geldi, deniz kaplumbağaları hakkında bilgi verdi.
Deniz anası istilası
Deniz anası istilasıBandırma'da on binlerce deniz anası sahile vurdu.
Doğu Karadeniz betonlaşıyor
Doğu Karadeniz betonlaşıyorKaradeniz'deki köy ve yaylalarda çok katlı betonarme binaların sayısı hızla artıyor. Yerel yönetimler betonlaşma ile mücadele edemezken bölge halkı ise "çok katlı betonarme evlere mecbur olduğunu" savunuyor.
Antarktika küresel ısınmaya karşı direniyor
Antarktika küresel ısınmaya karşı direniyorAntarktika denizi derinden gelen soğuk sayesinde küresel ısınmanın olumsuz etkileri gideriliyor.
Küresel felaket kapıda
Küresel felaket kapıdaParis İklim Zirvesi’ndeki anlaşmaya rağmen 2016 tarihin en sıcak yılı olacak. Yeni araştırmalar, bulunan tüm fosil yakıt rezervleri yakıldığında dünyanın 10 derece ısınacağını söylüyor.
Van Gölü'ndeki kirlilik tehlikesi büyüyor
Van Gölü'ndeki kirlilik tehlikesi büyüyorVan Gölü’nün kirlilik alarmı verdiğini belgeleriyle ortaya koyan Sualtı Görüntü Yönetmeni Dalgıç Tahsin Ceylan, kirliliğin gittikçe büyüdüğünü söyledi.
İnci kefalinin martı ile mücadelesi
İnci kefalinin martı ile mücadelesiVan Gölü'nde yaşayan inci kefali, suyun tersine yüzerek tatlı sulara göçü sırasında martılarla da mücadele etmek zorunda kalıyor.
Ayvalık'ta çevrecilerden protesto
Ayvalık'ta çevrecilerden protestoAyvalık’ta 1. Derece Doğal Sit Alanı olan Tabiat Parkı ve Ayvalık kanalizasyonun denize döküldüğü yerde balık çiftlikleri istemediklerini belirten vatandaşlar protesto gösterisi yaptı.
Çınarpınar RES projesi iptal edildi
Çınarpınar RES projesi iptal edildiBilgin A.Ş., Çanakkale’nin Ezine ve Ayvacık ilçeleri içerisinde yer alan ve en az 20 köyü etkilemesi düşünülen, 303 megavatlık Çınarpınar RES projesindeki yatırımından vazgeçtiğini açıkladı.
MSC Grubu Bisiklet Gönüllüleri çevre için pedal çevirdi
MSC Grubu Bisiklet Gönüllüleri çevre için pedal çevirdiMSC Grubu Bisiklet Gönüllüleri, 10 binin üzerinde sporsever ile birlikte, Dünya Çevre Günü nedeniyle düzenlenen 3. Uluslararası Bisiklet Festivali’nde Şişli’den Kadıköy’e 20 kilometre pedal çevirdi.
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75