• BIST 82.300
  • Altın 147,981
  • Dolar 3,8287
  • Euro 4,0719
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 1 °C
  • İzmir 9 °C

ÇEVRE

MSC Grubu Bisiklet Gönüllüleri çevre için pedal çevirdi
MSC Grubu Bisiklet Gönüllüleri çevre için pedal çevirdiMSC Grubu Bisiklet Gönüllüleri, 10 binin üzerinde sporsever ile birlikte, Dünya Çevre Günü nedeniyle düzenlenen 3. Uluslararası Bisiklet Festivali’nde Şişli’den Kadıköy’e 20 kilometre pedal çevirdi.
Van Gölü'nde mikrobiyolit alan
Van Gölü'nde mikrobiyolit alanVan Gölü’nde iki yıldır devam eden dalış programının sonuncusunda Gevaş, Tatvan, Ahlat ve Adilcevaz ilçe sınırları içinde yeni mikrobiyalit alanları bulunduğu bildirildi.
Yeni bir sualtı müzesi mi geliyor?
Yeni bir sualtı müzesi mi geliyor?Tarihi Selçuklu mezar taşlarının yaklaşık 70 yıl önce sökülüp iskele yapıldığı ve bu iskelenin de sular altında kaldığı YYÜ bilim insanları ile Sualtı Görütülü Yönetmeni Dalgıç Tahsin Ceylan tarafından fotoğraf ve görüntülerle belgelendi.Kaynak: Yeni bir
Kuzey Kutbu için yeni AB politikası
Kuzey Kutbu için yeni AB politikasıAB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu, AB’nin Kuzey Kutbu bölgesindeki faaliyetlerine rehberlik edecek bir politika önerisini kabul etti.
Dünya Doğayı Koruma Vakfı Kaş'ın betona dönmemesi için harekete geçti
Dünya Doğayı Koruma Vakfı Kaş'ın betona dönmemesi için harekete geçtiDünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF), "Kaş İlçesi Merkezi 1/25000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı" geri çekilmesini talep etti. Planın ilçeyi betona dönüştüreceği ifade edildi.
Keşfedileli sadece 19 yıl oldu
Keşfedileli sadece 19 yıl olduTam 28 şelaleden oluşan doğal cennet Erfelek Şelaleleri'nin en ilginç yönü sadece 19 yıl önce keşfedilmiş olması... Düşünün, 1997 senesine kadar bu harika şelalelerin varlığından kimsenin haberi yokmuş
Deniz süngerinin büyüklüğü görenleri şaşırtıyor
Deniz süngerinin büyüklüğü görenleri şaşırtıyorHawaii sahilleri açığında bulunan dev deniz süngeri okyanus zemini hakkında bilgi verecek. Araştırmacılara göre, deniz süngerinin boyutu aynı zamanda yaşı hakkında da ipucu veriyor.
Caretta carettalar Mersin sahiline yuva yapmaya başladı
Caretta carettalar Mersin sahiline yuva yapmaya başladıMersin kumsallarına anaç kaplumbağalar yumurta bırakmaya başladı, 3 kumsalda 55 yuva tespit edildi.
Şadan Kaptanoğlu TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı oldu
Şadan Kaptanoğlu TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı olduDeniz Temiz Derneği/TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanlığına Şadan Kaptanoğlu getirildi. Görevini Şadan Kaptanoğlu'da devreden Tezcan M. Yaramancı, bundan sonra yeni genç fikirlere ufuk açmanın zamanının geldiğini söyledi.
İklim temalı ilk akvaryum Viaport'ta açılıyor
İklim temalı ilk akvaryum Viaport'ta açılıyorViaport Marina projesi kapsamında İstanbul’un en uzun su altı tüneline sahip akvaryumu 'Viasea'nin açılışı için geri sayıma geçildi. 'Viasea Akvaryum', dünyanın ilk 'iklim temalı akvaryumu' olma özelliğini taşıyacak.
Meksika'da onlarca balina kıyıya vurdu
Meksika'da onlarca balina kıyıya vurduMeksika'nın Baja California yarımadasında karaya vuran 27 pilot balinadan 24'ü öldü.
Caretta caretta yumurtaları için güvenli bölgeye taşındı
Caretta caretta yumurtaları için güvenli bölgeye taşındıAntalya'nın Kemer ilçesinde sahile çıkan caretta cerattanın yumurtaları, vatandaşlarca güvenli bölgeye taşındı.
Türkiye'de 'Mavi Bayrak'ın lideri Antalya oldu
Türkiye'de 'Mavi Bayrak'ın lideri Antalya olduİspanya'nın ardından 50 ülke içinde Mavi bayrakta ikinciliği alan Türkiye'de Antalya 201 plaj, 5 marina ve 5 yat ile Türkiye'de birinci oldu.
İzmit Körfezi'de denetimler devam ediyor
İzmit Körfezi'de denetimler devam ediyorKoceli Büyükşehir Belediyesi İzmit Körfezi’nin temizliği için Türkiye’ye model hizmetler üretiyor.
Antarktika'dan getirilen balık örneklerine bilimsel inceleme
Antarktika'dan getirilen balık örneklerine bilimsel incelemeİlk Türk Antarktika Araştırma Seferi'ne katılan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Öğretim Görevlisi Melike İdil Öz, buradan temin ettiği örneklerin laboratuvar analizlerine başladı.
İstanbullular deniz suyu içecek
İstanbullular deniz suyu içecekİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) deniz suyundan içme suyu elde etmek için düğmeye bastı.
Samsun'da batan gemi Mavi Bayrak'tan etti
Samsun'da batan gemi Mavi Bayrak'tan ettiSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bandırma Plajı'nda batan gemi yüzünden mavi bayrak alamadıklarını söyledi.
Türk bilimadamları, iklim değişiminin hızını bulacaklar
Türk bilimadamları, iklim değişiminin hızını bulacaklarAntarktika’dan dönen 13 Türk bilim insanı, küresel iklim değişikliği başta olmak üzere önemli araştırmalar yaptı. Ekip, sonuçları uluslararası dergilerde yayınlamaya hazırlanıyor
Kadir Topbaş'tan Haliç ve Kurbağalıdere müjdesi
Kadir Topbaş'tan Haliç ve Kurbağalıdere müjdesiKadir Topbaş, "Haliç'in temizlenmesi için 190 milyon lira harcadık, 180 milyonluk da ihalemiz var. İnşallah 2017 yazında da denize girilebilecek. Hatta Kurbağalıdere, denize girilebilecek bir hale kavuşacak" dedi.
Samsun sahilleri ’Mavi Bayrak’la taçlandı
Samsun sahilleri ’Mavi Bayrak’la taçlandıSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Mavi Bayraklı plaj sahibi olmak o şehri turizm açısından bir üst lige çıkarıyor" derken Fener Plajı ve Sheraton Grand Samsun Hotel plajları Mavi Bayrak aldı.
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75