• BIST 89.385
  • Altın 145,846
  • Dolar 3,6324
  • Euro 3,8967
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 19 °C
  • İzmir 21 °C

ÇEVRE

Dalaman Çayı için bir araya geldiler
Dalaman Çayı için bir araya geldilerDalaman Çayı’nda yaşanan balık ölümleri ve bayramdan önce meydana gelen kirlilik Acıpayamlıların tepkisine neden oldu.
Kıyıya vuran yavru yunusu vatandaşlar kurtardı
Kıyıya vuran yavru yunusu vatandaşlar kurtardıÇanakkale'nin Gelibolu ilçesi Hamzakoy Plajı'nda kıyıya vuran yavru yunus ölmek üzereyken vatandaşlar tarafından son anda kurtarıldı.
Araştırmalar ürkücücü, deniz seviyesi 20 santim yükseldi
Araştırmalar ürkücücü, deniz seviyesi 20 santim yükseldiABD kıyılarındaki gelgitleri inceleyen bilim adamları ürkütücü sonuçlar elde etti. Deniz seviyesinde rekor artışı yaşandı.
'Zehirli gemi' için çevreciler hukuk savaşı başlattı
'Zehirli gemi' için çevreciler hukuk savaşı başlattıİzmir Barosu ile Foça Belediyesi, Aliağa Gemi Söküm Alanı'na getirilen Ethan adlı LNG (sıvılaştırılmış doğalgaz tankeri) gemisi hakkında, Ulaştırma Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na karşı dava açtı.
Turizm cenneti Çeşme'de doğa katliamı
Turizm cenneti Çeşme'de doğa katliamıTürkiye'nin turizm cenneti Çeşme'nin tertemiz denizi ve bakir doğası göz göre göre katlediliyor.
Kadıköy için ürküten kirlilik raporu
Kadıköy için ürküten kirlilik raporuÜrkütücü sonuçlara göre; 500 olması gereken koliform bakteri sayısı Kurbağalıdere Köprü’de 32 milyon, Caddebostan Plajı’nda 98 milyon, Kalamış’ta 9 milyar çıktı.
Yüzlerce deniz yıldızı karaya vurdu
Yüzlerce deniz yıldızı karaya vurduTekirdağ’ın Marmara Denizi’ne kıyısı olan Kumbağ Mahallesi’nde yüzlerce ölü deniz yıldızı karaya vurdu. Sahilde deniz yıldızlarını görünce şaşıran tatilcilerden bazıları toplayıp denize geri atarken, bir çoğu da sepetlere topladı.
Sahiller için yaptı
Sahiller için yaptıTekirdağ'da Asyaport'un Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer, piyasada 200 bin liraya satılan deniz süpürgesini kendi Ar-Ge ekibiyle 60 bin liraya mal ederek yaptı.
Turizm cennetindeki yangın kontrol altına alındı
Turizm cennetindeki yangın kontrol altına alındıAntalya'nın Kumluca ilçesinin turistik bölgesi Adrasan'da dün öğle saatlerinde başlayan orman yangını ekiplerin yoğun mücadelesi sonucu bu sabah saatlerinde kontrol altına alındı.
Mercanlar için risk büyüyor
Mercanlar için risk büyüyorÇanakkale Boğazı’nda biyolojik çeşitlilikte etkin rol üstlenen sert mercanların nesli tükenmek üzere iken bir de balıkçı çapası ve alg baskısı altında yaşama mücadelesi veriyor.
Işıklar, caretta carettalar için sönsün...
Işıklar, caretta carettalar için sönsün...Yumurtlama döneminde caretta carettaların birinci derece üreme alanı olan Belek, Lara, Çıralı ve Boğazkent sahillerindeki otellerin plajlardaki ışıkları kapatarak karartma yapması istendi.
Su üstünde yürüdüler
Su üstünde yürüdülerSu üzerinde yürüme hayali olanlar önümüzdeki üç hafta içinde İtalya'ya giderek bunu gerçekleştirebilirler.Kaynak: Su üzerinde yürüdüler
'Kuzey Kutbu için ağıt'
'Kuzey Kutbu için ağıt'Ünlü İtalyan besteci ve piyanist Ludovico Einaudi Kuzey Kutbu'nda küresel ısınmaya karşı ses vermek için piyano çaldı
Türkiye sularında ‘aslanbalığı’ alarmı
Türkiye sularında ‘aslanbalığı’ alarmıAtlas Okyanusu’nun batısında deniz yaşamını büyük ölçüde yok eden aslanbalığı Akdeniz’de Türkiye ile Kıbrıs açılarında da görüldü.
Deniz canlıları telef oldu
Deniz canlıları telef olduMersin'de ağlara takılan deniz canlıları telef oldu.
Prens Adaları'nda yer alan mercan yatakları yok oluyor
Prens Adaları'nda yer alan mercan yatakları yok oluyorDolgular ve denize izinli-izinsiz katı atık dökümleri, Adalar’ın çevresindeki emsalsiz mercan, gorgon, sünger ve deniz kalemi gibi canlıların büyük bölümünü yok etti.
Ölen köpek balığının yavruları canlı olarak kurtarıldı
Ölen köpek balığının yavruları canlı olarak kurtarıldıTayvan'ın Changbin vilayetinde iki anne köpek balığı balıkçı ağlarına takılıp öldü. Annelerinin karnından yavru köpek balıkları canlı olarak kurtarıldı.
Deniz kaplumbağaları çocuklara anlatıldı
Deniz kaplumbağaları çocuklara anlatıldıDoğal Hayatı Koruma Vakfı, Adana'da Akyatan Yaban Hayatı Geliştirme Sahası yakınlarında yaşayan çocuklarla bir araya geldi, deniz kaplumbağaları hakkında bilgi verdi.
Deniz anası istilası
Deniz anası istilasıBandırma'da on binlerce deniz anası sahile vurdu.
Doğu Karadeniz betonlaşıyor
Doğu Karadeniz betonlaşıyorKaradeniz'deki köy ve yaylalarda çok katlı betonarme binaların sayısı hızla artıyor. Yerel yönetimler betonlaşma ile mücadele edemezken bölge halkı ise "çok katlı betonarme evlere mecbur olduğunu" savunuyor.
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75