• BIST 97.717
  • Altın 143,837
  • Dolar 3,5683
  • Euro 3,9936
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 13 °C

ÇEVRE

“İklim değişikliği nükleer savaş kadar ciddi bir risk”
“İklim değişikliği nükleer savaş kadar ciddi bir risk”İngiltere hükûmeti, iklim değişikliğinin nükleer savaş kadar ciddi olan ve çözülmesi gereken tehlikelere yol açtığını söylüyor.
Balinanın karnından çıkanlar şaşkına çevirdi
Balinanın karnından çıkanlar şaşkına çevirdiAlmanya’da sahile vuran balinaların otopsi sonuçları görenleri şok etti.
İzmit Körfezi’nde ölü Caretta Caretta bulundu
İzmit Körfezi’nde ölü Caretta Caretta bulunduNesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Caretta Caretta’lardan biri 25 Mart’ta İzmit Körfezi’nde ölü olarak bulundu. Sea Life Akvaryum’a götürülen kaplumbağanın ölüm nedeni araştırılıyor.
Dünyanın berrak suları
Dünyanın berrak suları 
Gece böyle görünüyoruz
Gece böyle görünüyoruz 
Eriyen buzullar yükselen deniz seviyesi insanı tehdit ediyor
Eriyen buzullar yükselen deniz seviyesi insanı tehdit ediyorDünya sıcaklık ortalamasının artması sebebiyle eriyen buzullar, deniz seviyesinde yaşayan insanları tehdit ediyor.
Tehlike altındaki canlıların evi: Akyatan Lagünü
Tehlike altındaki canlıların evi: Akyatan LagünüAkyatan Lagünü'nü çevreleyen bölge, halkının günlük yaşamına kapalı tutulan 22 kilometrelik yaban hayatı geliştirme sahası ile koruma altındaki farklı türlere ev sahipliği yapıyor.
Türkiye’nin hava kirliliği raporu açıklandı
Türkiye’nin hava kirliliği raporu açıklandıTemiz Hava Hakkı Platformu tarafından açıklanan Türkiye’deki hava kirliliği raporuna göre, hava kirliliğine neden olan partikülün limiti 2015’te 41 ilde aşıldı. Aksaray, Ağrı ve Muş havası en kirli iller oldu.
Japon balina avcıları Antarktika’da katliam yaptı
Japon balina avcıları Antarktika’da katliam yaptıDeniz Memelileri Araştırma Enstitüsü (ICR), Japon balina filosunun bu yıl Antarktika'da 333 balinayı katlettiğini açıkladı.
Türk bilim insanlarından Antarktika çıkarması
Türk bilim insanlarından Antarktika çıkarmasıDünyanın en soğuk ve ulaşılması zor kıtası Antarktika’ya Türk bilim adamları ilk kez toplu olarak gidiyor. 7 üniversite ve TÜBİTAK’ta görevli 14 uzman, 15 gün boyunca beyaz kıtada kalarak bilimsel araştırma yapacak.
Görenleri büyülüyor
Görenleri büyülüyor 
Antik kentlerin olduğu milli parka viyadük yapılacak
Antik kentlerin olduğu milli parka viyadük yapılacakKöprülü Kanyon Milli Parkı’ndan geçecek otoyol için ÇED süreci başladı. Aspendos gibi önemli antik kentlerin de içinde bulunduğu bölgeye 485 kilometrelik köprü yapılması gündemde.
İzmir’de arıtma suyundan içme suyu elde edilecek
İzmir’de arıtma suyundan içme suyu elde edilecekİzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZSU, Çiğli Atık Su Arıtma Tesisi’nde günde 2 bin metreküp atık suyu “içme suyuna” çevirecek yeni bir tesis için çalışmalara başladı.
TEMA Vakfı orman ve su varlıkları için harekete geçmeye çağırıyor
TEMA Vakfı orman ve su varlıkları için harekete geçmeye çağırıyorTEMA Vakfı gönüllüleri, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası ile 22 Mart Dünya Su Günü'nü Türkiye'nin çeşitli noktalarında gerçekleştirdikleri etkinliklerle kutluyor.
Zonguldak sahilinde başı kopmuş yunus bulundu
Zonguldak sahilinde başı kopmuş yunus bulunduZonguldak sahilinde, başı gövdesinden kopmuş ölü bir yunus sahile vurdu. Yunus'u gören vatandaşlar yetkilileri çağırdı.
Meksika sahilinde yeni canlı türü bulundu
Meksika sahilinde yeni canlı türü bulunduMeksika'daki en güzel sahillerinden Acapulco'da türü henüz net olarak belirlenemeyen bir canlı türü görüldü.
Kozmetik sektörünün yüzde 1'i tüm dünyaya temiz su sağlayabilir
Kozmetik sektörünün yüzde 1'i tüm dünyaya temiz su sağlayabilirUNICEF yöneticisi Ted Chaiban, Etiyopya'daki konferansta tüm dünyanın temiz suya ulaşabilmesi için 2.1 milyar dolara ihtiyaç olduğunu söyledi. Bu rakam, 200 milyar dolarlık dünya kozmetik sektörünün sadece yüzde 1'ine tekabül ediyor.
Çin’in en eski su yolu keşfedildi
Çin’in en eski su yolu keşfedildiÇinli arkeologlar 5 bin yıllık olduğunu düşündükleri dev bir su projesi keşfetti.
Kaktüs enerjisi ile çalışacak tesis açıldı
Kaktüs enerjisi ile çalışacak tesis açıldıDünyanın ilk kaktüs biyogaz tesisi inşa edildi. Bu tesisten sağlanan enerji ile bir Ziracuara kentinin araç filosuna yakıt sağlanacak.
Çeşme'e sualtı canlılığı için gemi batırılacak
Çeşme'e sualtı canlılığı için gemi batırılacakTurizm merkezlerinden Çeşme'de su altı canlılığın korunması, kaçak avcılığın önlenmesi ve dalış turizminin gelişmesi amacıyla 66 metre boyundaki bir arabalı vapur batırılacak.
 4 5 6 7 8 9 10 11 12 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75