• BIST 92.424
  • Altın 150,326
  • Dolar 3,6475
  • Euro 3,9001
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 15 °C

ÇEVRE

Türkiye’nin hava kirliliği raporu açıklandı
Türkiye’nin hava kirliliği raporu açıklandıTemiz Hava Hakkı Platformu tarafından açıklanan Türkiye’deki hava kirliliği raporuna göre, hava kirliliğine neden olan partikülün limiti 2015’te 41 ilde aşıldı. Aksaray, Ağrı ve Muş havası en kirli iller oldu.
Japon balina avcıları Antarktika’da katliam yaptı
Japon balina avcıları Antarktika’da katliam yaptıDeniz Memelileri Araştırma Enstitüsü (ICR), Japon balina filosunun bu yıl Antarktika'da 333 balinayı katlettiğini açıkladı.
Türk bilim insanlarından Antarktika çıkarması
Türk bilim insanlarından Antarktika çıkarmasıDünyanın en soğuk ve ulaşılması zor kıtası Antarktika’ya Türk bilim adamları ilk kez toplu olarak gidiyor. 7 üniversite ve TÜBİTAK’ta görevli 14 uzman, 15 gün boyunca beyaz kıtada kalarak bilimsel araştırma yapacak.
Görenleri büyülüyor
Görenleri büyülüyor 
Antik kentlerin olduğu milli parka viyadük yapılacak
Antik kentlerin olduğu milli parka viyadük yapılacakKöprülü Kanyon Milli Parkı’ndan geçecek otoyol için ÇED süreci başladı. Aspendos gibi önemli antik kentlerin de içinde bulunduğu bölgeye 485 kilometrelik köprü yapılması gündemde.
İzmir’de arıtma suyundan içme suyu elde edilecek
İzmir’de arıtma suyundan içme suyu elde edilecekİzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZSU, Çiğli Atık Su Arıtma Tesisi’nde günde 2 bin metreküp atık suyu “içme suyuna” çevirecek yeni bir tesis için çalışmalara başladı.
TEMA Vakfı orman ve su varlıkları için harekete geçmeye çağırıyor
TEMA Vakfı orman ve su varlıkları için harekete geçmeye çağırıyorTEMA Vakfı gönüllüleri, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası ile 22 Mart Dünya Su Günü'nü Türkiye'nin çeşitli noktalarında gerçekleştirdikleri etkinliklerle kutluyor.
Zonguldak sahilinde başı kopmuş yunus bulundu
Zonguldak sahilinde başı kopmuş yunus bulunduZonguldak sahilinde, başı gövdesinden kopmuş ölü bir yunus sahile vurdu. Yunus'u gören vatandaşlar yetkilileri çağırdı.
Meksika sahilinde yeni canlı türü bulundu
Meksika sahilinde yeni canlı türü bulunduMeksika'daki en güzel sahillerinden Acapulco'da türü henüz net olarak belirlenemeyen bir canlı türü görüldü.
Kozmetik sektörünün yüzde 1'i tüm dünyaya temiz su sağlayabilir
Kozmetik sektörünün yüzde 1'i tüm dünyaya temiz su sağlayabilirUNICEF yöneticisi Ted Chaiban, Etiyopya'daki konferansta tüm dünyanın temiz suya ulaşabilmesi için 2.1 milyar dolara ihtiyaç olduğunu söyledi. Bu rakam, 200 milyar dolarlık dünya kozmetik sektörünün sadece yüzde 1'ine tekabül ediyor.
Çin’in en eski su yolu keşfedildi
Çin’in en eski su yolu keşfedildiÇinli arkeologlar 5 bin yıllık olduğunu düşündükleri dev bir su projesi keşfetti.
Kaktüs enerjisi ile çalışacak tesis açıldı
Kaktüs enerjisi ile çalışacak tesis açıldıDünyanın ilk kaktüs biyogaz tesisi inşa edildi. Bu tesisten sağlanan enerji ile bir Ziracuara kentinin araç filosuna yakıt sağlanacak.
Çeşme'e sualtı canlılığı için gemi batırılacak
Çeşme'e sualtı canlılığı için gemi batırılacakTurizm merkezlerinden Çeşme'de su altı canlılığın korunması, kaçak avcılığın önlenmesi ve dalış turizminin gelişmesi amacıyla 66 metre boyundaki bir arabalı vapur batırılacak.
Yunuslar karaya vurdu
Yunuslar karaya vurduZonguldak’ın Kozlu ilçesinde sahile vuran 3 ölü yunusun oksijensiz kalmaları sonucunda ölmüş oldukları tahmin ediliyor.
Penguenleri öldüren buzdağı
Penguenleri öldüren buzdağıAntarctic Science’de yer alan yeni bir çalışmaya göre, 2011’de dev buzdağı B09B’nin gelişi ile deniz buzunun Doğu Antarktika Commonwealth körfezi boyunca 60 kilometreye kadar genişlemesi Adelie penguen kolonisi için yıkıcı sonuçlar doğurmuş.
Bandırma'da denizin rengi değişti
Bandırma'da denizin rengi değiştiBandırma’da denizin rengi kırmızıya büründü.
Vefalı penguen kurtarıcısını unutmadı
Vefalı penguen kurtarıcısını unutmadıPenguen Dindim, hayatını kurtaran 71 yaşındaki Joao Pereira de Souza'yı görebilmek için 2011’den beri her yıl 8 bin kilometre yüzüyor.
Okyanusları bekleyen büyük tehlike: 2050 yılında...
Okyanusları bekleyen büyük tehlike: 2050 yılında...Yeni yapılan bir araştırmaya göre; 2050 yılına gelindiğinde okyanuslarda balıktan çok plastik olacak.
İzmir’de koruma altındaki koy şantiyeye döndü
İzmir’de koruma altındaki koy şantiyeye döndüAhmetbeyli Sahili'ndeki resmi kayıtlarda koruma alanı ve A tipi mesire alanı olarak görünen Klaros (Denizpınarı) Koyu, şantiye alanına döndü. İş makineleriyle çalışılan koyda denize dolgu yapılırken, karada da bir tesis temeli atılması dikkati çekti.
Çevre Bakanlığı'ndan Antalya falezlerine yapı izni
Çevre Bakanlığı'ndan Antalya falezlerine yapı izniÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, Antalya Muratpaşa’da SİT alanı olan falezlerin üst kısmı ile Bababurnu Deniz Feneri’ni imara açtı. Belediye Başkanı Ümit Uysal, imar planı değişikliğinin iptali için dava açtı.
 4 5 6 7 8 9 10 11 12 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75