• BIST 88.258
  • Altın 145,686
  • Dolar 3,5936
  • Euro 3,8018
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 2 °C
  • İzmir 11 °C

ÇEVRE

İzmir’de koruma altındaki koy şantiyeye döndü
İzmir’de koruma altındaki koy şantiyeye döndüAhmetbeyli Sahili'ndeki resmi kayıtlarda koruma alanı ve A tipi mesire alanı olarak görünen Klaros (Denizpınarı) Koyu, şantiye alanına döndü. İş makineleriyle çalışılan koyda denize dolgu yapılırken, karada da bir tesis temeli atılması dikkati çekti.
Çevre Bakanlığı'ndan Antalya falezlerine yapı izni
Çevre Bakanlığı'ndan Antalya falezlerine yapı izniÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, Antalya Muratpaşa’da SİT alanı olan falezlerin üst kısmı ile Bababurnu Deniz Feneri’ni imara açtı. Belediye Başkanı Ümit Uysal, imar planı değişikliğinin iptali için dava açtı.
Dünyanın en uzun barajları
Dünyanın en uzun barajları 
Van Gölü kuraklıkla karşı karşıya
Van Gölü kuraklıkla karşı karşıyaVanlı bilim adamları, bölgede sıcaklığın 4 dereceye kadar artacağını ve buharlaşmadan dolayı kuraklığın yaşanacağını söyledi.
Tekirdağ'da deniz girilemeyecek kadar kirlendi
Tekirdağ'da deniz girilemeyecek kadar kirlendiİstanbul'a 80 kilometre uzaklıktaki Tekirdağ sahili içler acısı halde.
NASA'dan Türkiye'ye kuraklık uyarısı
NASA'dan Türkiye'ye kuraklık uyarısıNASA araştırmacıları, Türkiye'yi de kapsayan Doğu Akdeniz bölgesinde 1998 yılında başlayan kuraklığın, muhtemelen son 9 asrın en kötü kuraklığı olduğunu bildirdi.
Dünyanın en yalnız hayvanı
Dünyanın en yalnız hayvanıOkyanusta tek başına gezinip, diğer balinalardan farklı bir frekansta şarkısını söyleyen bu yalnız kovboy, henüz tanışamadığı diğer balina arkadaşlarıyla iletişim kuramıyor.
Deniz süngeri 540 milyon yaşında
Deniz süngeri 540 milyon yaşındaABD’deki Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden (MIT) bilim insanları deniz süngerinin dünyada ortaya çıkan ilk hayvan olduğunu tespit ettiler.
‘Deniz çöpleri eylem planı 2017’de hazır’
‘Deniz çöpleri eylem planı 2017’de hazır’Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, yanıt verdiği soru önergesinde Deniz Çöpleri Eylem Planı’nın 2017’de hazır olacağını bildirdi
Deniz kirliliğinin tek çaresi eğitim
Deniz kirliliğinin tek çaresi eğitim​Okyanus ve dünya denizlerindeki kirlilik her geçen gün artıyor. Yapılan araştırmalar bu tehlikenin ilerleyen yıllarda daha büyük boyutlara ulaşabileceğini gözler önüne seriyor.
Yunusların ilginç beslenme yöntemi
Yunusların ilginç beslenme yöntemiAmerika'nın Güney Karolina eyaletindeki Kiawah Adası'nın yunusları sıradışı bir yöntemle besleniyorlar
Fethiye’de caretta carettaya canilik
Fethiye’de caretta carettaya canilikMuğla'nın Fethiye İlçesi'nde sahile, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan deniz kaplumbağası caretta caretta ölüsü vurdu. Kaplumbağanın, başına sert bir cisimle vurulması sonucu öldüğü belirtildi.
Caretta carettalar balık ağları yüzünden ölüyor
Caretta carettalar balık ağları yüzünden ölüyorMarmaris'te bulunan caretta caretta'nın balık ağları yüzünden öldüğü düşünülüyor.
'Manyas Gölü için acilen adım atılması gerekiyor'
'Manyas Gölü için acilen adım atılması gerekiyor'Başkan Gültekin Mutlu, Manyas Gölü'nü çevre kirliliğinden dolayı gerekli müdahalenin yapılmaması halinde milli parkı kaybedeceklerini söyledi.
Türkiye, Antartika çalışmalarında yer alacak
Türkiye, Antartika çalışmalarında yer alacakTBMM Dışişleri Komisyonu’nda benimsenen, ''Antarktika Antlaşması Çevre Korumu Protokolüne Katılma Kanun Tasarısı''yla Türk bayrağı Antarktika'da dalgalanacak.
Balık çiftliği kirliliğine çözüm arayışı
Balık çiftliği kirliliğine çözüm arayışıÇeşme'deki balık çiftliklerinin sorunları ile oluşan deniz kirliliği için gereken çözüm yolları masaya yatırıldı.
Mavi bayraklı plaj sayısı gittikçe yükseliyor
Mavi bayraklı plaj sayısı gittikçe yükseliyorTürkiye, mavi bayraklı plaj sayısında İspanya'dan sonra 436 plajıyla ikinci sırada yer alıyor. Antalya, 200 plajla en fazla mavi bayrağın dalgalandığı şehir olarak ilk sırada bulunuyor.
Angus karaya vurdu
Angus karaya vurduMuğla’nın Marmaris İlçesi’nde sahile, Romanya Sağlık ve Gıda Güvenliği (ANSVSA) etiketli anguş cinsi sığırın leşi vurdu.
Artvin dağları talan ediliyor
Artvin dağları talan ediliyorKaradeniz; doğduğu coğrafya, sahilleriyle ve dağlarıyla talan edilirken sessizce kıyıdan izlemiyor; konuşuyordu Kazım Koyuncu. Konuşmaları da tıpkı şarkıları gibi hep kalbe doğruydu.
Verimli enerji, en temiz enerji
Verimli enerji, en temiz enerjiEkonomi Gazetecileri Derneği (EGD), VIII. Küresel Isınma Kurultayı komite toplantılarının ikincisini Enerji Verimliliği Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Toplantıya katılan gazeteciler, akademisyenler, sivil toplum örgütleri ve iş dünyasının te
 4 5 6 7 8 9 10 11 12 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75