• BIST 82.252
  • Altın 148,354
  • Dolar 3,8176
  • Euro 4,0790
  • İstanbul 4 °C
  • Ankara 1 °C
  • İzmir 7 °C

ÇEVRE

Verimli enerji, en temiz enerji
Verimli enerji, en temiz enerjiEkonomi Gazetecileri Derneği (EGD), VIII. Küresel Isınma Kurultayı komite toplantılarının ikincisini Enerji Verimliliği Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Toplantıya katılan gazeteciler, akademisyenler, sivil toplum örgütleri ve iş dünyasının te
Dişi ahtapotun trajedisi : Öldüren doğum
Dişi ahtapotun trajedisi : Öldüren doğumDoğa bile çifte standarta sahip. Babalar aylak aylak geziyor, anne yavruları dünyaya gelsin diye açlıktan kendi kolunu yiyip sonunda da ölüyor! Ne ala iş bölümü! Denizde bile eşitlik yok!
Antalya'nın 'Çılgın Projesi' Boğaçayı hakkındaki bilimsel rapor korkuttu
Antalya'nın 'Çılgın Projesi' Boğaçayı hakkındaki bilimsel rapor korkuttuAntalya İnşaat Mühendisleri Odası (İMO), Boğaçayı Projesi ile ilgili bilim adamlarına yaptırdığı değerlendirmede, projede çok sayıda hata belirledi.
Türkiye kıyılarında yalnızca 100 tane kaldı
Türkiye kıyılarında yalnızca 100 tane kaldıDünyada 650-700 civarında kaldığı tahmin edilen Akdeniz fokunun yaklaşık 100 tanesinin Türkiye kıyılarında yaşadığı belirtildi.
Çevreci şehirlere ‘İstanbul’ ödülü
Çevreci şehirlere ‘İstanbul’ ödülüÇevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Akdeniz'de en çevreci şehre verilecek ödülün "İstanbul Çevre Dostu Şehir Ödülü" olarak adlandırılacağını açıkladı.
Marmara Denizi korumaya alınmalı, yoksa...
Marmara Denizi korumaya alınmalı, yoksa...MAREM Proje lideri Levent Artüz, "Eğer önlem alınmaz ise en iyimser tahmin ile on yıl sonra bu yarıda da korunacak pek bir şey bulamayacağız" diyor.
İklim değişikliğinin 10 bin yıllık korkunç sonuçlarını hesaplandı
İklim değişikliğinin 10 bin yıllık korkunç sonuçlarını hesaplandıNature'de yayımlanan araştırma, Fosil yakıtların insan tarafından tüketiminden kaynaklı seragazı emisyonu, etkileri kalıcı korkunç sonuçları ortaya çıkardı.
'Geleneksel balina katliamı'
'Geleneksel balina katliamı'Japonya'nın Taiji isimli koyunun suları bu yıl da kan kırmızısına dönüştü. Binlerce balina ve yunus balıkçılar tarafından vahşice öldürüldü.
Avustralya sahilinde bir albino deniz kaplumbağası bulundu
Avustralya sahilinde bir albino deniz kaplumbağası bulunduÇok nadir rastlanan bir albino deniz kaplumbağası yavrusunu Avustralya sahillerinde doğal yaşamı koruma gönüllüleri buldu.
Ayvalık’ın kanalizasyonu denize akıyor
Ayvalık’ın kanalizasyonu denize akıyorBalıkesir’in turistik ilçesinde arıtma tesisini işleten şirket çalışmayı durdurdu, günde 4 bin metreküp kanalizasyon doğrudan denize bırakılıyor.
Balon balığı tehlikesi için önlem çağrısı
Balon balığı tehlikesi için önlem çağrısıMuğla'nın Marmaris ilçesi açıklarında sıklıkla ağlara ve oltalara balon balığının takılması, tedirginlik yarattı. Yavru balıklarla beslendiği için ekolojik dengeyi bozduğu belirtilen türün, diğer balık popülasyonlarında ciddi azalmaya yol açtığı beli
Balık adamların yeni gözdesi Sivas’ta
Balık adamların yeni gözdesi Sivas’taSivas'ın Gürün ilçesinde berrak suyu ve turkuaz mavisi görüntüsüyle "doğal akvaryum"u andıran Gökpınar Gölü, kış aylarında da balık adamların gözdesi olmayı sürdürüyor.
Gazeteciler, Paris COP21 konferansını değerlendirdi
Gazeteciler, Paris COP21 konferansını değerlendirdiEkonomi Gazetecileri Derneği tarafından organize edilen ‘Paris COP21 Konferansı’nın ekonomik etkileri’ konulu yuvarlak masa toplantısı gerçekleşti.
Bakan Eroğlu'ndan 'Yassıada' açıklaması
Bakan Eroğlu'ndan 'Yassıada' açıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Yassıada’nın imara açılmasından sonra basına yansıyan fotoğrafın sorulması üzerine "3-5 tane ağacın kesildiğini" belirterek, kesilen her bir ağacın yerine 20 ağaç dikmeye hazır olduklarını, Yassıada'
Silivri'de deniz 70 metre çekildi
Silivri'de deniz 70 metre çekildiDeniz suyunun çekilmesiyle adacıklar ortaya çıkarken, köpekler deniz suyunun çekilmesiyle oluşan adacıkların üzerinde martıları izledi.
Yassıada şantiyeye döndü
Yassıada şantiyeye döndü27 Mayıs darbesi sonrasında Adnan Menderes ve bazı bakanların yargılandığı ve idamlarından önce hapis yattıkları Yassıada'nın imara açıldıktan sonra görüntüsü tamamen değişti. Marmara Denizi üzerinde Yeşil dokusu ile fark edilen adanın şimdiki görünt
Karadeniz'de sele karşı yeni proje
Karadeniz'de sele karşı yeni projeOrman ve Su İşleri Bakanlığı, Türkiye'de ilk defa bir havza için uygulanacak Taşkın Yönetim Planı hazırladı. Söz konusu planla Karadeniz Bölgesi'ndeki kentlerde sıklıkla yaşanan sel afetinin önüne geçilmesi hedefleniyor.
'Karadeniz'in dalgaları sahile zarar veriyor'
'Karadeniz'in dalgaları sahile zarar veriyor'Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Karadeniz’in hırçın dalgalarının sahile ciddi zararlar verdiğini söyledi.
Şiddetli rüzgar şelalenin yönünü tersine çevirdi
Şiddetli rüzgar şelalenin yönünü tersine çevirdiİskoçya’nın Mull Adası’nda, okyanusa akan bir şelalenin fırtınanın şiddetiyle ters yöne doğru akması amatör kamera tarafından görüntülendi.
Doğanın kusursuz estetiği: Denizatı
Doğanın kusursuz estetiği: Denizatı“Denizatı alt vücuttaki arka yüzgeç ve kafa solungaçlarının yanındaki göğüs yüzgeçleri ile tam bir balıktır,” diyor Wikipedia. Hani şüphe eden varsa diye. Malum şekli balıktan çok bir at embriyosuna benziyor. Hem de kusursuz estetiğe; yani altın orana sah
 4 5 6 7 8 9 10 11 12 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75