• BIST 90.383
  • Altın 144,409
  • Dolar 3,6117
  • Euro 3,9021
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 22 °C

ÇEVRE

Kaktüs enerjisi ile çalışacak tesis açıldı
Kaktüs enerjisi ile çalışacak tesis açıldıDünyanın ilk kaktüs biyogaz tesisi inşa edildi. Bu tesisten sağlanan enerji ile bir Ziracuara kentinin araç filosuna yakıt sağlanacak.
Çeşme'e sualtı canlılığı için gemi batırılacak
Çeşme'e sualtı canlılığı için gemi batırılacakTurizm merkezlerinden Çeşme'de su altı canlılığın korunması, kaçak avcılığın önlenmesi ve dalış turizminin gelişmesi amacıyla 66 metre boyundaki bir arabalı vapur batırılacak.
Yunuslar karaya vurdu
Yunuslar karaya vurduZonguldak’ın Kozlu ilçesinde sahile vuran 3 ölü yunusun oksijensiz kalmaları sonucunda ölmüş oldukları tahmin ediliyor.
Penguenleri öldüren buzdağı
Penguenleri öldüren buzdağıAntarctic Science’de yer alan yeni bir çalışmaya göre, 2011’de dev buzdağı B09B’nin gelişi ile deniz buzunun Doğu Antarktika Commonwealth körfezi boyunca 60 kilometreye kadar genişlemesi Adelie penguen kolonisi için yıkıcı sonuçlar doğurmuş.
Bandırma'da denizin rengi değişti
Bandırma'da denizin rengi değiştiBandırma’da denizin rengi kırmızıya büründü.
Vefalı penguen kurtarıcısını unutmadı
Vefalı penguen kurtarıcısını unutmadıPenguen Dindim, hayatını kurtaran 71 yaşındaki Joao Pereira de Souza'yı görebilmek için 2011’den beri her yıl 8 bin kilometre yüzüyor.
Okyanusları bekleyen büyük tehlike: 2050 yılında...
Okyanusları bekleyen büyük tehlike: 2050 yılında...Yeni yapılan bir araştırmaya göre; 2050 yılına gelindiğinde okyanuslarda balıktan çok plastik olacak.
İzmir’de koruma altındaki koy şantiyeye döndü
İzmir’de koruma altındaki koy şantiyeye döndüAhmetbeyli Sahili'ndeki resmi kayıtlarda koruma alanı ve A tipi mesire alanı olarak görünen Klaros (Denizpınarı) Koyu, şantiye alanına döndü. İş makineleriyle çalışılan koyda denize dolgu yapılırken, karada da bir tesis temeli atılması dikkati çekti.
Çevre Bakanlığı'ndan Antalya falezlerine yapı izni
Çevre Bakanlığı'ndan Antalya falezlerine yapı izniÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, Antalya Muratpaşa’da SİT alanı olan falezlerin üst kısmı ile Bababurnu Deniz Feneri’ni imara açtı. Belediye Başkanı Ümit Uysal, imar planı değişikliğinin iptali için dava açtı.
Dünyanın en uzun barajları
Dünyanın en uzun barajları 
Van Gölü kuraklıkla karşı karşıya
Van Gölü kuraklıkla karşı karşıyaVanlı bilim adamları, bölgede sıcaklığın 4 dereceye kadar artacağını ve buharlaşmadan dolayı kuraklığın yaşanacağını söyledi.
Tekirdağ'da deniz girilemeyecek kadar kirlendi
Tekirdağ'da deniz girilemeyecek kadar kirlendiİstanbul'a 80 kilometre uzaklıktaki Tekirdağ sahili içler acısı halde.
NASA'dan Türkiye'ye kuraklık uyarısı
NASA'dan Türkiye'ye kuraklık uyarısıNASA araştırmacıları, Türkiye'yi de kapsayan Doğu Akdeniz bölgesinde 1998 yılında başlayan kuraklığın, muhtemelen son 9 asrın en kötü kuraklığı olduğunu bildirdi.
Dünyanın en yalnız hayvanı
Dünyanın en yalnız hayvanıOkyanusta tek başına gezinip, diğer balinalardan farklı bir frekansta şarkısını söyleyen bu yalnız kovboy, henüz tanışamadığı diğer balina arkadaşlarıyla iletişim kuramıyor.
Deniz süngeri 540 milyon yaşında
Deniz süngeri 540 milyon yaşındaABD’deki Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden (MIT) bilim insanları deniz süngerinin dünyada ortaya çıkan ilk hayvan olduğunu tespit ettiler.
‘Deniz çöpleri eylem planı 2017’de hazır’
‘Deniz çöpleri eylem planı 2017’de hazır’Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, yanıt verdiği soru önergesinde Deniz Çöpleri Eylem Planı’nın 2017’de hazır olacağını bildirdi
Deniz kirliliğinin tek çaresi eğitim
Deniz kirliliğinin tek çaresi eğitim​Okyanus ve dünya denizlerindeki kirlilik her geçen gün artıyor. Yapılan araştırmalar bu tehlikenin ilerleyen yıllarda daha büyük boyutlara ulaşabileceğini gözler önüne seriyor.
Yunusların ilginç beslenme yöntemi
Yunusların ilginç beslenme yöntemiAmerika'nın Güney Karolina eyaletindeki Kiawah Adası'nın yunusları sıradışı bir yöntemle besleniyorlar
Fethiye’de caretta carettaya canilik
Fethiye’de caretta carettaya canilikMuğla'nın Fethiye İlçesi'nde sahile, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan deniz kaplumbağası caretta caretta ölüsü vurdu. Kaplumbağanın, başına sert bir cisimle vurulması sonucu öldüğü belirtildi.
Caretta carettalar balık ağları yüzünden ölüyor
Caretta carettalar balık ağları yüzünden ölüyorMarmaris'te bulunan caretta caretta'nın balık ağları yüzünden öldüğü düşünülüyor.
 4 5 6 7 8 9 10 11 12 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75