• BIST 87.592
  • Altın 145,591
  • Dolar 3,6132
  • Euro 3,8307
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 18 °C
  • İzmir 17 °C

Dto Haberleri

Türk Armatörler Birliği 40. Genel Kurul Toplantısı yapıldı
Türk Armatörler Birliği 40. Genel Kurul Toplantısı yapıldıTürk Armatörler Birliği 40. Olağan Genel Kurul Toplantısı 22 Şubat 2017 Çarşamba günü İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi.
İzmir tekne üretiminde yeniden marka olacak
İzmir tekne üretiminde yeniden marka olacakİzmir Tekne İmalatçıları Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Asil Sönmezoğlu, geçmiş yıllarda Türkiye’nin en önemli tekne üretim merkezlerinden olan İzmir’i sektörlerinde yeniden marka yapmak için çalışacaklarını açıkladı.
Denizcilik sektörü rotasını Exposhipping’e çevirdi
Denizcilik sektörü rotasını Exposhipping’e çevirdiNorveç’ten Çin’e, ABD’den Rusya’ya, Japonya’dan Güney Afrika’ya denizcilik sektörünün en büyükleri, 14. Uluslararası Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı’nda buluşuyor.
Van'daki deniz taşımacılığına DTO'dan destek
Van'daki deniz taşımacılığına DTO'dan destekVan iş dünyası üzerinde 181 gemi ve su aracının faaliyet gösterdiği Van Gölü’nde deniz taşımacılığını geliştirmek için, Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) bünyesinde kurulan İMEAK Deniz Ticaret Odası Van Temsilciliği faaliyetlerine başladı.
DTO İzmir Şubesi "13. Resim ve Kompozisyon Yarışması"nı düzenliyor
DTO İzmir Şubesi "13. Resim ve Kompozisyon Yarışması"nı düzenliyorİMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, çocuklara deniz sevgisi ve deniz temizliğini aşılamak, denizcilik ekonomisinin ülkemiz için önemini anlatmak amacıyla 13. Resim ve Kompozisyon Yarışması’nı düzenliyor.
"Boot Düsseldorf 2017" güçlü bir rüzgâr gibiydi
"Boot Düsseldorf 2017" güçlü bir rüzgâr gibiydiİngilizce yayımlanan Vira Yayın Grubu’nun uluslararası gazetesi VİRA MARITIME, başarıyla tamamlanan Boot Düsseldorf’u medya partneri olarak izledi ve tüm organizasyonları okuyucularına canlı yayınlarla aktardı.
Metin Kalkavan: "Denizcilik Sektörü 2017'ye umutla girmiştir"
Metin Kalkavan: "Denizcilik Sektörü 2017'ye umutla girmiştir"İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan ise zorlu koşullara rağmen Türk Denizcilik Sektörünün 2017 yılına umutla girmeyi başardığını söylüyor…
"DTO İzmir Şubesi 14. Medya Yarışması" düzenlenecek
"DTO İzmir Şubesi 14. Medya Yarışması" düzenlenecekEge Bölgesi’nde denizcilik ve deniz ticaretinin kamuoyunda daha etkin biçimde tanıtılması amacı ile İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi tarafından “İMEAK DTO İzmir Şubesi 14. Medya Yarışması” düzenlendi.
Denizcilerden “Mavi Körfez 3” teşekkürü
Denizcilerden “Mavi Körfez 3” teşekkürüİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Şubat ayında hizmete girmesi planlanan “Mavi Körfez 3” adlı deniz süpürgesi, son aylarda akaryakıt sızıntısı kaynaklı deniz kirliliğiyle mücadele eden denizcilik sektörüne moral verdi.
Türk denizcilik sektörü 2017 yılına umutla bakıyor
Türk denizcilik sektörü 2017 yılına umutla bakıyor14. Uluslararası Exposhipping EXPOMARITT İstanbul Gemi İnşa ve Yan Sanayi Fuarı, ‘Yeni Ufuklar’ mottosuyla 21-24 Mart 2017 tarihleri arasında Pendik Green Park Convention Center’da 10.000 ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyor.
Avrupalı turist Türkiye’den vazgeçemiyor
Avrupalı turist Türkiye’den vazgeçemiyorTürk deniz turizmi sektörü, dünyanın karada gerçekleştirilen en büyük denizcilik fuarı olan Boot Düsseldorf’a çıkarma yaptı.
MARENER 2017 İsveç'te başladı
MARENER 2017 İsveç'te başladıUluslararası Denizcilik Enerji Yönetimi Konferansı İsveç'te başladı.
Algıları değiştirin, Türkiye'ye güvenin!
Algıları değiştirin, Türkiye'ye güvenin!Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk Boot Düsseldorf'ta verdiği röportajda, "Türkiye'nin güvenilir bir ülke olduğunu anlatmaya geldik" ifadelerini kullandı.
48. Boot Düsseldorf Uluslararası Yat Fuarı açıldı
48. Boot Düsseldorf Uluslararası Yat Fuarı açıldıAlmanya Düsseldorf kentinde düzenlenen Uluslararası Yat Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı.
Türk deniz turizmi sektöründen Avrupa’ya çıkarma
Türk deniz turizmi sektöründen Avrupa’ya çıkarma2016 yılında zor bir sezonu geride bırakan Türk deniz turizmi sektörü, ülke tanıtımı için ara vermeden çalışıyor.
Türk gemi siciline tescil edilecek gemiler listesi revize edildi
Türk gemi siciline tescil edilecek gemiler listesi revize edildiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Türk Uluslararası Gemi Siciline Tescil Edilecek Özel Maksatlı Özel Yapılı Gemiler Listesi” ilgili kurum/kuruluşlara gönderildi.
Öztürk: "Ülkemiz teröre teslim olmayacak!"
Öztürk: "Ülkemiz teröre teslim olmayacak!"İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Bayraklı'daki İzmir Adliyesi önündeki hain terör saldırısına ilişkin açıklamada bulundu.
2017’de Türk denizciliğinin yolu açık
2017’de Türk denizciliğinin yolu açıkİMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, dünya ve Türkiye’nin olumsuz gelişmelerle dolu bir yılı geride bıraktığını belirterek, yeni yılın insanlığa barış ve huzur getirmesini diledi.
İMEAK DTO’nun ISO 9001 belgesi yenilendi
İMEAK DTO’nun ISO 9001 belgesi yenilendiİMEAK Deniz Ticaret Odası'nın ISO 9001 belgesi yapılan değerlendirme denetimi sonrası yenilendi.
Komşuyla turizm kriz dinlemedi
Komşuyla turizm kriz dinlemediYunanistan İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia, Yunanistan Ahaia Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Platon Marlafekas ve Oda Yönetimi, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi'ni ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk ve üyeleri ile bir araya geldi
“Deniz Turizmi Çalıştayı”nda sektör temsilcileri buluşuyor
“Deniz Turizmi Çalıştayı”nda sektör temsilcileri buluşuyorÜlkemiz turizminin en hızlı büyüyen bölümü olan deniz turizminde 2017 yılı ve gelecek sezonların yol haritası İzmir’de çizilecek.
Tekne üretiminde marka şehir: İzmir
Tekne üretiminde marka şehir: İzmirİzmir Tekne İmalatçıları Dayanışma Derneği temsilcileri İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’ni ziyarette bulundu.
Metin Kalkavan: "Oyunu iyi kurmak lazım"
Metin Kalkavan: "Oyunu iyi kurmak lazım"İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı, dünyada denizcilikte yeni eşikler oluştuğunu belirterek "Oyunu iyi kurmak lazım" dedi.
Denizcilik sektörünün önemli konferansı "GMC16" Bodrum'da gerçekleşecek
Denizcilik sektörünün önemli konferansı "GMC16" Bodrum'da gerçekleşecekDenizcilik camiasının beklediği ve son yılların en önemli konferansı 24-25 Ekim 2016 tarihlerinde Kefaluka Resort Hotel’de yapılacak. Heyecanla beklenen konferansa sayılı günler kaldı.
Urla kıyılarında temizlik seferberliği
Urla kıyılarında temizlik seferberliğiHer yıl yüzden fazla ülkede yüzbinlerce deniz gönüllüsünün katılımıyla düzenlenen “Uluslararası Kıyı Temizliği (International Coastal Cleanup – ICC) Kampanyası”, 15 Ekim Cumartesi günü dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye’de farklı noktalarda yapılacak.
Kalkavan: "Denizcilik sektörüne inanmak Türkiye'nin menfaatine olacaktır"
Kalkavan: "Denizcilik sektörüne inanmak Türkiye'nin menfaatine olacaktır"İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, "Denizcilik sektörüne inanmak Türkiye'nin menfaatine olacaktır" dedi.
Bakan Müezzinoğlu: "2023 hedeflerinden uzaklaşan bir yapıyı bu millet affetmez"
Bakan Müezzinoğlu: "2023 hedeflerinden uzaklaşan bir yapıyı bu millet affetmez"Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “2023 hedeflerinden uzaklaşan bir yapıyı bu millet affetmez” dedi.
Mersin DTO 'Ulusal Fotoğraf Yarışması' sonuçları açıklandı
Mersin DTO 'Ulusal Fotoğraf Yarışması' sonuçları açıklandıMersin Deniz Ticaret Odası (MDTO) ve Mersin Fotoğraf Derneği (MFD) işbirliğinde düzenlenen fotoğraf yarışmasında ödül alan fotoğraflar açıklandı.
1 2 3 4 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75