• BIST 82.509
  • Altın 147,630
  • Dolar 3,7808
  • Euro 4,0420
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 1 °C
  • İzmir 11 °C

Dto Haberleri

Türk gemi siciline tescil edilecek gemiler listesi revize edildi
Türk gemi siciline tescil edilecek gemiler listesi revize edildiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Türk Uluslararası Gemi Siciline Tescil Edilecek Özel Maksatlı Özel Yapılı Gemiler Listesi” ilgili kurum/kuruluşlara gönderildi.
Öztürk: "Ülkemiz teröre teslim olmayacak!"
Öztürk: "Ülkemiz teröre teslim olmayacak!"İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Bayraklı'daki İzmir Adliyesi önündeki hain terör saldırısına ilişkin açıklamada bulundu.
2017’de Türk denizciliğinin yolu açık
2017’de Türk denizciliğinin yolu açıkİMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, dünya ve Türkiye’nin olumsuz gelişmelerle dolu bir yılı geride bıraktığını belirterek, yeni yılın insanlığa barış ve huzur getirmesini diledi.
İMEAK DTO’nun ISO 9001 belgesi yenilendi
İMEAK DTO’nun ISO 9001 belgesi yenilendiİMEAK Deniz Ticaret Odası'nın ISO 9001 belgesi yapılan değerlendirme denetimi sonrası yenilendi.
Komşuyla turizm kriz dinlemedi
Komşuyla turizm kriz dinlemediYunanistan İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia, Yunanistan Ahaia Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Platon Marlafekas ve Oda Yönetimi, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi'ni ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk ve üyeleri ile bir araya geldi
“Deniz Turizmi Çalıştayı”nda sektör temsilcileri buluşuyor
“Deniz Turizmi Çalıştayı”nda sektör temsilcileri buluşuyorÜlkemiz turizminin en hızlı büyüyen bölümü olan deniz turizminde 2017 yılı ve gelecek sezonların yol haritası İzmir’de çizilecek.
Tekne üretiminde marka şehir: İzmir
Tekne üretiminde marka şehir: İzmirİzmir Tekne İmalatçıları Dayanışma Derneği temsilcileri İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’ni ziyarette bulundu.
Metin Kalkavan: "Oyunu iyi kurmak lazım"
Metin Kalkavan: "Oyunu iyi kurmak lazım"İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı, dünyada denizcilikte yeni eşikler oluştuğunu belirterek "Oyunu iyi kurmak lazım" dedi.
Denizcilik sektörünün önemli konferansı "GMC16" Bodrum'da gerçekleşecek
Denizcilik sektörünün önemli konferansı "GMC16" Bodrum'da gerçekleşecekDenizcilik camiasının beklediği ve son yılların en önemli konferansı 24-25 Ekim 2016 tarihlerinde Kefaluka Resort Hotel’de yapılacak. Heyecanla beklenen konferansa sayılı günler kaldı.
Urla kıyılarında temizlik seferberliği
Urla kıyılarında temizlik seferberliğiHer yıl yüzden fazla ülkede yüzbinlerce deniz gönüllüsünün katılımıyla düzenlenen “Uluslararası Kıyı Temizliği (International Coastal Cleanup – ICC) Kampanyası”, 15 Ekim Cumartesi günü dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye’de farklı noktalarda yapılacak.
Kalkavan: "Denizcilik sektörüne inanmak Türkiye'nin menfaatine olacaktır"
Kalkavan: "Denizcilik sektörüne inanmak Türkiye'nin menfaatine olacaktır"İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, "Denizcilik sektörüne inanmak Türkiye'nin menfaatine olacaktır" dedi.
Bakan Müezzinoğlu: "2023 hedeflerinden uzaklaşan bir yapıyı bu millet affetmez"
Bakan Müezzinoğlu: "2023 hedeflerinden uzaklaşan bir yapıyı bu millet affetmez"Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “2023 hedeflerinden uzaklaşan bir yapıyı bu millet affetmez” dedi.
Mersin DTO 'Ulusal Fotoğraf Yarışması' sonuçları açıklandı
Mersin DTO 'Ulusal Fotoğraf Yarışması' sonuçları açıklandıMersin Deniz Ticaret Odası (MDTO) ve Mersin Fotoğraf Derneği (MFD) işbirliğinde düzenlenen fotoğraf yarışmasında ödül alan fotoğraflar açıklandı.
Akdeniz barış ve dostluk denizi olacak
Akdeniz barış ve dostluk denizi olacakAkdeniz’e kıyısı olan ülkelerde 500’den fazla ticaret ve sanayi odasını temsil eden Akdeniz Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği’nin düzenlediği MEDITOUR 7. Akdeniz Turizm Forumu, 28-30 Eylül 2016 tarihlerinde düzenlendi.
Yusuf Öztürk: "Ülkemizdeki birlik ruhu İzmir Limanı’nın önünü açtı"
Yusuf Öztürk: "Ülkemizdeki birlik ruhu İzmir Limanı’nın önünü açtı"İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, “Ülkemizdeki birlik ruhu İzmir Limanı’nın da önünü açtı” dedi.
Metin Kalkavan: Gemi inşada eşit şartlarda rekabet etmiyoruz
Metin Kalkavan: Gemi inşada eşit şartlarda rekabet etmiyoruzİMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, SMM Hamburg 2016 Fuarı’nda Vira Maritime’a gemi inşa sektörünün durumunu ve geleceğini değerlendirdi.
Şadan Bayraktar vefat etti
Şadan Bayraktar vefat ettiBayraktar Denizcilik Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Bayraktar, dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.
Bakan Soylu İMEAK DTO meclis toplantısına katılacak
Bakan Soylu İMEAK DTO meclis toplantısına katılacakİçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, 8 Eylül 2016 tarihinde gerçekleşecek olan İMEAK Deniz Ticaret Odası Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısına katılacağı belirtildi.
İMEAK Deniz Ticaret Odası'ndan EXPOMARITT'e tam destek
İMEAK Deniz Ticaret Odası'ndan EXPOMARITT'e tam destekEXPOMARITT Fuarı'na İMEAK Deniz Ticaret Odası'ndan tam destek geldi.
TSSF Başkanı Şahin Özen'den DTO'ya işbirliği çağrısı
TSSF Başkanı Şahin Özen'den DTO'ya işbirliği çağrısıTürkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Federasyon olarak ilk önceliğimiz elde olan başarılarla yetinmemek, her zaman bir adım daha ileriye gidebilmektir” dedi. Özen, sualtı sporlarının daha da gelişmesi için Deniz Ticaret
Metin Kalkavan: Yenikapı Yeni Türkiye'nin kapısını açtı
Metin Kalkavan: Yenikapı Yeni Türkiye'nin kapısını açtıİMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan, "Yenikapı, 'Yeni Türkiye'nin kapısını açtı" dedi. Dünyada hiçbir kelimenin Allahuekber kadar güçlü olmadığını söyleyen Kalkavan, Türkiye'nin 15 Temmuz sonrasında başka bir hüviyete büründüğünü kaydetti.
Tekneler darbe girişimine karşı denize açıldı
Tekneler darbe girişimine karşı denize açıldıAntalya'da Deniz Ticaret Odası üyesi bir grup tekne sahibi darbe girişimine karşı denize açıldı.
Kruvaziyer turizmine Bakanlık’tan destek geldi
Kruvaziyer turizmine Bakanlık’tan destek geldiUzun süredir gündemde olan yolcu gemilerine römorkör çekme ve kılavuz kaptan bulundurma zorunluluğu yeniden düzenlenerek "Limanlar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”, başlığıyla Resmi Gazete'de yayınlandı.
Denizcilik sektörü 14. Exposhipping Expomaritt için İstanbul’a akın edecek
Denizcilik sektörü 14. Exposhipping Expomaritt için İstanbul’a akın edecekDenizcilik sektörünün ulusal ve uluslararası aktörlerini bir araya getiren etkinlik 14. Exposhipping EXPOMARITT İstanbul Denizcilik Endüstrisi Teknoloji ve Ticaret Fuarı, 21-24 Mart 2017’de Pendik Green Park Convention Center’da gerçekleştirilecek.
Deniz Ticaret Odası'ndan olağanüstü meclis toplantısı
Deniz Ticaret Odası'ndan olağanüstü meclis toplantısıİMEAK Deniz Ticaret Odası Meclisi, 15 Temmuz akşamı gerçekleştirilen darbe girişimi nedeniyle olağanüstü meclis toplantısı yaptı. Toplantıda darbe girişimine karşı duran halkın tepkisi için "Türk milleti kaderine el koydu" tespiti yapıldı.
Denizciler, Antalya'da ikinci liman istiyor
Denizciler, Antalya'da ikinci liman istiyorİMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Antalya Şubesi Başkanı İnanç Kendiroğlu, kentin deniz ticaretindeki gücünün artırılması için yeni liman yatırımı yapılması gerektiğini söyledi.
İMEAK Deniz Ticaret Odası: Demokrasimizin ve seçilmiş hükumetimizin yanındayız
İMEAK Deniz Ticaret Odası: Demokrasimizin ve seçilmiş hükumetimizin yanındayızİMEAK Deniz Ticaret Odası, 15 Temmuz Darbe Girişimine tepki göstererek, demokrasi ve seçilmiş hükümetin yanında olduklarını kamuoyuna duyurdu.
Gemi Yakıt İkmalcileri Derneği darbe girişimini kınadı
Gemi Yakıt İkmalcileri Derneği darbe girişimini kınadıGemi Yakıt İkmalcileri Derneği, 15 Temmuz gecesi darbe girişimine tepki göstererek, bir açıklamada bulundu.
1 2 3 4 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75