• BIST 93.162
  • Altın 147,053
  • Dolar 3,5997
  • Euro 3,9080
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 15 °C

Dto Haberleri

Yabancı bayraklı yatların yüzde 25'i Türk bayrağına geçti
Yabancı bayraklı yatların yüzde 25'i Türk bayrağına geçtiİMEAK Deniz Ticaret Odası Marmaris Şubesi tarafından düzenlenen, "Türk Denizciliğine Bakış" konulu panelde sektörün temsilcileri "Türk Denizciliği"ni konuştu.
DTO İzmir Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk, referandum değerlendirmesinde bulundu
DTO İzmir Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk, referandum değerlendirmesinde bulunduİMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk’ün, 16 Nisan’da gerçekleştirilen Anayasa değişikliği referandumu ile ilgili sonuçları değerlendirdi.
DTO İzmir Şubesi 13. Resim Yarışması sonuçlandı
DTO İzmir Şubesi 13. Resim Yarışması sonuçlandıİMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nin çocuklara denizciliği sevdirmek ve denizci bir nesil yetiştirmek amacıyla 13.’sünü düzenlediği resim yarışması sonuçlandı.
Fransız gazeteci Albert Brel Fethiye'ye geldi
Fransız gazeteci Albert Brel Fethiye'ye geldiİMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi, Fransa’nın tanınmış bazı yazarlarını bölgenin ve deniz turizminin tanıtımı kapsamında mavi yolculuk yapmak üzere Fethiye'ye davet etti.
Bodrum'da denizciler mevzuattaki sorunları tartıştı
Bodrum'da denizciler mevzuattaki sorunları tartıştıDeniz Ticaret Odası (DTO) Bodrum Şubesi, Ulusal Yat ve Yatçılık Mevzuatı'nı dünya ve bölge standartlarıyla eşleştirerek rekabet gücünü arttırmayı hedefleyen çalıştay düzenledi.
İMEAK DTO’da “MRV Kuralları” semineri düzenlendi
İMEAK DTO’da “MRV Kuralları” semineri düzenlendiİMEAK Deniz Ticaret Odası’nda, denizcilik sektörünü yakından ilgilendiren “Avrupa Birliği Sera Gazı Emisyonları (MRV) Kuralları” konulu bir seminer gerçekleştirildi. 29 Mart Çarşamba günü yapılan seminere denizcilik sektörü yoğun ilgi gösterdi.
Denizcilikte dümene kadınlar geçiyor
Denizcilikte dümene kadınlar geçiyorEge İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetim Kurulu, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk'e ziyarette bulundu.
İzmir Körfezi gerdanlığına kavuşuyor
İzmir Körfezi gerdanlığına kavuşuyorİMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Başkan Yardımcısı Savaş Ercan, odanın Mart ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmasında İzmir'in gerdanlığına kavuşacağını söyledi.
Fethiye’nin yat imalat ve çekek yeri sorunu sürüyor
Fethiye’nin yat imalat ve çekek yeri sorunu sürüyorİMEAK Deniz Ticaret Odası 7. Meslek Komiteleri Toplantısı'nda konuşan Fethiye Yat İmalatçıları Kooperatifi Başkanı Bülent Taşan, Fethiye’deki yat imalat ve çekek yeri sorununun sürdüğünü belirtti.
Gökalp: “Lokomotif sektörleri harekete geçirmek lazım”
Gökalp: “Lokomotif sektörleri harekete geçirmek lazım”İMEAK Deniz Ticaret Odası 7. Meslek Komiteleri Toplantısı'nda konuşan Gemi Sanayicileri Derneği Başkanı Ziya Gökalp, “İşsizliği azaltmak için öncelikle lokomotif sektörleri harekete geçirmek lazım” dedi.
Bayramoğlu: "Kira süreleri 49 yıla çıkarıldığı için teşekkür ediyorum"
Bayramoğlu: "Kira süreleri 49 yıla çıkarıldığı için teşekkür ediyorum"İMEAK Deniz Ticaret Odası 7. Meslek Komiteleri Toplantısı'nda konuşan Gemi İnşa Sanayicileri Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Bilgehan Bayramoğlu, tersanelerin kira sürelerinin 49 yıla çıkarılmasından ötürü teşekkür etti.
Kalkavan: "Bakın görün Türkiye’de her şey normal"
Kalkavan: "Bakın görün Türkiye’de her şey normal"14. Uluslararası Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı'nın açılışında konuşan IMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan, Türkiye’nin yurtdışındaki olumsuz algısını kırmaya çalıştıklarını ifade etti.
Merakla beklenen Exposhipping fuarı bugün açılıyor
Merakla beklenen Exposhipping fuarı bugün açılıyor43 ülkeden 150’nin üzerinde firma ve 627 marka ile 57 ülkeden 11.000’ni aşkın denizcilik profesyonelinin katılacağı 14. Uluslararası Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı, 21 Mart’ta Pendik Convention Center'da ziyarete açılacak.
Exposhipping Fuarı 21 Mart'ta İstanbul’da ziyarete açılıyor
Exposhipping Fuarı 21 Mart'ta İstanbul’da ziyarete açılıyor14. Uluslararası Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı, 21-24 Mart’ta dünya denizcilerini İstanbul’da Pendik Green Park Convention Center’da buluşturuyor.
Bayrak: "Yeni tanıtım grubu yetkisi Ekonomi Bakanlığı’na verildi”
Bayrak: "Yeni tanıtım grubu yetkisi Ekonomi Bakanlığı’na verildi”İMEAK Deniz Ticaret Odası 7. Meslek Komiteleri Toplantısı'nda konuşan Gemi ve Yat İhracatçılar Birliği Başkanı Başaran Bayrak, yeni tanıtım grubu yetkisinin Ekonomi Bakanlığı’na verildiğini belirtti.
Çakır: "Ülkemizin en önemli gündemi istihdamdır"
Çakır: "Ülkemizin en önemli gündemi istihdamdır"KOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Çakır, "Ülkemizin en önemli gündemi istihdamdır" dedi.
BIMCO "NYPE 2015 Semineri" İstanbul'da yapılacak
BIMCO "NYPE 2015 Semineri" İstanbul'da yapılacakBIMCO Halkla İlişkiler / NYPE 2015 Semineri, 22 Mart 2017 Çarşamba günü The Green Park Pendik Hotel&Convention Center'da BIMCO ve İMEAK Deniz Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.
Exposhipping fuarı için geri sayım başladı
Exposhipping fuarı için geri sayım başladıDenizcilik sektörünün buluşma noktası Exposhipping fuarı için geri sayım başladı.
Metin Kalkavan: "Kavgayı durdurduğumuz anda her şey çözülür"
Metin Kalkavan: "Kavgayı durdurduğumuz anda her şey çözülür"İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan, "Türkiye'de yapılacak çok şey var. Kavgayı durdurduğumuz anda her şey çözülür" dedi.
DTO personeline "İklim Değişikliği" semineri verildi
DTO personeline "İklim Değişikliği" semineri verildiGünümüz dünyasında çevre sorunlarının başında gelen iklim değişikliği ve küresel ısınma hakkında İMEAK Deniz Ticaret Odası personelinin bilinçlendirilmesi amacıyla seminer düzenlendi.
Türk Kızılayı Yemen’e yardım götürecek gemi arıyor
Türk Kızılayı Yemen’e yardım götürecek gemi arıyorTürk Kızılayı, Yemen’e insani yardım yapılması için hazırlıklarını hızlandırdı. Yardım gemisi için DTO'dan destek istedi.
Öztürk: " İzmir’in geleceği için çok önemli bir proje"
Öztürk: " İzmir’in geleceği için çok önemli bir proje"İzmir denizcilik taşımacılığı sektörü ve liman kullanıcıları, İzmir Körfezi’nin ve İzmir Alsancak Limanı’nın geleceğini belirleyecek olan “İzmir Körfezi ve Limanı Rehabilitasyon Projesi’nin bir an evvel başlamasını istiyor.
Vali Özdemir Çakacak’tan denizcilere çağrı!
Vali Özdemir Çakacak’tan denizcilere çağrı!Mersin Deniz Ticaret Odası’nın (MDTO) mart ayı meclis toplantısına katılan Mersin Valisi Özdemir Çakacak, meclis üyelerine seferberliğe destek vermeleri çağrısında bulundu.
Türk Armatörler Birliği 40. Genel Kurul Toplantısı yapıldı
Türk Armatörler Birliği 40. Genel Kurul Toplantısı yapıldıTürk Armatörler Birliği 40. Olağan Genel Kurul Toplantısı 22 Şubat 2017 Çarşamba günü İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi.
İzmir tekne üretiminde yeniden marka olacak
İzmir tekne üretiminde yeniden marka olacakİzmir Tekne İmalatçıları Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Asil Sönmezoğlu, geçmiş yıllarda Türkiye’nin en önemli tekne üretim merkezlerinden olan İzmir’i sektörlerinde yeniden marka yapmak için çalışacaklarını açıkladı.
Denizcilik sektörü rotasını Exposhipping’e çevirdi
Denizcilik sektörü rotasını Exposhipping’e çevirdiNorveç’ten Çin’e, ABD’den Rusya’ya, Japonya’dan Güney Afrika’ya denizcilik sektörünün en büyükleri, 14. Uluslararası Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı’nda buluşuyor.
Van'daki deniz taşımacılığına DTO'dan destek
Van'daki deniz taşımacılığına DTO'dan destekVan iş dünyası üzerinde 181 gemi ve su aracının faaliyet gösterdiği Van Gölü’nde deniz taşımacılığını geliştirmek için, Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) bünyesinde kurulan İMEAK Deniz Ticaret Odası Van Temsilciliği faaliyetlerine başladı.
DTO İzmir Şubesi "13. Resim ve Kompozisyon Yarışması"nı düzenliyor
DTO İzmir Şubesi "13. Resim ve Kompozisyon Yarışması"nı düzenliyorİMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, çocuklara deniz sevgisi ve deniz temizliğini aşılamak, denizcilik ekonomisinin ülkemiz için önemini anlatmak amacıyla 13. Resim ve Kompozisyon Yarışması’nı düzenliyor.
1 2 3 4 5 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75