• BIST 82.352
  • Altın 148,034
  • Dolar 3,8356
  • Euro 4,0738
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 1 °C
  • İzmir 10 °C

GEMİ İNŞA

DSME sıvılaştırma patent davasını kaybetti
DSME sıvılaştırma patent davasını kaybettiHHI ve SHI, DSME aleyhine açtığı patent davalarını kazandı.
M/T Bit Eco gemisi denize indirildi
M/T Bit Eco gemisi denize indirildiRMK Marine'de NB 105 kodlu inşası tamamlanan M/T Bit Eco suyla buluştu.
"Lexus" deneyimini yat konseptine aktardı
"Lexus" deneyimini yat konseptine aktardıSadece bir otomobil üreticisi değil, bir yaşam tarzı markası olan Lexus, imza attığı yeni ürünlerle hayranlık uyandırmaya devam ediyor.
1200 yıllık 'Yenikapı 12' denizle buluşacak
1200 yıllık 'Yenikapı 12' denizle buluşacakMarmaray ve Metro projeleri kapsamında yürütülen arkeolojik kazılar sırasında Yenikapı'da bulunan ve "Dünyanın en büyük batık gemi koleksiyonu" kabul edilen 37 eserden "Yenikapı 12" adlı teknenin replikası yapıldı.
Rusya nükleer enerjili buzkıran inşa edecek
Rusya nükleer enerjili buzkıran inşa edecekRusya, Kuzey Denizi Rotası'nı yıl boyu açık tutacak nükleer enerjiyle çalışan bir buzkıran geminin inşasına başladı.
LMG Marin, hibrit feribotları için tasarım sözleşmesi imzaladı
LMG Marin, hibrit feribotları için tasarım sözleşmesi imzaladıLMG Marin ve Remontowa Shipbuilding, 9 aylık ihale sürecinden sonra Transport for London tarafından Woolwich Feribotu servisi için iki adet akülü-karma çift uçlu feribot tasarımı ve inşası için yapılan bir sözleşme ile ödüllendirildi.
Misha Denizcilik, Danfoss’u tercih etti
Misha Denizcilik, Danfoss’u tercih ettiDenizcilik alanında önde gelen firmalardan Misha Denizcilik, 141 metre Genel Kargo Gemisi projesinde geminin elektrik enerjisi ihtiyacını karşılamak için Danfoss Grid Converter çözümünü tercih etti.
Enerji gemileri ile sorulan soruya Erdoğan'dan yanıt
Enerji gemileri ile sorulan soruya Erdoğan'dan yanıtYazar Fatih Çekirge, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Dünyada bu boyutta böyle bir ihracat yapıyoruz, ne hissediyorsunuz?" diye sordu. Bakın Erdoğan nasıl yanıt verdi.
İBB'nin tarama gemileri ihalesi YÜTEK’in oldu
İBB'nin tarama gemileri ihalesi YÜTEK’in olduİBB Deniz Hizmetleri Müdürlüğü tarama gemileri için ihaleye çıktı. İhaleyi, Yütek Gemi İnşa Ltd. Şti. kazandı. Foto haber...
TAQUA deniz taksi özel ödülün sahibi oldu
TAQUA deniz taksi özel ödülün sahibi olduEngelli yolcular ve evcil hayvanlar düşünülerek tasarlanan TAQUA deniz taksi “İhracatçı Birlikleri Tasarım Yarışmaları Özel Ödülü”nü almaya hak kazandı.
Sahil Güvenlik devriye botları Katar'a teslim edildi
Sahil Güvenlik devriye botları Katar'a teslim edildiKatar Sahil Güvenlik Komutanlığı, MTU marka yüksek hızlı ana tahrik sistemleri ve Rolls-Royce Kamewa su jetlerinin güçlendirdiği 17 adet kompozit gövdeli devriye botları, ay sonu teslim edilecek.
ABD'nin hayalet destroyeri Zumwalt göreve başlıyor
ABD'nin hayalet destroyeri Zumwalt göreve başlıyorABD donanmasının en büyük ve en modern savaş gemisi, radardan gizlenme özelliğine sahip "Zumwalt" destroyeri göreve başlıyor.
Gemi inşada büyük kayıp
Gemi inşada büyük kayıpTersanelerin içinde bulunduğu kriz, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kendini daha kuvvetli hissettirdi. İlk 9 aydaki gerileme yüzde 40'ı bulurken, gemi ve yat ihracatçıları yıl sonu hedeflerini revize etti.
KarPowership'in hedefi Avrupa ve Latin Amerika
KarPowership'in hedefi Avrupa ve Latin AmerikaAfrika ve Asya'ya 'yüzer santraller'le elektrik satan KarPowership, Mozambik karasularından, Zimbabve üzerinden Zambiya'ya elektrik sağlıyor. Şirketin hedefinde Avrupa ve Latin Amerika var.
“A 574 - TCG Yüzbaşı Güngör Durmuş” Denize İndirildi
“A 574 - TCG Yüzbaşı Güngör Durmuş” Denize İndirildiSavunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından yaptırılan "TCG Yüzbaşı Güngör Durmuş" isimli lojistik destek gemisi denize indirildi.
Başbakan: "Tersanecilere Müjde" dedi
Başbakan: "Tersanecilere Müjde" dediTersanelerimiz 49 yıllığına kiralanmıştı, bu kira süresinin bitmesine 18 yıl kaldı. Bir karar aldık, sıfırlıyoruz, tekrar 49 yıla çıkarıyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun.
Antalya’da tamamen güneş enerjisiyle çalışan yat yapıldı
Antalya’da tamamen güneş enerjisiyle çalışan yat yapıldıTürkiye'de ultralüks ve megayat üretiminde ilk sırada olan Antalya Serbest Bölge’de (ASBAŞ), tamamiyle güneş enerjisiyle çalışan lüks tekne üretildi.
Vira Maritime, SMM Hamburg'u sizler için takip etti
Vira Maritime, SMM Hamburg'u sizler için takip ettiVira Maritime ekibi dünyanın en büyük fuarlarından SMM Hamburg'u sizler için takip etti. Hazırladığımız tüm haberlere resme tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Tamer Geçkin: Türkiye’ye karşı olumsuz hava dağılıyor
Tamer Geçkin: Türkiye’ye karşı olumsuz hava dağılıyorSanmar Tersanesi Yeni İnşa Müdürü Tamer Geçkin, SMM Hamburg Fuarı’nı Vira Maritime’a değerlendirdi.
Ahmet Tunç: Fuardan tersaneler karlı çıktı
Ahmet Tunç: Fuardan tersaneler karlı çıktıSedef Tersanesi Planlama Müdürü Ahmet Tunç, SMM Hamburg Fuarı’nı Vira Maritime’a değerlendirdi.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75