• BIST 90.383
  • Altın 144,813
  • Dolar 3,6117
  • Euro 3,9021
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 8 °C
  • İzmir 15 °C

GEMİ İNŞA

SeaBubbles hydrofoil kanatları sayesinde nehirlerde uçacak
SeaBubbles hydrofoil kanatları sayesinde nehirlerde uçacakDeniz hız rekoru sahibi iki sporcunun fikri olan SeaBubbles, hydrofoil kanatları sayesinde nehirlerde uçar gibi gidecek.
Yunanistan "Türkiye"nin kapasitesini yakalayamaz
Yunanistan "Türkiye"nin kapasitesini yakalayamazTK Tuzla Tersanesi Genel Müdür Yardımcısı ve Pazarlama Müdürü Levent Zorer ve GİSBİR Yönetim Kurulu Üyesi Orkun Özek tarafından basın mensupları tersane hakkında ve faaliyetleri konusunda bilgilendirildi.
Gemak Tersanesi'nde gemiye boy verilerek bir ilke imza atıldı
Gemak Tersanesi'nde gemiye boy verilerek bir ilke imza atıldıGemak Group of Companies CEO’su Birol Üner tarafından basın mensupları tersane hakkında ve faaliyetleri konusunda bilgilendirildi.
Sanmar Shipyards'ın kapıları basın mensupları için açıldı
Sanmar Shipyards'ın kapıları basın mensupları için açıldıSanmar Shipyards teknik gezisi öncesinde, Sanmar Denizcilik ve Makine A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ali Gürün tarafından basın mensupları tersane hakkında ve faaliyetleri konusunda bilgilendirildi.
Türk tersaneleri kapılarını basın mensuplarına açtı
Türk tersaneleri kapılarını basın mensuplarına açtı14. Uluslararası Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı öncesinde Türk tersaneleri dev yatırım ve projelerini basınla paylaştı.
Efsanevi otomobil Chiron "Süper lüks tekne" oldu!
Efsanevi otomobil Chiron "Süper lüks tekne" oldu!Otomobil tutkunu herkesin hayallerindeki araçlardan biri olduğunu düşündüğümüz Bugatti Chiron, Palmer Johnson isimli ünlü tekne üreticisi tarafından süper lüks bir tekne haline getiriliyor.
M/V Sorsi'nin ilk bloğu havuza konuldu
M/V Sorsi'nin ilk bloğu havuza konulduAyships'in işletmesine katacağı M/V Sorsi isimli 64.000 tonluk modern dökme yük gemisinin ilk bloğu havuza konuldu.
Faal tersane sayısı 2016 sonu itibarıyla 79'a ulaştı
Faal tersane sayısı 2016 sonu itibarıyla 79'a ulaştıGemi Sanayicileri Derneği (GESAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Gökalp, 2002 yılında 37 olan faal tersane sayısının geçen yılın sonu itibarıyla 79'a ulaştığını bildirdi.
İki gemi için 1,5 milyar $'lık kontrat imzalandı
İki gemi için 1,5 milyar $'lık kontrat imzalandıFransız Saint-Nazaire tersanelerinin alımına tek talip olan İtalyan Fincantieri Grubu, 22 Şubat Çarşamba günü Çin'de iki turist gemisinin inşası için 1,5 milyar dolarlık kontrat imzaladı.
DEEP PIONEER gemisi Aliağa'ya geldi
DEEP PIONEER gemisi Aliağa'ya geldiMPOV Deep Pioneer isimli çok amaçlı açık deniz destek gemisi, Aliağa Gemi Geri Dönüşüm Bölgesi'ne geldi.
Denizcilik sektörü rotasını Exposhipping’e çevirdi
Denizcilik sektörü rotasını Exposhipping’e çevirdiNorveç’ten Çin’e, ABD’den Rusya’ya, Japonya’dan Güney Afrika’ya denizcilik sektörünün en büyükleri, 14. Uluslararası Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı’nda buluşuyor.
Sanmar, Rimorchiatori Napoletani'den 2 römorkör siparişi aldı
Sanmar, Rimorchiatori Napoletani'den 2 römorkör siparişi aldıSanmar Denizcilik, İtalya’nın asırlık firması Napolili Rimorchiatori Napoletani (RN)’den 2 yeni römorkör inşa siparişi aldı.
İran'ın ilk araştırma gemisi hizmete alındı
İran'ın ilk araştırma gemisi hizmete alındıİran’ın ilk araştırma gemisi, Bilim, Araştırma ve Teknoloji Bakanı Ferhadi’nin katıldığı törenle resmen hizmete girdi.
Türkiye’nin en büyük tarama gemisi “Kanuni” denizle buluştu
Türkiye’nin en büyük tarama gemisi “Kanuni” denizle buluştuYalova’nın Altınova ilçesinde kurulu Özata Tersanesi’nde inşası tamamlanan Türkiye’nin en büyük tarama gemisi “Kanuni” düzenlenen törenle denize indirildi.
Sanmar, M/Tug Ivindo'yu Batı Afrika'ya ihraç etti
Sanmar, M/Tug Ivindo'yu Batı Afrika'ya ihraç ettiSanmar Denizcilik inşa ettiği Boğaçay XX isimli römorkörü Batı Afrika’da yerleşik bir firmaya ihraç etti. M/Tug Ivindo ismini alan römorkör 3 Şubat’ta hizmet vereceği limana doğru seyrine başladı.
Hayalleri birleştiren tasarım: 'yüzen karavan'
Hayalleri birleştiren tasarım: 'yüzen karavan'Avustralya menşeli Boat A Home firması tarafından üretilen Escape II, karada karavan, denizde ise yat görevi görüyor.
"Mavi Körfez 3" İzmir'in can simidi olacak!
"Mavi Körfez 3" İzmir'in can simidi olacak!İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Mavi Körfez 3” adı verilen yeni deniz süpürgesi, petrol sızıntısı gibi çevre felaketlerine de hızlı müdahale imkanı sağlayan sıvı atık toplama özelliğiyle İzmir'de bir ilk olacak.
Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketi Ares Shipyard oldu
Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketi Ares Shipyard olduSatışlarını 3 yılda yüzde 4 bin 473 oranında artıran Ares Shipyard, Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketi oldu.
DSME sıvılaştırma patent davasını kaybetti
DSME sıvılaştırma patent davasını kaybettiHHI ve SHI, DSME aleyhine açtığı patent davalarını kazandı.
M/T Bit Eco gemisi denize indirildi
M/T Bit Eco gemisi denize indirildiRMK Marine'de NB 105 kodlu inşası tamamlanan M/T Bit Eco suyla buluştu.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75