• BIST 99.639
  • Altın 141,772
  • Dolar 3,5028
  • Euro 3,9236
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 25 °C

GEMİ İNŞA

M/F Jambo törenle Özata Shipyard'da denize indirildi
M/F Jambo törenle Özata Shipyard'da denize indirildiKenya Cumhuriyeti devlet şirketi olan Kenya Ferry Service için Özata Shipyard'da inşa edilen M/F Jambo isimli feribot, UDH Bakanı Ahmet Arslan'ın katıldığı tören ile denize indirildi.
MSC Meraviglia, görkemli bir törenle denize indirildi
MSC Meraviglia, görkemli bir törenle denize indirildiMSC Cruises'ın, dünyanın sekizinci harikası olarak nitelenen gemisi MSC Meraviglia gemisi, 03 Haziran Cumartesi günü Fransa’nın Le Havre limanında, dünyaca ünlü aktrist Sophia Loren’in isim an-neliğini yaptığı tören eşliğinde denizlere merhaba dedi.
Yüzer havuz ABD’ye ihraç edildi
Yüzer havuz ABD’ye ihraç edildiTuzla Sedef Tersanesi’nde inşa edilen 181 metre boyunda, 41 metre enindeki yüzer havuz ABD’ye ihraç edildi. Tuzla Sedef Tersanesi’nde inşa olan Yüzer Havuz Colonna’s Shipyard, Inc. adına Amerika’ya ihraç edildi.
Bu tekneler denizden 100 km içeride inşaa ediliyor
Bu tekneler denizden 100 km içeride inşaa ediliyorTürkiye’nin kalifiye iş gücüne en fazla gereksinim duyduğu sektörlerin başında gelen tekne ve yat imalatı adeta sorunlarla boğuşuyor.
İBB Deniz Hizmetleri çevre yatırımlarına devam ediyor
İBB Deniz Hizmetleri çevre yatırımlarına devam ediyorİBB Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'na bağlı Deniz Hizmetleri Müdürlüğü, Haliç’i kokudan ve çamurdan arındırmak için yatırımlarına devam ediyor.
Gloppefjord isimli feribot denize indirildi
Gloppefjord isimli feribot denize indirildiTersan Tersanesi'nde Norveç’li Fjord1 firması için inşa edilen akü enerjili Gloppefjord isimli feribot düzenlenen törenle denize indirildi.
Dalış turizmi pahalı bir keyif olmaktan çıkıyor
Dalış turizmi pahalı bir keyif olmaktan çıkıyorPoseidon imzasını taşıyan ve su altında kalan gövdesi özel bir camla inşa edilen tekneler, dalış turizmine ivme kazandıracak.
Doğusel ailesi, 3 kuşaktır gemilerde yaşam alanı oluşturuyor
Doğusel ailesi, 3 kuşaktır gemilerde yaşam alanı oluşturuyorKocaeli'nin Körfez ilçesinde yaşayan Vedat Doğusel'in babası ve amcasıyla çalıştığı atölyede ürettikleri mobilyalarla gemiler daha yaşanabilir hale geliyor.
OOCL HONG KONG gemisine vaftiz töreni yapıldı
OOCL HONG KONG gemisine vaftiz töreni yapıldıDünyanın en büyük konteyner taşıma kapasitesine sahip OOCL HONG KONG isimli gemi yapılan vaftiz töreni ile teslim edildi.
Türkiye, Hong Kong Sözleşmesi’ni imzaladı
Türkiye, Hong Kong Sözleşmesi’ni imzaladıTürkiye, 31 Mart 2017 tarihli Resmi Gazete yayınıyla sekiz yıl kadar önce Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) tarafından kabul edilen Hong Kong Sözleşmesi'ni resmen kabul ettiğini duyurdu.
Türkiye'nin en büyük feribotlarının yapımı sürüyor
Türkiye'nin en büyük feribotlarının yapımı sürüyorUDHB Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal ile Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemalettin Şevli, Tatvan'da inşaa edilen feribotların yapıldığı tersaneyi ziyaret etti.
Özata Tersanesi’nin sporculara desteği devam ediyor
Özata Tersanesi’nin sporculara desteği devam ediyorYalova'nın Altınova ilçesinde düzenlenen "Hersek Yağlı Güreşleri"nin başpehlivanı Özata Tersanesi Özdemir Ataseven adına güreşen Şaban Yılmaz oldu.
Doğruyol Shipyard, sektöre hızlı giriş yaptı!
Doğruyol Shipyard, sektöre hızlı giriş yaptı!2014 yılı Haziran ayında kurulan "Doğruyol Tersanecilik Denizcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş." fiili olarak faaliyetlerine 1,5 ay önce başladı.
MRC Shipping, filosuna 2 yeni tanker ekledi
MRC Shipping, filosuna 2 yeni tanker eklediDenizcilik sektöründe genç, dinamik ve modern kimyasal tankerleri ile sektörün en iyileri arasında yer alan MRC Shipping, filosuna 40 milyon dolara iki yeni tanker daha ekleyerek, büyümesini sürdürüyor.
'Moderno WR 20' cep telefonu ile kumanda ediliyor
'Moderno WR 20' cep telefonu ile kumanda ediliyorYüzde 100 yerli ürün "Moderno WR 20" açık deniz balıkçı teknesi üretildi. Üstelik üretilen bu tekne 'akıllı tekne' olarak kayıtlara geçti.
MTA Oruç Reis, denizlerimizde sismik çalışmada bulunacak
MTA Oruç Reis, denizlerimizde sismik çalışmada bulunacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, MTA Oruç Reis gemisinin son denetimlerini yapmak üzere inşaa edildiği tersaneyi ziyaret etti.
Tatvan’da ilk sivil tersanenin açılışı yapıldı
Tatvan’da ilk sivil tersanenin açılışı yapıldıBitlis'in Tatvan ilçesindeki Küçük Sanayi Sitesi'nde kurulan İbrahim Kuzucu'nun sahibi olduğu tersanenin açılış töreni gerçekleştirildi.
Özata Tersanesi, iki platform destek gemisini teslim etti
Özata Tersanesi, iki platform destek gemisini teslim ettiÖzata Tersanesi'nde inşası tamamlanan iki platform destek gemisi South Oil Company'e teslim edildi.
Yeni 49 yıllık süre tersane yatırımlarını hareketlendirdi
Yeni 49 yıllık süre tersane yatırımlarını hareketlendirdiTahsis edilmiş arsalarda kullanım süresinin dolmasına az kaldığı için yatırımda isteksiz davranan tersaneciler, yeni bir 49 yıllık sürenin gelmesiyle hareketlendi.
Sanmar, ABS ile yeni inşa kontratlarını imzaladı
Sanmar, ABS ile yeni inşa kontratlarını imzaladıSanmar Denizcilik bünyesi altında yeni inşasına başlanacak, 29 m, 90 ton ve 80 ton BP opsiyonlu yeni tasarım serinin ABS ile klas kontrantları imzası Europort Fuar’ın da atıldı.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75