• BIST 92.424
  • Altın 150,326
  • Dolar 3,6475
  • Euro 3,9001
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 15 °C

GEMİ İNŞA

Doğruyol Shipyard, sektöre hızlı giriş yaptı!
Doğruyol Shipyard, sektöre hızlı giriş yaptı!2014 yılı Haziran ayında kurulan "Doğruyol Tersanecilik Denizcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş." fiili olarak faaliyetlerine 1,5 ay önce başladı.
MRC Shipping, filosuna 2 yeni tanker ekledi
MRC Shipping, filosuna 2 yeni tanker eklediDenizcilik sektöründe genç, dinamik ve modern kimyasal tankerleri ile sektörün en iyileri arasında yer alan MRC Shipping, filosuna 40 milyon dolara iki yeni tanker daha ekleyerek, büyümesini sürdürüyor.
'Moderno WR 20' cep telefonu ile kumanda ediliyor
'Moderno WR 20' cep telefonu ile kumanda ediliyorYüzde 100 yerli ürün "Moderno WR 20" açık deniz balıkçı teknesi üretildi. Üstelik üretilen bu tekne 'akıllı tekne' olarak kayıtlara geçti.
MTA Oruç Reis, denizlerimizde sismik çalışmada bulunacak
MTA Oruç Reis, denizlerimizde sismik çalışmada bulunacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, MTA Oruç Reis gemisinin son denetimlerini yapmak üzere inşaa edildiği tersaneyi ziyaret etti.
Tatvan’da ilk sivil tersanenin açılışı yapıldı
Tatvan’da ilk sivil tersanenin açılışı yapıldıBitlis'in Tatvan ilçesindeki Küçük Sanayi Sitesi'nde kurulan İbrahim Kuzucu'nun sahibi olduğu tersanenin açılış töreni gerçekleştirildi.
Özata Tersanesi, iki platform destek gemisini teslim etti
Özata Tersanesi, iki platform destek gemisini teslim ettiÖzata Tersanesi'nde inşası tamamlanan iki platform destek gemisi South Oil Company'e teslim edildi.
Yeni 49 yıllık süre tersane yatırımlarını hareketlendirdi
Yeni 49 yıllık süre tersane yatırımlarını hareketlendirdiTahsis edilmiş arsalarda kullanım süresinin dolmasına az kaldığı için yatırımda isteksiz davranan tersaneciler, yeni bir 49 yıllık sürenin gelmesiyle hareketlendi.
Sanmar, ABS ile yeni inşa kontratlarını imzaladı
Sanmar, ABS ile yeni inşa kontratlarını imzaladıSanmar Denizcilik bünyesi altında yeni inşasına başlanacak, 29 m, 90 ton ve 80 ton BP opsiyonlu yeni tasarım serinin ABS ile klas kontrantları imzası Europort Fuar’ın da atıldı.
Hidrodinamik Shipyard, kurumsal gelişim eğitimlerinde Türk Loydu’nu seçti
Hidrodinamik Shipyard, kurumsal gelişim eğitimlerinde Türk Loydu’nu seçtiSadece yöneticilerini değil tersane çalışanlarını da eğitimlere dahil etme kararı alan Hidrodinamik Tersanesi eğitim partneri olarak da Türk Loydu’nu seçti.
İzmir'de balık turlarına özel tekne imal edildi
İzmir'de balık turlarına özel tekne imal edildiKutlay Marine, Türkiye'de ilk defa balık turlarına özel polyesterden tur tekneleri imal etti.
Yerli gemiler ve römorkörler rotasını dünyaya çevirdi
Yerli gemiler ve römorkörler rotasını dünyaya çevirdiİstanbul Tuzla'daki tersanelerde üretilen askeri lojistik gemiler ve römorkörler rotasını dünyaya çevirdi.
Kazan isimli nükleer denizaltı suya indirildi
Kazan isimli nükleer denizaltı suya indirildiRusya'nın "Yasen" sınıfı dördüncü nesil nükleer denizaltısı Kazan suya indirildi.
Sanmar ve Svitzer arasında yeni römorkör anlaşması yapıldı
Sanmar ve Svitzer arasında yeni römorkör anlaşması yapıldıSanmar ve Svitzer bir adet yeni inşa 80 TBP ASD Eskort Römorkörü için sözleşme imzaladı.
İnsansız gemiler sanal köprüüstünden kumanda edilecek
İnsansız gemiler sanal köprüüstünden kumanda edilecek14. Uluslararası Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı kapsamında Seatrade öncülüğünde düzenlenen "Global Maritime Summit" Zirvesi’nde; “Akıllı insansız gemiler yakın gelecekte denizlerde olacak mı?” sorusunu masaya yatırdı.
Tersan Tersanesi'nde yapılan F/V Northern Osprey III denize indirildi
Tersan Tersanesi'nde yapılan F/V Northern Osprey III denize indirildiTersan Tersanesi tarafından Kanadalı M.V Osprey LTD firması için inşa edilen karides fabrika balıkçı gemisi F/V Northern Osprey III düzenlenen törenle denize indirildi.
SeaBubbles hydrofoil kanatları sayesinde nehirlerde uçacak
SeaBubbles hydrofoil kanatları sayesinde nehirlerde uçacakDeniz hız rekoru sahibi iki sporcunun fikri olan SeaBubbles, hydrofoil kanatları sayesinde nehirlerde uçar gibi gidecek.
Yunanistan "Türkiye"nin kapasitesini yakalayamaz
Yunanistan "Türkiye"nin kapasitesini yakalayamazTK Tuzla Tersanesi Genel Müdür Yardımcısı ve Pazarlama Müdürü Levent Zorer ve GİSBİR Yönetim Kurulu Üyesi Orkun Özek tarafından basın mensupları tersane hakkında ve faaliyetleri konusunda bilgilendirildi.
Gemak Tersanesi'nde gemiye boy verilerek bir ilke imza atıldı
Gemak Tersanesi'nde gemiye boy verilerek bir ilke imza atıldıGemak Group of Companies CEO’su Birol Üner tarafından basın mensupları tersane hakkında ve faaliyetleri konusunda bilgilendirildi.
Sanmar Shipyards'ın kapıları basın mensupları için açıldı
Sanmar Shipyards'ın kapıları basın mensupları için açıldıSanmar Shipyards teknik gezisi öncesinde, Sanmar Denizcilik ve Makine A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ali Gürün tarafından basın mensupları tersane hakkında ve faaliyetleri konusunda bilgilendirildi.
Türk tersaneleri kapılarını basın mensuplarına açtı
Türk tersaneleri kapılarını basın mensuplarına açtı14. Uluslararası Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı öncesinde Türk tersaneleri dev yatırım ve projelerini basınla paylaştı.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75