• BIST 97.717
  • Altın 143,837
  • Dolar 3,5683
  • Euro 3,9936
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 13 °C

GEMİ İNŞA

Dalış turizmi pahalı bir keyif olmaktan çıkıyor
Dalış turizmi pahalı bir keyif olmaktan çıkıyorPoseidon imzasını taşıyan ve su altında kalan gövdesi özel bir camla inşa edilen tekneler, dalış turizmine ivme kazandıracak.
Doğusel ailesi, 3 kuşaktır gemilerde yaşam alanı oluşturuyor
Doğusel ailesi, 3 kuşaktır gemilerde yaşam alanı oluşturuyorKocaeli'nin Körfez ilçesinde yaşayan Vedat Doğusel'in babası ve amcasıyla çalıştığı atölyede ürettikleri mobilyalarla gemiler daha yaşanabilir hale geliyor.
OOCL HONG KONG gemisine vaftiz töreni yapıldı
OOCL HONG KONG gemisine vaftiz töreni yapıldıDünyanın en büyük konteyner taşıma kapasitesine sahip OOCL HONG KONG isimli gemi yapılan vaftiz töreni ile teslim edildi.
Türkiye, Hong Kong Sözleşmesi’ni imzaladı
Türkiye, Hong Kong Sözleşmesi’ni imzaladıTürkiye, 31 Mart 2017 tarihli Resmi Gazete yayınıyla sekiz yıl kadar önce Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) tarafından kabul edilen Hong Kong Sözleşmesi'ni resmen kabul ettiğini duyurdu.
Türkiye'nin en büyük feribotlarının yapımı sürüyor
Türkiye'nin en büyük feribotlarının yapımı sürüyorUDHB Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal ile Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemalettin Şevli, Tatvan'da inşaa edilen feribotların yapıldığı tersaneyi ziyaret etti.
Özata Tersanesi’nin sporculara desteği devam ediyor
Özata Tersanesi’nin sporculara desteği devam ediyorYalova'nın Altınova ilçesinde düzenlenen "Hersek Yağlı Güreşleri"nin başpehlivanı Özata Tersanesi Özdemir Ataseven adına güreşen Şaban Yılmaz oldu.
Doğruyol Shipyard, sektöre hızlı giriş yaptı!
Doğruyol Shipyard, sektöre hızlı giriş yaptı!2014 yılı Haziran ayında kurulan "Doğruyol Tersanecilik Denizcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş." fiili olarak faaliyetlerine 1,5 ay önce başladı.
MRC Shipping, filosuna 2 yeni tanker ekledi
MRC Shipping, filosuna 2 yeni tanker eklediDenizcilik sektöründe genç, dinamik ve modern kimyasal tankerleri ile sektörün en iyileri arasında yer alan MRC Shipping, filosuna 40 milyon dolara iki yeni tanker daha ekleyerek, büyümesini sürdürüyor.
'Moderno WR 20' cep telefonu ile kumanda ediliyor
'Moderno WR 20' cep telefonu ile kumanda ediliyorYüzde 100 yerli ürün "Moderno WR 20" açık deniz balıkçı teknesi üretildi. Üstelik üretilen bu tekne 'akıllı tekne' olarak kayıtlara geçti.
MTA Oruç Reis, denizlerimizde sismik çalışmada bulunacak
MTA Oruç Reis, denizlerimizde sismik çalışmada bulunacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, MTA Oruç Reis gemisinin son denetimlerini yapmak üzere inşaa edildiği tersaneyi ziyaret etti.
Tatvan’da ilk sivil tersanenin açılışı yapıldı
Tatvan’da ilk sivil tersanenin açılışı yapıldıBitlis'in Tatvan ilçesindeki Küçük Sanayi Sitesi'nde kurulan İbrahim Kuzucu'nun sahibi olduğu tersanenin açılış töreni gerçekleştirildi.
Özata Tersanesi, iki platform destek gemisini teslim etti
Özata Tersanesi, iki platform destek gemisini teslim ettiÖzata Tersanesi'nde inşası tamamlanan iki platform destek gemisi South Oil Company'e teslim edildi.
Yeni 49 yıllık süre tersane yatırımlarını hareketlendirdi
Yeni 49 yıllık süre tersane yatırımlarını hareketlendirdiTahsis edilmiş arsalarda kullanım süresinin dolmasına az kaldığı için yatırımda isteksiz davranan tersaneciler, yeni bir 49 yıllık sürenin gelmesiyle hareketlendi.
Sanmar, ABS ile yeni inşa kontratlarını imzaladı
Sanmar, ABS ile yeni inşa kontratlarını imzaladıSanmar Denizcilik bünyesi altında yeni inşasına başlanacak, 29 m, 90 ton ve 80 ton BP opsiyonlu yeni tasarım serinin ABS ile klas kontrantları imzası Europort Fuar’ın da atıldı.
Hidrodinamik Shipyard, kurumsal gelişim eğitimlerinde Türk Loydu’nu seçti
Hidrodinamik Shipyard, kurumsal gelişim eğitimlerinde Türk Loydu’nu seçtiSadece yöneticilerini değil tersane çalışanlarını da eğitimlere dahil etme kararı alan Hidrodinamik Tersanesi eğitim partneri olarak da Türk Loydu’nu seçti.
İzmir'de balık turlarına özel tekne imal edildi
İzmir'de balık turlarına özel tekne imal edildiKutlay Marine, Türkiye'de ilk defa balık turlarına özel polyesterden tur tekneleri imal etti.
Yerli gemiler ve römorkörler rotasını dünyaya çevirdi
Yerli gemiler ve römorkörler rotasını dünyaya çevirdiİstanbul Tuzla'daki tersanelerde üretilen askeri lojistik gemiler ve römorkörler rotasını dünyaya çevirdi.
Kazan isimli nükleer denizaltı suya indirildi
Kazan isimli nükleer denizaltı suya indirildiRusya'nın "Yasen" sınıfı dördüncü nesil nükleer denizaltısı Kazan suya indirildi.
Sanmar ve Svitzer arasında yeni römorkör anlaşması yapıldı
Sanmar ve Svitzer arasında yeni römorkör anlaşması yapıldıSanmar ve Svitzer bir adet yeni inşa 80 TBP ASD Eskort Römorkörü için sözleşme imzaladı.
İnsansız gemiler sanal köprüüstünden kumanda edilecek
İnsansız gemiler sanal köprüüstünden kumanda edilecek14. Uluslararası Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı kapsamında Seatrade öncülüğünde düzenlenen "Global Maritime Summit" Zirvesi’nde; “Akıllı insansız gemiler yakın gelecekte denizlerde olacak mı?” sorusunu masaya yatırdı.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75