• BIST 108.392
  • Altın 143,183
  • Dolar 3,5328
  • Euro 4,1224
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 22 °C
  • İzmir 23 °C

GÜNCEL

İTÜ-GİMDER "Siyah Kuğu Davası" forumuna katıldı
İTÜ-GİMDER "Siyah Kuğu Davası" forumuna katıldıKoç Üniversitesi Denizcilik Forumu (KÜDENFOR) tarafından dünya kamuoyunda Su Altı Arkeolojisi konunda dikkat çekici bir konferans düzenlendi. Rahmi Koç Müzesi Fenerbahçe vapurunda gerçekleşen konferansta İTÜ-GİMDER'de yerini aldı.
Tiencou-1, Nisan ayında yörüngeye fırlatılacak
Tiencou-1, Nisan ayında yörüngeye fırlatılacakÇin'in ilk uzay kargo gemisi Tiencou-1'in (Gök Gemisi-1) Nisan ayında yörüngeye fırlatılacağı bildirildi.
'Gizli' ibareli ‘Muhabere Zarfı’ uygulaması kaldırıldı
'Gizli' ibareli ‘Muhabere Zarfı’ uygulaması kaldırıldıTürk ticaret gemilerine olası savaş durumunda seferberlik emirlerinin yazılı olarak verildiği 'Gizli' ibareli 'Muhabere Zarfı' uygulaması, Bakanlar Kurulu kararıyla aralık ayında kaldırıldı.
Vira Dergisi yeni sayısında Marmara Denizi’ne dikkat çekiyor
Vira Dergisi yeni sayısında Marmara Denizi’ne dikkat çekiyorİzmit Körfezi’nde yaşanan çevre felaketini inceleyen Vira Deniz Kültürü Dergisi, körfezde uçan, fuel oil’e bulanmış kahverengi martıları görüntüledi.
Marmaray'da seferler iptal edildi
Marmaray'da seferler iptal edildiİstanbul'da ulaşımı kolaylaştıran Marmaray hattında seferler iptal edildi. Seferlerin neden durdurulduğuna dair ise herhangi bir açıklama yapılmazken, vatandaşlar mağdur oldu.
BBC Caribbean gemisinin 7 mürettebatı rehin alındı
BBC Caribbean gemisinin 7 mürettebatı rehin alındıM/V BBC Caribbean genel kargo gemisinin 7 Rus mürettebatının rehin alındığı doğrulandı.
Deniz ambulansına iskelede yanaşacak yer yok
Deniz ambulansına iskelede yanaşacak yer yokAdalardan acil hasta sevkini gerçekleştiren deniz ambulansı, adadan getirdiği hastayı çay bahçesi önünde ki 112 acil ambulansına sevk edebildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hepimiz aynı gemideyiz"
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hepimiz aynı gemideyiz"TOBB Türkiye Ekonomi Şûrası’na katılarak bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün burada TOBB'un tüm üyeleri nezdinde yeni bir istihdam seferberliği başlatıyoruz."dedi.
İzmir'de zıpkınla daldığı sudan çıkamadı
İzmir'de zıpkınla daldığı sudan çıkamadıİzmir'in Aliağa ilçesinde, balık avlamak için zıpkın ve fenerle dalış yaptığı denizde kaybolan 42 yaşındaki Hüseyin Beyaz'ı arama kurtarma çalışmalarına bugün de devam edildi. Ancak, sonuç alınamadı.
Balıkçılar bu halde buldu
Balıkçılar bu halde bulduVan’da etkili olan Sibirya soğukları Erçek Gölü'nün yüzeyini tamamen dondururken, karnını doyurmak isteyen köpek düştüğü suda donarak öldü.
Yabancı bayraklı yatlara yurtdışına çıkma zorunluluğu geliyor
Yabancı bayraklı yatlara yurtdışına çıkma zorunluluğu geliyorUDH Bakanı Arslan: Türk sahipli yabancı bayraklı yatlara belli aralıklarla yurtdışına çıkış zorunluluğu getirileceğine söyledi.
SEA-ME-WE 5 projesinin tanıtım toplantısı İstanbul'da yapılacak
SEA-ME-WE 5 projesinin tanıtım toplantısı İstanbul'da yapılacakTürk Telekom International'ın tek Türk şirketi olarak yer aldığı uluslararası denizaltı fiber kablolama sistemi SEA-ME-WE 5 projesinin tanıtım toplantısı İstanbul'da gerçekleşecek.
Avrasya Tüneli'nde geçiş ücretleri online ödenebilecek
Avrasya Tüneli'nde geçiş ücretleri online ödenebilecekAsya ve Avrupa kıtalarını ilk kez deniz tabanı altından geçen iki katlı karayolu tüneliyle birbirine bağlayan Avrasya Tüneli, ulaşıma sağladığı katkının yanı sıra sahip olduğu ileri teknoloji ile hayatı da kolaylaştırıyor.
Ahırkapı'daki sahipsiz gemiler tehlike yaratıyor
Ahırkapı'daki sahipsiz gemiler tehlike yaratıyorM/V Bereket isimli kargo gemisinin batmasından sonra M/V Tallas isimli gemininde yan yatması ile Ahırkapı açıklarındaki sahipsiz gemiler uzmanların dikkatini çekti.
Kardak'ta sıcak saatler
Kardak'ta sıcak saatlerKardak’taki gerginlik nedeniyle devriye gezen Sahil Güvenlik Komutanlığı, düzensiz göçle de mücadele ediyor. Yunanistan’a giden bir botu Kardak yakınlarında durduran ekipler, 56 Pakistanlı göçmeni yakaladı.
30 yıllık balıkçı Marmara'da kayboldu
30 yıllık balıkçı Marmara'da kayboldu30 yıllık balıkçı Recep Çelik'ten Marmara'da kayboldu. Çelik'ten hala haber alınamadı.
Son bir haftada 939 mülteci yakalandı
Son bir haftada 939 mülteci yakalandıSon bir haftada yaşanan 13 yasa dışı göç olayında 939 mültecinin yakalandığı belirtildi.
Mültecinin çantasından bakın ne çıktı?
Mültecinin çantasından bakın ne çıktı?İzmir'in Çeşme ilçesinden Yunanistan'ın Sakız Adası'na yasa dışı geçmeye çalışan 62 mülteci yakalandı. Mültecilerden birinin çantasından kedi dikkat çekti.
Kardak krizi yetmedi, şimdi ki kriz sivil denizciler!
Kardak krizi yetmedi, şimdi ki kriz sivil denizciler!Yunanistan limanında ki M/V Makbule Ana isimli Türk gemisinin çarkçıbaşısı Cengiz Uygur, limanda fotoğraf çektiği için gözaltına alındı.
E-Ticaretin kalbi Sertrans Logistics’te atıyor
E-Ticaretin kalbi Sertrans Logistics’te atıyorDünyanın en büyük markalarının e-ticaret operasyonlarını gerçekleştiren Sertrans Logistics, sadece e-lojistik hizmetleri için ayırdığı alanı 50 bin metrekareye, yıllık online ürün kapasitesini de 70 milyonun üzerine çıkardı.
 3 4 5 6 7 8 9 10 11 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75