• BIST 77.297
  • Altın 109,955
  • Dolar 2,9825
  • Euro 3,3475
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 26 °C
  • Bursa 18 °C

TÜRSAB seçimlerinde gelişme

TÜRSAB seçimlerinde gelişme
TÜRSAB seçimleri yaklaşırken ortam kızışıyor. Kulisler arttı. Yeni adaylar belirleniyor ve ortaya ilginç isimler çıkıyor.

Özkan Altıntaş-Türkiye turizm

TÜRSAB seçimleri yaklaşırken başkan adayları ve yönetim kurulu adaylarının isimleri belirlenirken, seyahat acenteleri arasında kulisler başladı. Ortam kızışırken, ilginç isimler belirlenmeye başladı.

 

Kasım ayında yapılacak seçimler öncesi ortaya çıkan ilk isimler arasında Metro Turizm sahibi Galip Öztürk görüldü. Hatta Galip Öztürk"ün çalışmalara başladığı, özel bir seçim merkezi hazırladığı ve burada bir gazete çıkaracağı belirtildi. Gazetenin teknik olarak hazırlanmasını turizmde gazeteciliği iyi bilen profesyonel bir kadroya verdiği biliniyor.

 

Ortaya İlginç İsimler Çıkıyor

Öte yandan seyahat acenteleri arasındaki gruplaşmalarda bazı adaylara teklifler götürüldüğü görülüyor. Bir kaç acente bir araya geliyor ve belirledikleri adaylara teklifler sunuyorlar. Bu adaylar arasında ilk sırada adı deklare edilen metro Turizm sahibi Galip Öztürk bulunuyor. Bunun dışında ise ilginç isimler yer alıyor. Turizmin önemli internet platformları turgon ve tursanet"te nabız yoklamaları yapılıyor. Hatta oraya yazı yazanlar mealen bazı isimleri telaffuz ediyorlar. Ancak şimdilik hareketlenme sadece kulislerde dönüyor. Bakalım önümüzdeki günlerde ortaya kımler çıkacak?

 

Başkanlık Teklif Edilen Diğer Adaylar Kimler

ETS Turizm ve Atlasjet Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ersoy, Touristica"nın sahibi İbrahim Temel, Retur Genel Müdürü İskender Çayla, Günaydın Turizm"in sahibi Emir Günaydın, Ekinoks Turizm"in sahibi Semih Selimoğlu, Alanya"dan Bilal Korkmaz ve İlos Turizm ile Uslan Otel Yönetim Kurulu Başkanı Serhad Uslan"a teklifler sunulduğu belirtiliyor.

 

TÜRSAB deneyimi olan isimler

Bu isimler arasında en deneyimli ve TÜRSAB"ın işleyişini bilenler arasında daha önce TÜRSAB esi Yönetim Kurulu Üyesi Serhad Uslan ile TÜRSAB eski genel sekreteri Semih Selimoğlu bulunuyor. Emir Günaydın ile İskender Çayla"da bir önceki dönem başkan adayı olmuşlardı. Diğer isimlerden Murat Ersoy"un TÜRSAB"a sıcak bakmadığı biliniyor. İbrahim temel"in ise Başaran Ulusoy"un listesinde yer alan bir isim olması ise kafaları karıştırıyor.

 

Serhad Uslan, Bize Görev Düşerse Hazırız

TÜRSAB başkan adayı isimler arasında yer alan Serhad Uslan "Neden olmasın? TÜRSAB hepimizin. Herkes görev almak için talip olmalıdır. Bu bir hizmettir. TÜRSAB'ın çalışmalarını kimse beğenmiyor, ama kimsenin sesi çıkmıyor. TÜRSAB'ta kan değişimi ve yeniden yapılanmaya kesinlikle ihtiyaç vardır. TÜRSAB'ın kurumsal kimliği ve gücü kayboldu. Böylesine güçlü bir sivil toplum kuruluşu yıprandı. TÜRSAB'ı acentelere hizmet eden ve onları kucaklayan bir yapıya kavuşturmak gerekiyor. Bizlere görev düştüğünde yapmaya hazırız" diyerek başkan adaylığına yeşil ışık yaktı.

 

Metro Turizm Galip Öztürk Cephesi Suskun

Galip Öztürk"ün TÜRSAB başkanı Başaran Ulusoy"la yaptığı görüşmede Ulusoy"a “ben geliyorum. Artık o koltuğu boşalt. Ne gerekiyorsa yapacağım. Paraysa para...” şeklinde yaklaşımda bulunduğu da söyleniyor. Ancak Ulusoy"un koltuğu bırakmayacağını “Yola devam” diyerek, “hodri meydan” dediği belirtiliyor.

 

Hareketlenmede ilk ortaya çıkan Metro Turizm sahibi Galip Öztürk"ün TÜRSAB başkanlığı için adaylığını açıklaması ve bunu şimdiki başkan Başaran Ulusoy"a deklare etmesinden sonra heyecan artmıştı. Bildirildiğine göne Galip Öztürk"ün “TÜRSAB başkanlığı için ne gerekiyorsa yapacağım” şeklindeki sözlerinin arkasında kalmayacağını herkes biliyordu.

 

Ancak Galip Öztürk"ün borsada maniplasyon yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 54 aracı kurum yöneticisi ile birlikte Mali Şube tarafından bir süre gözaltına alınması kafaları karıştırdı. Galip Öztürk serbest kaldıktan sonra yaptığı açıklamada iddialar üzerine gözaltına alındıklarını ve işinin başına döndüğünü açıkladı. Ancak TÜRSAB adaylığının ne düzeyde olduğu hala meçhul duruyor.

 

Türkiye Turizm

Diğer Haberler