• BIST 99.639
  • Altın 141,772
  • Dolar 3,5028
  • Euro 3,9236
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 25 °C

İklim Haberleri

Okyanuslarımız için verilen 5 tehlike alarmı!
Okyanuslarımız için verilen 5 tehlike alarmı!Denizler gezegenimizin üçte ikisini kaplıyor ve bize gıda, enerji ve daha birçok nimet sunuyor. Ancak bu muhteşem su altı dünyası tehlike altında. Peki en büyük tehditler hangileri?
ABD'den sonra Türkiye'de "Paris İklim Anlaşması"nda karar verdi!
ABD'den sonra Türkiye'de "Paris İklim Anlaşması"nda karar verdi!ABD Başkanı Donald Trump’ın Paris İklim Anlaşması’ndan çekilme kararı alması, gözleri Türkiye’nin anlaşmadaki konumuna çevirdi.
CK Boğaziçi Elektrik, iklim değişikliğine dikkat çekiyor!
CK Boğaziçi Elektrik, iklim değişikliğine dikkat çekiyor!Enerji sektöründe Türkiye’nin en yaygın perakende ağına sahip olan CK Boğaziçi Elektrik, küresel iklim değişikliği sorununa dikkat çekmek için yapılan en büyük çevre etkinliklerinden biri olan “Dünya Saati” uygulamasına destek verecek.
DTO personeline "İklim Değişikliği" semineri verildi
DTO personeline "İklim Değişikliği" semineri verildiGünümüz dünyasında çevre sorunlarının başında gelen iklim değişikliği ve küresel ısınma hakkında İMEAK Deniz Ticaret Odası personelinin bilinçlendirilmesi amacıyla seminer düzenlendi.
Türk iş dünyası liderlerinin iklim değişikliğine yanıtı
Türk iş dünyası liderlerinin iklim değişikliğine yanıtıBölgesel Çevre Merkezi (REC) Türkiye tarafından, Almanya Büyükelçiliği’nin finansal desteğiyle yürütülen Türk İş Dünyası Liderlerinin İklim Değişikliğine Yanıtı Projesi kapsamında yürütülen CEO Algı Araştırması tamamlandı.
Faruk Bildirici: "Medya iklim sorununda etkisiz aktör"
Faruk Bildirici: "Medya iklim sorununda etkisiz aktör"Hürriyet Gazetesi okur temsilcisi Faruk Bildirici son köşe yazısında medyanın iklim sorununda etkisiz aktör olduğunu söyledi.
IMO Kutup Kodu kapsamlı içeriğiyle yürürlüğe girdi
IMO Kutup Kodu kapsamlı içeriğiyle yürürlüğe girdiIMO Kutup Kodu kapsamlı içeriğiyle yürürlüğe girdi Kuzey ve Güney Kutup sularında seyreden gemiler için hazırlanan ve kutup çevresi ile denizcilerin ve yolcuların güvenliğini sağlamayı amaçlayan zorunlu "Kutup Kodu" 1 Ocak 2017'de yürürlüğe girdi.
Çeşme'deki felaketin boyutu gözler önüne serildi
Çeşme'deki felaketin boyutu gözler önüne serildiAvukat Senih Özay ve arkadaşları, kaza yapan 'Lady Tuna' gemisinin sebep olduğu çevre felaketiyle ilgili bir keşif yaptı. Özay ve arkadaşlarının yaptığı keşif felaketin boyutunu gözler önüne serdi.
İngiliz maceracıdan kutup bölgesi uyarısı
İngiliz maceracıdan kutup bölgesi uyarısıKuzey Kutbu'nu yatıyla dolaşan İngiliz maceracı David Hempleman-Adams, buzullardaki erimenin tehlikeli düzeye ulaştığı uyarısında bulundu.
2017'de ön plana çıkacak çevre olayları neler oldu?
2017'de ön plana çıkacak çevre olayları neler oldu?The Guardian Gazetesi 2017 yılında ön plana çıkacak çevre olaylarını değerlendirdi. 2017’ye damgasını vuracak ve küresel anlamda yansımalarını göreceğimiz önemli gelişmeler neler olacak peki?
Avrupa'da kömürün sonu ilan edildi
Avrupa'da kömürün sonu ilan edildiAvrupa’nın gezegeni kirleten kömürden vazgeçmeye başladığı yıl olarak 2016 kayıtlara geçebilir.
Deniz suyu arıtılıp şebekeye verilecek
Deniz suyu arıtılıp şebekeye verilecekİklim değişikliğine bağlı yağışların azalması ve nüfus artışı en çok İstanbul’daki barajların doluluk oranlarını olumsuz etkiliyor.
"Küresel Yönetişim" günümüz dünyasına çözüm olabilir mi?
"Küresel Yönetişim" günümüz dünyasına çözüm olabilir mi?Siyaset bilimci Doç. Dr. Timothy J. Sinclair’in Küresel Yönetişim adlı yapıtını, H. Hande Orhon Özdağ’ın çevirisiyle Türkçe'ye kazandırdı.
8. Küresel Isınma Kurultayı, İzmir'de gerçekleşti
8. Küresel Isınma Kurultayı, İzmir'de gerçekleştiEkonomi Gazetecileri Derneği'nin düzenlediği, Küresel Isınma Kurultayı önceki gün İzmir Havagazı Fabrikası'nda gerçekleştirildi.
"İklim değişikliği halka anlatılmalı"
"İklim değişikliği halka anlatılmalı""İklim Değişikliğinin Denizlere Etkileri" konulu kurultayın medya konulu oturumunda iklim değişikliği sorununun medyada nasıl yer aldığı konuşuldu. Oturumun ana mesajı "İklim değişikliği halka anlatılmalı" şeklindeydi.
“Gelecek senin, denizlerine sahip çık!"
“Gelecek senin, denizlerine sahip çık!"Deniz Kültürü Derneği ve Piri Reis Üniversitesi’nin birlikte düzenlediği "İklim Değişikliği Kurultayı" Piri Reis Üniversitesi Deniz Kampüsü'nde yapıldı.
“İklim Değişikliği”nin denizlere etkileri tartışılacak
“İklim Değişikliği”nin denizlere etkileri tartışılacakPiri Reis Üniversitesi ve Deniz Kültürü Derneği’nin birlikte düzenleyeceği “İklim Değişikliğinin Denizlere Etkileri, Denizcilik ve Gemiler” kurultayı geniş bir katılımla 29 Kasım 2016 Salı günü Piri Reis Üniversitesi’nde yapılacak.
Kuzey Buz Denizi'nde sıcaklık artışı yaşanıyor
Kuzey Buz Denizi'nde sıcaklık artışı yaşanıyorAmerikalı araştırmacılar Kuzey Kutbu’ndaki bu denli yüksek sıcaklık değerlerini ‘‘akıl almaz’’ olarak değerlendirdi.
'İklim Değişikliği Eylem Planı'na çevreci ödül
'İklim Değişikliği Eylem Planı'na çevreci ödülGaranti Bankası, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından "İklim Değişikliği Eylem Planı" ile ödül aldı.
Amerika okyanusları korumak için harekete geçti.
Amerika okyanusları korumak için harekete geçti.Amerika Birleşik Devletleri ve 20 ülke okyanusları iklim değişikliğinin ve kirliliğin etkilerinden korumak için 40 yeni koruma bölgesinin oluşturulmasına karar verdi.
NASA uyardı: Tehlike büyüyor!
NASA uyardı: Tehlike büyüyor!ABD Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ile ABD Enerji Bakanlığı tarafından desteklenen Scientific Reports dergisinde yayımlanan araştırma, deniz seviyesinin ciddi biçimde yükseldiğini ortaya koydu.
Deniz seviyesinin hızlı yükselişi devam ediyor
Deniz seviyesinin hızlı yükselişi devam ediyorKüresel ısınmanın etkileri ciddi şekilde artmaya devam ediyor.
Araştırmalar ürkücücü, deniz seviyesi 20 santim yükseldi
Araştırmalar ürkücücü, deniz seviyesi 20 santim yükseldiABD kıyılarındaki gelgitleri inceleyen bilim adamları ürkütücü sonuçlar elde etti. Deniz seviyesinde rekor artışı yaşandı.
Küresel felaket kapıda
Küresel felaket kapıdaParis İklim Zirvesi’ndeki anlaşmaya rağmen 2016 tarihin en sıcak yılı olacak. Yeni araştırmalar, bulunan tüm fosil yakıt rezervleri yakıldığında dünyanın 10 derece ısınacağını söylüyor.
İşte Paris Anlaşması'nın AB için olası sonuçları
İşte Paris Anlaşması'nın AB için olası sonuçlarıAvrupa Komisyonu, Aralık 2015’te Paris’te kabul edilen yeni küresel iklim anlaşmasının AB için olası sonuçlarını değerlendirdi.
Kerry: 2100 yılında deniz seviyesindeki yükseliş iki metreye yaklaşabilir
Kerry: 2100 yılında deniz seviyesindeki yükseliş iki metreye yaklaşabilirABD Dışişleri Bakanı John Kerry, iklim değişikliğinin olası sonuçları ve bununla mücadelede temiz enerji kaynağı kullanımının önemine değinerek, "Aşağı Manhattan'ın büyük kısmı bu yüzyılın sonunda sular altında kalabilir" uyarısı yaptı.
“İklim değişikliği nükleer savaş kadar ciddi bir risk”
“İklim değişikliği nükleer savaş kadar ciddi bir risk”İngiltere hükûmeti, iklim değişikliğinin nükleer savaş kadar ciddi olan ve çözülmesi gereken tehlikelere yol açtığını söylüyor.
İklim değişikliğinin 10 bin yıllık korkunç sonuçlarını hesaplandı
İklim değişikliğinin 10 bin yıllık korkunç sonuçlarını hesaplandıNature'de yayımlanan araştırma, Fosil yakıtların insan tarafından tüketiminden kaynaklı seragazı emisyonu, etkileri kalıcı korkunç sonuçları ortaya çıkardı.
1 2 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75