• BIST 99.639
  • Altın 141,393
  • Dolar 3,5032
  • Euro 3,9191
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 26 °C

IMO

Katar'dan IMO'ya deniz ablukasıyla ilgili mesaj gönderildi
Katar'dan IMO'ya deniz ablukasıyla ilgili mesaj gönderildiKatar Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Saliti, IMO Genel Sekreteri Lim'e ülkesine yönelik deniz ablukasıyla ilgili mesaj gönderdi.
Gemi kaynaklı petrol kirliliğine karşı 50 yıllık çalışma sergilendi
Gemi kaynaklı petrol kirliliğine karşı 50 yıllık çalışma sergilendiIMO, Uluslararası Tanker Sahipleri Kirlilik Federasyonu ve Uluslararası Petrol Kirliliği Tazmin Fonu; hükümet ve sektör arasındaki 50 yıllık başarılı işbirliğini göstermek amacıyla bir sergi düzenledi.
2017 Dünya Denizcilik Günü teması belirlendi
2017 Dünya Denizcilik Günü teması belirlendiDünya Denizcilik Örgütü (IMO), 2017 Dünya Denizcilik Günü temasını "Gemiler, limanlar ve insanlar birbirine bağlıdır" olarak belirledi.
Gemilerin demirlenmesi/bağlanması rehberi hazırlanıyor
Gemilerin demirlenmesi/bağlanması rehberi hazırlanıyorKazaları Araştırma Alman Federal Bürosu (BSU), Maersk kazasından sonra yayımladığı bir raporda demirleme/bağlama işlemleriyle ilgilikuralların eksikliğine dikkat çekti.
Kitack Lim AB'nin sera gazı emisyonları hakkındaki kararını eleştirdi
Kitack Lim AB'nin sera gazı emisyonları hakkındaki kararını eleştirdiIMO Genel Sekreteri Kitack Lim, Avrupa Parlamentosu'nun uluslararası deniz taşımacılığını Avrupa Birliği Karbon Ticareti Sistemi (ETS – Emissions Trading System)'ne dâhil etme kararından sonra Avrupalı yetkililere resmi bir mektup yazdı.
Gaz yakıtlı gemiler için yeni IMO kodu yürürlüğe girdi
Gaz yakıtlı gemiler için yeni IMO kodu yürürlüğe girdiGaz veya Düşük Parlama Noktalı Diğer Yakıtları Kullanan Gemilerin Güvenliği için Uluslararası Kod (IGF Code) 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle yürürlüğe girdi.
IMO Kutup Kodu kapsamlı içeriğiyle yürürlüğe girdi
IMO Kutup Kodu kapsamlı içeriğiyle yürürlüğe girdiIMO Kutup Kodu kapsamlı içeriğiyle yürürlüğe girdi Kuzey ve Güney Kutup sularında seyreden gemiler için hazırlanan ve kutup çevresi ile denizcilerin ve yolcuların güvenliğini sağlamayı amaçlayan zorunlu "Kutup Kodu" 1 Ocak 2017'de yürürlüğe girdi.
Şangay, Trinidad ve Tobago denizcilik teknoloji merkezleri olarak seçildi
Şangay, Trinidad ve Tobago denizcilik teknoloji merkezleri olarak seçildiIMO, iklim değişikliğinin olumsuz etkilerini azaltmayı hedefleyen yeni projesi için Avrupa Birliği'nden aldığı fonla Denizcilik Teknolojisi İşbirliği Merkezleri (MTCC) kuruyor.
Dr. Wiswall’a “2015 Uluslararası Denizcilik Ödülü” verildi
Dr. Wiswall’a “2015 Uluslararası Denizcilik Ödülü” verildiDeniz Hukukçusu Dr. Frank Wiswall’a yıllar boyu IMO’nun çalışmalarına vermiş olduğu katkılardan dolayı “2015 Uluslararası Denizcilik Ödülü”ne layık görüldü.
Kadın Kaptan "IMO Denizde Olağanüstü Cesaret Ödülü" sahibi oldu
Kadın Kaptan "IMO Denizde Olağanüstü Cesaret Ödülü" sahibi olduHindistan'ın ilk kadın kaptanı olan Radhika Menon, aynı zamanda "IMO Denizde Olağanüstü Cesaret Ödülü"nü alan ilk kadın kaptan oldu.
IMO'dan "düşük kükürtlü akaryakıt" bilgilendirmesi
IMO'dan "düşük kükürtlü akaryakıt" bilgilendirmesiGemilerin düşük kükürtlü akaryakıt gereksinime uymaları için 2020 tarihini saptayan Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO), resmi web sitesinde konuyla ilgili bir yazı yayınladı.
Denizciliğin gelişmesinde "ulusal medya" faktörü
Denizciliğin gelişmesinde "ulusal medya" faktörüIHS Maritime & Trade Baş Muhabiri Richard Clayton, denizciliğin vazgeçilmez olduğunun dünyaya anlatılmasında medyanın rolüne dikkat çekti. Clayton, "Denizciliğin gelişmesi için ulusal medyaya odaklanmak gerekiyor" dedi.
IMO'dan 'daha temiz dünya' için bir adım daha
IMO'dan 'daha temiz dünya' için bir adım dahaIMO gemilerden kaynaklanan sera gazı emisyonlarının azaltılması için yeni bir karar daha aldı. Avrupalı armatörlerin, Gemi Emisyonlarının Küresel Düzenlemesi hakkındaki IMO kararlarını memnuniyetle karşıladığı bildirildi.
Japon profesör sunumunu Türkçe yaptı
Japon profesör sunumunu Türkçe yaptıDünya Denizcilik Günü Yan Etkinliği kapsamında Haliç Kongre Merkezi'ndeki programa katılan Japon profesör sunumunda Türkçe konuştu.
Denizciliğin kalbi İstanbul'da atmaya başlıyor
Denizciliğin kalbi İstanbul'da atmaya başlıyorHer sene IMO üyesi farklı bir ülkenin ev sahipliğinde düzenlenen "Dünya Denizcilik Günü Yan Etkinliği" 4-6 Kasım'da İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek.
Dünya Denizcilik Günü Etkinliği İstanbul’da gerçekleştirilecek
Dünya Denizcilik Günü Etkinliği İstanbul’da gerçekleştirilecekDünya Denizcilik Günü Yan Etkinliği “Denizcilik: Dünya için vazgeçilmezdir” temasıyla 4-6 Kasım 2016 tarihleri arasında Türkiye’de gerçekleştirilecek.
IMO'dan "balast suyu" hamlesi: Dengeler değişecek
IMO'dan "balast suyu" hamlesi: Dengeler değişecekIMO Balast Suyu Yönetimi Konvansiyonu, Finlandiya’nın anlaşmaya taraf olmasını takiben, 8 Eylül 2017 tarihinde yürürlüğe girecek.
IMO, uluslararası denizcilikte elektronik veri iletişimi uygulamasını yasal olarak kabul etti
IMO, uluslararası denizcilikte elektronik veri iletişimi uygulamasını yasal olarak kabul ettiIMO, uluslararası denizcilikte elektronik veri iletişimi uygulamasını yasal olarak kabul etti
Umut Şentürk yeniden IMO SSE Altkomitesi başkan yardımcısı
Umut Şentürk yeniden IMO SSE Altkomitesi başkan yardımcısıUmut Şentürk ikinci kez IMO SSE Altkomitesi'ne başkan yardımcısı olarak seçildi.
IMO'dan denizci kadınlara destek
IMO'dan denizci kadınlara destekAlmanya’daki Hamburg Uluslararası Denizcilik Müzesi’nde düzenlenen “Women on Board” Sergisi’nde denizcilik sektöründeki kadınlarla ilgili iki farklı IMO videosu gösterildi.
1 2 3 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75