• BIST 99.639
  • Altın 141,393
  • Dolar 3,5032
  • Euro 3,9191
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 26 °C

Konteyner Haberleri

Marport, yeni bir rekora imza attı!
Marport, yeni bir rekora imza attı!Arkas ve dünya çapında konteyner limanı işletmecisi Terminal Investment Limited ortaklığı ile kurulan Marport, 2016 yılında tarihinin en yüksek elleçleme rakamına ulaştı.
Hopaport 2017 hedeflerine hızla ilerliyor
Hopaport 2017 hedeflerine hızla ilerliyorHopaport, 2017 yılı hedefleri arasında yer alan konteyner elleçleme hizmeti için girişimlerine ara vermeden devam ediyor.
Ukrayna’nın en uzun nehrinde Arkas'ın konteynerleri
Ukrayna’nın en uzun nehrinde Arkas'ın konteynerleriUkrayna’da Arkas Line’ın acenteliğini yapan Arkas Ukraine Ltd. firması Dinyeper (Özi)’de nehir taşımacılığı hizmeti vermeye başladığını belirtti.
Singapur Boğazı'nda kaza
Singapur Boğazı'nda kazaDream II adlı Panama Bayraklı VLCC tankeri ile MSC Alexandra adlı konteyner gemisi Sebarok adasından 2 mil uzakta Singapur Boğazında çatıştı.
İhracatçılar limanlarda tartı sıkıntısından şikayetçi
İhracatçılar limanlarda tartı sıkıntısından şikayetçiİhracatçıya, mal yüklü konteyneri tartarak brüt ağırlığını beyan etme zorunluluğu 1 Temmuz itibarıyla beklendiği gibi sorunlarla başladı. İhracatçılar zaman kaybından ve maliyetten şikayetçi.
UTİKAD, Konteyner tartım rehberi yayınladı
UTİKAD, Konteyner tartım rehberi yayınladı1 Temmuz’dan itibaren uygulanmak üzere yönergeye uygun olarak hazırlanan her iki rehber de denizyolu konteyner ihracat taşımacılığı yapan firmaların akıllarındaki soru işaretlerini giderecek.
Turkon ve Admiral, Türkiye ile İsrail arasında ortak servis başlatıyor
Turkon ve Admiral, Türkiye ile İsrail arasında ortak servis başlatıyor15 yılı aşkın süredir Türkiye ve İsrail arasında konteyner hattı işleten Turkon Line ve Admiral Container Lines, müşterilerine daha güçlü ve daha verimli bir hizmet sağlayabilmek amacıyla ortak servis başlatmaya karar verdi.
Konteyner taşımacılığında yeni dönem yarın başlıyor
Konteyner taşımacılığında yeni dönem yarın başlıyorDaha emniyetli ve güvenli denizyolu taşımacılığını sağlamak, özellikle aşırı yüklemeden kaynaklanan kazaları önlemek amacıyla yürürlüğe giren yeni uygulama ihracatçıya dolu konteynerin brüt ağırlığını bildirme zorunluluğu getirdi.
Petlim Konteyner Terminali, Eylül'de açılıyor
Petlim Konteyner Terminali, Eylül'de açılıyorFinansman maliyeti ile birlikte yaklaşık 400 milyon dolara mal olan Petkim Konteyner Limanı , Ege Bölgesi'ne en büyük konteyner limanını olma özelliği ve aynı zamanda Türkiye'nin üçüncü büyük limanı olma özeliğini taşıyor.
DBA belgesiz konteynerler gemilere yüklenemeyecek
DBA belgesiz konteynerler gemilere yüklenemeyecekDaha emniyetli ve güvenli denizyolu taşımacılığını sağlamak, özellikle aşırı yüklemeden kaynaklanan kazaları önlemek amacıyla yürürlüğe girecek yeni uygulamayla ihracatçıya dolu konteynerin brüt ağırlığını bildirme zorunluluğu getiriliyor.
Doğu Çin Denizi’nde iki konteyner gemisi çatıştı
Doğu Çin Denizi’nde iki konteyner gemisi çatıştıDoğu Çin Denizi’nde Maersk’e ait Safmarine Meru adlı konteyner gemisi ile Northern Jasper adlı bir başka konteyner gemisi çatıştı. Kaza sonrası Safmarine Meru adlı gemide yangın çıktı.
Konteyner taşımacılığında yeni dönem başlıyor
Konteyner taşımacılığında yeni dönem başlıyorAşırı yüklemeden kaynaklı kazaları önlemek için 1 Temmuz'dan itibaren ihracatçıya, mal yüklü konteyneri tartarak brüt ağırlığını beyan etme zorunluluğu getiriliyor.
SOLAS Konteyner Tartımı Semineri düzenlendi
SOLAS Konteyner Tartımı Semineri düzenlendiİMEAK Deniz Ticaret Odası’nda SOLAS hükümleri uyarınca 1 Temmuz 2016 tarihinde yürürlüğe girecek olan ‘Konteyner Tartımı’ ile ilgili seminer düzenlendi.
Maersk’ün Ambarlı’daki tek uğrağı Marport
Maersk’ün Ambarlı’daki tek uğrağı MarportArkas ve TIL ortaklığında kurulan, Türkiye’nin en fazla konteyner elleçlenen limanı olan Marport, daha büyük gemilerin yanaşabilmesi ve limanın kapasitesinin artırılması amacıyla devam eden altyapı ve terminal yatırımlarının meyvesini topluyor. Maersk, Am
Arkas Line, Adriyatik limanlarına bir yenisini daha ekledi
Arkas Line, Adriyatik limanlarına bir yenisini daha eklediArkas Line, Adriyatik Servisi (ADS) şimdi de Trieste’ye uğrak yapmaya başladı.
Dev konteyner gemisi boğazdan geçti
Dev konteyner gemisi boğazdan geçtiDev konteyner gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti.
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75