• BIST 89.385
  • Altın 145,846
  • Dolar 3,6324
  • Euro 3,8967
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 19 °C
  • İzmir 21 °C

MÜLTECİLER

Kuşadası'nda mülteci botu battı, çok sayıda ölü var!
Kuşadası'nda mülteci botu battı, çok sayıda ölü var!Kuşadası Güzelçamlı Davutlar Mevkii civarında bir mülteci botu battı ihbarının üzerine Sahil Güvenlik botlarının bölgeye hareket ettiği öğrenildi.
Akdeniz'de 250 göçmenin hayatından endişe ediliyor
Akdeniz'de 250 göçmenin hayatından endişe ediliyorAkdeniz'in Libya açıklarında yeni bir facianın yaşandığından ve 250 göçmenin hayatını kaybettiğinden endişe edildiği bildirildi.
Yunanistan'a kaçmaya çalışan göçmenler yakalandı
Yunanistan'a kaçmaya çalışan göçmenler yakalandıİzmir'de yasa dışı yollarla Yunanistan'a geçmeye çalışan 145 yabancı uyruklu yakalandı.
Akdeniz'de kurtarılan göçmenler Sicilya'ya taşındı
Akdeniz'de kurtarılan göçmenler Sicilya'ya taşındıİtalyan sahil güvenlik ekipleri ile sivil toplum örgütlerine ait gemilerce Akdeniz’de kurtarılan1200'ün üzerinde göçmen İtalya’nın Sicilya Adası'na taşındı.
Libya açıklarındaki göçmenler operasyonla kurtarıldı
Libya açıklarındaki göçmenler operasyonla kurtarıldıİtalya Sahil Güvenlik ekipleri, Akdeniz'de yaklaşık 970 göçmeni kurtardığını duyurdu.
Midilli Adası'na geçmek istediler ama yakalandılar!
Midilli Adası'na geçmek istediler ama yakalandılar!Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçme hazırlığındaki 35 yabancı uyruklu yakalandı.
Ege Denizi'nde bir haftada 135 göçmen yakalandı
Ege Denizi'nde bir haftada 135 göçmen yakalandıSahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarınca bir haftada 135 yabancı uyruklu, beş göçmen kaçakçısı ve iki terör örgütü mensubu Ege Denizi'nde yakalandı.
Çeşme'de tekne battı: 2'si Türk 12 sığınmacı kurtarıldı
Çeşme'de tekne battı: 2'si Türk 12 sığınmacı kurtarıldıİzmir'in Çeşme ilçesinden deniz yoluyla yasadışı Yunanistan'ın Sakız Adası'na gitmeye çalışırken teknesi batan 2'si Türk vatandaşı 14 kişi kurtarıldı.
Antalya'da 19 göçmen denizden sağ olarak kurtarıldı
Antalya'da 19 göçmen denizden sağ olarak kurtarıldıSahil Güvenlik Antalya Grup Komutanlığı sorumluluk sahası içinde bulunan Kaş ilçesi Çoban Koyu mevkiinde yapılan operasyon ile 19 göçmen denizden sağ olarak kurtarıldı.
Birleşmiş Milletler, Yemen için farkındalık kampanyası başlattı
Birleşmiş Milletler, Yemen için farkındalık kampanyası başlattıBirleşmiş Milletler, Yemen'e deniz yoluyla geçiş yapan sığınmacıların karşılaştığı tehlikeler ve ülkedeki artan risklere karşı farkındalık oluşturmak için bir kampanya başlattı.
"Umuda Yolculuk" son 2 yılın en düşük seviyesinde
"Umuda Yolculuk" son 2 yılın en düşük seviyesindeDaha iyi bir yaşam ümidiyle Ege Denizi ve Akdeniz üzerinden Avrupa topraklarına geçmeye çalışan göçmenlerin sayısı, son 2 yılın en düşük seviyelerine geriledi.
İstanbul'da ki operasyonda 276 göçmen yakalandı
İstanbul'da ki operasyonda 276 göçmen yakalandıSelimpaşa/Silivri önlerinde bir tekneyle göçmen kaçakçılığı yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçen yetkililer 276 kaçak göçmeni yakaladı.
Göçmenleri taşıyan tekne battı: 100 kayıp
Göçmenleri taşıyan tekne battı: 100 kayıpAkdeniz'de Libya'nın 30 deniz mili (50 km) açığında, 100'den fazla göçmenin bulunduğu tekne alabora oldu.
2016’da 34 bin mülteci kurtarıldı
2016’da 34 bin mülteci kurtarıldıEge Denizi’ndeki yasadışı geçişleri engellemek için 2 yıldır donanma bulunduran NATO, Türkiye’nin gösterdiği mücadelenin gerisinde kaldı.
DZKK 2016 yılı düzensiz göç ile mücadele faaliyetlerini açıkladı
DZKK 2016 yılı düzensiz göç ile mücadele faaliyetlerini açıkladıDeniz Kuvvetleri Komutanlığı 2016 yılındaki “Düzensiz Göç ile Mücadele” faaliyetleri hakkında açıklamada bulundu.
Manavgat'da düzensiz göçmen operasyonu yapıldı
Manavgat'da düzensiz göçmen operasyonu yapıldıSahil Güvenlik Komutanlığı yetkilileri Antalya ili Manavgat ilçesi önlerinde kaçak göçmenler için operasyon düzenledi.
HEBAT ALLAH isimli teknede 149 göçmen yakalandı
HEBAT ALLAH isimli teknede 149 göçmen yakalandıSahil Güvenlik Komutanlığı göçmen kaçakçılığı şüphesiyle takip ettiği “HEBAT ALLAH” isimli saç tekneye operasyon düzenledi.
Mültecilerin teknesi battı: 5 ölü
Mültecilerin teknesi battı: 5 ölüAyvalık ilçesi Maden Adası açıklarında sığınmacıları taşıyan fiber teknenin batması sonucu 5 kişi yaşamını yitirdi, kazazede tekneden 8 kişi kurtarılabildi.
O projenin ön çalışma raporu açıklandı
O projenin ön çalışma raporu açıklandı“Türkiye’de Suriyeli Sığınmacılara Yönelik Algı ve Yaklaşımlar” başlıklı projenin ön çalışma raporu açıklandı.
Mülteciler için danışma ve destek merkezi açıldı
Mülteciler için danışma ve destek merkezi açıldı10 bin Suriyeli’nin yaşadığı Şişli’de, “Şişli Belediyesi Mülteci Danışma ve Destek Merkezi” 30 Ekim Çarşamba günü açıldı.
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75