• BIST 99.639
  • Altın 141,393
  • Dolar 3,5032
  • Euro 3,9191
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 26 °C

MÜLTECİLER

Ege ve Akdeniz'de 474 kaçak göçmen yakalandı
Ege ve Akdeniz'de 474 kaçak göçmen yakalandıSahil Güvenlik Komutanlığı'nca, Ege Denizi ve Akdeniz'de geçen hafta 474 yabancı uyruklu ile 7 göçmen kaçakçısı yakalandı.
Arkas Denizcilik mürettebatı 1181 mülteciye yardım eli uzattı
Arkas Denizcilik mürettebatı 1181 mülteciye yardım eli uzattıAkdeniz’de verdiği düzenli servisler nedeniyle bölgedeki yardım çağrıları ile sıkça karşılaşan Arkas Deniz Ticaret Filosu mürettebatı 2014 yılından beri 1181 mülteciye yardım elini uzattı.
Akdeniz'de iki bot alabora oldu: 245 kişi kayıp
Akdeniz'de iki bot alabora oldu: 245 kişi kayıpBirleşmiş Milletler (BM), Akdeniz'de sığınmacıları taşıyan iki botun alabora olması sonucu 245 sığınmacının kaybolduğunu açıkladı.
Ege'de mülteci teknesi battı: 16 ölü
Ege'de mülteci teknesi battı: 16 ölüEge Denizi'nde Midilli Adası açıklarında sığınmacıları taşıyan teknenin batması sonucu 16 kişi hayatını kaybetti.
Göçmenleri taşıyan tekne Akdeniz'de battı
Göçmenleri taşıyan tekne Akdeniz'de battıGöçmenleri taşıyan teknenin Akdeniz'de battığı ve çok sayıda ölünün olduğundan endişe ediliyor.
MS Aquarius gemisinin tek amacı: "Hayat Kurtarmak"
MS Aquarius gemisinin tek amacı: "Hayat Kurtarmak"Tek amacı denizde boğulmak üzere olan göçmenleri kurtarmak olan gemi: "MS Aquarius - Sos Mediterranee" yakından tanıyalım.
Mülteciler kurtarıldı ama tekneleri battı!
Mülteciler kurtarıldı ama tekneleri battı!Antalya'nın Alanya ilçesi açıklarında içinde 30 mültecinin bulunduğu tekne Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından tahliye edildikten kısa süre sonra battı.
Kuşadası'nda mülteci botu battı, çok sayıda ölü var!
Kuşadası'nda mülteci botu battı, çok sayıda ölü var!Kuşadası Güzelçamlı Davutlar Mevkii civarında bir mülteci botu battı ihbarının üzerine Sahil Güvenlik botlarının bölgeye hareket ettiği öğrenildi.
Akdeniz'de 250 göçmenin hayatından endişe ediliyor
Akdeniz'de 250 göçmenin hayatından endişe ediliyorAkdeniz'in Libya açıklarında yeni bir facianın yaşandığından ve 250 göçmenin hayatını kaybettiğinden endişe edildiği bildirildi.
Yunanistan'a kaçmaya çalışan göçmenler yakalandı
Yunanistan'a kaçmaya çalışan göçmenler yakalandıİzmir'de yasa dışı yollarla Yunanistan'a geçmeye çalışan 145 yabancı uyruklu yakalandı.
Akdeniz'de kurtarılan göçmenler Sicilya'ya taşındı
Akdeniz'de kurtarılan göçmenler Sicilya'ya taşındıİtalyan sahil güvenlik ekipleri ile sivil toplum örgütlerine ait gemilerce Akdeniz’de kurtarılan1200'ün üzerinde göçmen İtalya’nın Sicilya Adası'na taşındı.
Libya açıklarındaki göçmenler operasyonla kurtarıldı
Libya açıklarındaki göçmenler operasyonla kurtarıldıİtalya Sahil Güvenlik ekipleri, Akdeniz'de yaklaşık 970 göçmeni kurtardığını duyurdu.
Midilli Adası'na geçmek istediler ama yakalandılar!
Midilli Adası'na geçmek istediler ama yakalandılar!Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçme hazırlığındaki 35 yabancı uyruklu yakalandı.
Ege Denizi'nde bir haftada 135 göçmen yakalandı
Ege Denizi'nde bir haftada 135 göçmen yakalandıSahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarınca bir haftada 135 yabancı uyruklu, beş göçmen kaçakçısı ve iki terör örgütü mensubu Ege Denizi'nde yakalandı.
Çeşme'de tekne battı: 2'si Türk 12 sığınmacı kurtarıldı
Çeşme'de tekne battı: 2'si Türk 12 sığınmacı kurtarıldıİzmir'in Çeşme ilçesinden deniz yoluyla yasadışı Yunanistan'ın Sakız Adası'na gitmeye çalışırken teknesi batan 2'si Türk vatandaşı 14 kişi kurtarıldı.
Antalya'da 19 göçmen denizden sağ olarak kurtarıldı
Antalya'da 19 göçmen denizden sağ olarak kurtarıldıSahil Güvenlik Antalya Grup Komutanlığı sorumluluk sahası içinde bulunan Kaş ilçesi Çoban Koyu mevkiinde yapılan operasyon ile 19 göçmen denizden sağ olarak kurtarıldı.
Birleşmiş Milletler, Yemen için farkındalık kampanyası başlattı
Birleşmiş Milletler, Yemen için farkındalık kampanyası başlattıBirleşmiş Milletler, Yemen'e deniz yoluyla geçiş yapan sığınmacıların karşılaştığı tehlikeler ve ülkedeki artan risklere karşı farkındalık oluşturmak için bir kampanya başlattı.
"Umuda Yolculuk" son 2 yılın en düşük seviyesinde
"Umuda Yolculuk" son 2 yılın en düşük seviyesindeDaha iyi bir yaşam ümidiyle Ege Denizi ve Akdeniz üzerinden Avrupa topraklarına geçmeye çalışan göçmenlerin sayısı, son 2 yılın en düşük seviyelerine geriledi.
İstanbul'da ki operasyonda 276 göçmen yakalandı
İstanbul'da ki operasyonda 276 göçmen yakalandıSelimpaşa/Silivri önlerinde bir tekneyle göçmen kaçakçılığı yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçen yetkililer 276 kaçak göçmeni yakaladı.
Göçmenleri taşıyan tekne battı: 100 kayıp
Göçmenleri taşıyan tekne battı: 100 kayıpAkdeniz'de Libya'nın 30 deniz mili (50 km) açığında, 100'den fazla göçmenin bulunduğu tekne alabora oldu.
1 2 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75