• BIST 82.300
  • Altın 147,981
  • Dolar 3,8287
  • Euro 4,0719
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 1 °C
  • İzmir 9 °C

SEKTÖR

GYİD olağan genel kurul toplantısı yapıldı
GYİD olağan genel kurul toplantısı yapıldıGemi Yakıt İkmalcileri Derneği Olağan Genel Kurulu 18 Ocak 2017 Çarşamba günü Kalamış Divan’da gerçekleştirildi.
Denizcilik sektöründe %30 navlun artışı bekleniyor
Denizcilik sektöründe %30 navlun artışı bekleniyorDenizcilik navlunlarında 2016 ortalarından başlayan artış devam ediyor. Bu yıl yüzde 30 artış bekleniyor.
Türk bayrağına geçiş kanunu TBMM genel kurulundan geçti
Türk bayrağına geçiş kanunu TBMM genel kurulundan geçtiYabancı bayraklı yatların Türk bayrağına geçmeleri halinde veraset intkal vergisi, bedelsiz intikal vergisi ve gümrük vergisi dahil her türlü vergi, resim, harç, fon ve paylardan istisna olduğuna dair madde TBMM Genel Kurulu'ndan geçti.
'Gemiler İçin Yetkilendirilmiş Kuruluşlar Yönetmeliği' yayınlandı
'Gemiler İçin Yetkilendirilmiş Kuruluşlar Yönetmeliği' yayınlandıTürk bayraklı gemilerin test, sörvey, onay ve belgelendirme hizmetlerini yerine getirmek için Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlar için yönetmelik Resmi Gazete ilanıyla yürürlüğe girdi.
Dünyanın en büyük 20’nci filosu: Arkas Denizcilik
Dünyanın en büyük 20’nci filosu: Arkas DenizcilikArkas Holding Başkanı Lucien Arkas, Çin’den aldıkları 8 gemiyle dünyanın en büyük 20’nci filosu haline geldiklerini söyledi.
“Rightship Gerekleri: Ayrıntılı Analiz Semineri” yapıldı
“Rightship Gerekleri: Ayrıntılı Analiz Semineri” yapıldıAlpha Marine Consulting Turkey tarafından 11-12 Ocak tarihlerinde, Ataşehir’de bulunan Sheraton Grand İstanbul’da ''Dökme Yük Gemileri için Rightship Gerekleri: Ayrıntılı Analiz'' semineri gerçekleşti.
GMO 1. Kadın Çalıştayı düzenlenecek
GMO 1. Kadın Çalıştayı düzenlenecekTMMOB Gemi Mühendisleri Odası organizasyonunda "GMO 1. Kadın Çalıştayı" düzenlenecek.
Hatay Ro-Ro’dan ROPAX gemi yatırımı
Hatay Ro-Ro’dan ROPAX gemi yatırımıHatay'da 63 bölge nakliyecisinin bir araya gelmesiyle kurulan Hatay Ro-Ro, kurulduğu günden bu yana istikrarlı çalışmalarına devam ediyor.
Nükleer enerji sektöründen gemi sanayicilerine yeni bir iş alanı
Nükleer enerji sektöründen gemi sanayicilerine yeni bir iş alanıİngiltere ve Çin’deki nükleer santral projelerinde ön plana çıkan gemi sanayicilerinin Türkiye’deki 60 milyar dolarlık nükleer enerji yatırımlarından nasıl pay alabileceği 4. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi’nde masaya yatırılacak.
DHMİ yönetim kurulu üyeliğine atama yapıldı
DHMİ yönetim kurulu üyeliğine atama yapıldıAdalet, Dışişleri, Kültür ve Turizm ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanlıklarına ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.
Yeni tip Türk balıkçı gemilerini Türk Loydu klaslayacak
Yeni tip Türk balıkçı gemilerini Türk Loydu klaslayacakYenilikçi projelere verdiği desteklerle bilinen Türk Loydu, Türk balıkçılığını yanında alarak yeni tip Türk Balıkçı Gemilerini klaslamaya başladı.
Türk gemi siciline tescil edilecek gemiler listesi revize edildi
Türk gemi siciline tescil edilecek gemiler listesi revize edildiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Türk Uluslararası Gemi Siciline Tescil Edilecek Özel Maksatlı Özel Yapılı Gemiler Listesi” ilgili kurum/kuruluşlara gönderildi.
Beyaz liste için UDHB harekete geçti
Beyaz liste için UDHB harekete geçtiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, art arda limanlarda alıkonulan Türk gemileri yüzünden Türkiye’nin denizcilikte kara listeye alınmaması için harekete geçti.
İstanbul ve 20 ilde okullar tatil edildi
İstanbul ve 20 ilde okullar tatil edildiYurdun büyük bölümünde etkili olan kar yağışı nedeniyle, İstanbul başta olmak üzere 21 ilde eğitime-öğretime ara verildi.

Kar tatili ne kadar sürecek?
Gazeteciler demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarıdır
Gazeteciler demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarıdırUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan çalışan gazeteciler gününü kutladı.
Eski GEMİSANDER başkanı Adem Şimşek'ten teşekkür mesajı
Eski GEMİSANDER başkanı Adem Şimşek'ten teşekkür mesajıAliağa Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği (GEMİSANDER) eski başkanı Adem Şimşek'ten, sektöre 'Teşekkür' mesajı.
“The One Awards”ta Arkas Lojistik birinci oldu
“The One Awards”ta Arkas Lojistik birinci olduArkas Lojistik, Marketing Türkiye’nin Akademetre tarafından yapılan “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü” araştırmasını baz alarak gerçekleştirdiği “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri”nde lojistik kategorisinde 1.’lik ödülünün sahibi oldu.
Türkiye'nin ilk gemi OSB'si Yalova'da kurulacak
Türkiye'nin ilk gemi OSB'si Yalova'da kurulacakGemi Sanayicileri Derneği tarafından Yalova'da bin 400 dönüm üzerine konumlandırılacak Gemi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için ilk harç mayıs ayında atılacak.
Kaptan Grup ve Düzgit Grup 'Armatörler Birliği' üyesi oldu
Kaptan Grup ve Düzgit Grup 'Armatörler Birliği' üyesi olduArmatörlüğün en önemli iki grubu olan Kaptan Grup (Çebi Denizcilik) ve Düzgit Grup (Düzgit Gemi İnşa Sanayi A.Ş.) Türk Armatörler Birliği üyesi oldu.
ESKO Marine "Insatech"in Türkiye temsilcisi oldu
ESKO Marine "Insatech"in Türkiye temsilcisi olduESKO Marine Trading Ltd Co, Insatech Danimarka’nın Türkiye’deki özel temsilcisi atandığını duyurdu.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75