• BIST 92.424
  • Altın 150,326
  • Dolar 3,6475
  • Euro 3,9001
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 10 °C

TÜRK BOĞAZLARI

İstanbul Boğazı trafiğe kapatıldı!
İstanbul Boğazı trafiğe kapatıldı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sarıyer mitinginin güvenliği nedeniyle, İstanbul Boğazı çift taraflı olarak uluslararası gemi trafiğine kapatıldı.
İstanbul Boğazı deniz trafiğine açıldı!
İstanbul Boğazı deniz trafiğine açıldı!İstanbul'u etkisi altına alan sis nedeniyle deniz trafiğine kapatılan İstanbul Boğazı tekrar açıldı.
İstanbul Boğazı gemi geçiş trafiğine kapatıldı!
İstanbul Boğazı gemi geçiş trafiğine kapatıldı!İstanbul Boğazı'nda sisin görüş mesafesini düşürmesi nedeniyle gemi geçişleri geçici olarak durduruldu.
İstanbul Boğazı deniz trafiğine kapatıldı!
İstanbul Boğazı deniz trafiğine kapatıldı!İstanbul Boğazı, kısıtlı görüş nedeniyle uluslararası gemi trafiğine kapatıldı.
Akdeniz ve Karadeniz "Deniz Trafik Merkezi"yle izlenecek
Akdeniz ve Karadeniz "Deniz Trafik Merkezi"yle izlenecekTBMM'nin üç günlük mesaisinde bir rekora imza atılarak 97 uluslararası anlaşma arasında yer alan “Akdeniz ve Karadeniz İçin Sanal Bölgesel Deniz Trafik Merkezi Kurulmasına Dair Operasyonel Düzenleme”de onaylandı.
1915 Çanakkale Köprüsü projesi 138 yıl önce belliydi!
1915 Çanakkale Köprüsü projesi 138 yıl önce belliydi!Geçtiğimiz günlerde ihale süreci tamamlanan ve 18 Mart’ta temeli atılacak olan "1915 Çanakkale Köprüsü"nün aslında 138 yıl önce projelendirildiği ortaya çıktı.
Çanakkale'de deniz trafiği sis nedeniyle durdu!
Çanakkale'de deniz trafiği sis nedeniyle durdu!Çanakkale'de yoğun sis deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor. Çanakkale-Eceabat, Çanakkale-Kilitbahir arasındaki feribot seferleri yapılmıyorken, görüş mesafesinin azalması üzerine her iki yönden transit gemi geçişlerine boğaz kapatıldı.
İstanbul ve Çanakkale Boğazları gemi trafiğine kapatıldı!
İstanbul ve Çanakkale Boğazları gemi trafiğine kapatıldı!Ülkemizin bir çok kesiminde etkili olan yoğun sis, deniz ulaşımını da olumsuz yönde etkiliyor.
İstanbul ve Çanakkale Boğazı deniz trafiğine kapatıldı
İstanbul ve Çanakkale Boğazı deniz trafiğine kapatıldıİstanbul ve Çanakkale Boğazı, yoğun sis nedeniyle uluslararası gemi trafiğine kapatıldı.
1915 Çanakkale Köprüsü'nün görüntüleri ilk kez yayınlandı
1915 Çanakkale Köprüsü'nün görüntüleri ilk kez yayınlandıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan TRT Haber'e konuk olarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Katılmış olduğu programda 1915 Çanakkale Köprüsü'nün görüntüleri ilk kez yayınlandı.
Çanakkale Boğazı'ndan LNG tankeri geçti
Çanakkale Boğazı'ndan LNG tankeri geçtiÇanakkale Boğazı, doğalgaz yüklü Bahama Adaları bayraklı " M/T Lalla Fatma N'soumer" adlı tankerin geçişi sırasında tek yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.
M/V Lady Tuna tersaneye çekiliyor
M/V Lady Tuna tersaneye çekiliyorİzmir'in Çeşme ilçesi Pırasa Adası yakınlarında 18 Aralık 2016 tarihinde karaya oturan ve çevre kirliliğine neden olan Panama bayraklı M/V Lady Tuna, bakım ve onarım için Yalova'daki Beşiktaş Tersanesi'ne çekiliyor. 
Türk boğazlarından geçen gemi sayısı azalırken tonajlar arttı
Türk boğazlarından geçen gemi sayısı azalırken tonajlar arttıİstanbul ve Çanakkale boğazlarından 1 yılda geçen gemi sayısı son 10 yıllık süreçte gerilerken, boğazları kullanan gemilerin uzunluk ve ağırlıklarında artış görüldü.
Yaya Geçişi Tüneli Projesi ile ilgili denizciler uyarıldı
Yaya Geçişi Tüneli Projesi ile ilgili denizciler uyarıldıİstanbul Liman Başkanlığı "Kabataş Üsküdar Arası Boğaz Yaya Geçişi Tüneli Projesi" kapsamında İstanbul Boğazı’nda yapılacak gemi geçişleri konusunda denizcileri uyardı.
İstanbul Boğazı sis nedeniyle geçişlere kapatıldı
İstanbul Boğazı sis nedeniyle geçişlere kapatıldıİstanbul Boğazı'nda kısıtlı görüş nedeniyle gemi geçişleri, geçici olarak durduruldu.
M/T Larbi Ben M'hidi Çanakkale Boğazı'ndan geçti
M/T Larbi Ben M'hidi Çanakkale Boğazı'ndan geçtiCezayir bandıralı “M/T Larbi Ben M'hidi” adlı sıvılaştırılmış doğalgaz yüklü tanker, Çanakkale Boğazı’ndan geçti. Tankerin geçişi sırasında boğaz, tek yönlü transit gemi geçişlerine kapatıldı.
Gemiyi fark edenler özçekim yapmak istedi
Gemiyi fark edenler özçekim yapmak istediİstanbul Boğazı’ndan geçen ağır yük taşıyıcısı TRANSSHELF'in üzerinde yine dev bir kabuk geminin taşınması insanlar tarafından ilginç karşılandı.
48 saatlik transit geçiş süresi 168 saate çıkıyor
48 saatlik transit geçiş süresi 168 saate çıkıyorTürk denizciliği için önemli sorunlardan olan 48 saat transit geçiş süresi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşeme Bakanlığı’nca yapılan çalışmalar neticesinde 168 saate (7gün) çıkarılıyor.
Rus savaş gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Rus savaş gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçtiRusya Donanmasına ait savaş gemisi sabah erken saatlerde Çanakkale Boğazı'ndan geçiş yaptı.
M/V OOCL NOVOROSSIYSK Tarabya kıyılarına teğet geçti
M/V OOCL NOVOROSSIYSK Tarabya kıyılarına teğet geçtiİstanbul Boğazı’ndan geçen M/V OOCL NOVOROSSIYSK isimli geminin kıyıya teğet geçmesi ile İstanbullular büyük tehlike atlattı.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75