• BIST 81.865
  • Altın 148,841
  • Dolar 3,8026
  • Euro 4,0554
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 9 °C

TÜRK BOĞAZLARI

Yaya Geçişi Tüneli Projesi ile ilgili denizciler uyarıldı
Yaya Geçişi Tüneli Projesi ile ilgili denizciler uyarıldıİstanbul Liman Başkanlığı "Kabataş Üsküdar Arası Boğaz Yaya Geçişi Tüneli Projesi" kapsamında İstanbul Boğazı’nda yapılacak gemi geçişleri konusunda denizcileri uyardı.
İstanbul Boğazı sis nedeniyle geçişlere kapatıldı
İstanbul Boğazı sis nedeniyle geçişlere kapatıldıİstanbul Boğazı'nda kısıtlı görüş nedeniyle gemi geçişleri, geçici olarak durduruldu.
M/T Larbi Ben M'hidi Çanakkale Boğazı'ndan geçti
M/T Larbi Ben M'hidi Çanakkale Boğazı'ndan geçtiCezayir bandıralı “M/T Larbi Ben M'hidi” adlı sıvılaştırılmış doğalgaz yüklü tanker, Çanakkale Boğazı’ndan geçti. Tankerin geçişi sırasında boğaz, tek yönlü transit gemi geçişlerine kapatıldı.
Gemiyi fark edenler özçekim yapmak istedi
Gemiyi fark edenler özçekim yapmak istediİstanbul Boğazı’ndan geçen ağır yük taşıyıcısı TRANSSHELF'in üzerinde yine dev bir kabuk geminin taşınması insanlar tarafından ilginç karşılandı.
48 saatlik transit geçiş süresi 168 saate çıkıyor
48 saatlik transit geçiş süresi 168 saate çıkıyorTürk denizciliği için önemli sorunlardan olan 48 saat transit geçiş süresi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşeme Bakanlığı’nca yapılan çalışmalar neticesinde 168 saate (7gün) çıkarılıyor.
Rus savaş gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Rus savaş gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçtiRusya Donanmasına ait savaş gemisi sabah erken saatlerde Çanakkale Boğazı'ndan geçiş yaptı.
M/V OOCL NOVOROSSIYSK Tarabya kıyılarına teğet geçti
M/V OOCL NOVOROSSIYSK Tarabya kıyılarına teğet geçtiİstanbul Boğazı’ndan geçen M/V OOCL NOVOROSSIYSK isimli geminin kıyıya teğet geçmesi ile İstanbullular büyük tehlike atlattı.
“İstanbul Boğaziçi Bulvarı” için çalışmalar başladı
“İstanbul Boğaziçi Bulvarı” için çalışmalar başladıİstanbul’un iki yakasını altıncı kez denizin altından birbirine bağlayacak, Üsküdar-Kabataş arasında iki kilometre uzunluğundaki yayaların ve bisikletlilerin geçeceği “İstanbul Boğaziçi Bulvarı” için sondaj çalışmalarına start verildi.
LNG tankeri Çanakkale Boğazı'nı kapattı
LNG tankeri Çanakkale Boğazı'nı kapattıDoğalgaz yüklü Bahamalar bandıralı M/T Berge Arzew'in geçişi esnasında Çanakkale Boğazı tek yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.
M/V Star Harmony gemisine kurtarma operasyonu yapıldı
M/V Star Harmony gemisine kurtarma operasyonu yapıldıİstanbul Boğazı Yeniköy açıklarında Çarşamba günü karaya oturan ve deniz tehlikesine maruz kalan M/V Star Harmony gemisi için kurtarma operasyonu başlatıldı
İstanbul Boğazı uluslararası deniz trafiğine kapatıldı
İstanbul Boğazı uluslararası deniz trafiğine kapatıldıDün (21.12.2016) sabah saatlerinde İstanbul Boğazı Yeniköy açıklarında karaya oturan M/V Star Harmony gemisinin kurtarma operasyonu için İstanbul Boğazı uluslararası deniz trafiğine geçici süreyle kapatıldı.
M/V Star Harmony Yeniköy açıklarında karaya oturdu
M/V Star Harmony Yeniköy açıklarında karaya oturduM/V Star Harmony isimli gemi İstanbul Boğazı Yeniköy açıklarında karaya oturdu.
Asya ve Avrupa kıtaları basınç odasında birleşti
Asya ve Avrupa kıtaları basınç odasında birleştiAsya ve Avrupa kıtalarını ilk kez deniz tabanının altından birbirine bağlayan Avrasya Tüneli’nin inşası sırasında ilginç bir yöntemin Türkiye’de ilk defa uygulandığı ortaya çıktı.
Rusya'dan ABD'ye "Türk boğazları" uyarısı
Rusya'dan ABD'ye "Türk boğazları" uyarısıRusya, son dönemde özellikle ABD savaş gemilerinin Karadeniz'e çıkışları yüzünden uyarıda bulundu. Moskova yönetimi, Montrö Sözleşmesi'nin ihlal edildiğini ve bunun kabul edilemez olduğunu bildirdi.
İstanbul Boğazı gemi trafiğine kapatıldı
İstanbul Boğazı gemi trafiğine kapatıldıİstanbul Boğazı'nda Marshall Adaları bandıralı dökme yük gemisinin dümeni kilitlendi. Ekipler müdahale ederken boğaz iki taraflı gemi trafiğine kapatıldı.
Çanakkale Boğazı yoğun sis nedeniyle trafiğe kapandı
Çanakkale Boğazı yoğun sis nedeniyle trafiğe kapandıSabah erken saatlerden itibaren etkili olan yoğun sis nedeniyle Çanakkale Boğazı çift yönlü olarak trafiğe kapatıldığı açıklandı.
Boğazda 1 milyon 100 bin paket kaçak sigara yakalandı
Boğazda 1 milyon 100 bin paket kaçak sigara yakalandıTicari gemiye yönelik yapılan kaçak sigara operasyonunda Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkilileri başarısını ortaya koydu.
80. Yılında Montreux Türk Boğazları Sözleşmesi sempozyumu
80. Yılında Montreux Türk Boğazları Sözleşmesi sempozyumu“80. Yılında Montreux Türk Boğazları Sözleşmesi” sempozyumu Bahçeşehir Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.
Amerikan bayraklı Mr. Adam's isimli şüpheli yat bağlandı
Amerikan bayraklı Mr. Adam's isimli şüpheli yat bağlandıAmerikan bayraklı “Mr. Adam's” isimli şüpheli yat, Çanakkale Liman Başkanlığı tarafından bağlandı.
ABD’den ‘Karadeniz’de ben de varım’ hamlesi
ABD’den ‘Karadeniz’de ben de varım’ hamlesiRusya’nın RFS Amiral Kuznetsov’u Doğu Akdeniz’e göndermesinin ardından ABD 6. Filo’nun komuta kontrol gemisi USS Mount Whitney İstanbul Boğazı’nı geçti.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75