• BIST 89.385
  • Altın 145,846
  • Dolar 3,6324
  • Euro 3,8967
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 19 °C
  • İzmir 21 °C

Udhb Haberleri

Sert: "Denizcilik sektörümüz krize rağmen büyümeye devam ediyor"
Sert: "Denizcilik sektörümüz krize rağmen büyümeye devam ediyor"14. Uluslararası Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı'nın açılışında konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Selçuk Sert, "Denizcilik sektörümüz krize rağmen büyümeye devam ediyor" dedi.
Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı başladı
Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı başladı21-24 Mart tarihleri arasında İstanbul Pendik Convention Center’da yapılan 14. Uluslararası Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı törenle ziyarete açıldı.
1915 Çanakkale Köprüsü "tarih tüpü"yle ölümsüzleşti!
1915 Çanakkale Köprüsü "tarih tüpü"yle ölümsüzleşti!Yapı Merkezi liderliğindeki Daelim – Limak – SK E&C Ortak Girişim Grubu tarafından inşa edilen 1915 Çanakkale Köprüsü’nün temelindeki betonun içine tarih tüpü yerleştirildi.
Bureau Veritas yetkilerini geri aldı
Bureau Veritas yetkilerini geri aldıUDHB Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından 08.08.2015 tarihinden geçerli olmak üzere yetkisi iptal edilen Fransız Klas Kuruluşu Bureau Veritas'ın yetkilerini geri aldı.
Denizin ışıltısı kadınlar “Yakamoz 2017”de buluştu
Denizin ışıltısı kadınlar “Yakamoz 2017”de buluştuTürk denizcilik sektörünün çeşitli alanlarında çalışan kadınlar bu yıl ikinci defa 8 Mart 2017 Çarşamba günü Yakamoz: Deniz ve Kadın Sempozyumu çatısı altında The Green Park Pendik Hotel’de bir araya geldi.
"UN Ro-Ro" 2017'de vites büyütecek!
"UN Ro-Ro" 2017'de vites büyütecek!Türkiye Avrupa arasındaki Ro-Ro hatlarında sunulan intermodal taşımacılık hizmetinin lider firması U.N. Ro-Ro İşletmeleri A.Ş., Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin 39. Genel Kurulu’nun gala yemeğinde iş ortaklarıyla biraraya geldi.
"Türkiye, dünya taşımacılığında daha fazla pay almalı"
"Türkiye, dünya taşımacılığında daha fazla pay almalı"Arslan, Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, ticaret ve ekonominin olmazsa olmazı ulaşım için sağlıklı altyapı kurmanın önemine işaret etti.
Mustafa Balbay, petrol sızdıran "M/V Bodyer"i TBMM'ne taşıdı
Mustafa Balbay, petrol sızdıran "M/V Bodyer"i TBMM'ne taşıdıCHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay Aliağa’nın Karadut mevkiinde hacizli olarak demirli bulunan M/V Bodyer isimli genel kargo gemisinin akaryakıt tankından litrelerce yakıtın denize sızmasını meclis gündemine taşıdı.
1915 Çanakkale Köprüsü projesi 138 yıl önce belliydi!
1915 Çanakkale Köprüsü projesi 138 yıl önce belliydi!Geçtiğimiz günlerde ihale süreci tamamlanan ve 18 Mart’ta temeli atılacak olan "1915 Çanakkale Köprüsü"nün aslında 138 yıl önce projelendirildiği ortaya çıktı.
Yabancı bayraklı teknelerin Türk bayrağına geçişine ilişkin tebliğ yayınlandı
Yabancı bayraklı teknelerin Türk bayrağına geçişine ilişkin tebliğ yayınlandı"Yurt Dışında Bulunan veya Yabancı Bayrak Çeken Teknelerin Türk Bayrağına Geçişine İlişkin Tebliği" Resmi gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Türk Gemiadamı İstihdam Çalıştayı düzenleniyor
Türk Gemiadamı İstihdam Çalıştayı düzenleniyorKoster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER), gemilerde Türk gemiadamı çalıştırılmasının özendirilmesi amacıyla "Türk Gemiadamı İstihdamı" konulu çalıştay düzenliyor.
Gemi Sevk ve İdare Sınavı açılacak
Gemi Sevk ve İdare Sınavı açılacakBüyükşehir statüsü ile birlikte iç sulardan da sorumlu olan Malatya Büyükşehir Belediyesi, iç sularda güvenli bir taşımacılık ve balıkçılık yapılması için eğitim ve düzenleme çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.
Saka: "Aliağa'ya lojistik köy kurmamız gerekiyor"
Saka: "Aliağa'ya lojistik köy kurmamız gerekiyor"ATO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka: "Daha fazla katma değer için lojistik köy şart. Yalnız taşıma ile lojistik olmuyor. Buraya gelen malları, bölgemizde ayrıştıracak ve yeniden sevkıyatını yapacak bir lojistik köy kurmamız gerekiyor" dedi.
1915 Çanakkale Köprüsü'nün görüntüleri ilk kez yayınlandı
1915 Çanakkale Köprüsü'nün görüntüleri ilk kez yayınlandıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan TRT Haber'e konuk olarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Katılmış olduğu programda 1915 Çanakkale Köprüsü'nün görüntüleri ilk kez yayınlandı.
KOSDER "UDH Bakanı Ahmet Arslan"ı ziyaret etti
KOSDER "UDH Bakanı Ahmet Arslan"ı ziyaret ettiKoster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Çakır ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ı ziyaret etti.
Türk sahipli deniz ticaret filosu dünyada 15. sırada
Türk sahipli deniz ticaret filosu dünyada 15. sıradaGeçtiğimiz ay içerisinde gerçekleştirilen TÜRKLİM 20. Olağan Genel Kurul toplantısına katılım sağlayan UDHB Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemalettin Şevli önemli açıklamalarda bulundu.
UDH Bakanı Arslan "CNR Avrasya Boat Show"u açacak
UDH Bakanı Arslan "CNR Avrasya Boat Show"u açacakCNR Avrasya Boat Show-11.Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı’nın VIP açılışını 10 Şubat Cuma günü (yarın) Saat:14.00’de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yapacak.
Yabancı bayraklı yatlara yurtdışına çıkma zorunluluğu geliyor
Yabancı bayraklı yatlara yurtdışına çıkma zorunluluğu geliyorUDH Bakanı Arslan: Türk sahipli yabancı bayraklı yatlara belli aralıklarla yurtdışına çıkış zorunluluğu getirileceğine söyledi.
Kanal İstanbul'un hafriyatları ile yapay adalar yapılacak
Kanal İstanbul'un hafriyatları ile yapay adalar yapılacakKanal İstanbul projesine yönelik ihalelere bu yıl içinde çıkılması planlanırken, kanaldan çıkarılacak 2.7 milyar metreküp hafriyatla yapılacak yapay adalara yönelik çalışmalar da başladı.
M/V Bereket gemisi deniz kirliliğine neden oldu
M/V Bereket gemisi deniz kirliliğine neden olduİstanbul Ahırkapı demir bölgesinde dün akşam saatlerinde yarı batık hale gelen M/V Bereket isimli genel kargo gemisi deniz kirliliğine neden oldu.
M/V Bereket isimli kargo gemisi Ahırkapı'da battı
M/V Bereket isimli kargo gemisi Ahırkapı'da battıAhırkapı demir bölgesinde demirli olarak bulunan M/V Bereket isimli genel kargo gemisi su alarak yarı batık hale geldi.
Urla ve Güzelbahçe’ye yakında gemi seferleri başlıyor
Urla ve Güzelbahçe’ye yakında gemi seferleri başlıyorİzmir Büyükşehir Belediyesi, Foça ve Mordoğan’dan sonra Urla ve Güzelbahçe’ye de gemi seferleri başlatabilmek için çalışmalarını hızlandırdı.
Ahmet Arslan: Kanal İstanbul için 5 güzergâhta ayrıntılı çalışma yapıyoruz
Ahmet Arslan: Kanal İstanbul için 5 güzergâhta ayrıntılı çalışma yapıyoruzAnadolu Ajansı Editör Masası'na canlı yayın konuğu olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
“Gemiadamlarına Uygulanacak İdari Yaptırımlara İlişkin Yönerge” yayınlandı
“Gemiadamlarına Uygulanacak İdari Yaptırımlara İlişkin Yönerge” yayınlandıGemiadamları Yönetmeliği kapsamında kurulan Gemiadamları Disiplin Komisyonu’nun uygulayacağı idari yaptırımlara ilişkin esaslar belirlendi.
Türk boğazlarından geçen gemi sayısı azalırken tonajlar arttı
Türk boğazlarından geçen gemi sayısı azalırken tonajlar arttıİstanbul ve Çanakkale boğazlarından 1 yılda geçen gemi sayısı son 10 yıllık süreçte gerilerken, boğazları kullanan gemilerin uzunluk ve ağırlıklarında artış görüldü.
'Gemiler İçin Yetkilendirilmiş Kuruluşlar Yönetmeliği' yayınlandı
'Gemiler İçin Yetkilendirilmiş Kuruluşlar Yönetmeliği' yayınlandıTürk bayraklı gemilerin test, sörvey, onay ve belgelendirme hizmetlerini yerine getirmek için Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlar için yönetmelik Resmi Gazete ilanıyla yürürlüğe girdi.
Denize ikinci havalimanının temeli Nisan`da atılıyor
Denize ikinci havalimanının temeli Nisan`da atılıyorUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Türkiye'nin dev yatırımlarından biri olacak bu havalimanın altyapı ihalesini kimin kazandığını 10 ila 15 gün içinde açıklayacağız." dedi.
48 saatlik transit geçiş süresi 168 saate çıkıyor
48 saatlik transit geçiş süresi 168 saate çıkıyorTürk denizciliği için önemli sorunlardan olan 48 saat transit geçiş süresi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşeme Bakanlığı’nca yapılan çalışmalar neticesinde 168 saate (7gün) çıkarılıyor.
1 2 3 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75