• BIST 107.206
  • Altın 143,369
  • Dolar 3,5533
  • Euro 4,1312
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 19 °C
  • İzmir 23 °C

Udhb Haberleri

Bakan Ahmet Arslan'ın kardeşi Okan Arslan son yolculuğuna uğurlandı
Bakan Ahmet Arslan'ın kardeşi Okan Arslan son yolculuğuna uğurlandıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın, rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede vefat eden kardeşi Okan Arslan, son yolculuğuna uğurlandı.
UDHB Ahmet Arslan'ın kardeşi Okan Arslan vefat etti
UDHB Ahmet Arslan'ın kardeşi Okan Arslan vefat ettiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın kardeşi Okan Arslan vefat etti.
Bakan Arslan: 'Tam bir afet, olağanüstü bir durum'
Bakan Arslan: 'Tam bir afet, olağanüstü bir durum'Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul'daki şiddetli yağışa ilişkin açıklamalarda bulundu.
Durmuş Ünüvar, Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü'ne atandı
Durmuş Ünüvar, Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü'ne atandıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü'nde görev değişikliği yapıldı.
Cemalettin Şevli, KKTC TDİ Genel Müdürlüğü'ne atandı
Cemalettin Şevli, KKTC TDİ Genel Müdürlüğü'ne atandıUDHB Deniz Ticareti Genel Müdür Vekili Cemalettin Şevli, KKTC Türk Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne atandı.
İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nde mezuniyet heyecanı
İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nde mezuniyet heyecanıİstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, 7 Temmuz Cuma günü İTÜ Maslak Yerleşkesinde yapıldı.
TURMEPA, Kabotaj Bayramı'nda deniz dibi temizliği yaptı
TURMEPA, Kabotaj Bayramı'nda deniz dibi temizliği yaptıDenizTemiz Derneği/ TURMEPA Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 91. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Beşiktaş’ta bu sene de deniz dibi temizliği yaptı.
İMEAK DTO'nun Kabotaj Balosu'na yoğun ilgi
İMEAK DTO'nun Kabotaj Balosu'na yoğun ilgiİMEAK Deniz Ticaret Odası, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları çerçevesinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın da katılımıyla bir balo düzenledi.
İTÜ Denizcilik Fakültesi 2016-17 Mezuniyet Töreni gerçekleşti
İTÜ Denizcilik Fakültesi 2016-17 Mezuniyet Töreni gerçekleştiİTÜ Denizcilik Fakültesi 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, UDHB Ahmet Arslan'ın katılımı ile 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'yla aynı gün Tuzla'da gerçekleşti.
Bakan Arslan'ın Denizcilik ve Kabotaj Bayramı mesajı
Bakan Arslan'ın Denizcilik ve Kabotaj Bayramı mesajıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
Hedef 6 bin teknenin Türk bayrağına geçmesi!
Hedef 6 bin teknenin Türk bayrağına geçmesi!Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ankara'da gerçekleşen Yeşil Liman (Green Port) Sertifika Töreni'nde yaptığı konuşmada denizcilik sektörünü değerlendirdi.
'Yeşil Liman' sertifika töreni Ankara'da gerçekleşti
'Yeşil Liman' sertifika töreni Ankara'da gerçekleştiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın himayesinde organize edilen Yeşil Liman (Green Port) Sertifika Töreni, 29 Haziran Perşembe günü Bilkent Otel ve Konferans Salonu - Ankara da gerçekleştirildi.
Yeşil Liman sertifikalarını Bakan Arslan verecek
Yeşil Liman sertifikalarını Bakan Arslan verecekUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz Ticaret Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütülen "Yeşil Liman - Eko Liman Projesi" dahilinde Yeşil Liman sertifikası almaya hak kazanan limanlar belirlendi.
Kanal İstanbul için "Katkı Payı" modeli gündemde
Kanal İstanbul için "Katkı Payı" modeli gündemdeUDHB Bakanı Ahmet Arslan, büyük yatırımlarda kullanılmak üzere “katkı payı” modelini gündeme aldıklarını açıkladı.
3 bin 515 tekne Türk bayrağına geçti!
3 bin 515 tekne Türk bayrağına geçti!UDHB Ahmet Arslan, 2017 yılının ilk yarısını değerlendirme toplantısında yabancı bayrak taşıyan 3 bin 515 teknenin Türk bayrağına geçtiğini açıkladı.
Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz olacak mı?
Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz olacak mı?Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, vatandaşlar tarafından merak edilen köprü ve otoyolların bayramda geçiş ücretlerinin ne olacağı sorusuna yanıt verdi.
Ahmet Arslan 'Mogan Gölü'nde incelemelerde bulundu
Ahmet Arslan 'Mogan Gölü'nde incelemelerde bulunduUDH Bakanı Ahmet Arslan, Mogan Gölü dip çamuru temizliği kapsamında gerçekleştirilen tarama çalışmalarını inceledi.
M/F Jambo törenle Özata Shipyard'da denize indirildi
M/F Jambo törenle Özata Shipyard'da denize indirildiKenya Cumhuriyeti devlet şirketi olan Kenya Ferry Service için Özata Shipyard'da inşa edilen M/F Jambo isimli feribot, UDH Bakanı Ahmet Arslan'ın katıldığı tören ile denize indirildi.
"BEYOND Çalıştayı" Ankara'da gerçekleştirildi
"BEYOND Çalıştayı" Ankara'da gerçekleştirildiEGNSS Türkiye Uygulamaları ve Yol Haritası başlığıyla 17-18 Mayıs 2017 tarihlerinde Mövenpick Otel Ankara’da gerçekleşti.
Prof. Dr. Oral Erdoğan, International Transport Forum'unda
Prof. Dr. Oral Erdoğan, International Transport Forum'undaPîrî Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan International Transport Forum’una katıldı.
"Muteber P&I Kulüpleri ve Sigorta Şirketleri Yönergesi" değişti
"Muteber P&I Kulüpleri ve Sigorta Şirketleri Yönergesi" değişti“Bayrak Devleti Uygulamaları Kapsamındaki İdari İşlemlerde Muteber Kabul Edilecek P&I Kulüpleri ve Sigorta Şirketlerine Dair Yönerge”, Bakan oluru ile değişti.
"Deniz Ticareti Gözetim Hizmetleri Yönetmeliği Uygulama Yönergesi" yürürlüğe girdi
"Deniz Ticareti Gözetim Hizmetleri Yönetmeliği Uygulama Yönergesi" yürürlüğe girdiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın düzenlediği "Deniz Ticareti Gözetim Hi̇zmetleri Yönetmeli̇ği Uygulama Yönergesi" UDH Bakanı Ahmet Arslan tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi.
Bakan Ahmet Arslan: Limanlarımızın öneminin bilincindeyiz
Bakan Ahmet Arslan: Limanlarımızın öneminin bilincindeyizUDHB Arslan, "Çin ve Türkiye arasında Kervan Projesinin Türkiye ve Avrupa'ya yük taşımacılığı gerçekleştirmesinin faydalı olacağını düşünüyorum" dedi.
Türk bayrağına geçecek yatlara Türk Loydu’ndan büyük destek
Türk bayrağına geçecek yatlara Türk Loydu’ndan büyük destek6770 sayılı Torba Kanun’un Ocak ayında yürürlüğe girmesinin ardından, Türk sahipli fakat yabancı bayraklı gemi ve yatların Türk bayrağına geçişinin önünün açılması ile Türk bayraklı gemi ve yat sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.
Türkiye'nin en büyük feribotlarının yapımı sürüyor
Türkiye'nin en büyük feribotlarının yapımı sürüyorUDHB Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal ile Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemalettin Şevli, Tatvan'da inşaa edilen feribotların yapıldığı tersaneyi ziyaret etti.
Kutup Arktik ve Antarktik Bilim Programı Çalıştayı İTÜ’de yapıldı
Kutup Arktik ve Antarktik Bilim Programı Çalıştayı İTÜ’de yapıldıKutup (Arktik ve Antarktik) Bilim Programı Çalıştayı, İTÜ Kutup Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (İTÜ PolReC) ile TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi ortaklığında 12-13 Nisan 2017 tarihlerinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
Yabancı bayraklı yatların yüzde 25'i Türk bayrağına geçti
Yabancı bayraklı yatların yüzde 25'i Türk bayrağına geçtiİMEAK Deniz Ticaret Odası Marmaris Şubesi tarafından düzenlenen, "Türk Denizciliğine Bakış" konulu panelde sektörün temsilcileri "Türk Denizciliği"ni konuştu.
Limanlar Yönetmeliği'nde değişiklikler yapıldı!
Limanlar Yönetmeliği'nde değişiklikler yapıldı!Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hazırlanan "Limanlar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" 08 Nisan 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
1 2 3 4 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75