• BIST 81.865
  • Altın 148,841
  • Dolar 3,8026
  • Euro 4,0554
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 9 °C

Udhb Haberleri

Denize ikinci havalimanının temeli Nisan`da atılıyor
Denize ikinci havalimanının temeli Nisan`da atılıyorUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Türkiye'nin dev yatırımlarından biri olacak bu havalimanın altyapı ihalesini kimin kazandığını 10 ila 15 gün içinde açıklayacağız." dedi.
48 saatlik transit geçiş süresi 168 saate çıkıyor
48 saatlik transit geçiş süresi 168 saate çıkıyorTürk denizciliği için önemli sorunlardan olan 48 saat transit geçiş süresi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşeme Bakanlığı’nca yapılan çalışmalar neticesinde 168 saate (7gün) çıkarılıyor.
DHMİ yönetim kurulu üyeliğine atama yapıldı
DHMİ yönetim kurulu üyeliğine atama yapıldıAdalet, Dışişleri, Kültür ve Turizm ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanlıklarına ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.
Dalaman yat limanı projesine iptal kararı verildi
Dalaman yat limanı projesine iptal kararı verildiİlk ihalesi 1995 yılında yapılan ve uzun yıllar bölge gündeminde kalan, Dalaman Yat Limanı; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü kararı ile iptal edildi.
Türk gemi siciline tescil edilecek gemiler listesi revize edildi
Türk gemi siciline tescil edilecek gemiler listesi revize edildiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Türk Uluslararası Gemi Siciline Tescil Edilecek Özel Maksatlı Özel Yapılı Gemiler Listesi” ilgili kurum/kuruluşlara gönderildi.
UDH Bakanlığına müşavir ataması yapıldı
UDH Bakanlığına müşavir ataması yapıldıÇalışma ve Sosyal Güvenlik, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Maliye, Kültür ve Turizm, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanlıklarına ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.
Beyaz liste için UDHB harekete geçti
Beyaz liste için UDHB harekete geçtiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, art arda limanlarda alıkonulan Türk gemileri yüzünden Türkiye’nin denizcilikte kara listeye alınmaması için harekete geçti.
Gazeteciler demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarıdır
Gazeteciler demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarıdırUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan çalışan gazeteciler gününü kutladı.
Avrasya Tüneli projesi için deniz altında nasıl bir çalışma yapıldı?
Avrasya Tüneli projesi için deniz altında nasıl bir çalışma yapıldı?İki kıtanın en kısa yolu Avrasya Tüneli araç trafiğine açıldı. Peki, Avrasya Tüneli projesi için deniz altında nasıl bir çalışma yapıldı? İşte cevabı UDH Bakanı Ahmet Arslan'dan...
Avrasya Tüneli geçiş ücretleri belirlendi
Avrasya Tüneli geçiş ücretleri belirlendi22 Aralık'tan itibaren hizmete giren Avrasya Tüneli'nin yeni geçiş ücretleri belirlendi, işte belirlenen o ücretler...
Milletvekili Balbay Çeşme'deki yakıt sızıntısını meclise taşıdı
Milletvekili Balbay Çeşme'deki yakıt sızıntısını meclise taşıdıCHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Çeşme Ildır Körfezi'nde karaya oturan gemiden tonlarca fuel-oilin sızmasını meclis gündemine taşıdı.
Osmangazi Köprüsü'nün ücretinde indirim yapıldı
Osmangazi Köprüsü'nün ücretinde indirim yapıldıBakan Ahmet Arslan, 2016 yılını değerlendirmek 2017 hedeflerinden bahsetmek amacıyla ulaştırma muhabirleri ile kahvaltıda buluştu.
UDH Bakanı Arslan yeni yıl mesajı yayınladı
UDH Bakanı Arslan yeni yıl mesajı yayınladıUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan 2017'ye gireceğimiz bugünde yeni yıl mesajı yayınladı.
Yerli arama motorunun geliştirilmesi çok önemli
Yerli arama motorunun geliştirilmesi çok önemliKarayollarında incelemelerde bulunan Bakan Arslan daha sonra Manisa Medya TV'de "Günün Konuğu" adlı canlı yayına katıldı.
Asya ve Avrupa kıtaları basınç odasında birleşti
Asya ve Avrupa kıtaları basınç odasında birleştiAsya ve Avrupa kıtalarını ilk kez deniz tabanının altından birbirine bağlayan Avrasya Tüneli’nin inşası sırasında ilginç bir yöntemin Türkiye’de ilk defa uygulandığı ortaya çıktı.
Avrasya Tüneli'nde sona yaklaşıldı, açılışa son 1 gün!
Avrasya Tüneli'nde sona yaklaşıldı, açılışa son 1 gün!İstanbul Boğazı’nın iki yakasını deniz altından araç trafiğine açacak olan Avrasya Tüneli yarın açılıyor.
Türk denizcilik endüstrisi için acil eylem zirvesi
Türk denizcilik endüstrisi için acil eylem zirvesiBakan Arslan sektörel hassasiyetini bir kez daha göstererek Gemi Sanayicileri Derneği Başkanı Ziya GÖKALP ve Başkan Yardımcısı Özdemir Ataseven’i UDH Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürlüğündeki makamında kabul etti.
Kruvaziyerde Türkiye markasına inanıyoruz
Kruvaziyerde Türkiye markasına inanıyoruzUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın koordine ettiği "Deniz Turizmi Çalıştayı", İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi ev sahipliğinde Kaya İzmir Thermal Otel'de yapıldı.
Deniz Ticareti Gözetim Hizmetleri Yönetmeliği yayınlandı
Deniz Ticareti Gözetim Hizmetleri Yönetmeliği yayınlandıBugün (16.12.2016) tarihli resmi gazete ilanıyla "Deniz Ticareti Gözetim Hizmetleri Yönetmeliği" yayınlandı.
Türkiye-Moritanya ilişkileri balıkçılık sektörü bazında geliştirilmeli
Türkiye-Moritanya ilişkileri balıkçılık sektörü bazında geliştirilmeliUDH Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye-Moritanya ilişkilerinin balıkçılık sektörü bazında geliştirilmesi ve bu anlamda hükümetlere düşen yasal zeminin oluşturulmasının orta ve uzun vadede yatırımcılar açısından büyük fırsatlar doğuracağını söyledi.
Bakan Arslan, Tahran`da Bakan Abbas Ahundi ile görüştü
Bakan Arslan, Tahran`da Bakan Abbas Ahundi ile görüştüUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye`nin İran`la kara, deniz, hava ve demir yolu taşımacılığına yönelik önemli hedefleri olduğunu söyledi.
Bakan Arslan, GMO programında önemli açıklamalarda bulundu
Bakan Arslan, GMO programında önemli açıklamalarda bulunduUDH Bakanı Ahmet Arslan, Gemi Mühendisleri Odası'nın (GMO) 62. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen programda denizcilik sektörüne ilişkin önemli bilgiler verdi.
16. TÜRK-RUS denizcilik istişare toplantısı yapıldı
16. TÜRK-RUS denizcilik istişare toplantısı yapıldı16. TÜRK-RUS Denizcilik İstişare Toplantısı, Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü Anadolu Hisarı Eğitim Tesisleri’nde yapıldı.
Bakan Arslan "24 Kasım Öğretmenler Günü"nü kutladı
Bakan Arslan "24 Kasım Öğretmenler Günü"nü kutladıUDH Bakanı Ahmet Arslan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
Türk bayrağını gri listeye düşürmeden hizmete devam
Türk bayrağını gri listeye düşürmeden hizmete devamU.N. Ro-Ro, 2016'daki iddialı büyüme ivmesini 2017 yılında ekonomik anlamda yeni ve güçlü adımlarla gerçekleştireceği yeni yatırımlarla sürdürecek.
Bakan Arslan ve Işık "İzmit GTHM" açılışına katıldı
Bakan Arslan ve Işık "İzmit GTHM" açılışına katıldıİzmit Körfezi Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi ve Trafik Gözetleme İstasyonları, Milli Savunma Bakanı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanının katıldığı törenle açıldı.
Tersaneler ve Kıyı Yapıları'na "Salim Özpak" atandı
Tersaneler ve Kıyı Yapıları'na "Salim Özpak" atandıTersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğüne Resmi Gazete ilanıyla bugün atama gerçekleşti.
Karayolları Genel Müdür Yardımcısı Adnan Köklükaya görevden alındı
Karayolları Genel Müdür Yardımcısı Adnan Köklükaya görevden alındıBugün yayınlanan Resmi Gazete ile Karayolları Genel Müdür Yardımcısı görevden alındı.
1 2 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75