• BIST 88.697
  • Altın 144,311
  • Dolar 3,6280
  • Euro 3,8490
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 13 °C

Udhb Haberleri

1915 Çanakkale Köprüsü'nün görüntüleri ilk kez yayınlandı
1915 Çanakkale Köprüsü'nün görüntüleri ilk kez yayınlandıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan TRT Haber'e konuk olarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Katılmış olduğu programda 1915 Çanakkale Köprüsü'nün görüntüleri ilk kez yayınlandı.
KOSDER "UDH Bakanı Ahmet Arslan"ı ziyaret etti
KOSDER "UDH Bakanı Ahmet Arslan"ı ziyaret ettiKoster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Çakır ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ı ziyaret etti.
Türk sahipli deniz ticaret filosu dünyada 15. sırada
Türk sahipli deniz ticaret filosu dünyada 15. sıradaGeçtiğimiz ay içerisinde gerçekleştirilen TÜRKLİM 20. Olağan Genel Kurul toplantısına katılım sağlayan UDHB Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemalettin Şevli önemli açıklamalarda bulundu.
UDH Bakanı Arslan "CNR Avrasya Boat Show"u açacak
UDH Bakanı Arslan "CNR Avrasya Boat Show"u açacakCNR Avrasya Boat Show-11.Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı’nın VIP açılışını 10 Şubat Cuma günü (yarın) Saat:14.00’de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yapacak.
Yabancı bayraklı yatlara yurtdışına çıkma zorunluluğu geliyor
Yabancı bayraklı yatlara yurtdışına çıkma zorunluluğu geliyorUDH Bakanı Arslan: Türk sahipli yabancı bayraklı yatlara belli aralıklarla yurtdışına çıkış zorunluluğu getirileceğine söyledi.
Kanal İstanbul'un hafriyatları ile yapay adalar yapılacak
Kanal İstanbul'un hafriyatları ile yapay adalar yapılacakKanal İstanbul projesine yönelik ihalelere bu yıl içinde çıkılması planlanırken, kanaldan çıkarılacak 2.7 milyar metreküp hafriyatla yapılacak yapay adalara yönelik çalışmalar da başladı.
M/V Bereket gemisi deniz kirliliğine neden oldu
M/V Bereket gemisi deniz kirliliğine neden olduİstanbul Ahırkapı demir bölgesinde dün akşam saatlerinde yarı batık hale gelen M/V Bereket isimli genel kargo gemisi deniz kirliliğine neden oldu.
M/V Bereket isimli kargo gemisi Ahırkapı'da battı
M/V Bereket isimli kargo gemisi Ahırkapı'da battıAhırkapı demir bölgesinde demirli olarak bulunan M/V Bereket isimli genel kargo gemisi su alarak yarı batık hale geldi.
Urla ve Güzelbahçe’ye yakında gemi seferleri başlıyor
Urla ve Güzelbahçe’ye yakında gemi seferleri başlıyorİzmir Büyükşehir Belediyesi, Foça ve Mordoğan’dan sonra Urla ve Güzelbahçe’ye de gemi seferleri başlatabilmek için çalışmalarını hızlandırdı.
Ahmet Arslan: Kanal İstanbul için 5 güzergâhta ayrıntılı çalışma yapıyoruz
Ahmet Arslan: Kanal İstanbul için 5 güzergâhta ayrıntılı çalışma yapıyoruzAnadolu Ajansı Editör Masası'na canlı yayın konuğu olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
“Gemiadamlarına Uygulanacak İdari Yaptırımlara İlişkin Yönerge” yayınlandı
“Gemiadamlarına Uygulanacak İdari Yaptırımlara İlişkin Yönerge” yayınlandıGemiadamları Yönetmeliği kapsamında kurulan Gemiadamları Disiplin Komisyonu’nun uygulayacağı idari yaptırımlara ilişkin esaslar belirlendi.
Türk boğazlarından geçen gemi sayısı azalırken tonajlar arttı
Türk boğazlarından geçen gemi sayısı azalırken tonajlar arttıİstanbul ve Çanakkale boğazlarından 1 yılda geçen gemi sayısı son 10 yıllık süreçte gerilerken, boğazları kullanan gemilerin uzunluk ve ağırlıklarında artış görüldü.
'Gemiler İçin Yetkilendirilmiş Kuruluşlar Yönetmeliği' yayınlandı
'Gemiler İçin Yetkilendirilmiş Kuruluşlar Yönetmeliği' yayınlandıTürk bayraklı gemilerin test, sörvey, onay ve belgelendirme hizmetlerini yerine getirmek için Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlar için yönetmelik Resmi Gazete ilanıyla yürürlüğe girdi.
Denize ikinci havalimanının temeli Nisan`da atılıyor
Denize ikinci havalimanının temeli Nisan`da atılıyorUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Türkiye'nin dev yatırımlarından biri olacak bu havalimanın altyapı ihalesini kimin kazandığını 10 ila 15 gün içinde açıklayacağız." dedi.
48 saatlik transit geçiş süresi 168 saate çıkıyor
48 saatlik transit geçiş süresi 168 saate çıkıyorTürk denizciliği için önemli sorunlardan olan 48 saat transit geçiş süresi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşeme Bakanlığı’nca yapılan çalışmalar neticesinde 168 saate (7gün) çıkarılıyor.
DHMİ yönetim kurulu üyeliğine atama yapıldı
DHMİ yönetim kurulu üyeliğine atama yapıldıAdalet, Dışişleri, Kültür ve Turizm ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanlıklarına ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.
Dalaman yat limanı projesine iptal kararı verildi
Dalaman yat limanı projesine iptal kararı verildiİlk ihalesi 1995 yılında yapılan ve uzun yıllar bölge gündeminde kalan, Dalaman Yat Limanı; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü kararı ile iptal edildi.
Türk gemi siciline tescil edilecek gemiler listesi revize edildi
Türk gemi siciline tescil edilecek gemiler listesi revize edildiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Türk Uluslararası Gemi Siciline Tescil Edilecek Özel Maksatlı Özel Yapılı Gemiler Listesi” ilgili kurum/kuruluşlara gönderildi.
UDH Bakanlığına müşavir ataması yapıldı
UDH Bakanlığına müşavir ataması yapıldıÇalışma ve Sosyal Güvenlik, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Maliye, Kültür ve Turizm, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanlıklarına ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.
Beyaz liste için UDHB harekete geçti
Beyaz liste için UDHB harekete geçtiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, art arda limanlarda alıkonulan Türk gemileri yüzünden Türkiye’nin denizcilikte kara listeye alınmaması için harekete geçti.
Gazeteciler demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarıdır
Gazeteciler demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarıdırUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan çalışan gazeteciler gününü kutladı.
Avrasya Tüneli projesi için deniz altında nasıl bir çalışma yapıldı?
Avrasya Tüneli projesi için deniz altında nasıl bir çalışma yapıldı?İki kıtanın en kısa yolu Avrasya Tüneli araç trafiğine açıldı. Peki, Avrasya Tüneli projesi için deniz altında nasıl bir çalışma yapıldı? İşte cevabı UDH Bakanı Ahmet Arslan'dan...
Avrasya Tüneli geçiş ücretleri belirlendi
Avrasya Tüneli geçiş ücretleri belirlendi22 Aralık'tan itibaren hizmete giren Avrasya Tüneli'nin yeni geçiş ücretleri belirlendi, işte belirlenen o ücretler...
Milletvekili Balbay Çeşme'deki yakıt sızıntısını meclise taşıdı
Milletvekili Balbay Çeşme'deki yakıt sızıntısını meclise taşıdıCHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Çeşme Ildır Körfezi'nde karaya oturan gemiden tonlarca fuel-oilin sızmasını meclis gündemine taşıdı.
Osmangazi Köprüsü'nün ücretinde indirim yapıldı
Osmangazi Köprüsü'nün ücretinde indirim yapıldıBakan Ahmet Arslan, 2016 yılını değerlendirmek 2017 hedeflerinden bahsetmek amacıyla ulaştırma muhabirleri ile kahvaltıda buluştu.
UDH Bakanı Arslan yeni yıl mesajı yayınladı
UDH Bakanı Arslan yeni yıl mesajı yayınladıUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan 2017'ye gireceğimiz bugünde yeni yıl mesajı yayınladı.
Yerli arama motorunun geliştirilmesi çok önemli
Yerli arama motorunun geliştirilmesi çok önemliKarayollarında incelemelerde bulunan Bakan Arslan daha sonra Manisa Medya TV'de "Günün Konuğu" adlı canlı yayına katıldı.
Asya ve Avrupa kıtaları basınç odasında birleşti
Asya ve Avrupa kıtaları basınç odasında birleştiAsya ve Avrupa kıtalarını ilk kez deniz tabanının altından birbirine bağlayan Avrasya Tüneli’nin inşası sırasında ilginç bir yöntemin Türkiye’de ilk defa uygulandığı ortaya çıktı.
1 2 3 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75