• BIST 82.352
  • Altın 148,034
  • Dolar 3,8356
  • Euro 4,0738
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 1 °C
  • İzmir 10 °C

Yıldız Haberleri

YTÜ-GIDF e-Bülteni Ocak 2017 sayısı yayınlandı
YTÜ-GIDF e-Bülteni Ocak 2017 sayısı yayınlandıYTÜ Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi'nin hazırladığı akademik çalışmaların ve öğrenci faaliyetlerinin yer aldığı ve iki ayda bir çıkacak olan e-bültenin ilki yayınlandı.
YTÜ’de 2016’nın “YILDIZ”ları ödüllerini aldı
YTÜ’de 2016’nın “YILDIZ”ları ödüllerini aldıTürkiye’nin En Prestijli Öğrenci Ödülleri olarak anılan ve Marka Tescil Belgesi ile tescillenen ödül törenine 500 Yıldızlı öğrenci ve birçok davetli katıldı.
2016’nın “YILDIZ”ları ödüllerini alacak
2016’nın “YILDIZ”ları ödüllerini alacakYıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) İşletme Kulübü tarafından düzenlenecek Yılın Yıldızları Ödülleri, medya, sanat ekonomi ve spor dünyasından Türkiye’nin önemli isimlerini bir araya getirecek.
YTÜ başarılı akademisyenlerini ödüllendirdi
YTÜ başarılı akademisyenlerini ödüllendirdiYıldız Teknik Üniversitesi, uluslararası saygın dergilerde YTÜ adresli sekiz ve üzeri yayın yapan akademisyenlerini ödüllendirdi.
"Quadrantidler" ile gökyüzü şöleni yaşanacak
"Quadrantidler" ile gökyüzü şöleni yaşanacakEge Üniversitesi Gözlemevi Müdürü Doç. Dr. Hasan Ali Dal, yaptığı yazılı açıklamada, bu geceden itibaren bir hafta süresince gökyüzünde Quadrantidler adlı gök taşı yağmurunun görülebileceğini bildirdi.
Ekonominin liderleri YTÜ'de buluştu
Ekonominin liderleri YTÜ'de buluştuYıldız Teknik Üniversitesi’nde (YTÜ) düzenlenen İşletme ve Ekonomi Zirvesi, ekonominin lider isimlerini bir araya getirdi.
YTÜ Başmühendis Başak Özdemir'i Ağırladı
YTÜ Başmühendis Başak Özdemir'i AğırladıYıldız Teknik Üniversitesi Başmühendis Başak Özdemir'i ağırladı.
Savunma sanayinin devleri SSG’de buluştu
Savunma sanayinin devleri SSG’de buluştuYıldız Teknik Üniversitesi’nde (YTÜ) düzenlenen Savunma Sanayi Günleri (SSG) etkinliği, yerli savunma sanayi sektörünün önde gelen temsilcilerini bir araya getirdi.
"İklim değişikliği halka anlatılmalı"
"İklim değişikliği halka anlatılmalı""İklim Değişikliğinin Denizlere Etkileri" konulu kurultayın medya konulu oturumunda iklim değişikliği sorununun medyada nasıl yer aldığı konuşuldu. Oturumun ana mesajı "İklim değişikliği halka anlatılmalı" şeklindeydi.
Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Atatürk saygıyla anıldı
Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Atatürk saygıyla anıldıCumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78. yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde anıldı.
"Ekmek Arası Kariyer" etkinliğine ilgi büyüktü
"Ekmek Arası Kariyer" etkinliğine ilgi büyüktüYıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) İşletme Kulübü tarafından gerçekleştirilen "Ekmek Arası Kariyer" etkinliğinin bu yıl 10.su yapıldı.
YTÜ'nin mühendis ve mimar adayları baretlerini taktı
YTÜ'nin mühendis ve mimar adayları baretlerini taktıYTÜ Yapı Kulübü tarafından organize edilen etkinlikle YTÜ İnşaat ve Mimarlık Fakültelerini kazanan ve kayıt yaptıran öğrenciler, eğitim hayatlarına ilk baretlerini takarak başladılar.
YTÜ, Gemi ve Yat Tasarım Yarışması'nda ödül aldı
YTÜ, Gemi ve Yat Tasarım Yarışması'nda ödül aldıYıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi öğrencileri hem birincilik hemde jüri özel ödülüne layık görüldü.
Teos Marina, Mavi Bayrak denetiminden geçti
Teos Marina, Mavi Bayrak denetiminden geçtiTeos Marina, “Uluslararası Mavi Bayrak Ödülü” marina denetiminden “Kriterlere tam uyumlu” raporu aldı.
Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Türkiye adına bir ilk
Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Türkiye adına bir ilkYıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) öğrencilerinin tasarlayıp ürettiği yerli formula aracı "YTR-03 Karbosan" İngiltere ve Almanya yarışlarında Türkiye’yi başarı ile temsil etti.
Denizin Yıldızları etkinliği öğrencileri sektörle buluşturdu
Denizin Yıldızları etkinliği öğrencileri sektörle buluşturduYıldız Teknik Üniversitesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği ve Gemi ve Denizcilik Kulübünün katkılarıyla 3-4 Ekim tarihleri arasında Yıldız Kampüsü Oditoryum'da 5. Denizin Yıldızları Sektör-Öğrenci Buluşması etkinliği yapıldı.
Yüzlerce deniz yıldızı karaya vurdu
Yüzlerce deniz yıldızı karaya vurduTekirdağ’ın Marmara Denizi’ne kıyısı olan Kumbağ Mahallesi’nde yüzlerce ölü deniz yıldızı karaya vurdu. Sahilde deniz yıldızlarını görünce şaşıran tatilcilerden bazıları toplayıp denize geri atarken, bir çoğu da sepetlere topladı.
TCG Yavuz fırkateyni Gürcistan'da
TCG Yavuz fırkateyni Gürcistan'daTürk Deniz Kuvvetlerine ait TCG Yavuz fırkateyni, Deniz Yıldızı Tatbikatı kapsamında Batum Limanı'na demir attı.
EMSHIP Haftası, GİSBİR sponsorluğunda gerçekleştirildi
EMSHIP Haftası, GİSBİR sponsorluğunda gerçekleştirildiAvrupa Birliği destekli bir program olan EMSHIP Programı kapsamındaki EMSHIP Haftası, 15- 18 Şubat 2016 tarihleri arasında İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi ev sahipliğinde ve GİSBİR sponsorluğunda gerçekleştirildi.
Büyük Bariyer Resifi'nin temizliğinde robotlar kullanılacak
Büyük Bariyer Resifi'nin temizliğinde robotlar kullanılacakBilim adamları Büyük Bariyer Resifi'nin büyümesini engelleyen en büyük etkenlerden birisi olan deniz yıldızlarını öldürecek olan robotlar kullanmayı planlıyorlar.
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75