1. HABERLER

  2. DENİZ TİCARETİ

  3. DENİZ TİCARET ODASI

  4. ‘Burası Aliağa, burada deniz var, burada iş var’
‘Burası Aliağa, burada deniz var, burada iş var’

‘Burası Aliağa, burada deniz var, burada iş var’

DTO Aliağa Şubesi olağan Meclisi gerçekleşti. Başkan Şimşek, “Denizde İş Var” kampanyasına destek verdiklerini belirterek  “Ülkemizin denizlerinde bereket var, umut var. Denizde iş var, aş var, gelecek var ” dedi.

A+A-

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından başlatılan “Burası Türkiye Burada İş Var” İstihdam Seferberliği 2019 kampanyası kapsamında DTO Aliağa Şubesi de “Denizde İş Var” kampanyasına katıldı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi üyelerinin yoğun katılımıyla ALTO Konferans Salonu’nda Şubat Ayı olağan meclisini gerçekleştirdi. Toplantı bitiminde Ak Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır Şube Başkanı Adem Şimşek, Meclis Başkanı İsmail Önal ve üyelerle bir araya geldi.

SEYHAN: “ALİAĞA YAKIT İKMAL BÖLGESİ OLURSA EKONOMİ UÇAR”

Aliağa Ticaret Odası Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı Odanın Şubat Ayı faaliyetlerinin paylaşımının ardından Aliağa Vergi Dairesi Müdürü Yücel Aydoğan “Vergi Haftası” dolayısıyla gerçekleştirdiği konuşmayla devam etti. Toplantının dördüncü gündeminde ise ASMİRA Grup Genel Müdürü Erhan Seyhan Aliağa’nın ikmal bölgesi olarak Ege geçişlerindeki önemini ve transit geçiş izinlerinin verilmesi durumunda bölgeye katkılarının ne olacağı yönünde bir sunum gerçekleştirdi. Seyhan, transit geçiş izinlerinin verilmesi söz konusu olursa denizciliğimizin uluslar arası sularda tanınırlığının artacağını, İzmir’in deniz ticaretinde bir marka olacağını, acente ve kumanya hareketliliğinin olacağını, Ege’nin bunker sektöründe yükseleceğini, ülke ekonomisine katkının çok yüksek miktarda artacağını dile getirdi.

Ege Üniversitesi Denizcilik MYO Müdürü Doç Dr. Ozan Düz bastılar ise meslek yüksek okulu olarak gerçekleştirdikleri faaliyetleri, okulun sektöre katkısını anlattığı konuşmasında yakın zamanda Denizcilik Fakültesi’nin Aliağa’ya kurulacağını belirtti.

 ŞİMŞEK: “BURASI ALİAĞA, BURADA DENİZ VAR! BURADA İŞ VAR”

İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şube Başkanı Adem Şimşek oda faaliyetlerinin son aylardaki faaliyetlerinin önemine değindiği konuşmasına şöyle devam etti: “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin başlatmış olduğu ve Genel Başkanımız Sayın Tamer Kıran’ın ‘Türk Denizcilik Sektörü olarak İstihdam Seferberliği’nde elimizi taşın altına koyacağız’ diyerek istihdam seferberliğine destek vermesi ile birlikte bizlerde Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi olarak ‘Denizde İş Var’ kampanyasına desteklerimizi sunuyoruz” dedi.

Şimşek, kampanya ile ilgili olarak şunları ifade etti: ” İlave istihdamın 3 ay boyunca maliyeti işverene sıfır. Devamındaki 9 ay boyunca sigorta primi ve vergileri devletimiz tarafında karşılanacak. İstihdam edilecek kişi kadın, genç veya engelli ise 9 aylık süre 15 aya uzamış olacak. Ayrıca sıkıntıda olan işverenin faaliyetleri durmuş ya da azalmış ise, çalışanlarının maaşı 3 ay boyunca Kısa Çalışma Ödeneği kapsamında İşsizlik Sigortası Fonundan ödeniyor. Tüm bu teşviklere ilişkin tüm detaylar istihdam seferberliği.org adresinden ulaşmak mümkün” dedi.

Şimşek, “Tüm işverenlerimizi bu kampanyaya katılım göstermeye davet ediyoruz. Bu istihdam seferberliğinde biz de varız. Ülkemizin denizlerinde bereket var, umut var. Denizde iş var, aş var, gelecek var ” dedi.

Meclis Toplantısının ardından Ak Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır bir ziyarette bulundu. İMEAK Deniz Ticaret Odası üyeleriyle bir araya gelen Vekil Necip Nasır “İzmir’in dinamiklerini dile getirmek için etkili olan bir faktörde yerel yönetimlerdir. Bu noktada İzmir’in gerçekten hak ettiği değere ulaştırmak için denizcilik sektörü iş dünyasının analitik düşündüğünü, objektif değerlendirmelerde bulunduğunu biliyoruz. Sektörün her türlü sıkıntısında Ankara’da bir kapısı olduğunu belirtmek isterim” diye konuştu. İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şube Başkanı Adem Şimşek ise ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı Ak Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır’a teşekkürlerini iletti.

Vira Haber

Bu haber toplam 13471 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.