1. HABERLER

  2. DENİZ TİCARETİ

  3. DENİZ TİCARET ODASI

  4. ‘Denizcilikte Liderlik’ semineri tamamlandı
‘Denizcilikte Liderlik’ semineri tamamlandı

‘Denizcilikte Liderlik’ semineri tamamlandı

Bodrum Deniz Ticaret Odası 26 Ocak 2019 Cumartesi başladığı eğitim, bilinçlendirme ve farkındalık konularının üçüncü ayağı olan “Denizcilikte Liderlik” eğitim seminerini tamamladı.

A+A-

Deniz Ticaret Odası Bodrum şubesi tarafından, sektörde iş disiplini ve mesleki standartların arttırılması yönündeki çalışmalar kapsamında verilen planlı eğitim ve farkındalık oluşturma programının ilk seti tamamlandı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Denizcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Tuncay Kuleli tarafından, İMEAK DTO Bodrum Şubesi hizmet binasında verilen eğitime katılan üyelerden olumlu ve çalışmaları teşvik edecek türden geri dönüşler alındı. Eğitimler, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Denizcilik Meslek Yüksekokulu akademisyenleri tarafından Bodrum DTO bünyesinde ücretsiz olarak verildi.

İMEAK DTO Bodrum Şube Başkan Yardımcısı Fatih Öztarakçı, denizcilik eğitimi konusunda bölgemizin en yetkin urumu olan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Denizcilik Meslek Yüksekokulu yönetimi ve akademisyenlerine teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Bodrum ulusal ve uluslararası önemde denizcilik potansiyeline sahip bir ilçemizdir. Bu kapsamda yat tasarımı, yat personeli, yat kaptanı, yat inşaatı, gastronomi, deniz turizmi, liman işletme gibi alanlarda eğitimli personele olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Bu talebe cevap vermek ve arz kalitesini arttırmak için çıktığımız bu yolda, İMEAK DTO Bodrum Şubesi olarak, iş disiplini ve mesleki standartların yükseltilmesi için ilk aşamanın farkındalık yaratmak olduğunu gördük. Bu amaçla planladığımız eğitimlerin ilk setini, beklentilerimizin üzerinde katılım ve ilgi ile tamamlamış bulunuyoruz. Yeni eğitim konularının belirlenmesi ve çeşitlendirilmesi ile ilgili önümüzdeki süreçte çalışmalarımızı hızlandırarak devam ettireceğiz. Kalitesi ile Dünyada bilinen Bodrum denizciliğini bir adım daha ileri taşımak adına bütün denizcilerimizi ileride yapılacak eğitimlere bekliyoruz. Sayın Başkanımız Orhan Dinç’in de sürekli vurguladığı üzere katılımcı bir anlayışla yönettiğimiz Odamız bütün denizcilerimizindir. Her türlü görüş ve öneriye açık olduğumuzu kamuoyuyla paylaşıyor, bütün denizcilerimizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Vira Haber

Bu haber toplam 8837 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.