1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İş dünyasındaki değişimin yolunu açtı
İş dünyasındaki değişimin yolunu açtı

İş dünyasındaki değişimin yolunu açtı

Dünyanın lider kurumsal uygulama yazılımları sağlayıcısı SAP, 4 Mart’ta üçüncüsünü düzenlediği “SAP BusinessObjects Forum 2011” etkinliğinde rekabette üstünlük sağlamak için gereken yeni teknolojiler ve trendleri bini aşkın katılımcıyla buluşturdu.

A+A-

Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can Sağlık ve İş Zekası alanında dünyanın önde gelen uzmanlarından Timo Elliott gibi etkili isimlerin konuşmalarıyla renklenen etkinlik, SAP uzmanları dışında Türkiye ve dünyanın önde gelen şirketlerinin gerçekleştirdiği 42 sunumla, teknoloji alanındaki en büyük etkinliklerden biri oldu.
SAP, “Değişimin Yolu Açık” sloganıyla 4 Mart Cuma günü düzenlediği SAP BusinessObjects Forum 2011’de Analistler, Finans/Bütçe planlama, Strateji ve Risk Yöneticileri ile CTO’lar başta olmak üzere farklı sektörlerdeki pek çok karar verici ve üst düzey yöneticiyi ağırladı. Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleşen etkinlikte ziyaretçilerle, artan rekabet ortamında başarılı bir değişimin anahtarı olan “BİLGİYİ DOĞRU YÖNETMEK” ve “DOĞRU KARAR VERMEYE GİDEN YOLU HAZIRLAMAK” konularında iş dünyasından başarı hikayeleri ve teknoloji sunumları paylaşıldı.
SAP Türkiye COO’su Uğur Candan yaptığı açılış konuşmasında: “Artık iş dünyasında en doğru kararı, en hızlı vermek kritik önem taşıyor. Yeni nesil İş Zekası çözümlerimizle, veri analizini 350 kat hızlandırarak, adeta düşünce hızına ulaştırmayı başardık. İş süreçlerine teknolojiyi en doğru şekilde adapte edenler yeni neslin kazananları olacak,” şeklinde konuştu.

Değişimin öncüleri etkinliğe damgasını vurdu: Eyüp Can Sağlık ve Timo Elliott
Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini Eylül 2010’dan itibaren devralan Eyüp Can Sağlık, “SAP BusinessObjects Forum 2011”de büyük bir değişim geçiren Radikal Gazetesi ile medya dünyasına yepyeni bir boyut getirirken karşılaştığı zorlukları, karar alma süreçlerini ve değişimi yönetmeye ait detayları, dinleyicilerle paylaştı.

Analitik ve sosyal medyadaki yenilikleri yakından takip eden ve uluslararası konferansların popüler konuşmacılarından biri olan SAP BusinessObjects Stratejik Pazarlama Direktörü Timo Elliott ise iş zekası projelerinin kurumsal hayatta ve gündelik yaşantıda nasıl değişiklikler yaratacağını, iş uygulamalarından sosyal medyaya kadar birçok ilgi çekici kullanım alanından örnekleri paylaştı. Facebook ve Twitter gibi sosyal medya uygulamalarıyla entegre çalışarak müşterilerden gelen dilek ve şikayetleri otomatik tespit eden CRM çözümleri gibi SAP’nin iş zekasını sosyal medya uygulamalarıyla buluşturan çözümleri yenilik arayışındaki Türk iş dünyasından büyük ilgi gördü.

Sonuç bildirgesi:
Bilginin stratejik, operasyonel ya da taktiksel her seviyedeki efektif kullanımı, rekabetin arttığı bir ortamda fark yaratmak için kilit bir rol oynuyor.
Bu bağlamda SAP BusinessObjects Forum 2011, hızlı ve etkili kararlar alarak rekabetçi bir üstünlük kazanmak için doğru bilgiye nasıl kolayca ulaşılacağı,firmanız hangi ölçekte olursa olsun; ister genel müdür, ister karar verici ya da karar etkileyici olun, kurumunuzun her gün karşılaştığı zorluklar ve fırsatlar için yeni bakış açıları kazanabilmek açısından efektif bir paylaşım ve bilgilendirme ortamı sunmuştur.


Perihan USTA
Teknoloji & Yönetim Danışman/Eğitim Uzmanı
 

Bu haber toplam 883 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.