1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İZKA mali destekleri ALTO'da tanıtılacak
İZKA mali destekleri ALTO'da tanıtılacak

İZKA mali destekleri ALTO'da tanıtılacak

İzmir Kalkınma Ajansı’nın proje tekliflerini beklediği “Kırsalda ekonomik çeşitlilik” ve “Turizmde Rekabet Edebilirlik ve Yenilik” konulu Mali destek programları Aliağa Ticaret Odası’n tanıtılacak

A+A-

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) tarafından 30 Aralık 2010 tarihinde açıklanan ve İzmir kamuoyundan proje teklifleri beklenen “Kırsalda ekonomik çeşitlilik” ve “Turizmde Rekabet Edebilirlik ve Yenilik” alanlarındaki iki mali destek programının 10 Ocak 2011 Pazartesi günü saat 10.00’da Aliağa Ticaret Odası’nda tanıtılacağını açıklandı.

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Yönetim Kurulu Başkanı ve İzmir Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu üyesi Adnan Saka, İzmir Kalkınma Ajansı’nın yeni mali destek programlarının 30 Aralıkta Proje tekliflerine açıldığını belirterek, “İzmir Kalkınma Ajansı 30 Aralık 2010 tarihi itibariyle “Kırsalda Ekonomik Çeşitlilik” ile “Turizmde Rekabet Edebilirlik ve Yenilik” alanlarında iki ayrı mali destek programını başlattı. Bu programlarla 18 Milyon TL’lik bir kaynak başvuru sahiplerine kullandırılacak. Bu tutarın 6 Milyon TL’si ‘Kırsalda Ekonomik Çeşitlilik’, 12 Milyon TL’si ise ‘Turizmde Rekabet Edebilirlik ve Yenilik’ Mali Destek Programları kapsamında kullandırılacak” dedi.

ALTO Başkanı Saka, Kırsalda Ekonomik Çeşitlilik” Mali Destek Programı çerçevesinde İzmir ili sınırları içerisindeki kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, tarımsal ve/veya kalkınma amaçlı kooperatifler ve mikro ve küçük ölçekli işletmelerin kırsal alanda tarım dışı istihdam olanakları yaratan gelir getirici faaliyetleri yaygınlaştırarak kırsal ekonominin çeşitlendirilmesine yönelik projelerine mali destek verileceğini söyledi.

Saka, “Turizmde Rekabet Edebilirlik ve Yenilik” Mali Destek Programı çerçevesinde ise İzmir ili sınırları içerisinde faaliyet gösteren Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) İzmir’de sağlık, kent, kültür, alternatif deniz turizmi ve ekoturizmde yenilikçiliğin geliştirilmesi ve hizmet kalitesinin iyileştirilmesine yönelik projelerine destek verileceğini sözlerine ekledi.

Mali destek programlarının Aliağa kamuoyuna kapsamlı tanıtılması için Aliağa’da yapılacak toplantı hakkında bilgi veren Saka, “10 Ocak 2011 Pazartesi günü Saat:10.00- 12.30’da Aliağa Ticaret Odası Seminer Salonu’nda Mali destek programlarına ilişkin kapsamlı bilgilendirme toplantısı yapacağız. Toplantıda İzmir kalkınma Ajansı uzmanları, Oda üyelerimiz ve destek programlarına ilgi duyanlara detaylı bilgi sunacak. Toplantıya üyelerimizi, kurum ve kuruluşlarımızın temsilcilerini bekliyoruz” dedi.

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Yönetim Kurulu Başkanı ve İZKA Kalkınma Kurulu üyesi Adnan Saka, 19 Ocak 2011 tarihinde de yine Aliağa Ticaret Odası’nda Kalkınma ajansı Mali destek programlarına proje vermek isteyenlere yönelik Proje eğitimi gerçekleştirileceğini kaydetti.

Bu haber toplam 729 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.