1. HABERLER

  2. DENİZ ULAŞIMI

  3. İzmirlilerin yüzde 83’ü deniz ulaşımından memnun
İzmirlilerin yüzde 83’ü deniz ulaşımından memnun

İzmirlilerin yüzde 83’ü deniz ulaşımından memnun

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin deniz ulaşımından sorumlu şirketi İZDENİZ A.Ş., filosuna kattığı modern ve çevreci gemilerle hizmet kalitesini artırdı. Bu durum, İzmirlilerin memnuniyetine de yansıdı.

A+A-

İzmir'de, deniz ulaşımı için filosunu modern gemilerle yenileyen İZDENİZ A.Ş., yolcularla yapılan memnuniyet anketinden yüksek not aldı. Dokuz Eylül Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirilen ankete katılanların yüzde 83'ü, deniz ulaşımındaki hizmet kalitesinden memnun olduğunu dile getirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin deniz ulaşımından sorumlu şirketi İZDENİZ A.Ş., filosuna kattığı modern ve çevreci gemilerle hizmet kalitesini artırdı. Bu durum, İzmirlilerin memnuniyetine de yansıdı. Kent içi ulaşımda deniz yolculuğunu tercih edenlerle anket yapıldı. Dokuz Eylül Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirilen ankete katılan yolcuların yüzde 56'sı, verilen hizmetin kalitesini 'iyi', yüzde 27'si ise 'çok iyi' olarak değerlendirdi. Bu sonuçla İzmirlilerin İZDENİZ hizmetlerinden memnuniyet oranının yüzde 83'e ulaştığı belirtildi.

Büyükşehir Belediyesi'nin kullanıma sunduğu karbon kompozit yolcu gemilerinin anket sonuçlarına olumlu etkisi gözlendi. Yeni gemilerin modern donanıma sahip olduğu ve İZDENİZ'in daha profesyonel bir personel yapısına kavuşturularak kurumsal kimliğini sağlamlaştırdığı da anketin 'görüşler' bölümünde yer aldı. Ayrıca İZDENİZ'i tercih eden yolcuların güvenirlikle ilgili beklentilerine daha fazla cevap verdiği için deniz ulaşımını tercih ettikleri belirlendi.

22 SORU YÖNELTİLDİ

Anket çalışmaları, yolcularla vapur hattında yüz yüze görüşülerek yapıldı. Arabalı vapur, katamaran ve yolcu motorlarıyla İzmir'de 7 iskeleden seyahat eden 1038 yolcu ile gerçekleştirilen ankette, gemilerin fiziksel durumu ile güvenilirlik, personel davranışı, güven ve empati boyutlarını içeren 22 soru yöneltildi.

Yolcu memnuniyetini hızla artıran İZDENİZ, Entegre Yönetim Sistemi'ne geçerek kaliteli ulaşım hizmetini Nisan 2017'de 4 belgeyle tescillemişti. TSE'den 'Müşteri Memnuniyeti ve Şikayet Yönetimi 10002', 'Çevre Yönetimi Sistemi 14001' ve 'Kalite Yönetim Sistemi 9001' belgelerini almaya hak kazanan İZDENİZ, uluslararası 'IQ Net Sertifikası'yla da ulaşım hizmeti sektöründe Türkiye'de 'Entegre Yönetim Sistemi'ne geçmeye hak kazanan ilk ve tek kurum olmuştu.

Vira Haber

Bu haber toplam 4141 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.