1. HABERLER

  2. BOĞAZLAR

  3. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 30 sürekli işçi alacak
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 30 sürekli işçi alacak

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 30 sürekli işçi alacak

T.C. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuru ile KEGM'ne 30 sürekli işçi alımı yapılacak.

A+A-

KEGM kuruluşunun daimi işçi statüsündeki personel alımına dair ilan, Türkiye İş Kurumu internet sitesi kamu açık iş ilanları bölümünde yayınlandı. 

Kamu kurum ve kuruluşlarına işçi alımları 9 Ağustos 2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA İŞÇİ ALINMASINDA UYGULANACAK USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK” dâhilinde yapılıyor.

Durumu uygun adaylar başvurularını yukarıda belirtilen yönetmelik gereği TÜRKIYE İŞ KURUMU’nun hizmet merkezlerine (iş ve meslek danışmanınıza) şahsen yâda Türkiye İş Kurumu internet sitesine elektronik ortamda yapabilecekler.

Bu kapsamda anılan yönetmelik gereği Türkiye İş Kurumu dışında KEGM’ne şahsen ya da dilekçe ile başvuru yapılamayacağı, yapılacak başvuruların ise bir geçerliliğinin olmayacağı belirtildi.

30 Sürekli İşçi alımı için gerekli şartlar;

MESLEK ÜNVANI: DENİZ TRAFİK OPERATÖRÜ (ADAY)
ADEDİ: 30
TAHSİLİ: Denizcilik alanında lisans düzeyinde eğitim veren yükseköğretim kurumlarından birinden mezun olmak.

AÇIKLAMA
Başvuru yapan adaylardan sınav (yazılı veya sözlü yöntemlerinden biri veya ikisi kullanılarak yapılacaktır) sonucunda işe yerleştirilmeye hak kazanacak adaylar iş yerinde ilgili mevzuatınca uygulanan ücret, tazminat, prim, fazla mesai, eğitim, görev yeri ve benzeri çalışma şartları hakkındaki uygulamaları kabul etmiş sayılacaktır. Aksi halde adayların 3 aylık deneme süresi içerisinde hizmet akdini sonlandırma hakkı bulunmaktadır.

ARANILAN NİTELİKLER VE ŞARTLAR :
1) Genel Müdürlüğümüze bağlı İstanbul ve Çanakkale Gemi Trafik Hizmetleri Operasyon Amirliği bünyesinde ihtiyaç duyulan sayıda aşağıda belirtilen nitelik ve şartlarda istihdam yapılacaktır.
  Adaylarda aranan şartlar;
a) Geçerliliği devam eden uzakyol kaptanı yeterlilik belgesine sahip olmak.
b) Uzakyol kaptanı olarak en az bir yıl deniz hizmeti tecrübesine sahip olmak.
c) Kuruluşça yapılacak olan mülakat sınavına kadar, KPDS (Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı), ÜDS (Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı) ve YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) sınavlarının en az birisinden en az 60 veya TOEFL (Test of English As a Foreign Language)’dan en az 72 (iBT) veya GASM tarafından düzenlenen Denizcilik İngilizcesi sınavından en az 75 almak.
d) Mesleği ile ilgili masrafları kuruluşça karşılanacak yurt içi ve yurt dışı eğitimlere katılacağına, süresi kuruluşça belirlenen asgari 2 yıl çalışma süresine uyacağına, asgari çalışma süresine uymadan istifa, cezai nedenle iş akdi fesh nedenleriyle kuruluştan ayrılması durumunda eğitim masraflarının kanuni faizi ile kendisinden tahsil edileceğine dair “Taahhütname” ve/veya “Yurt Dışına Gönderilen Kamu Personeli ve Yurt İçinde Eğitime Tabi Tutulacak Personeline Mahsus Yüklenme Senedi ve Muteber İmzalı Kefalet Senedini” noter huzurunda imzalamak.  
e) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekliye ayrılmış olmamak.
2) Bu kapsamda işe alınacak aday, Deniz Trafik Operatörü adayı olarak işe başlatılır.
3) Deniz Trafik Operatörü adayı olarak göreve başlatılacak personelden, Gemi Trafik Hizmetleri Sistemlerinin Kurulmasına ve İşletilmesine İlişkin Yönetmelik uyarınca belirlenmiş olan görev başı eğitimini, görev alacağı hizmet bölgesindeki gemi trafik hizmetlerinde başarıyla bitiremeyenlerin iş sözleşmeleri 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca fesih olunur.

ViraHaber.com

Bu haber toplam 5757 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.