1. HABERLER

  2. SEKTÖRDEN

  3. İlklerin firması, Alfa Laval PureBallast
İlklerin firması, Alfa Laval PureBallast

İlklerin firması, Alfa Laval PureBallast

Alfa Laval PureBallast 3, balast suyu arıtma piyasasında, revize edilmiş G8 sertifikasını alan ilk firma oldu.

A+A-

Alfa Laval PureBallast 3, piyasadaki lider balast suyu arıtma teknolojisinin üçüncü nesli olup ve revize edilmiş IMO G8 test gereklerini karşılayan ilk çözüm oldu. Norwegian Maritime Authority adına hareket eden DNV GL, 2 Şubat tarihinde, güncellenmiş bir tip onay sertifikası yayınladı ve böylelikle Alfa Laval, revize edilmiş G8 taleplerine uyumlu olan ilk tedarikçi oldu.

2006 yılında piyasaya sunulduğundan bu yana Alfa Laval PureBallast, balast su arıtma performansında öncü olmaya devam ediyor. Günümüzde PureBallast 3 bu liderliği aldı ve revize edilmiş IMO G8 kurallarına göre tip onaylı ilk çözüm oldu.Alfa Laval PureBallast Bölüm Başkanı Anders Lindmark, “Gemi sahipleri, PureBallast 3’ün çevrenin korunmasını ve yönetmeliklere uyulmasını sağlayacak performansı sunacağından tamamen emin olabilir” açıklamasını yaptı ve “Müşterilerimize, gelecekte olabilecek değişikliklerden etkilenmeyen çözümler gerekiyor, bu nedenle Alfa Laval için, revize edilmiş G8 kurallarıyla uyum sertifikası birinci öncelik olmuştur.” dedi.

Müşteriler detaylı testler talep ediyor

Revize edilmiş G8 kuralları, günümüzdeki sıkı U.S. Coast Guard gerekliliklerine daha uyumludur. Başlangıçtaki G8 kurallarına göre tip onayı almış bazı sistemlerin, ilave testlere ya da değerlendirmeye tabi tutulduklarında D-2 performans standardını karşılayamaması nedeniyle, bu alanda önemli değişiklikler yapıldı. Uluslararası Deniz Ticaret Odası (ICS) gibi müşteri kuruluşları, G8 kurallarının revize edilmesi için zorladı ve yalnızca donanım eklemek yerine, balast su arıtması alanında yapılan büyük yatırımlarda istenen sonuçların alınmasını sağlamayı amaçladı. Önceki kurallarda onaylanan balast su arıtma sistemleri 2020’ye kadar kurulmaya devam edilebileceğinden, revize edilmiş G8 uyumuna sahip bir sistemin hemen satın alınması gerekmez. Benzer şekilde, kurulumu önceden yapılmış sistemlerde de yükseltme yapılması gerekmeyecektir. Yine de, revize edilmiş G8 uyumu için hazır olması sayesinde PureBallast, gemi sahiplerinin yatırımlarından en iyi sonucu alacağı, sağlam bir çözüm.

G8 sertifikası Alfa Laval için birinci öncelik

Alfa Laval, müşterilerinin endişelerini dinledikten ve yasal gelişmeleri yakından izledikten sonra, yeni G8 rejimine göre biyolojik testlere erkenden başladı. Deniz suyu, tuzlu su ve tatlı su testleriyle birlikte, sonuçların su sıcaklığından bağımsızlığını onaylamaya yönelik ilave testler, 2017 yılının 3. çeyreğinde tamamlandı. Norwegian Maritime Authority adına DNV GL tarafından yapılan incelemeler ve hazırlanan raporlardan sonra Alfa Laval, 2 Şubat 2018 tarihinde, endüstrideki ilk revize edilmiş G8 sertifikası onayını aldı.

 PureBallast 3 donanımına yalnızca tek bir sensör eklenmişti ve güç tüketimi ya da akışında değişiklik yapılmamıştı. Anders Lindmark, “Büyük değişiklikler gerekmemesi faktörü, PureBallast teknolojisinin sağlamlığını bir kez daha kanıtlanıyor” diyor. “Hem U.S. Coast Guard tip onayı hem de revize edilmiş G8 uyumuyla PureBallast 3, bütün filolar için, gelecekteki değişikliklerden etkilenmeyecek tek bir çözüm sunuyor.”Basitçe söylemek gerekirse, revize edilmiş G8 sertifikası göstermiştir ki, PureBallast 3’ün, en geniş, en zorlayıcı yelpazedeki kullanım senaryolarıyla dahi uyumlu olabilmekte. Daha önce alınmış U.S. Coast Guard tip onayıyla birlikte, büyük ölçekli üretim kaynakları, güçlü ortaklıklar ve iyi geliştirilmiş servis hizmetleri, Alfa Laval’in balast su arıtmada güvenilir bir seçenek olduğunu kanıtlıyor.

Vira Haber

Bu haber toplam 6462 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.