1. HABERLER

  2. SEKTÖRDEN

  3. TURSSA’da  Yorgo Saris yeniden başkan
TURSSA’da  Yorgo Saris yeniden başkan

TURSSA’da  Yorgo Saris yeniden başkan

Gemi Tedarikçileri Derneği (TURSSA) 6.  Olağan Genel Kurul Toplantısı  gerçekleştirildi. TURSSA üyelerinin geniş katılım gösterdiği genel kurulda Yorgo Saris yeniden başkan seçildi.

A+A-

Genel Kurul toplantısında, Divan Başkanlığı’na Recep Düzgit, Divan Heyeti’ne ise Aygün Özgen ve Ali Kayalı seçildiler.

Yönetim Kurulu Başkanı Yorgo Saris’in 2014 - 2017 yılı Faaliyet Raporu’nu okumasının ardından, Hakan Kayalı’da Dernek Mali Tablosunu sundu. Son üç yılın bilanço ve gelir tablosu hesaplarının incelendiği toplantıda, Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu da ibra edildi.

Dernek tüzük tadilinin ve yeni dönem bütçesinin de oy birliğiyle kabul edildiği genel kurul toplantısının sonunda, Yönetim Kurulu ve yedek üyeleri seçimine geçildi.

Yapılan şeçim neticesinde 2018 / 2021 dönemi Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu ;

Yönetim Kurulu Asil ;   

1- Yorgo Saris

2- Zihni Memişoğlu

3- Osman Bilgin                                  

4- Hakan Doğan Kayalı                   

5- Zübeyir Şimşek                             

Yönetim Kurulu Yedek ;

1- Erol Ceylan

2- Yılmaz Onur

3- İsmail Koray

4- A. Özer Beninger

5- Murat Guci Geçgil

Olağan Genel Kurul Toplantısına müteakip yapılan ilk Yönetim Kurulu Toplantısında ; Yönetim Kurulu Başkanlığına Yorgo Saris, Başkan Yardımcılığına Zihni Memişoğlu, Genel Sekreterliğe Osman Bilgin , Saymanlığa Hakan Kayalı, Asil üyeliğe ise Zübeyir Şimşek atandı.

HEDEFİMİZ MESLEĞİMİZİ STANDARDİZE ETMEK ;

Yorgo Saris açılış konuşmasında 2014 senesinde yeniden devraldığı başkanlık sürecinde liyakat ilkeleri temelinde oluşturulmuş açık, saydam ve demokratik bir yol izlediklerini, belirterek “Kararlar alınırken gerek asil üyeler gerekse yedek üyelerin de görüşlerini alıyor, şeffaf bir yönetim uyguluyoruz. Dernek bilinci ile ortak menfaatler için hareket etmek tüm üyelerimizin asli görevidir,” dedi.

Saris konuşmasına şöyle devam etti:  “Uluslararası Gemi Tedarikçileri ve Hizmet Derneği (ISSA) kuruluş tarihinden bu yana her sene denizciliğin yoğun olduğu ülkelerde bir fuar ve konferans organizasyonu yapıyor. 2018 yılında ISSA’nın 63.  Konferans organizasyonu, TURSSA üyelerini ve ülkemizin denizcilik camiasını tanıtmak amacı ile İstanbul’da düzenlenecek.”

TURSSA’DAN İKİ PROJE ;

Konuşmasında yeni dönem için iki projeleri olduğuna da değinen Saris, ilk projelerinin gemi tedarik sektörünün kriterlerini belirlemek olduğuna işaret etti. Gümrük Birliği kapsamında AB ile uyum sağlama ve sektörüde faaliyet gösterecek şirketlerle, kişilerin niteliklerini belirleme konularında dernekçe etkin bir rol üstleneceklerine dikkat çeken Saris,  bu proje bazında gümrük mevzuatında değişiklik yaptırmaya çalıştıklarını belirtti. Saris ikinci projelerinin ise tarım ürünleri için Destekleme Fiyat İstikrar Priminden yararlanmak adına, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı ve İhracatçı Birlikleri nezdinde yapılan çalışmaları yeniden canlandırarak neticeye ulaşmak olduğunu belirtti.

Vira Haber

 

Bu haber toplam 6894 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.