1. HABERLER

  2. DENİZ TİCARETİ

  3. Gemi işletmecileri bir araya geldi
Gemi işletmecileri bir araya geldi

Gemi işletmecileri bir araya geldi

Deniz atıklarının toplanmasından ve bertaraf edilmesinden sorumlu olan İZAYDAŞ, çeşitli kurumları bir araya getirdi.

A+A-

Deniz atıklarının toplanmasından ve bertaraf edilmesinden sorumlu olan İZAYDAŞ, çeşitli kurumları bir araya getirdi.

Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda, daha temiz bir deniz için neler yapılması gerektiği görüşüldü.

Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç ve ekibi, Çevre ve Orman Bakanlığı, İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Liman Başkanlığı yetkililerinin yanı sıra Liman, Gemi Acentesi, Tersane, Balıkçı Barınakları ve yat limanı temsilcilerinden oluşan yaklaşık 100 kişi katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, toplantının amacının denizdeki atıkları toplama ve bertaraf etmede nasıl bir ortak çalışma yürütülebileceği olduğunu söyledi. Azami gayret içerisinde sorunları çözmek için çalıştıklarını belirten Saraç, hizmet kalitesini arttırmak ve kolaylıklar sağlamak maksadı ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Saraç’ın konuşmasının ardından bir sunum yapan İZAYDAŞ Pazarlama Şefi Ali Doğan, yeni düzenlemeler ve yönetmelikler hakkında bilgi verdi.

Sunum sonrası oluşturulan Soru-Cevap kısmında ise söz alan konuklar karşılaştıkları sorunlarıyla öneri ve taleplerini ilettiler.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediyesinin Görev Yetki ve Sorumlulukları” başlıklı 3. bölümünün 7. maddesi (i) bendine belirtilen ‘”Deniz araçlarının atıklarını toplamak, toplatmak, arıtmak ve bununla ilgili gerekli düzenlemeleri yapmak” hükmüne istinaden, İZAYDAŞ ile yapmış olduğu 28. 12. 2006 tarihli protokol ile bu görevi İZAYDAŞ’a devretmişti.

TV41

Bu haber toplam 850 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.