1. HABERLER

  2. SEKTÖRDEN

  3. GYİD'de Olağan Genel Kurul yapıldı
GYİD'de Olağan Genel Kurul yapıldı

GYİD'de Olağan Genel Kurul yapıldı

Gemi Yakıt İkmalcileri Derneği’nin 2019 yılı Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul’da Ali Deniz Eraydın, yeniden Başkanlığa seçilirken Başkan Yardımcılığı’na Nuri Turp, Genel Sekreterliğe ise Halil Uysal seçildi.

A+A-

Gemi Yakıt İkmalcileri Derneği’nin (GYİD) 2019 yılı Olağan Genel Kurulu, Divan Kalamış Tesisleri’nde yapıldı. Genel Kurul’da katılımcıların tamamı ülkenin ve sektörün içinden geçmekte olduğu kritik dönemin altını çizerek Ali Deniz Eraydın’ın bu hassas dönemde iki yıl daha Gemi Yakıt İkmalcileri Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak davam etmesi için görüş bildirdi.

Genel Kurul’da Ali Deniz Eraydın, yeniden Gemi Yakıt İkmalcileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Başkan Yardımcılığı’na Nuri Turp, Genel Sekreterliğe ise Halil Uysal getirildi.

Genel Kurul toplantısının sonuna doğru dilek ve temenniler bölümünde 8. defa Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Ali Deniz Eraydın, bir teşekkür konuşması yaptı. Konuşmasında GYİD’nin yurt içinde ve yurt dışında Türk Bunker Sektörü'nün imajını oluşturduğunun altını çizdi.

Tüm olumsuz müdehalelere ve kara propagandalara rağmen GYİD’nin uluslararası organizasyonlarını ülkemize yakışır şekilde gerçekleştirerek Türk denizcilik sektörüne ve gemi yakıt ikmal sektörüne olumlu katkılarda bulunduğunu belirtti.

Yurt içinde resmi makamlara ve sektör duayenlerine karşı saygılı, yapıcı tavırlarının aynı şekilde artarak devam etmesi gerektiğini belirten Eraydın, sektörümüzde tersi yakışıksız davranış içinde bulunanlara ve destekçilerine karşı da duruşlarının hiçbir şekilde değişmeyeceğini vurguladı.

IBIA'nın Türkiye’de yapacağı organizasyonlara destek verilecek. Genel Kurul sırasında Uluslararası İstanbul Bunker Konferansı’nın 2021 yılında yapılmasına karar verildi.

2019 yılında konferansın Ramazan Ayı'na denk gelmesi, 2020 yılında Pasadonia ile çakışmaması için 2021 yılınun uygun bulunduğu belirtildi.

Eraydın, IBIA yetkililerinin kendisini arayarak Kasım 2019’da İstanbul’da Bunker Convention planladıklarını ifade etti.

GYİD’nin IBIA’nın üyesi olduğunu belirten Eraydın, kendilerinden destek isteyen IBIA’ya Türkiye’deki bütün organizasyonları için elimizden gelen desteğin verileceğini GYİD üyeleriyle paylaştı.

GYİD Yönetim ve Denetim Kurulları şu şekilde oluştu:

YÖNETİM KURULU

Başkan-Ali Deniz Eraydın-CYE Petrol

Başkan Yardımcısı-Nuri Turp-TECO Petrol

Sayman-Uğur Toy-TERMOPET

Genel Sekreter-Halil Uysal-WEST Bunker

Üye-Hasan Çemrek-ERDEM Petrol

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER

Yavuz Gün-EGE Petrol

Furkan Ölçer-MASTER Petrol

Osman Mutlu-ZEOS Bunker

Mustafa Yılmaz-TENA Bunker

Alparslan Başkaya-LUBEX Deniz Yağları

DENETİM KURULU (ASİL ÜYELER)

Atilla Bayındır-TECO Petrol

Şahin Yılmaz-TENA Bunker

Bora Erkal-CYE Petrol

DENETİM KURULU (YEDEK ÜYELER)

Mehmet Fatih Özalp-OPET

İlker Dibekoğlu-COCKETT Marine Oil / UK

Selçuk Mehmet Uzun-RIFKI UZUN Petrol Ürünleri

gyid-001.jpg

gyid1.jpg

gyid2.jpg

gyid3.jpg

Vira Haber

Bu haber toplam 2557 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.