1. HABERLER

  2. GEMİ ADAMI

  3. DÖDER'in 2. delegasyon toplantısı Piri Reis Üniversitesi'nde yapıldı
DÖDER'in 2. delegasyon toplantısı Piri Reis Üniversitesi'nde yapıldı

DÖDER'in 2. delegasyon toplantısı Piri Reis Üniversitesi'nde yapıldı

Denizci Öğrenciler Derneği 2016-17 eğitim-öğretim dönemi ikinci delegasyon toplantısını Piri Reis Üniversitesi'nde gerçekleştirdi.

A+A-

Denizci Öğrenciler Derneği (DÖDER) 2016 – 2017 faaliyet dönemi ikinci delegasyon toplantısını 4 Aralık 2016 Pazar günü 60 öğrencinin ve GençTümDer’in katılımıyla Piri Reis Üniversitesi’nde gerçekleştirdi.

Piri Reis Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Bülent Ecevit Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesi MYO denizci öğrencileri ikinci delegasyonda bir araya geldiler.

Delegasyon, Yönetim Kurulu Üyeleri’nin kendilerini tanıtması ile başladı. Eski dönem DÖDER yöneticilerinden ve şu anda Gemi Mühendisleri Odası (GMO) Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Kürşat Pekşen, sivil toplum kuruluşlarının öneminden bahsetti ve sektörün Denizci Öğrenciler Derneği’ni yakından takip ettiğinden ve bu doğrultuda güzel tepkiler olduğundan, gelecek dönemdeki faaliyetlerimize olan desteğin artacağı haberini aktardı. DÖDER’in geçmişten günümüze uzanan tarihinde neleri başardığına değinerek gelecek dönem yapılması gerekenler ve hedefler hakkında fikirlerini dile getirdi.

doder-2.delegasyon-toplantisi-1.jpg

GençTümder (Tüm Denizciler Gençlik Platformu) Başkanı Emirhan Metin, GençTümder’i tanıttı ve şuana kadar neler başardıklarından, gerçekleştirmeyi planladıkları projelerin detaylarından ve Sarıyer Belediyesi Denizcileşme Merkezi’nden bahsetti. Emirhan Metin konuşmasında denizcilik sektöründeki sorunları da ele aldı. Yönetim Kurulu Başkanı Can Serbest ve GençTümder Başkanı Emirhan Metin, ortak gerçekleştirilmesi planlanan projeler hakkında verip fikir alışverişinde bulundu.

DÖDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı A. Cihat Ağcabaşoğlu, Sosyal Sorumluluk ve Sosyal Faaliyet Komisyonları ve bu komisyonların önemini ele aldı. Dönem içerisinde Moda Deniz Kulübü’nde düzenli olarak paneller düzenlenmesini planladıklarını dile getirdi. Sponsorluk ağının genişletildiğinden bahsetti. Sosyal Sorumluluk ile ilgili olarak gerçekleştirilebilecek faaliyetler hakkında fikir alışverişinde bulunulduktan sonra gerçekleştirebilecek faaliyetler hakkında çalışmaların en kısa zamanda başlanmasına karar verildi.

doder-2.delegasyon-toplantisi-2.jpg

DÖDER Yönetim Kurulu Başkanı Can Serbest, e-dergi fikrinin detayları ve fikrin oluşum aşaması hakkında bilgi verdi ve e-dergi ile ilgili olarak katılımcıların fikirlerini aldı. Denizkızı Kongresi için sponsorluk çalışmalarının detaylarını aktardı.11-19 Şubat tarihlerinden gerçekleştirilecek olan CNR Avrasya Boat Show’da DÖDER standının da yer alacağından bahsedildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Can Serbest, 18. Ulusal Denizkızı Kongresi’nin şekillenmeye başladığını aktardı. Kongrenin içeriği hakkında detaylı olarak bilgi veren Can Serbest, bu yıl kongrenin temasının “Türk Denizciliğinin Gelişimi” olarak belirlendiğini ve Bodrum’da 27-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirmeyi planladıklarını aktardı.

doder-2.delegasyon-toplantisi-3.jpg

Geçmiş dönemki kongrelerdeki eksikler ve bu konuda neler yapılabileceği hakkında fikir alışverişinde bulunduktan sonra bu yılki Denizkızı Kongresi için oturumların geniş bir yelpazede tutulacağından bahsedildi. Can Serbest, Türkiye’deki tüm denizci öğrencilere ulaşabilmek amacı ile Türkiye Turnesi gerçekleştirileceği bilgisini verdi. Bir sonraki delegasyonun Kocaeli Üniversitesi’nde Şubat ayı içerisinde olacağı bilgisi verildikten sonra fotoğraf çekiminin ardından delegasyon sona erdi.

ViraHaber.com

Bu haber toplam 3766 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum