1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. DTO ile MEB arasında “Eğitim-Sektör İşbirliği”
DTO ile MEB arasında “Eğitim-Sektör İşbirliği”

DTO ile MEB arasında “Eğitim-Sektör İşbirliği”

Kocaeli Valiliği ile Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi arasında yapılan “Eğitim- Sektör İşbirliği” Protokolü İmza Töreni, Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

A+A-

Gölcük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Körfez Hereke Nuh Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden mezun olan öğrencilere Deniz Ticaret Odasına bağlı işletmelerde istihdamda öncelik sağlanacağı belirtilen protokol Vali Hüseyin Aksoy tarafından imzalandı.

Valilik makamında gerçekleşen imza törenine; Vali Hüseyin Aksoy’un yanısıra, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şube Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Doğusel, Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi Meclis Başkanı Kürşat Bal, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Can Özgülenç ve Bilgin İşler ile Meclis Üyesi Ali Sarı katıldı.

Vali Hüseyin Aksoy törende yaptığı konuşmalarında; “Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubemizle Valiliğimiz arasında imzalanan protokolle sektör ve eğitim kurumları arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi hedeflenmiştir. Özellikle Denizcilik Meslek Lisesinde okuyan öğrencilerimizin sektörde daha rahat ilişki içerisinde iş bulmalarını sağlamak, staj imkanlarının daha iyi bir noktaya gelmesini sağlamak, başarılı olan öğrencilerimize sektör tarafından burs verilmesi konusunu kapsayan bir çok konu bu protokolle imza altına alınmıştır. Bu sektörle eğitim kurumları ile arasındaki işbirliğinin hem eğitimin kalitesinin daha üst noktalara taşınmasına katkı sunması, hem de sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikteki insanları daha iyi yetiştirmeleri anlamında önemli katkıları göreceğiz.” ifadelerine yer vererek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

 Denizcilik ve Gemi Yapımı Gelişecek

Protokolle; Denizcilik ve Gemi yapımı alanı bulunan  okulların, eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinimlerinin giderilmesi yolu ile güçlendirilmesi; işletmelerin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü yeni teknik ve yöntemlere dayalı olarak yetiştirmek, okullarda öğrenim gören öğrencilerin mesleki eğitim/ staj konularında karşılaşılan zorlukları çözmek amaçlanıyor.

Kocaeli’de, Gölcük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Körfez Hereke Nuh Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki öğrenci ve öğretmenleri  alanları ile  ilgili yeni teknik yöntemlerle tanıştırılacak, bilgi ve teknoloji paylaşımı yapılacak, öğrencilerin mesleki eğitim ve staj yapacakları yerler konusunda işbirliği yapılacak ve imkanlar dahilinde okulların çeşitli ihtiyaçlarını karşılanacak.

Belirtilen okullarda başarılı ve ihtiyacı olan öğrencilere Deniz Ticaret Odası tarafından burs verilecek, burs verilirken de Şehit Çocuğu, Gazi Çocuğu, öksüz veya yetim olup maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere öncelik verilecek.

dto_kocaeli-005.jpg

dto_kocaeli1-005.jpg

dto_kocaeli2-003.jpg

dto_kocaeli3-002.jpg

dto_kocaeli4.jpg

Vira Haber

Bu haber toplam 2566 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.