1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. GAU denizcilikte uluslararası kariyer fırsatı sunuyor
GAU denizcilikte uluslararası kariyer fırsatı sunuyor

GAU denizcilikte uluslararası kariyer fırsatı sunuyor

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Denizcilik ve Ulaştırma Yüksek Okulu'nun 6 farklı ülkeden öğretim görevlileri ile mezunların kariyerlerine büyük bir avantaj ile başladığına dikkat çekiliyor.

A+A-

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Denizcilik ve Ulaştırma Yüksek Okulu bünyesinde 4 yıllık eğitim veren Ulaştırma ve Lojistik ile Güverte (Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği) bölümleri mevcut. Güverte bölümü dört yıllık öğrenimin sekiz yarı yılı üniversite kampüsünde, altı yarı yılı da açık deniz stajları yapılarak, öğrencilerin teorik bilgilerinin yanında, deniz deneyimi de kazanmalarını öngörmektedir. İlk üç yıl için işletim dersleri programlanmıştır. Son yıl ise yoğun olarak yönetim derslerine geçiş yapılır. Bütün program, Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) ile hem Türkiye Cumhuriyeti, hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Denizcilik, Haberleşme ve Ulaştırma Bakanlıkları "gemi adamı" yetiştirme kural ve koşullan doğrultularında yürütülüyor.

Teorik ve pratik bir arada dünya standartlarında denizcilik eğitimi vermek ve öğrencilerin teorik bilgiler yanında pratik bilgileri ile de dünyanın her yerinde görev almasını sağlamalarını amaçladıklarını belirten okul yöneticileri "GAÜ Denizcilik Yüksek okulu bünyesinde farklı ülkelerden öğrenciler bulunuyor, bu da GAÜ'nün özellikle tercih edildiğinin açık bir göstergesidir" dedi. Son yıllarda GAÜ Denizcilik Fakültesine ilginin arttığına  dikkat çeken okul yönetimi "Şu an Denizcilik Fakültesi'ne gösterilen yoğun ilgi bizi memnun etmektedir. Öğrenciler genelde tam bilinçle fakülteye gelmiyorlar, bizler Girne Amerikan Üniversitesi olarak öğrencilerimiz ile çok ilgiliyiz" dedi.

Müfredat tamamen İngilizce GAÜ Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu'nun uluslararası eğitim olanakları, tamamı İngilizce uygulanan müfredatı ve 6 farklı ülkeden öğretim görevlileri ile mezunların kariyerlerine büyük bir avantaj ile başladığını dikkat çekilirkenl, bunun en önemli göstergesinin GAÜ Denizcilik ve Ulaştırma Yüksek okulu mezunlarının ulusal ve uluslararası şirketlerde hemen kariyerlerine başlamaları olduğu belirtildi. Okulda eğitim dilinin tamamen İngilizce olması öğrencilere büyük avantaj sağlarken, okuldaki akademisyenler ve denizcilik kökenli hocalar 6 farklı ülkeden olup; bilgi, beceri ve mesleki aktarımları da üst seviyede eğitim veriyor.

Mezunlar açık denizlerde ve üst düzey lojistik yönetimlerde görev almaya başladı

Lojistik ve taşımacılık piyasasındaki eğitime dair söz sahibi olan GAÜ Denizcilik Yüksekokulu , mezunlarının  tümü şu anda ulusal ve uluslararası şirketlerde en iyi mevkilerde görev alıyor. Yabancı mezunlar uluslararası piyasalarda önemli statülerde çalışırken, Ulaştırma ve Lojistik öğrencilerinin, eğitimleri süresince yurt dışındaki Girne Amerikan Üniversitesi kampüslerinde ve bu kampüslerin bulunduğu bölgelerdeki liman ve terminallerde uygulamalı eğitim görme fırsatı yakalıyor..

Ayrıca, Ulaştırma ve Lojistik Bölümü mezunları ise, sektörde; Liman İşletmeciliği, Lojistik Transfer, Toplam Kalite Yönetimi, Tedarik Zinciri Yönetimi, Kargo ve Antrepo Yönetimi gibi işlerde yönetici olarak mesleklerini yapabilecek etkinliğe ulaşıyorlar.

GAÜ öğrencileri 4 yıllık eğitimin 1 yılında staj yapmak zorunda. Zaman zaman staj yeri bulma konusunda sıkıntılar yaşansa da, gemi ve şirket sahipleri ismi öne çıkan üniversitelere staj imkanı sağlıyorlar, şu ana kadar GAÜ öğrencilerinin staj sıkıntısı yaşadığına dair bir şikayet alınmıyor.

gau-001.jpg

gau_denizcilik_(1).jpg

gau_denizcilik_2.png

gau_marinep_b.png

Vira Haber

Bu haber toplam 6134 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.