1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Hopaport'ta hizmet içi eğitimler devam ediyor
Hopaport'ta hizmet içi eğitimler devam ediyor

Hopaport'ta hizmet içi eğitimler devam ediyor

HOPAPORT Danışman Firma Zesko Değişim Yönetimi tarafından ISO 9001, Satın alma, İnsan Kaynakları ve Risk Yönetimi Eğitimine Departman Müdürleri, İK ve Satın Alma personeli katıldı.

A+A-

HOPAPORT’ta hizmet içi eğitimlere ara vermeden devam ediyor. İSG ve Tehlikeli atıklar konularında verilen eğitimlerin ardından bu defa da HOPAPORT İş Güvenliği Uzmanı Emine Gümüşkaya tarafından organize edilen Genel Müdür Meriç Burçin Özer ve bölüm müdür ve çalışanlarının katıldığı eğitimde Kurumsallaşmanın en önemli ayaklarından olan risk analizi, insan kaynakları, satın alma ve yönetim biçimleri konusunda danışman firma ZESKO danışmanlarından Z. Selin Kobul eğitim verdi.

HOPAPORT’ta her geçen gün kurulan bütünleşmiş yönetim sisteminin iyiye yönelmenin güzel bir gelişme olduğunu ifade eden Kobul, “eğitimin amacı konusunda da bu gelişmeye paralel ISO 9001 kalite iç tetkik eğitimlerinin bir parçasıdır.  Etkili çözümler ile uzun vadeli çözüm ortaklığına dayanan ilişkiler kurmak, güvenilir ve saygın bir şirket olarak sektörde yer almak, müşterilerin organizasyonel İnsan Kaynakları Yönetimi bir firmanın bel kemiği olup, işletme başarısındaki en önemli yapı taşlarından biri olduğunu söyledi. Vizyoner ve sürdürülebilirliği olan işletme belli başlı süreçler oluşturarak, buna uygun planlama yapabilmeli ve süreçleri yönetebilmelidir. Bu sebeple İnsan Kaynakları fonksiyonları ile alakalı çeşitli ve kapsamlı eğitimlerin önemi her geçen gün artmaktadır” dedi.

Kobul eğitimde, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi kurmak isteyen kuruluş çalışanlarını temel kavramlar ve standart kuralları hakkında bilgilendirmek, kuruluşlarda ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi’nin uygulanması için bir strateji oluşturulması ve ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Standardına göre Kalite Yönetim Sistemi’nin kurulması ve sürekli geliştirilmesi için gerekli olan bilgilerin kazanılmasının amaçlandığını sözlerine ekledi.

Z. Selin Kobul HOPAPORT’un güçlü yönlerinin iyi değerlendirilmesi, zayıf yönlerinin iyi tespit edilmesi ve buna çözüm üretilmesi, Risklerin kazanca dönüştürülmesi bu eğitimin temel amaçlarının başında geldiğini söyledi.

İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimleri

İnsan Kaynakları Yönetiminin bir firmanın bel kemiği olduğunu söyleyen Kobul, Satın alma işletme başarısındaki en önemli yapı taşlarından biri olduğunu ifade ederek. “Vizyoner ve sürdürülebilirliği olan işletme belli başlı süreçler oluşturarak, buna uygun planlama yapabilmeli ve süreçleri yönetebilmelidir. HOPAPORT bu konuda oldukça önemli yollar almıştır” dedi.
Kobul Kurumsal firmalarda satın alma Departmanında çok önemli bir görev üstlendiğini ifade ederek “Üretim yönetiminde ve verim hesaplamada, İşletme faaliyetlerinin değerlendirilmesi, neden sonuç analizleri ve alınacak önlemlerin ve iyileştirmelerin saptanması, çalışanlardan yüksek verim alma yöntemlerinin tanıtılması ve uygulamaya geçirilmesinin yolları bu eğitimde iş hayatından gelen deneyimler paylaşılarak eğitime katılanlara detaylı bilgilerde eğitim süresince katılımcılara anlatıldı.

Eğitimle ilgili açıklamada bulunan Genel Müdür Meriç Burçin Özer “HOPAPORT olarak zor olanı başarmanın yolları da bu tür eğitimlerin sürekliliğinden geçmektedir. Muhasebe, İK, İSG, Lojistik, Operasyon, Satın alma departmanlarımızın yaptığı çalışmalarda noksan kalan çalışmalar, riskler ve riskleri kazanca dönüştürme, yeni projeler üretmede düşünce düzeyinde bu departmanlarda çalışanlarımızın ufkunu genişletmede bu eğitimler katılanlar açısından birer kazançtır.

HOPAPORT olarak biz kendimizi yarına hazırlıyoruz, Noksanlarımızı tamamlıyoruz, aniden doğabilecek büyük kapsamlı bir operasyonu ve iş potansiyeline cevap verebilme de ve bu operasyonların Hopa Limanına getirilmesinde işte bu eğitimler hayati derece de önem kazanmaktadır. Eğitimlerimiz devam ediyor ve edecekte. Sayın Z. Selin Kabul ve eğitime katılan mesai arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.

1-(1)-004.jpg

1-(3)-002.jpg

1-(5)-003.jpg

1-(6)-003.jpg1-(7)-002.jpg

1-(9)-001.jpg

1-(10)-002.jpg

Vira Haber
 

Bu haber toplam 4033 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.