1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İleri Teknolojiler Çalıştayı pazartesi günü PRÜ’de yapılacak
İleri Teknolojiler Çalıştayı pazartesi günü PRÜ’de yapılacak

İleri Teknolojiler Çalıştayı pazartesi günü PRÜ’de yapılacak

Bu yıl 5.si düzenlenen ve genç bilim insanlarını ve öğrencileri teknik konularda çalışmaya, teknolojiyi geliştirmeye teşvik etmek ve bilim insanları arasında kaynaştırmayı sağlamayı amaçlayan İleri Teknolojiler Çalıştayı Pazartesi günü PRÜ'de yapılacak.

A+A-

Bu yıl beşincisi düzenlenen İleri Teknolojiler Çalıştayı; Piri Reis Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapılıyor. Pîrî Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan’ın açılış konuşmasıyla başlayacak olan etkinliğe çok sayıda akademisyenin ve teknolojik gelişmelere meraklı kişilerin izleyici olarak katılması bekleniyor. Çalıştayın başkanlığını Pîrî Reis Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. M. Oktay Alnıak yürütüyor. İTÇ-2017’nin Bilim Kurulu Başkanı ise  Prof. Dr. M. Tahir Özden.

Genç bilim insanlarını ve öğrencileri teknik konularda çalışmaya, teknolojiyi geliştirmeye teşvik etmek ve bilim insanları arasında kaynaştırmayı sağlamak amacıyla düzenlenen İleri Teknolojiler 5. Çalıştayı’nda endüstri 4.0, enerji, fen bilimleri, denizcilik, ileri teknolojiler konularında 15 konferans yapılacak ve 35 bildiri sunulacak.

Çalıştaya profesör ve doçent düzeyinde elli akademisyen en yeni çalışmalarıyla faaliyete katılacak. İstanbul’daki ve diğer illerdeki üniversitelerden çok sayıda akademisyenin ve öğrencinin çalıştaya katılması bekleniyor.  

İleri Teknolojiler 5. Çalıştayı’nın sonunda katılımcıların konuşma notları ve bildirileri not edilecek ve bu notlar ve bildiriler çalıştay sonrası bir raporla Üniversitelere ve ilgili makamlara bilgi amaçlı sunulacak. Çalıştay Sonuçları ve Bildiri Kitabı’nın  Kasım 2017 içinde dağıtımı planlanıyor.

Tuzla Belediyesi ve Türkiye Temel Bilimler Araştırma Vakfı tarafından desteklenen İleri Teknolojiler 5. Çalıştayı Pîrî Reis Üniversitesi -Tuzla Deniz Kampüsünde gerçekleştirilecek.

İLERİ TEKNOLOJİLER 5. ÇALIŞTAYI (İTÇ-2017)

23 Ekim 2017 / Saat: 08:30-20:00

Pîrî Reis Üniversitesi /Tuzla Deniz Kampüsü

itc-2017-banner.jpg

itc-2017-logo.png

Vira Haber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.