1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. RTEÜ Denizcilik Fakültesi Atlantik Denizcilik’i ağırladı
RTEÜ Denizcilik Fakültesi Atlantik Denizcilik’i ağırladı

RTEÜ Denizcilik Fakültesi Atlantik Denizcilik’i ağırladı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nde geleneksel olarak düzenlenen 6. Kariyer Günleri’nde Atlantik Denizcilik’i ağırladı. Yoğun katılım sebebiyle oturum 3 saat sürdü.

A+A-

Abi-kardeş ortamında samimi bir sohbet gerçekleştirildi. Dünya Denizcilik Günü etkinlikleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Tanker piyasası ve tüm denizcilik sektörü masaya yatırıldı. Şirket temsilcileri Kaptan Emre Sözen ve Kaptan Hünkar Keskin öğrencilere kendilerini hangi alanlarda geliştirmesi gerektiği ile ilgili tavsiyelerde bulundu. Şirket temsilcileri okulda abi-kardeş ve aynı zamanda deniz örf adetlerine uygun hiyerarşik sisteme sahip olduğumuz için övgüler de bulundu. Denizcilik örf adetleri ve hiyerarşik yapının devam ettirmemizin okulumuza olumlu yansıyacağını belirtti.

Denizcilerin endişesi "Gri Bayrak" konuşuldu

Türk Denizciğini endişelendiren bir konu olan beyaz bayraktan gri bayrağa düşme endişesi öğrencilerimiz tarafından dile getirildi ve Türk Denizciliğine ne gibi olumsuz sorunlar yaratacağı soruldu. Şirket yetkilileri gemilere çok sıkı ve detaylı denetimler yapıldığını ifade ettiler. Bu sorumluluğun şirketlerde olduğunu ekleyip üstlerine düşen görevleri yerine getirdiklerini belirttiler.

rteu_atlantikdenizcilik.jpg

Şirket içinde yapılan eğitimler vurgulandı

Gemilerde ki personel değişimlerini belli bölgelerdeki yaşanan sorunlar hariç değişimleri tam zamanında yaptığını belirtmesi öğrencilerimiz tarafından olumlu karşılandı. Atlantik Denizcilik; tanker filosuna sahip olduğu için gemide ve şirkette aşinalık eğitimi verdiğini belirtti. Şirket temsilcileri Kaptan Emre Sözen ve Kaptan Hünkar Keskin’e okul adına verilen plaketlerin verilmesiyle oturum sonlandırıldı.

rteu_atlantikdenizcilik_02.jpg

ViraHaber.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.