1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Soner Esmer Profesör unvanı aldı
Soner Esmer Profesör unvanı aldı

Soner Esmer Profesör unvanı aldı

Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu2001 yılı mezunlarından olan Dr. Soner Esmer profesör unvanını aldı.

A+A-

Prof. Dr. Soner Esmer’in ataması Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Kurulu’nun 20 Şubat 2018 günlü kararı ile gerçekleşti.

Prof. Dr. Soner Esmer Kimdir?

1976 Almanya doğumlu olan Prof. Dr. Soner Esmer, 2001 yılında lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu’nda tamamladı. 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamlayan Dr. Esmer, doktora derecesini ise yine aynı anabilim dalında 2009 yılında elde etmiştir.

Dr. Soner ESMER, 2010 yılında DEÜ Denizcilik Fakültesi’nde Yardımcı Doçentlik kadrosuna atanmış, 2012 yılında da Pazarlama alanında Doçentlik unvanını almıştır. Dr. Soner Esmer 20 Şubat 2018 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Lojistik ve Ulaştırma Yönetimi Anabilim Dalı’na Profesör olarak atandı.

2002 yılından bu yana Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nde öğretim elemanı olarak çeşitli kademelerde görev alan Prof. Dr. D. Soner Esmer halen Fakültenin Lojistik Yönetimi Bölüm başkan yardımcılığı görevinde bulunuyor.

Prof. Dr. Soner Esmer, Liman işletmeciliği, Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi alanlarında lisans ve lisansüstü düzeylerde dersler vermektedir. Özellikle Liman işletmeciliği konusunda çok sayıda ulusal ve uluslararası yayınlanmış eserleri bulunmakta.

Prof. Dr. Soner Esmer ayrıca ulaştırma ve denizcilik ile ilgili çeşitli ulusal rapor ve proje çalışmaları içerisinde yer almıştır. Bunların arasında TÜRKLİM Limancılık Sektörü Raporu, TUSİAD Ulaştırma Sektörü Raporu, DLH Ulaştırma Kıyı Yapıları Master Plan Çalışması, DLH Turizm Kıyı Yapıları Master Plan Çalışması ve 11. Kalkınma Planı Denizyolu Alt Komisyonu Raporu sayılabilir.

Vira Haber

Bu haber toplam 6297 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.