1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. TÜDEV'in yeni başkanı Tamer Kıran
TÜDEV'in yeni başkanı Tamer Kıran

TÜDEV'in yeni başkanı Tamer Kıran

Türk Deniz Eğitim Vakfı Olağan Mütevelliler Kurulu, TÜDEV’in Tuzla’daki binasında gerçekleşti. 142 oyun kullanıldığı toplantıda  TÜDEV'in yeni başkanı Tamer Kıran oldu.

A+A-

Türk Deniz Eğitim Vakfı (TÜDEV) Olağan Mütevelliler Kurulu, Tuzla’daki Türk Deniz Eğitim Vakfı'nda gerçekleştirildi. Olağan Mütevelliler Kurulu’nda Divan Heyeti seçimi yapıldı. Divan Kurulu Başkanı A.Bedri İnce, Divan Kurulu Başkan Yardımsı Emin Eminoğlu ve Katip Üye S. Barış Türkmen oldu.

Divan Kurulu’nun oluşturulması sonrası 2017-2018 yılına ait Yönetim Kurulu Faaliyetlerini TÜDEV Başkanı Süalp Ömer Ürkmez okudu.  2002 yılında göreve gelen Türk Deniz Eğitim Vakfı (TÜDEV) Yönetim Kurulu Başkanı Süalp Ömer Ürkmez, 17 yıllık başkanlık döneminde yaptığı çalışmaları katılımcılara anlattı. Ürkmez, 2002-2019 arasında yaptıkları çalışmaların TÜDEV’in misyonu ve vizyonuna yakışır bir şekilde gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

2017-2018 yılı Yönetim Kurulu Faaliyetleri Raporları’nın okunmasının ardından Faruk Çelik, 2017-2018 yılına ait Denetim Kurulu Raporu’nu okudu. 2017 ve 2018 yıllarına ait Yönetim Kurulu oy birliğiyle ayrı ayrı ibra edildi. Yine 2017 ve 2018 yıllarına ait Denetim Kurulu oy birliğiyle ayrı ayrı ibra edildi.

TÜDEV’in 2019 yılı tahmini bütçesinin sunumu yapıldı. Sunumun ardından tahmini bütçe oybirliğiyle kabul edildi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Olağan Mütevelliler Kurulu’nda yaptığı konuşmada Piri Reis Üniversitesi’nin geçtiğimiz günlerde Katar Deniz Kuvvetleri’ne vereceği eğitimdeki uluslararası başarısından bahsetti.

Kıran, üniversitenin Katar Deniz Kuvvetleri’yle yapılan anlaşma çerçevesinde 6 yıllık bir eğitim vereceğini belirterek Katar ile yapılan anlaşmada ortaya atılan birtakım çirkin iddiaların gerçeği yansıtmadığına vurgu yaptı. Özellikle eğitim kurumlarının gerek yurt içi gerekse de yurt dışıyla yaptığı bu tür anlaşmalarda YÖK’ün çok sıkı bir şekilde denetime tabi tuttuğuna dikkat çeken Kıran, bu başarıda emeği geçenleri kutladı.

ÖNCE ÇATIŞMA SONRA UZLAŞMA

Toplantıda zaman zaman gergin anlar yaşanırken, Katar ile yapılan eğitim anlaşması hakkında salonda sesler yükseldi. Anlaşmanın yapılması için ödenen komisyon oranına itirazlar gelmesi üzerine Süalp Ürkmez karşı cevap verdi. Konuşmaların karşılıklı atışmaya dönmesi üzerine divan başkanı araya girip sözü kürsüye alıp tartışmaları noktaladı. Salonda oluşan gergin havayı dağıtmak için kürsüde bir konuşma yapan Erol Yücel, seçimden sonra artık herkesin Tamer Kıran'ın etrafında birleşmesi gerektiğini söyledi.

Erol Yücel'in konuşması salonda büyük alkış alırken, Yücel konuşmasında; TÜDEV'de emeği geçen herkese teşekkür edip, DTO'nun siyasi bir merci olmadığını bir STK olduğunu ve dolayısıyla kavga etmenin kimseye fayda sağlamayacağını söyledi.

Piri Reis Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Metin Kalkavan ise yaptığı konuşmasında, Katar ile Piri Reis Üniversitesi’nin yaptığı anlaşmanın önemine değinerek bunun büyük bir başarı olduğunu söyledi. Projeye başladıkları andan itibaren konuyla ilgili YÖK’ün haberinin olduğunu kaydeden Kalkavan, bu başarının farklı yönlere çekilmeye çalışmasına anlam veremediğini belirtti. Böylesi misyon bir projeyle gurur duymak yerine başarının karalama kampanyasına dönüştürülmesine isyan eden Kalkavan, bu başarının bir gurur abidesi olarak tarihteki yerini alacağını söyledi.

Önemli olanın kurumları korumak olduğuna vurgu yapan Kalkavan, eğitimin önemine dikkat çekti. Kurumların itibarlarını artıranların başkanlar olduğunu belirten Kalkavan, Piri Reis Üniversitesi’nin Katar Deniz Kuvvetleri’ne vereceği eğitim ile ilgili basında yeterli kadar yer bulmamasına sitem etti. TÜDEV’in İMEAK Deniz Ticaret Odası’na bağlanması konusuna da değinen Kalkavan, bunun mümkün olmadığını kaydetti.

17 yıllık TÜDEV bayrağını Süalp Ömer Ürkmez’den devralan Tamer Kıran’ın tek liste olarak gittiği seçimde 2019-2021 yılları arasını kapsayacak yeni yönetim şu isimlerden oluştu:

Asil Üyeler

Tamer Kıran

Eser Bayraktar

Ümit Sandıkcı

Zeynep Pınar Kalkavan Sesel

Ahmet Can Bozkurt

Abdulvahit Şimşek

Deniz Ticaret Odası’nın Belirlediği Asil Üyeler

Hakan Çendik

Kasım İnandı

Barış Türkmen

TÜDEV Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri

Orkun Özek

Yavuz Cihad Güler

Adem Kocadağ

Yalçın Akın

Müge Üner Rızvani

Şevki Semih Ege

Deniz Ticaret Odası’nın Belirlediği Yedek Üyeler

Hüseyin Mengi

Selahattin Cem Burçkin

Mustafa Aslan

TÜDEV Denetim Kurulu Asil Üyeleri

Ahmet Aygün Özgen

Emin Eminoğlu

Yılmaz Onur

TÜDEV Denetim Kurulu Yedek Üyeleri

Korkut Omur

Sefer Süheyl Demirtaş

Tolga Tomba.

tudev-002.jpg

tudev1-002.jpg

tudev2-002.jpg

tudev3-002.jpg

tudev4-002.jpg

tudev5-002.jpg

tudev6-003.jpg

Vira Haber

Bu haber toplam 7154 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.