• BIST 87.592
  • Altın 145,591
  • Dolar 3,6132
  • Euro 3,8307
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 18 °C
  • İzmir 17 °C

ÇEVRE

Meksika'da onlarca balina kıyıya vurdu
Meksika'da onlarca balina kıyıya vurduMeksika'nın Baja California yarımadasında karaya vuran 27 pilot balinadan 24'ü öldü.
Caretta caretta yumurtaları için güvenli bölgeye taşındı
Caretta caretta yumurtaları için güvenli bölgeye taşındıAntalya'nın Kemer ilçesinde sahile çıkan caretta cerattanın yumurtaları, vatandaşlarca güvenli bölgeye taşındı.
Türkiye'de 'Mavi Bayrak'ın lideri Antalya oldu
Türkiye'de 'Mavi Bayrak'ın lideri Antalya olduİspanya'nın ardından 50 ülke içinde Mavi bayrakta ikinciliği alan Türkiye'de Antalya 201 plaj, 5 marina ve 5 yat ile Türkiye'de birinci oldu.
İzmit Körfezi'de denetimler devam ediyor
İzmit Körfezi'de denetimler devam ediyorKoceli Büyükşehir Belediyesi İzmit Körfezi’nin temizliği için Türkiye’ye model hizmetler üretiyor.
Antarktika'dan getirilen balık örneklerine bilimsel inceleme
Antarktika'dan getirilen balık örneklerine bilimsel incelemeİlk Türk Antarktika Araştırma Seferi'ne katılan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Öğretim Görevlisi Melike İdil Öz, buradan temin ettiği örneklerin laboratuvar analizlerine başladı.
İstanbullular deniz suyu içecek
İstanbullular deniz suyu içecekİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) deniz suyundan içme suyu elde etmek için düğmeye bastı.
Samsun'da batan gemi Mavi Bayrak'tan etti
Samsun'da batan gemi Mavi Bayrak'tan ettiSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bandırma Plajı'nda batan gemi yüzünden mavi bayrak alamadıklarını söyledi.
Türk bilimadamları, iklim değişiminin hızını bulacaklar
Türk bilimadamları, iklim değişiminin hızını bulacaklarAntarktika’dan dönen 13 Türk bilim insanı, küresel iklim değişikliği başta olmak üzere önemli araştırmalar yaptı. Ekip, sonuçları uluslararası dergilerde yayınlamaya hazırlanıyor
Kadir Topbaş'tan Haliç ve Kurbağalıdere müjdesi
Kadir Topbaş'tan Haliç ve Kurbağalıdere müjdesiKadir Topbaş, "Haliç'in temizlenmesi için 190 milyon lira harcadık, 180 milyonluk da ihalemiz var. İnşallah 2017 yazında da denize girilebilecek. Hatta Kurbağalıdere, denize girilebilecek bir hale kavuşacak" dedi.
Samsun sahilleri ’Mavi Bayrak’la taçlandı
Samsun sahilleri ’Mavi Bayrak’la taçlandıSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Mavi Bayraklı plaj sahibi olmak o şehri turizm açısından bir üst lige çıkarıyor" derken Fener Plajı ve Sheraton Grand Samsun Hotel plajları Mavi Bayrak aldı.
'Denize Mavi Yakışır' kampanyası devam ediyor
'Denize Mavi Yakışır' kampanyası devam ediyorBelediye personelinden oluşan Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi, yarımadadaki tüm koyları kapsayan “Bodrum Deniz Dibi Temizlik Kampanyası” çalışmalarında bu hafta Gündoğan koyunu temizledi.
Çeşme koylarından 2 ton atık toplandı
Çeşme koylarından 2 ton atık toplandıİzmir’in Çeşme ilçesinde koylarda yapılan deniz dibi ve kıyı temizliğinde iki tona yakın atık toplandı.
Kanal İstanbul’da güzergah çevre raporunu bekliyor
Kanal İstanbul’da güzergah çevre raporunu bekliyorTürkiye’nin mega projelerinden Kanal İstanbul'un güzergahının belirlenmesi için çevre raporu bekleniyor.
İzmir körfezini deniz anaları istila etti
İzmir körfezini deniz anaları istila ettiİzmir Körfezi'nde Birinci Kordon kıyılarına vuran çok sayıdaki deniz anası, çevreden geçenlerin ilgi odağı oldu.
Greenpeace ABD’yi AB’ye baskı yapmakla suçladı
Greenpeace ABD’yi AB’ye baskı yapmakla suçladıGreenpeace , Amerika Birleşik Devletleri’nin serbest ticaret anlaşmasını kullanarak, çevre kanunları ve kamu sağlığı alanında Avrupa Birliği’ne baskı yaptığını öne sürdü.
En hızlı Karadeniz kirleniyor
En hızlı Karadeniz kirleniyorTürk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) Başkanı Yavuz Eroğlu, üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye kıyılarının daha çok diğer ülkelerden gelen atıklar sebebiyle kirlendiğini belirterek, “Karadeniz kıyı ülkeleri ve Tuna’dan
Sığacık’ta kıyı temizliği gerçekleştirildi
Sığacık’ta kıyı temizliği gerçekleştirildiTeos Marina ev sahipliğinde birçok kuruluş Sığacık kıyı temizliği için bir araya geldi.
Mersin balığı için 4 üniversite seferber oldu
Mersin balığı için 4 üniversite seferber olduKTÜ'ün de aralarında bulunduğu 4 üniversite ve çeşitli kurumların desteği ile dinazorlar döneminde günümüze gelen nadir canlılardan biri olan Mersin balığının soyunun tükenmemesi için çalışmalar yapılıyor.
'İstanbul'da yazın susuzluk riski yok'
'İstanbul'da yazın susuzluk riski yok'İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi, bu yaz susuzluk riski bulunmadığını belirterek, İstanbullulara buna rağmen suyu tasarruflu kullanmaları çağrısında bulundu.
İşte Paris Anlaşması'nın AB için olası sonuçları
İşte Paris Anlaşması'nın AB için olası sonuçlarıAvrupa Komisyonu, Aralık 2015’te Paris’te kabul edilen yeni küresel iklim anlaşmasının AB için olası sonuçlarını değerlendirdi.
 2 3 4 5 6 7 8 9 10 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75