1. HABERLER

  2. LİMAN

  3. Karaburun Projesi ihaleye çıkarıldı
Karaburun Projesi ihaleye çıkarıldı

Karaburun Projesi ihaleye çıkarıldı

DLH, Karaburun Yat Limanı Projesi'ni ihaleye çıkardı.

A+A-

Kapalı teklif alma usulüyle yapılacak olan ihaleye ilişkin dosya 4 Nisan'dan itibaren görülebilecek.

DLH, İzmir Karaburun Yat Limanı Projesi'nin gerçekleştirilmesi ve işletilmesi, altyapı inşaatlarının önemli bir kısmı tamamlanan Tekirdağ Yat Limanı, Avşa Adası Türkeli Yat Limanı iskeleleri ile üstyapı tesisleri inşaatı, Karasu Limanı inşaatı projelerinin altyapı eksiklikleri ile üstyapı tesislerinin inşaatı ve işletilmesi işlerini YİD modeliyle ihaleye çıkardı.

Ankara Ulaştırma Bakanlığı Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü (DLH), İzmir Karaburun Yat Limanı Projesi'nin gerçekleştirilmesi ve işletilmesi, altyapı inşaatlarının önemli bir kısmı tamamlanan Tekirdağ Yat Limanı, Avşa Adası Türkeli Yat Limanı iskeleleri ile üstyapı tesisleri inşaatı, Karasu Limanı inşaatı projelerinin altyapı eksiklikleri ile üstyapı tesislerinin inşaatı ve işletilmesi işlerini Yap-İşlet-Devret ihaleye çıkardı.

Ulaştırma Bakanlığı Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü'nün Yap-İşlet-Devret Modeli ile yaptıracağı inşaat işlerine yönelik ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre İzmir Karaburun Yat Limanı projesinin gerçekleştirilmesi ve işletilmesi, altyapı inşaatlarının önemli bir kısmı tamamlanan Tekirdağ Yat Limanı, Avşa Adası Türkeli Yat Limanı iskeleleri ile üstyapı tesisleri inşaatı, Karasu Limanı inşaatı projelerinin altyapı eksiklikleri ile üstyapı tesislerinin inşaatı ve işletilmesi işleri 3996 sayılı "Bazı Yatırım ve Hizmetlerin Yap-İşlet-Devret Modeli Çerçevesinde Yaptırılması Hakkındaki Kanun" kapsamında ihale edilecek. Kapalı teklif alma usulü ile yapılacak olan ihaleye ilişkin dosya 4 Nisan 2011 gününden itibaren Liman Yapım Dairesi Başkanlığı'nda görülebilecek.

İhaleye iştirak etmek isteyen istekliler dosya bedeli olan KDV dahil 800 TL'yi Ulaştırma Bakanlığı Merkez Saymanlık Müdürlüğüne yatırmalarının ardından, buna dair makbuzla birlikte Liman Yapım Dairesi Başkanlığı'na müracaat ederek dosyalarını alacaklar. Projeye ait teklifler, ihaleye ait işin Teklif Verme Şartnamesinde belirtilen ihale tarihindeki, ihale saatine kadar bizzat istekli veya vekili tarafından Liman Yapım Dairesi Başkanlığına teslim edilecek. Geçici teminat tutarının 100 bin TL olarak belirlendiği ihalede, teklif verme son tarihi "Teklif Verme Şartnamesinde" görülebilecek. Projede görevli şirketin kullanacağı krediler ve diğer harcamalar için Hazine garantisi verilmeyecek.

Sondakika

Bu haber toplam 1007 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.