1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Yasin Erdoğan Korem'de büyük projelere imza atacak
Yasin Erdoğan Korem'de büyük projelere imza atacak

Yasin Erdoğan Korem'de büyük projelere imza atacak

Korem'in yüzde 50 hissesini satın alan işadamı Yasin Erdoğan, kurumsal ve ulusal tecrübesiyle tüm kadro ve portföyünü Korem’e taşıyarak yeni organizasyonuyla büyük projelere imza atmaya hazır olduğunu açıkladı.

A+A-

Koray Gönensin tarafından 1987 yılında  kurulan Korem'in yüzde 50 hissesini satın alan Yasin Erdoğan, başarı basamaklarını hızla tırmanarak ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor.

Korem Dış Ticaret firmasının hem ortağı hem de CEO’u olan Erdoğan özellikle danışmanlık sektörü ile bu yıl atağa geçti.

Korem’in 30 yılı aşkın bir süredir dış ticaret sektöründe gösterdiği başarı, Yasin Erdoğan’ın şirkete katılımı ile yelpazesini daha da genişletti. Şirket ulusal ve uluslararası birçok ödüle sahip olan ekonomist iş adamı Yasin Erdoğan'ın katılımıyla ulusal ve uluslararası danışmanlık ve yönetim organizasyonuna dönüştü.

Yasin Erdoğan, kurumsal ve ulusal tecrübesiyle tüm kadro ve portföyünü Korem'e taşıyarak yeni organizasyonuyla büyük projelere imza atmaya hazır olduğunu belirtti. 2019 yılının kendileri için bir atılım yılı olduğunun altını çizen başarılı işadam Erdoğan, 'Büyümeye devam eden, Türkiye 2023 vizyonuna bağlı olarak ülkemize ve milletimize olan bağlılığımızı uzun yıllara dayanan engin tecrübe ve referanslarımız ile ülkemizin kurumlarının hizmetine sunmaktayız' açıklamasını yaptı.

ÜLKEMİZ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Medyada sık sık görüşlerine başvurulan bu yılım ilk değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada "Gün geçtikçe ülke ekonomimizi daha hızlı gelişmesi için bilgilerimizi ve tecrübelerimizi paylaşmaya devam edeceğiz. Tek hedefim daha fazla istihdam ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlamak" açıklamasını yaptı.

Konuşmasında turizm, ulaşım, enerji gibi daha birçok sektörde hizmet veren firmaların 2018 ve 2019 yılında büyüme ve cirolarında artış sağladığını da sözlerine ekleyen Erdoğan, Türkiye'nin sanayileşerek büyüdüğünü ve  bunun çok önemli olduğunu dile getirdi. Yasin Erdoğan, "Büyüme verisindeki tek olumsuzluk, yan dış talebin katkısındaki düşüş" dedi.

Ayrıca 2018 yılını da değerlendiren ekonomist Yasin Erdoğan ekonomimizin 2018 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 11.1 büyüdüğünü de sözlerine ekledi.

ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI

Konuşmasında istidam konusuna ayrı bir parantez açan Erdoğan ‘’İstihdam, sosyal ve ekonomik olarak iki boyutuyla da önemli bir konudur" dedi ve ekledi:  "Gün geçtikçe daha da büyüyen ekonomimiz, yatırımlarla tüm hızıyla devam ediyor. Daha fazla yatırım yapıp, istihdam artışı sağlamak için var gücümüzle çalışıyor ve bunda da başarılı oluyoruz. İşsiz vatandaşın çalışması, ailesine ve çevresine katkı sağlaması, çocuklarının eğitimini karşılayabilmesi, terör ve benzeri oluşumlardan uzak kalabilmesi için en önemli etken. Böylece istihdam artışı ekonomik olarak çarkların daha fazla dönmesi, daha fazla üretim, daha fazla katma değer ve kalkınma hızının artması anlamına gelir’’ diyerek sözlerini noktaladı.

Yasin Erdoğan Kimdir?

Yasin Erdoğan İstanbul Teknik Üniversitesi gemi mühendisliği bölümünden mezun oldu. Denizcilik sektöründe de çalışan Erdoğan, aynı zamanda Deniz Ticaret Odası ve Türkiye İhracatçılar Meclisi üyesi. Korem Dış Ticaret firmasının yüzde 50 sahibi olan Yasin Erdoğan şirketin  aynı zamanda CEO’luk görevini de yürütüyor. Finans, ekonomi, hukuk gibi geniş bir yelpazede konusunda uzman ekiple siyasilere de danışmanlık hizmeti veriyor.

yasin_erdogan1.jpg

Vira Haber

Bu haber toplam 4303 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum