• BIST 99.639
  • Altın 140,144
  • Dolar 3,5032
  • Euro 3,9191
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 20 °C

ODEK'in kuruluşu kutlandı

ODEK'in kuruluşu kutlandı
Oruç Reis Denizciler Kulübü’nün (ODEK) kuruluşu kutlandı.

 

Oruç Reis Denizciler Kulübü’nün (ODEK) kuruluş kutlaması, Türk denizcilik sektörünün önde gelen yöneticilerinin geniş katılımlarıyla, 23 Haziran akşamı, Ahmet Rasim Paşa Yalısı’nda gerçekleşti.

 

ODEK’in hedeflerini ve Türk denizcilik sektörüne olan katkısını değerlendiren Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dalyan, “ODEK’in kurulmasından çok büyük gurur duyuyoruz. Tecrübelerini sektörümüzün uluslararası arenadaki gelişimi ve Türk denizciliğinin rekabet gücünü artırmak için paylaşan bütün profesyonellere kapımız sonuna kadar açıktır” dedi.

 

Derneğin girişimci ruhunu katılımcılarla paylaşan Dalyan, “ODEK, ulusal ve uluslararası denizcilik sektöründeki oyuncular arasındaki bilgi iletişimini, yeni fırsatların oluşturulmasını ve dünya deniz ticaretindeki mevcut payımızı artırmak için çalışacaktır” açıklamasını yaptı.

 

Açılış konuşmasının ardından, Yönetim Kurulu Üyeleri Derneğin vizyonunu paylaşan sunumlar gerçekleştirdi.

 

ODEK’in düzenleyeceği aylık toplantılar hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Sertkaya, “Derneğimizin en önemli faaliyetlerinden biri olan ODEK toplantılarıyla, Türk Denizcilik Endüstrisi için yeni fırsatlar oluşturmayı hedefliyoruz. Sektörün geniş katılımlıyla herkesin söz sahibi olacağı bu toplantılar,  beyin fırtınaları yapacak, araştırma ve geliştirme hususunda raporlar yayınlayacak ve önemli konuları gündeme getirip, tartışma ortamı sağlayacaktır. En önemli hedeflerimizden biri olan bireyler arası kaynaşmayı bu toplantılarda sağlayacağız” şeklinde konuştu.

 

Dünya denizcilik endüstrisinin takibi, bu alanda yayınlanacak rapor ve gerçekleşecek olan söyleşilere değinen Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Akgül ise, “Ulusal ve uluslararası bazda bilgi akışı, ilave zaman ve emek gereksinimi, doğru bilgiye zamanında ulaşmanın çoğu zaman ilave maliyet gerektirmesi, bilgi kaynaklarına ulaşmada yaşanan sorunlar gibi sebeplerden ötürü bazen hepimizce gözardı ediliyor ve hatta ihmal ediliyor. İşte ODEK olarak, hali hazırda yayında olan web sayfası ile üye yöneticilerin önündeki bu tür engelleri kaldırmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Türk Denizciliğinin dünya denizciliği ile entegre hale getirilmesini ve düzenlenecek olan yurtdışı gezilerini vurgulayan Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Altun ise, “ODEK olarak sektörde pozitif enerjiyi artırma, Türk denizciliğini dünya denizciliğiyle entegre hale gelmesine katkıda bulunma ve aynı zamanda hak ettiği yere taşımayı hedefliyoruz” dedi ve ekledi;

 

“Sektördeki birçok kişinin görüşü, Türk denizciliğinin uluslararası arenada istenilen noktada olmadığı ve dünya denizciliğinden yeterince pay alınamadığı görüşündedir. Bu bağlamda ODEK’in gerçekleştirmeyi amaçladığı planlı uluslararası iş ve iş geliştirme gezilerinin mutlaka üyelerimizin ufkunu genişleteceğine inanıyorum.” değerlendirmesini yaptı.

 

Türk denizcilik endüstrisinin bünyesinde 8 Haziranda kurulan Oruç Reis Denizciler Kulübü, birikimlerini denizcilik sektörü alanında değerlendiren, emeğini ve bilgisini, denizcilik endüstrisi için kullanan tüm sanayici, işadamı ve profesyonelleri kucaklayan bir Sivil Toplum Örgüt özelliğini taşıyor. Evrensel değerlerin ışığında, ulusal ve uluslararası düzeyde, rekabetçi piyasa ekonomisinin kurum ve kurallarının oluşmasını amaçlayan ODEK, sürdürülebilir çevre dengesinin benimsenmesine de katkı sağlamayı hedefliyor.

 

Yenilikçi bir anlayışla sektördeki insan gücüne ve teknolojik gelişimlere yatırım yaparak destek olacak olan ODEK, ‘denizden gelen’ dinamizmle çalışmalarını icra edecek. Üyelerinin ülke ekonomisine, çevreye ve sosyal refaha sağladıkları katkıları öne çıkartacak olan Dernek, Türk denizcilik endüstrisinin dünya çapında bilinilirliğini artırmayı amaçlıyor.

 

Yönetim Kurulu

 

Yönetim Kurulu Başkanı: Murat Dalyan, Solar Gemi Kurtarma Hizmetleri

 

Genel Sekreter: Vedat Parlar, Gisan Tersanesi

 

Yönetim Kurulu Üyeleri:

İsmail Gürsoy

Yusuf Sertkaya

Ali Tamer Azak

Vehbi Koç

Salih Zeki Çakır

Arif Budak

Hidayet Çetin

Buhari Kaçan

Mehmet Altun

Mustafa Akgül

İlhan İşbilen Gürdesan Gemi Makina

Ekol Denizcilik Danışmanlık ve Eğitim

Azak Denizcilik

Eydo Denizcilik

Orionasya Denizcilik Yatırım Holding

Orimar Teknik

Loça Mühendislik

Natural Denizcilik

Bromarine Denizcilik

Denizsan Şirketler Gurubu

Ufuk Mayna Denizcilik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Virahaber

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Ekol Denizcilik: Eğitim'de 18 yıldır tam yol ileriEkol Denizcilik: Eğitim'de 18 yıldır tam yol ileriEkol Denizcilik Eğitim Kursu, 18 yılda 1482 mezunu, belgelendirme ve sertifikalandırmaya yönelik eğitim verdiği görevdeki 26 bin gemi adamı ile önemli bir personel yetiştirme kaynağıdır.Ekol Denizcilik'ten 'Denizcilik Eğitimi'nde bir ilkEkol Denizcilik'ten 'Denizcilik Eğitimi'nde bir ilkUluslararası standartlara göre "gemi adamı yetiştirmeyi" şiar edinen Ekol Denizcilik, "Gerçek Uygulama Merkezi" olan tek kurs programına sahip olmasıyla ön plana çıkıyor.Yusuf Sertkaya: Öğrencilere staj gemisi bulmakta zorlanıyoruzYusuf Sertkaya: Öğrencilere staj gemisi bulmakta zorlanıyoruzİMEAK Deniz Ticaret Odası Denizcilik Eğitimi Meslek Komitesi Başkanı Yusuf Sertkaya; Ulusal ve uluslararası mevzuat gereği öğrencilerin staj gemisi ve atölye tesisi bulmakta ciddi sorun yaşadıklarını belirtti.En iyi gemi adamı kursu ve Gemi adamı nedir? Gemi adamı maaşlarıEn iyi gemi adamı kursu ve Gemi adamı nedir? Gemi adamı maaşlarıNasıl gemi adamı olunur? Gemi adamı kursları ve gemi adamı iş ilanları, Gemi adamı maaşı ne kadar? Gemiadamı cüzdanı nasıl alınır? Gemi adamı sınav soruları? Gemi adamı olmak, gemide çalışmak. Tüm bu soruların yanıtı Vira Haber'de.DEÜ Denizcilik Fakültesi 21. Kış Kariyer Günleri başladıDEÜ Denizcilik Fakültesi 21. Kış Kariyer Günleri başladıDokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi 21. Geleneksel Kış Kariyer Günleri 21 Kasım – 02 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.2023 hedefleri ile ilgili önemli detay2023 hedefleri ile ilgili önemli detayİMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Üyesi ve Eğitim ve Meslek Komitesi Başkanı Yusuf Sertkaya, Türkiye’nin gemiadamı ihracatında yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti.
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75