• BIST 87.592
  • Altın 145,591
  • Dolar 3,6132
  • Euro 3,8307
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 18 °C
  • İzmir 17 °C

BALIKÇILIK

Bayraktar: "Zenginlik denizlerimizde yatıyor"
Bayraktar: "Zenginlik denizlerimizde yatıyor"TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar; "Su ürünlerinde, 2007-2016 döneminde ihracatımız, hızlı bir artışla 273,1 milyon dolardan 744,7 milyon dolara çıksa da hala kat edecek çok yolumuz var." ifadelerini kullandı.
Marmara Denizi'ni koruyan işte o köpekbalıkları
Marmara Denizi'ni koruyan işte o köpekbalıklarıDünyada sınırları sadece bir ülkeye ait olan tek deniz olan Marmara, çevresindeki 5 büyük kentin sanayi ve insanların atıklarıyla mücadele ediyor.
Ayvalık'taki balık çiftliğinde bilirkişi incelemesi yapıldı
Ayvalık'taki balık çiftliğinde bilirkişi incelemesi yapıldıAyvalık'taki mavi bayraklı plaj açıklarına yapılan balık çiftlikleri için verilen "ÇED gerekli değildir" kararının yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle açılan davaya bakan Balıkesir İdare Mahkemesi, alanda bilirkişi incelemesi yaptırdı.
Avrupalılarda balık tüketimi giderek artıyor
Avrupalılarda balık tüketimi giderek artıyorAvrupalıların büyük bir çoğunluğu balığı sağlıklı olduğu için yediğini söylüyor. Avrupalıların % 42’si haftada en az bir kere evinde balık / su ürünü yemektedir ve balık tüketimi giderek artmaktadır.
Paşalimanı sahilinde caretta caretta bulundu
Paşalimanı sahilinde caretta caretta bulunduBalıkesir'in Bandırma ilçesinde, sayıları her geçen gün azalan ve koruma altına alınan caretta caretta cinsi deniz kaplumbağalarından biri Paşalimanı'nda karaya vurdu.
Karadeniz hamsisi "Omega 3" haplarının kaynağı çıktı
Karadeniz hamsisi "Omega 3" haplarının kaynağı çıktıEge Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan, "Bugün Avrupa'da satılan omega 3 hapları var, bunların kaynağı Karadeniz'den çıkan hamsi balığıdır." dedi.
Sardalya balıklarını hamsi diye satmaya kalkıştılar
Sardalya balıklarını hamsi diye satmaya kalkıştılarAlaşehir Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kırsal mahalleler ve kent merkezindeki balıkçıları denetlemeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda ilçeye bağlı Yeşilyurt Mahallesinden başlatılan denetimler Alaşehir Balık Pazarında devam etti.
Rize'de su ürünleri değerlendirme toplantısı yapıldı
Rize'de su ürünleri değerlendirme toplantısı yapıldıRize Valisi Erdoğan Bektaş’ın yanı sıra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Rize İl Müdürü Şafak Bulut ve diğer yetkili kurumları daire amirlerinin de katıldığı değerlendirme toplantısına, çok sayıda balıkçı ve sektörle ilgili kooperatiflerin temsilcileri katıldı.
Aslan balığı tehdidi Marmara’ya ulaşabilir
Aslan balığı tehdidi Marmara’ya ulaşabilirHızlı üremesi ve oburluğuyla da diğer balıkların önüne geçen aslan balığının Akdeniz’in ardından tüm denizlerimizi tehdit etmesi üzerine bilim insanları alınabilecek önlemleri konuştu.
AB üyesi olmayan balıkçı ülkelerde balıkçılık sübvansiyonları
AB üyesi olmayan balıkçı ülkelerde balıkçılık sübvansiyonlarıAvrupa Komisyonu için yapılan yeni bir araştırma, dünyanın başlıca balıkçı ülkeleri olan Japonya, Güney Kore, Tayvan, Çin, Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki balıkçılık sübvansiyonlarına dair verileri ve bilgileri bir araya getiriyor.
STG yanıltıcı reklamlara tepki gösterdi
STG yanıltıcı reklamlara tepki gösterdiSu Ürünleri Tanıtım Grubu (STG), somon balığının Türk balıklarından daha sağlıklı olduğunu ima eden reklamları nedeniyle somon ithalatçılarına tepki gösterdi.
Yeni Zelanda'da yüzlerce pilot balina telef oldu!
Yeni Zelanda'da yüzlerce pilot balina telef oldu!Yeni Zelanda'nın Güney Adası'nda kıyıya vurduğu belirtilen yüzlerce pilot balina telef oldu.
Granddad lakaplı balık ötanazi ile uyutuldu
Granddad lakaplı balık ötanazi ile uyutulduSeksen yılı aşkın süredir ABD'de de bir akvaryumda yaşayan akciğerli balık "Dede", yaşlılığa bağlı olarak yaşam kalitesindeki düşüş ve organ yetmezliği nedeniyle uyutuldu.
Samsun'da balıkçı teknesi battı, balıkçı kayıp!
Samsun'da balıkçı teknesi battı, balıkçı kayıp!Samsun'un Yakakent İlçesi'nde, fırtınada teknesi alabora olan 55 yaşındaki balıkçı Muammer Şen denizde kayboldu.
Tehlike çanları bu sefer hamsi için çalıyor
Tehlike çanları bu sefer hamsi için çalıyorTürk mutfaklarının en çok tüketilen balığı hamsinin kilosunun 20-25 TL’ye satılması balıkseverleri düşündürmeye başladı. Bilim insanları gelecek yıl da aynı sorunun yaşanmaması için bu sezon küçük hamsinin avlanmaması gerektiğini vurguluyorlar.
Midesinden 30 plastik poşet çıkan balina!
Midesinden 30 plastik poşet çıkan balina!Norveç’in Bergen kenti yakınlarında Sotra adasında karaya vuran balinanın midesinden 30 plastik torba ile çok miktarda plastik madde çıktı.
Türk balıkçılar Kardak yakınlarında avlandı
Türk balıkçılar Kardak yakınlarında avlandıKardak kayalıklarında güvenlik tedbirleri olumsuz hava koşullarına rağmen sürdürülmeye devam edilirken, bu sırada balıkçılarda bölgede avlanmaya çıktı.
Görenleri şaşkına çeviren tuhaf deniz canlıları!..
Görenleri şaşkına çeviren tuhaf deniz canlıları!..Rusya'nın kuzeybatısındaki Murmans'ta yaşayan Rus balıkçı Roman Fedortsov, teknedeki diğer balıkçılarla Kuzey Buz Denizi'nden çıkardıkları ilginç canlıları sosyal medyada paylaştı.
Balıkçılar denize açılamayınca balık fiyatları arttı
Balıkçılar denize açılamayınca balık fiyatları arttıSamsun ilinde ki olumsuz hava şartları ve kar yağışı nedeniyle balıkçılar denize açılamayınca balık fiyatları yükseldi.
Avrupa Birliği balık avı limitlerini belirledi
Avrupa Birliği balık avı limitlerini belirlediAB bakanları, Tarım ve Balıkçılık Konseyi’nde yapılan görüşmeler sonrasında, 2017 yılı için Atlantik, Kuzey Denizi ve Karadeniz’deki balık avı limitleri hakkında bir anlaşmaya vardı.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75