• BIST 93.162
  • Altın 147,053
  • Dolar 3,5997
  • Euro 3,9080
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 15 °C

BALIKÇILIK

Marmara'da balıkçıların yüzü palamutla güldü
Marmara'da balıkçıların yüzü palamutla güldüBalıkçıları palamut balığı güldürürken, hamsi balığı üzdü.
Mavi yüzgeçli orkinos avcılığı için tebliğ yayınlandı
Mavi yüzgeçli orkinos avcılığı için tebliğ yayınlandıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hazırlanan "2017 Yılında Mavi Yüzgeçli Orkinos Avcılığı Yapacak Gemilerin Belirlenmesi ve Bu Gemilere Yapılacak Kota Tahsisine İlişkin Tebliğ" resmi gazete de yayımlandı.
Denizlerimizde av sezonu sona erdi!
Denizlerimizde av sezonu sona erdi!1 Eylül 2016 tarihinde gırgır avcılığıyla başlayan 2016-2017 av sezonu, 15 Nisan itibariyle tüm denizlerimizde trol ve gırgır ağlarıyla avcılık için genel av yasağı dönemine girilmesiyle sona erdi.
Küçük balıkların avlanmasından endişe duyuluyor
Küçük balıkların avlanmasından endişe duyuluyorPalamuta doyduk ama diğer balıklar tezgâhta el yaktı. Uzmanlar ise balık çeşitliliğindeki azalmadan ve halen küçük balıkların avlanmasından endişe duyuyor.
"Sesle" avlanan karidese Pink Floyd'un adı verildi
"Sesle" avlanan karidese Pink Floyd'un adı verildiBilim adamları yeni keşfedilen ve "sesle" avlanan bir karides türüne İngiliz rock grubu Pink Floyd'un adını verdi.
Trabzonlu balıkçıların yeni rotası Moritanya oldu
Trabzonlu balıkçıların yeni rotası Moritanya olduKaradeniz’de hamsiden umudunu kesen Trabzonlu balıkçılar rotayı Atlas Okyanusu kıyısındaki Afrika ülkesi Moritanya'ya çevirdi.
Edirne'de kaçak deniz patlıcanı ve midyeler yakalandı
Edirne'de kaçak deniz patlıcanı ve midyeler yakalandıEdirne’de, jandarma ekipleri yasa dışı yollarla yurt dışına çıkarılmak istenen canlı deniz patlıcanı ve midyeleri ele geçirdi.
Mersin'de 5 metrelik camgöz yakalandı
Mersin'de 5 metrelik camgöz yakalandıMersin’de yaklaşık 5 metre boyunda ve 700 kilo ağırlığında camgöz cinsi köpek balığı yakalandı.
Trabzon'da balıkçılar erken "Paydos" dedi
Trabzon'da balıkçılar erken "Paydos" dediDenizlerde av yasağının 15 Nisan’da başlayacak olmasına rağmen bazı balıkçılar yeterli avlanma olmadığından teknelerini şimdiden bakıma alarak gelecek sezon için hazırlıklara başladı.
Balıkçılar "son umut" için hazırlanıyor
Balıkçılar "son umut" için hazırlanıyorTekirdağlı balıkçılar, balık mevsiminin kapanmasına günler kala umudunu istavrite bağladı.
Balık popülasyonunu arttırmak amaçlı yemleme yapılıyor
Balık popülasyonunu arttırmak amaçlı yemleme yapılıyorAntalya'da geçen ay ilk dalışını gerçekleştiren turistik denizaltı Nemo Primero'nun dalış yapacağı bölgede, balık yemlemesi yapılıyor.
İstavrit avında bu sezon oldukça düşüş var
İstavrit avında bu sezon oldukça düşüş varPiraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, istavrit avında bu sezon oldukça düşüş olduğunu, avcılığın beklentilerin çok altında kaldığını söyledi.
Su ürünlerinde ABD’ye ihracat katlanarak artıyor
Su ürünlerinde ABD’ye ihracat katlanarak artıyorEgeli ve İstanbullu balıkçılar ABD pazarında Türkiye’nin payını artırmak için Boston Su Ürünleri Fuarı'nda güçbirliği yaptılar.
Geceleri ışıklı deniz avcılığına geçit vermiyorlar
Geceleri ışıklı deniz avcılığına geçit vermiyorlarİzmir'in Çeşme ilçesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İzmir İl Müdürlüğü'ne ait Reis Bey adlı su ürünleri kontrol teknesi, denizde gece ışıkla avcılık yapılmaması için denetimlerini sürdürmeye devam ediyor.
STG, 125 milyonluk Meksika pazarını gözüne kestirdi
STG, 125 milyonluk Meksika pazarını gözüne kestirdiDünya genelinde Türk su ürünlerinin tanıtımını yapan Su Ürünleri Tanıtım Grubu, 7-9 Mart 2017 tarih aralığında Meksika Jalisco- Guadalajara kentinde düzenlenen 16. EXPO ANTAD ALIMENTARIA 2017 Fuarı'nda Türk Su Ürünlerinin tanıtımını yaptı.
Afrika ülkelerinden Türk balıkçılara çağrı
Afrika ülkelerinden Türk balıkçılara çağrıAfrika ülkeleri; yeterli av filosu, tekne ve teknolojileri olmadığı için Türk balıkçılardan yardım istedi. İstanbul Üniversitesi'nin daveti üzerine İstanbul'a gelen balıkçılık yetkilileri, Türk balıkçıları kıyılarına davet etti.
Gelibolu'da "deniz patlıcanı" operasyonu yapıldı
Gelibolu'da "deniz patlıcanı" operasyonu yapıldıÇanakkale'nin Gelibolu ilçesinde kaçak avlandığı belirlenen 400 kilogram deniz patlıcanı ele geçirildi.
Balıkçı kadınlar 30 yıldan beri aynı teknede avlanıyor
Balıkçı kadınlar 30 yıldan beri aynı teknede avlanıyorİzmir'in Foça ilçesinde komşu olan 70 yaşındaki Fatma Değirmendere ve 65 yaşındaki Zübeyde Dilsiz, geçimlerini 30 yıldır aynı teknede yaptıkları balıkçılık ile sağlıyor.
Karadeniz'de 161 balık türünden 59’u yok oldu!
Karadeniz'de 161 balık türünden 59’u yok oldu!Düzce’de TEMA ve TURMEPA’nın ortak düzenlediği "Karadeniz’de nesli tükenmek üzere olan canlı türleri, sebepleri ve alınacak önlemler" konulu panelde Karadeniz’deki bitki ve hayvan türlerinin ciddi tehdit altında olduğu vurgulandı.
Dicle Nehri’nde balıkçılar yaşanan ekolojik tahribata direniyor
Dicle Nehri’nde balıkçılar yaşanan ekolojik tahribata direniyorYaşanan tüm ekolojik tahribata rağmen Dicle Nehri, balıkçılar için ekmek kapısı olmaya devam ediyor.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75