• BIST 81.865
  • Altın 148,841
  • Dolar 3,8026
  • Euro 4,0554
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 9 °C

BALIKÇILIK

Türkiye denizlerinde "aslan balığı" tehdidi
Türkiye denizlerinde "aslan balığı" tehdidiAslan balıkları Kızıldeniz'i geçerek Akdeniz ekosisteminde popülasyon kurmaya başladı. Doç. Dr. Deniz Ayas, türe karşı ciddi uyarılarda bulundu.
İlk kez görüntülendi: kırmızı deniz ejderi!
İlk kez görüntülendi: kırmızı deniz ejderi!Avustralya'nın batı kıyısında araştırmacılar ilk kez canlı kırmızı deniz ejderi keşfetti.
TİKA’dan Tumbatulu balıkçılara donanım desteği
TİKA’dan Tumbatulu balıkçılara donanım desteğiTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Zanzibar’da Tumbatu Adası Balıkçılığın Geliştirilmesi Projesi kapsamında Tumbatu Adası balıkçılarına balıkçı motoru desteğinde bulunuldu.
İsrail askerleri Filistinli balıkçıyı yaraladı
İsrail askerleri Filistinli balıkçıyı yaraladıGazze açıklarında avlanan Filistinli bir balıkçının İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu yaralandığı bildirildi.
Balıkçılar, denizlerden dolar avlıyor!
Balıkçılar, denizlerden dolar avlıyor!Su ürünleri ihracatında yüzler gülüyor. Türkiye’nin ihracatta yıldız sektörleri arasında yer alan Su ürünleri sektörü 2016 yılında da ihracattaki artışını sürdürdü.
Hamsinin fiyatı zirve yaptı
Hamsinin fiyatı zirve yaptıGeçtiğimiz hafta 10 lira seviyelerinde olan hamsi fiyatı, tezgahlarda 20 liraya kadar yükseldi.
Balıkçılar Karadeniz'e açılamayınca balık fiyatları yükseldi
Balıkçılar Karadeniz'e açılamayınca balık fiyatları yükseldiDüzce'nin Akçakoca ilçesinde etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle balıkçıların denize açılamazken, tezgahlardaki balık fiyatları da yükseldi.
Ağları balık değil 'buz' tuttu
Ağları balık değil 'buz' tuttuTekirdağ'da sıcaklığın sıfırın altında 12 dereceye kadar düşmesi nedeniyle teknelerinin bazı aksamları ve ağları buz tutan balıkçılar, günlerdir ava çıkamıyor.
Kimura, bu balığın 1 kilosu için tam 10 bin 495 TL ödedi
Kimura, bu balığın 1 kilosu için tam 10 bin 495 TL ödediTokyo'da balık pazarında yılın ilk açık artırmasında 212 kiloluk bir orkinos fahiş bir fiyata alıcı buldu.
Mürettebat rahatsızlandı balıkçı teknesi Sinop limanına sığındı
Mürettebat rahatsızlandı balıkçı teknesi Sinop limanına sığındıTrabzon'dan balık avlamak için denize açılan balıkçı teknesi, mürettebatın denizin ortasında rahatsızlanması üzerine Sinop Limanı'na sığındı.
Su ürünleri yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik
Su ürünleri yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelikBugün ki Resmi Gazete ile "Su Ürünleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" yayınlandı.
Balıkçılar "korsan" oldukları iddiasıyla yakalanıp hapse atılıyor
Balıkçılar "korsan" oldukları iddiasıyla yakalanıp hapse atılıyorSomali karasularında "korsan" oldukları iddiasıyla yakalanan ve ülkenin kuzeydoğusunda yer alan Puntland bölgesindeki "Garowe" hapishanesine nakledilen Somalili balıkçılar haklarında verilen ağır cezalardan muzdarip.
Balıkçıların traktörlü kayak keyfi
Balıkçıların traktörlü kayak keyfiKonya’nın Beyşehir ilçesinde balıkçıların, suları çekilen Beyşehir Gölü kıyılarında traktöre bağladıkları tekneyle yaptıkları kayak keyfi renkli görüntüler oluşturdu.
Balıkçı teknesinde çalışan 5 Gürcü yakalandı
Balıkçı teknesinde çalışan 5 Gürcü yakalandıZonguldak’ın Ereğli ilçesinde Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekipler balıkçı teknelerine yönelik denetimler sırasında tespit ettikleri 5 Gürcistan uyruklu kişiyi yakaladı.
Hayalet köpek balığının ilk video görüntüleri!
Hayalet köpek balığının ilk video görüntüleri!ABD'li bilim insanları bugüne kadar canlı olarak görüntülenememiş ve "hayalet köpek balığı" olarak bilinen canlıyı filme almayı başardı.
Orkinos yüklü Lady Tuna gemisi karaya oturdu
Orkinos yüklü Lady Tuna gemisi karaya oturduDün öğle saatlerinde Reefer özelliği bulunan Lady Tuna adlı gemi Çeşme açıklarında karaya oturdu.
350 ton hamsiyle limana geri döndüler
350 ton hamsiyle limana geri döndülerAmasra açıklarında avlanan balıkçı tekneleri, sabah tonlarca hamsi ile Tarlaağzı limanına geri döndü.
Türkiye-Moritanya ilişkileri balıkçılık sektörü bazında geliştirilmeli
Türkiye-Moritanya ilişkileri balıkçılık sektörü bazında geliştirilmeliUDH Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye-Moritanya ilişkilerinin balıkçılık sektörü bazında geliştirilmesi ve bu anlamda hükümetlere düşen yasal zeminin oluşturulmasının orta ve uzun vadede yatırımcılar açısından büyük fırsatlar doğuracağını söyledi.
Okyanusta altı yeni canlı türü keşfedildi
Okyanusta altı yeni canlı türü keşfedildiHint Okyanusu'nun derinliklerinde gizemli altı yeni canlı türü keşfedildi.
Hamsi fiyatı tavan yaptı
Hamsi fiyatı tavan yaptıHamsi fiyatında yüzde 100 oranında artış yaşandı. Fiyat artışının kötü hava koşulları nedeniyle balıkçıların denize açılamamasından kaynaklandığı belirtildi.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75