• BIST 99.639
  • Altın 141,393
  • Dolar 3,5032
  • Euro 3,9191
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 26 °C

BALIKÇILIK

Ağlara takılan canlılar ekipler tarafından kurtarıldı
Ağlara takılan canlılar ekipler tarafından kurtarıldıKAMADER ve Kandıra Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde 1000 metre misina ağ sudan çıkartılarak imha edildi.
Afrikalının balığını beyaz adam yiyor
Afrikalının balığını beyaz adam yiyorTanzanya'da halk, Hint Okyanusu'na kıyısı olan ülkenin geniş su kaynaklarına karşın dünya ortalamasının yalnızca üçte biri kadar balık tüketebiliyor.
Denizlerdeki plastiğin kurbanı: Katil Balina 'Lulu'
Denizlerdeki plastiğin kurbanı: Katil Balina 'Lulu'Birleşik Krallığın kıyılarına vuran ve bölgede türünün son örneklerinden bir katil balinanın (orka) vücudunda bilim insanlarını şaşırtan derecede yüksek seviyelerde toksik madde bulundu.
İsrail, Gazze'de balık avlama mesafesini artırdı
İsrail, Gazze'de balık avlama mesafesini artırdıİsrail'in, Gazze Şeridi'nde balık avlama mesafesini 9 deniz miline çıkarma yönünde karar aldığı bildirildi.
Endüstriyel balıkçı kesimi ve siyaset
Endüstriyel balıkçı kesimi ve siyasetDeniz ve Balıkçılık Bilimcisi Nezih Bilecik'in Vira Deniz Kültürü Dergisi'ne yazdığı "Endüstriyel balıkçı kesimi ve siyaset" başlıklı köşe yazısı.
Bayburt'ta fırtına alabalık çiftliğinde hasara yol açtı
Bayburt'ta fırtına alabalık çiftliğinde hasara yol açtıBayburt'un Demirözü ilçesinde fırtına nedeniyle Demirözü Barajı'ndaki balık üretim kafesleri parçalandı. Yöre sakinleri, baraja sürüklenen balıkları yakalayabilmek için adeta bölgeye akın etti.
Türkiye, Global Su Ürünleri Fuarı'na 20'den fazla firmayla katıldı
Türkiye, Global Su Ürünleri Fuarı'na 20'den fazla firmayla katıldıTürkiye, alanında dünyanın en büyüğü olarak kabul edilen Brüksel Global Su Ürünleri Fuarına 20'den fazla firmayla katılıyor.
Yunusları silahla vuran balıkçılar profesöre yakalandı
Yunusları silahla vuran balıkçılar profesöre yakalandıÇaycuma'nın Filyos Beldesi'de doğa ve kuş fotoğrafları çeken Prof. Dr. Mustafa Sözen, sahilde silahla vurulmuş 6 yunus balığı ölüsü gördü.
Marmara'da balıkçıların yüzü palamutla güldü
Marmara'da balıkçıların yüzü palamutla güldüBalıkçıları palamut balığı güldürürken, hamsi balığı üzdü.
Mavi yüzgeçli orkinos avcılığı için tebliğ yayınlandı
Mavi yüzgeçli orkinos avcılığı için tebliğ yayınlandıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hazırlanan "2017 Yılında Mavi Yüzgeçli Orkinos Avcılığı Yapacak Gemilerin Belirlenmesi ve Bu Gemilere Yapılacak Kota Tahsisine İlişkin Tebliğ" resmi gazete de yayımlandı.
Denizlerimizde av sezonu sona erdi!
Denizlerimizde av sezonu sona erdi!1 Eylül 2016 tarihinde gırgır avcılığıyla başlayan 2016-2017 av sezonu, 15 Nisan itibariyle tüm denizlerimizde trol ve gırgır ağlarıyla avcılık için genel av yasağı dönemine girilmesiyle sona erdi.
Küçük balıkların avlanmasından endişe duyuluyor
Küçük balıkların avlanmasından endişe duyuluyorPalamuta doyduk ama diğer balıklar tezgâhta el yaktı. Uzmanlar ise balık çeşitliliğindeki azalmadan ve halen küçük balıkların avlanmasından endişe duyuyor.
"Sesle" avlanan karidese Pink Floyd'un adı verildi
"Sesle" avlanan karidese Pink Floyd'un adı verildiBilim adamları yeni keşfedilen ve "sesle" avlanan bir karides türüne İngiliz rock grubu Pink Floyd'un adını verdi.
Trabzonlu balıkçıların yeni rotası Moritanya oldu
Trabzonlu balıkçıların yeni rotası Moritanya olduKaradeniz’de hamsiden umudunu kesen Trabzonlu balıkçılar rotayı Atlas Okyanusu kıyısındaki Afrika ülkesi Moritanya'ya çevirdi.
Edirne'de kaçak deniz patlıcanı ve midyeler yakalandı
Edirne'de kaçak deniz patlıcanı ve midyeler yakalandıEdirne’de, jandarma ekipleri yasa dışı yollarla yurt dışına çıkarılmak istenen canlı deniz patlıcanı ve midyeleri ele geçirdi.
Mersin'de 5 metrelik camgöz yakalandı
Mersin'de 5 metrelik camgöz yakalandıMersin’de yaklaşık 5 metre boyunda ve 700 kilo ağırlığında camgöz cinsi köpek balığı yakalandı.
Trabzon'da balıkçılar erken "Paydos" dedi
Trabzon'da balıkçılar erken "Paydos" dediDenizlerde av yasağının 15 Nisan’da başlayacak olmasına rağmen bazı balıkçılar yeterli avlanma olmadığından teknelerini şimdiden bakıma alarak gelecek sezon için hazırlıklara başladı.
Balıkçılar "son umut" için hazırlanıyor
Balıkçılar "son umut" için hazırlanıyorTekirdağlı balıkçılar, balık mevsiminin kapanmasına günler kala umudunu istavrite bağladı.
Balık popülasyonunu arttırmak amaçlı yemleme yapılıyor
Balık popülasyonunu arttırmak amaçlı yemleme yapılıyorAntalya'da geçen ay ilk dalışını gerçekleştiren turistik denizaltı Nemo Primero'nun dalış yapacağı bölgede, balık yemlemesi yapılıyor.
İstavrit avında bu sezon oldukça düşüş var
İstavrit avında bu sezon oldukça düşüş varPiraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, istavrit avında bu sezon oldukça düşüş olduğunu, avcılığın beklentilerin çok altında kaldığını söyledi.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75