• BIST 82.352
  • Altın 148,034
  • Dolar 3,8356
  • Euro 4,0738
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 1 °C
  • İzmir 10 °C

EKONOMİ

2017 'Atılım Yılı' olacak
2017 'Atılım Yılı' olacakTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, 2017'nin geçtiğimiz yıldan çok daha iyi bir yıl olacağını söyledi.
Bakan Zeybekci'den enflasyon açıklaması
Bakan Zeybekci'den enflasyon açıklamasıEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye’nin iki haneli enflasyon rakamlarını asla görmeyeceğini söyledi. Bakan Zeybekci, “Şu andaki seviyenin en önemli etkilerinden birisi kurdaki oynaklıktan kaynaklanan geçici durum” dedi.
İşte dolardaki ani yükselişin nedeni
İşte dolardaki ani yükselişin nedeniDolar kurunda yaşanan ani değişiklik İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın Ocak ayı meclis toplantısında gündeme geldi. Prof. Dr. Oral Erdoğan, dolar kurundaki dengesizliğin nedenlerini açıkladı.
Dolar düşerken Euro'da yükseliş görüldü
Dolar düşerken Euro'da yükseliş görüldüDolar kuru yeni güne tarihi zirvenin bir miktar altında başlarken euroda yeni bir rekor daha görüldü.
Gemi ve yat ihracatının %90,21'ni İstanbul ve Yalova gerçekleştirdi
Gemi ve yat ihracatının %90,21'ni İstanbul ve Yalova gerçekleştirdiKasım ve Aralık aylarındaki rekor büyümeye rağmen, toplam dış satımı yüzde 5,6 düşen gemi ve yat sektörü, 2016'yı 972 milyon 177 bin dolarlık ihracatla kapattı.
Dünya Bankası'dan Türkiye'nin büyüme beklentilerine revize
Dünya Bankası'dan Türkiye'nin büyüme beklentilerine revizeDünya Bankası, "Küresel Ekonomik Beklentiler" (GEP) raporunun Ocak 2017 sayısını yayımladı. Raporda, Türkiye'nin bu yıl yüzde 3, 2018'de yüzde 3,5 ve 2019'da yüzde 3,7 büyüyeceği tahmininde bulunuldu.
İzmir Polonya’yı hedef pazar belirledi
İzmir Polonya’yı hedef pazar belirlediTürkiye’nin 2023 yılı ihracat hedeflerine ulaşması için katma değerli ürün ihracatına ağırlık veren projeleri ardı ardına hayata geçiren Ege İhracatçı Birlikleri, hedef pazarlara yönelik organizasyonlarını da sürdürüyor.
Dolar ve Euro'dan yeni bir rekor
Dolar ve Euro'dan yeni bir rekorDolardaki küresel değer kazancı ve devam eden lokal endişelerle dolar/TL, 3.73'ün üzerine çıkarak rekor tazeledi. Euro da 3.93'ü aşarak rekor kırdı.
Dolar tarihi zirvesinden yönünü aşağı çevirdi
Dolar tarihi zirvesinden yönünü aşağı çevirdiDoları 14 yılın zirvesine taşıyan değer kazancı trendinin dün itibarıyla yerini kâr satışlarına bırakmasıyla dolar/TL 3.60'lı tarihi zirvesinden yönünü aşağı çevirerek 3.56'lı seviyelerin altına geriledi.
Ekonomik yavaşlamalar halkın cebine yansıyor
Ekonomik yavaşlamalar halkın cebine yansıyorSiyasi belirsizliklerin arttığı Avrupa’da ekonomiyi canlandırma çabaları sürüyor ancak son araştırmalar ekonomik yavaşlamanın halkın cebine çoktan yansıdığını gösteriyor.
Türk Özel Ekonomi Bölgesi Cibuti'ye kuruluyor
Türk Özel Ekonomi Bölgesi Cibuti'ye kuruluyorT.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Cibuti'de deniz kenarında 5 bin dönümlük alanda "Türk Özel Ekonomi Bölgesi" kurulacağını açıkladı.
1404 liraya çıkan asgari ücret sonrası neler değişti
1404 liraya çıkan asgari ücret sonrası neler değiştiSGK'ya yapılacak borçlanma tutarları, gelir testi sınırı, işsizlik maaşı, asgari geçim indirimi ödemeleri yeniden belirlendi, işte çalışma hayatındaki yeni tarifeler...
Ekonomistler 2017'yi fırsat yılı kabul ediyor
Ekonomistler 2017'yi fırsat yılı kabul ediyor2016 yılı piyasaları olumsuz etkileyen birçok gelişme nedeniyle pek iç açıcı geçmezken, 2017’ye yönelik beklentiler ise olumlu.
Kredi Garanti Fonu düşük maliyetli finansman sağlıyor
Kredi Garanti Fonu düşük maliyetli finansman sağlıyorKredi Garanti Fonu Genel Müdürü İsmet Gergerli, “Kredi Garanti Fonu, işletmelerin daha düşük maliyetli ve daha kolay bir şekilde finansmana ulaşabilmesini sağlıyor” dedi.
2017'de borsa yükselişe geçecek
2017'de borsa yükselişe geçecek2016’nın yükselen yıldızı Cumhuriyet altını ve dolar oldu. Dolar 3.59 TL ile zirve yaptı. Cumhuriyet altını 898 TL’ye kadar çıktı.
Şimşek: "2017 bundan daha kötü olmaz"
Şimşek: "2017 bundan daha kötü olmaz"Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, bir televizyon kanalında ekonomi gündemine ilişkin sorularını yanıtladı.
Türkiye, Brezilya ve Güney Afrika güven vermiyor
Türkiye, Brezilya ve Güney Afrika güven vermiyorYeni yılda 56 gelişen piyasa ülkesinde yatırım olanaklarını değerlendiren uluslararası uzmanlar, Türkiye'yi ‘en kırılgan üçlü' arasında sayıyor.
Ekonomistler 2017 yılı için umutlu konuşmadı
Ekonomistler 2017 yılı için umutlu konuşmadıİş dünyası, kötü geçen 2016 yılını geride bırakmaya hazırlanırken, ekonomistler 2017 yılı için umutlu konuşmadı.
Vergide yeni dönem: kredi kartı ile ödeme
Vergide yeni dönem: kredi kartı ile ödemeKamu alacaklarının tahsilinde elektronik ödeme yaygınlaştırılırken, nakit para kullanımı minimuma iniyor. Vergi dairelerinin tahsilatını yaptığı 300’ün üzerindeki gelir türünün de kredi kartı ile tahsil edilmesi planlanıyor.
"Türkiye'nin ihracat seferberliğine ihtiyacı var"
"Türkiye'nin ihracat seferberliğine ihtiyacı var"Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Seferberlik ruhuna ihtiyacımız var. Kimse sizden sefere falan çıkmanızı istemiyor. Türkiye'nin ihracat seferberliğine ihtiyacı var" dedi.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75