• BIST 88.830
  • Altın 144,433
  • Dolar 3,6361
  • Euro 3,8595
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 9 °C
  • İzmir 14 °C

EKONOMİ

Miliband: "Türkiye önemli bir rol üstlenecek"
Miliband: "Türkiye önemli bir rol üstlenecek"Eski İngiltere Dışişleri Bakanı ve International Rescue Committee (IRC) Yönetim Kurulu Başkanı David Miliband, Türkiye'nin başkalarının seçimlerini belirleme noktasında çok önemli bir rol üstleneceğini belirtti.
Türkiye Varlık Fonu yönetimi belirlendi
Türkiye Varlık Fonu yönetimi belirlendiTürkiye Varlık Fonu yönetim kurulu üyeleri belirlendi. Varlık kuruluna belirlenen isimlar artık Türkiye'nin çok büyük kurumlarını yönetecekler.
Türkiye'nin 7 devi Varlık Fonu'na devredildi
Türkiye'nin 7 devi Varlık Fonu'na devredildiKamuoyu tarafından yakından bilinen şirketlerin de aralarında bulunduğu bazı firmalara ait hisseler Varlık Fonu'na devredildi.
Ege İhracatçı Birlikleri'nin ihracatı yüzde 10 arttı
Ege İhracatçı Birlikleri'nin ihracatı yüzde 10 arttıEge İhracatçı Birlikleri 2017 yılı Ocak ayında ihracatını yüzde 10 arttırarak 867 milyon 311 bin 710 dolar dövizi Türkiye’ye kazandırdı. EİB’nin 2016 yılı Ocak ayı ihracatı ise; 789 milyon 25 bin dolar olmuştu.
Türkiye'nin ihracatının yarısı İstanbul'dan
Türkiye'nin ihracatının yarısı İstanbul'danİstanbul, geçen yılki 76,2 milyar dolarlık ihracat rakamıyla Türkiye'nin toplam ihracatının yarısından daha fazlasını (yüzde 53,4) tek başına üstlendi.
Shell, 3,8 milyar $ değerindeki petrol sahalarını sattı
Shell, 3,8 milyar $ değerindeki petrol sahalarını sattıRoyal Dutch Shell, İngiltere'nin Kuzey Denizi'nde yer alan 3,8 milyar dolar değerindeki 10 petrol sahasının Londra merkezli Chrysaor şirketine satılması konusunda anlaşmaya varıldığını duyurdu.
Kanal İstanbul'un hafriyatları ile yapay adalar yapılacak
Kanal İstanbul'un hafriyatları ile yapay adalar yapılacakKanal İstanbul projesine yönelik ihalelere bu yıl içinde çıkılması planlanırken, kanaldan çıkarılacak 2.7 milyar metreküp hafriyatla yapılacak yapay adalara yönelik çalışmalar da başladı.
Ege Bölgesi 2016'da 16 milyar 603 milyon dolar ihracat yaptı
Ege Bölgesi 2016'da 16 milyar 603 milyon dolar ihracat yaptıTürkiye’de ihracatın başladığı yer olan Ege Bölgesi, 2016 yılında 16 milyar 603 milyon 448 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdi.
2017 'Atılım Yılı' olacak
2017 'Atılım Yılı' olacakTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, 2017'nin geçtiğimiz yıldan çok daha iyi bir yıl olacağını söyledi.
Bakan Zeybekci'den enflasyon açıklaması
Bakan Zeybekci'den enflasyon açıklamasıEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye’nin iki haneli enflasyon rakamlarını asla görmeyeceğini söyledi. Bakan Zeybekci, “Şu andaki seviyenin en önemli etkilerinden birisi kurdaki oynaklıktan kaynaklanan geçici durum” dedi.
İşte dolardaki ani yükselişin nedeni
İşte dolardaki ani yükselişin nedeniDolar kurunda yaşanan ani değişiklik İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın Ocak ayı meclis toplantısında gündeme geldi. Prof. Dr. Oral Erdoğan, dolar kurundaki dengesizliğin nedenlerini açıkladı.
Dolar düşerken Euro'da yükseliş görüldü
Dolar düşerken Euro'da yükseliş görüldüDolar kuru yeni güne tarihi zirvenin bir miktar altında başlarken euroda yeni bir rekor daha görüldü.
Gemi ve yat ihracatının %90,21'ni İstanbul ve Yalova gerçekleştirdi
Gemi ve yat ihracatının %90,21'ni İstanbul ve Yalova gerçekleştirdiKasım ve Aralık aylarındaki rekor büyümeye rağmen, toplam dış satımı yüzde 5,6 düşen gemi ve yat sektörü, 2016'yı 972 milyon 177 bin dolarlık ihracatla kapattı.
Dünya Bankası'dan Türkiye'nin büyüme beklentilerine revize
Dünya Bankası'dan Türkiye'nin büyüme beklentilerine revizeDünya Bankası, "Küresel Ekonomik Beklentiler" (GEP) raporunun Ocak 2017 sayısını yayımladı. Raporda, Türkiye'nin bu yıl yüzde 3, 2018'de yüzde 3,5 ve 2019'da yüzde 3,7 büyüyeceği tahmininde bulunuldu.
İzmir Polonya’yı hedef pazar belirledi
İzmir Polonya’yı hedef pazar belirlediTürkiye’nin 2023 yılı ihracat hedeflerine ulaşması için katma değerli ürün ihracatına ağırlık veren projeleri ardı ardına hayata geçiren Ege İhracatçı Birlikleri, hedef pazarlara yönelik organizasyonlarını da sürdürüyor.
Dolar ve Euro'dan yeni bir rekor
Dolar ve Euro'dan yeni bir rekorDolardaki küresel değer kazancı ve devam eden lokal endişelerle dolar/TL, 3.73'ün üzerine çıkarak rekor tazeledi. Euro da 3.93'ü aşarak rekor kırdı.
Dolar tarihi zirvesinden yönünü aşağı çevirdi
Dolar tarihi zirvesinden yönünü aşağı çevirdiDoları 14 yılın zirvesine taşıyan değer kazancı trendinin dün itibarıyla yerini kâr satışlarına bırakmasıyla dolar/TL 3.60'lı tarihi zirvesinden yönünü aşağı çevirerek 3.56'lı seviyelerin altına geriledi.
Ekonomik yavaşlamalar halkın cebine yansıyor
Ekonomik yavaşlamalar halkın cebine yansıyorSiyasi belirsizliklerin arttığı Avrupa’da ekonomiyi canlandırma çabaları sürüyor ancak son araştırmalar ekonomik yavaşlamanın halkın cebine çoktan yansıdığını gösteriyor.
Türk Özel Ekonomi Bölgesi Cibuti'ye kuruluyor
Türk Özel Ekonomi Bölgesi Cibuti'ye kuruluyorT.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Cibuti'de deniz kenarında 5 bin dönümlük alanda "Türk Özel Ekonomi Bölgesi" kurulacağını açıkladı.
1404 liraya çıkan asgari ücret sonrası neler değişti
1404 liraya çıkan asgari ücret sonrası neler değiştiSGK'ya yapılacak borçlanma tutarları, gelir testi sınırı, işsizlik maaşı, asgari geçim indirimi ödemeleri yeniden belirlendi, işte çalışma hayatındaki yeni tarifeler...
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75