• BIST 82.300
  • Altın 147,981
  • Dolar 3,8287
  • Euro 4,0719
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 1 °C
  • İzmir 9 °C

ÇEVRE

Zonguldak sahilinde başı kopmuş yunus bulundu
Zonguldak sahilinde başı kopmuş yunus bulunduZonguldak sahilinde, başı gövdesinden kopmuş ölü bir yunus sahile vurdu. Yunus'u gören vatandaşlar yetkilileri çağırdı.
Meksika sahilinde yeni canlı türü bulundu
Meksika sahilinde yeni canlı türü bulunduMeksika'daki en güzel sahillerinden Acapulco'da türü henüz net olarak belirlenemeyen bir canlı türü görüldü.
Kozmetik sektörünün yüzde 1'i tüm dünyaya temiz su sağlayabilir
Kozmetik sektörünün yüzde 1'i tüm dünyaya temiz su sağlayabilirUNICEF yöneticisi Ted Chaiban, Etiyopya'daki konferansta tüm dünyanın temiz suya ulaşabilmesi için 2.1 milyar dolara ihtiyaç olduğunu söyledi. Bu rakam, 200 milyar dolarlık dünya kozmetik sektörünün sadece yüzde 1'ine tekabül ediyor.
Çin’in en eski su yolu keşfedildi
Çin’in en eski su yolu keşfedildiÇinli arkeologlar 5 bin yıllık olduğunu düşündükleri dev bir su projesi keşfetti.
Kaktüs enerjisi ile çalışacak tesis açıldı
Kaktüs enerjisi ile çalışacak tesis açıldıDünyanın ilk kaktüs biyogaz tesisi inşa edildi. Bu tesisten sağlanan enerji ile bir Ziracuara kentinin araç filosuna yakıt sağlanacak.
Çeşme'e sualtı canlılığı için gemi batırılacak
Çeşme'e sualtı canlılığı için gemi batırılacakTurizm merkezlerinden Çeşme'de su altı canlılığın korunması, kaçak avcılığın önlenmesi ve dalış turizminin gelişmesi amacıyla 66 metre boyundaki bir arabalı vapur batırılacak.
Yunuslar karaya vurdu
Yunuslar karaya vurduZonguldak’ın Kozlu ilçesinde sahile vuran 3 ölü yunusun oksijensiz kalmaları sonucunda ölmüş oldukları tahmin ediliyor.
Penguenleri öldüren buzdağı
Penguenleri öldüren buzdağıAntarctic Science’de yer alan yeni bir çalışmaya göre, 2011’de dev buzdağı B09B’nin gelişi ile deniz buzunun Doğu Antarktika Commonwealth körfezi boyunca 60 kilometreye kadar genişlemesi Adelie penguen kolonisi için yıkıcı sonuçlar doğurmuş.
Bandırma'da denizin rengi değişti
Bandırma'da denizin rengi değiştiBandırma’da denizin rengi kırmızıya büründü.
Vefalı penguen kurtarıcısını unutmadı
Vefalı penguen kurtarıcısını unutmadıPenguen Dindim, hayatını kurtaran 71 yaşındaki Joao Pereira de Souza'yı görebilmek için 2011’den beri her yıl 8 bin kilometre yüzüyor.
Okyanusları bekleyen büyük tehlike: 2050 yılında...
Okyanusları bekleyen büyük tehlike: 2050 yılında...Yeni yapılan bir araştırmaya göre; 2050 yılına gelindiğinde okyanuslarda balıktan çok plastik olacak.
İzmir’de koruma altındaki koy şantiyeye döndü
İzmir’de koruma altındaki koy şantiyeye döndüAhmetbeyli Sahili'ndeki resmi kayıtlarda koruma alanı ve A tipi mesire alanı olarak görünen Klaros (Denizpınarı) Koyu, şantiye alanına döndü. İş makineleriyle çalışılan koyda denize dolgu yapılırken, karada da bir tesis temeli atılması dikkati çekti.
Çevre Bakanlığı'ndan Antalya falezlerine yapı izni
Çevre Bakanlığı'ndan Antalya falezlerine yapı izniÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, Antalya Muratpaşa’da SİT alanı olan falezlerin üst kısmı ile Bababurnu Deniz Feneri’ni imara açtı. Belediye Başkanı Ümit Uysal, imar planı değişikliğinin iptali için dava açtı.
Dünyanın en uzun barajları
Dünyanın en uzun barajları 
Van Gölü kuraklıkla karşı karşıya
Van Gölü kuraklıkla karşı karşıyaVanlı bilim adamları, bölgede sıcaklığın 4 dereceye kadar artacağını ve buharlaşmadan dolayı kuraklığın yaşanacağını söyledi.
Tekirdağ'da deniz girilemeyecek kadar kirlendi
Tekirdağ'da deniz girilemeyecek kadar kirlendiİstanbul'a 80 kilometre uzaklıktaki Tekirdağ sahili içler acısı halde.
NASA'dan Türkiye'ye kuraklık uyarısı
NASA'dan Türkiye'ye kuraklık uyarısıNASA araştırmacıları, Türkiye'yi de kapsayan Doğu Akdeniz bölgesinde 1998 yılında başlayan kuraklığın, muhtemelen son 9 asrın en kötü kuraklığı olduğunu bildirdi.
Dünyanın en yalnız hayvanı
Dünyanın en yalnız hayvanıOkyanusta tek başına gezinip, diğer balinalardan farklı bir frekansta şarkısını söyleyen bu yalnız kovboy, henüz tanışamadığı diğer balina arkadaşlarıyla iletişim kuramıyor.
Deniz süngeri 540 milyon yaşında
Deniz süngeri 540 milyon yaşındaABD’deki Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden (MIT) bilim insanları deniz süngerinin dünyada ortaya çıkan ilk hayvan olduğunu tespit ettiler.
‘Deniz çöpleri eylem planı 2017’de hazır’
‘Deniz çöpleri eylem planı 2017’de hazır’Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, yanıt verdiği soru önergesinde Deniz Çöpleri Eylem Planı’nın 2017’de hazır olacağını bildirdi
 3 4 5 6 7 8 9 10 11 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75