• BIST 97.583
  • Altın 145,649
  • Dolar 3,5726
  • Euro 3,9955
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 25 °C

ÇEVRE

İstanbullular deniz suyu içecek
İstanbullular deniz suyu içecekİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) deniz suyundan içme suyu elde etmek için düğmeye bastı.
Samsun'da batan gemi Mavi Bayrak'tan etti
Samsun'da batan gemi Mavi Bayrak'tan ettiSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bandırma Plajı'nda batan gemi yüzünden mavi bayrak alamadıklarını söyledi.
Türk bilimadamları, iklim değişiminin hızını bulacaklar
Türk bilimadamları, iklim değişiminin hızını bulacaklarAntarktika’dan dönen 13 Türk bilim insanı, küresel iklim değişikliği başta olmak üzere önemli araştırmalar yaptı. Ekip, sonuçları uluslararası dergilerde yayınlamaya hazırlanıyor
Kadir Topbaş'tan Haliç ve Kurbağalıdere müjdesi
Kadir Topbaş'tan Haliç ve Kurbağalıdere müjdesiKadir Topbaş, "Haliç'in temizlenmesi için 190 milyon lira harcadık, 180 milyonluk da ihalemiz var. İnşallah 2017 yazında da denize girilebilecek. Hatta Kurbağalıdere, denize girilebilecek bir hale kavuşacak" dedi.
Samsun sahilleri ’Mavi Bayrak’la taçlandı
Samsun sahilleri ’Mavi Bayrak’la taçlandıSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Mavi Bayraklı plaj sahibi olmak o şehri turizm açısından bir üst lige çıkarıyor" derken Fener Plajı ve Sheraton Grand Samsun Hotel plajları Mavi Bayrak aldı.
'Denize Mavi Yakışır' kampanyası devam ediyor
'Denize Mavi Yakışır' kampanyası devam ediyorBelediye personelinden oluşan Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi, yarımadadaki tüm koyları kapsayan “Bodrum Deniz Dibi Temizlik Kampanyası” çalışmalarında bu hafta Gündoğan koyunu temizledi.
Çeşme koylarından 2 ton atık toplandı
Çeşme koylarından 2 ton atık toplandıİzmir’in Çeşme ilçesinde koylarda yapılan deniz dibi ve kıyı temizliğinde iki tona yakın atık toplandı.
Kanal İstanbul’da güzergah çevre raporunu bekliyor
Kanal İstanbul’da güzergah çevre raporunu bekliyorTürkiye’nin mega projelerinden Kanal İstanbul'un güzergahının belirlenmesi için çevre raporu bekleniyor.
İzmir körfezini deniz anaları istila etti
İzmir körfezini deniz anaları istila ettiİzmir Körfezi'nde Birinci Kordon kıyılarına vuran çok sayıdaki deniz anası, çevreden geçenlerin ilgi odağı oldu.
Greenpeace ABD’yi AB’ye baskı yapmakla suçladı
Greenpeace ABD’yi AB’ye baskı yapmakla suçladıGreenpeace , Amerika Birleşik Devletleri’nin serbest ticaret anlaşmasını kullanarak, çevre kanunları ve kamu sağlığı alanında Avrupa Birliği’ne baskı yaptığını öne sürdü.
En hızlı Karadeniz kirleniyor
En hızlı Karadeniz kirleniyorTürk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) Başkanı Yavuz Eroğlu, üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye kıyılarının daha çok diğer ülkelerden gelen atıklar sebebiyle kirlendiğini belirterek, “Karadeniz kıyı ülkeleri ve Tuna’dan
Sığacık’ta kıyı temizliği gerçekleştirildi
Sığacık’ta kıyı temizliği gerçekleştirildiTeos Marina ev sahipliğinde birçok kuruluş Sığacık kıyı temizliği için bir araya geldi.
Mersin balığı için 4 üniversite seferber oldu
Mersin balığı için 4 üniversite seferber olduKTÜ'ün de aralarında bulunduğu 4 üniversite ve çeşitli kurumların desteği ile dinazorlar döneminde günümüze gelen nadir canlılardan biri olan Mersin balığının soyunun tükenmemesi için çalışmalar yapılıyor.
'İstanbul'da yazın susuzluk riski yok'
'İstanbul'da yazın susuzluk riski yok'İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi, bu yaz susuzluk riski bulunmadığını belirterek, İstanbullulara buna rağmen suyu tasarruflu kullanmaları çağrısında bulundu.
İşte Paris Anlaşması'nın AB için olası sonuçları
İşte Paris Anlaşması'nın AB için olası sonuçlarıAvrupa Komisyonu, Aralık 2015’te Paris’te kabul edilen yeni küresel iklim anlaşmasının AB için olası sonuçlarını değerlendirdi.
Türk bilim insanları Antarktika’daki çalışmalarını tamamladı
Türk bilim insanları Antarktika’daki çalışmalarını tamamladıAntarktika kıtasında bilimsel araştırmalar yapan Türkiye’nin farklı üniversitelerinden bilim insanları, kıtadan ayrıldı.
Mermer ocakları binlerce flamingoyu yerinden etti
Mermer ocakları binlerce flamingoyu yerinden ettiBurdur'daki Yarışlı Gölü'ne sodalı suyu nedeniyle her yıl gelen flamingolar, bu sene ilk defa gelmediler
Doğa harikası Uzungöl temizlenecek
Doğa harikası Uzungöl temizlenecekDoğal manzarası ile ziyaretçi akınına uğrayan Uzungöl, göldeki çamur ve rüsubatın temizlenmesi için program kapsamına alındı.
Kara ahtapot akvaryumdan kaçtı
Kara ahtapot akvaryumdan kaçtıYeni Zelanda Ulusal Akvaryumu’ndaki Inky isimli ahtapot ortadan kayboldu. Inky'nin kaçışı Samed Behrengi'nin, 'Küçük Kara Balık' öyküsünü hatırlattı.
Sahilde öyle bir şey buldular ki
Sahilde öyle bir şey buldular kiSahilde gezen çiftin buldukları taşın yaklaşık 200.000 TL değerinde, nadir rastlanan balina kusmuk topağı olduğu ortaya çıktı.
 3 4 5 6 7 8 9 10 11 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75