• BIST 90.383
  • Altın 144,813
  • Dolar 3,6117
  • Euro 3,9021
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 8 °C
  • İzmir 15 °C

ÇEVRE

Sahilde öyle bir şey buldular ki
Sahilde öyle bir şey buldular kiSahilde gezen çiftin buldukları taşın yaklaşık 200.000 TL değerinde, nadir rastlanan balina kusmuk topağı olduğu ortaya çıktı.
İstanbul için atık su geri dönüşümü
İstanbul için atık su geri dönüşümüİSKİ'nin ileri biyolojik atık su arıtma tesislerinde bir yılda 21 milyon atık su, filtrasyon ve ultra viyole işlemlerinden geçirilerek, bir haftalık su kazanıldı.
Gezegenlerde yeni keşif
Gezegenlerde yeni keşifKepler teleskobunun elde ettiği verileri inceleyen gök bilimciler atmosferi yok olmuş gezegenleri buldu.
İlk kez görüntülendi
İlk kez görüntülendiDünyada yalnızca 700 tane kaldığı belirtilen ve kritik olarak yok olma tehdidi altında bulunan Akdeniz fokları Türkiye’de ilk kez bir nehirde görüntülendi.
Adalar'da anlamlı etkinlik: Bu ağlar geleceğimize atılıyor
Adalar'da anlamlı etkinlik: Bu ağlar geleceğimize atılıyorAdalar Kent Konseyi Deniz ve Yaşam Grubu, denizaltı yaşamının tahrip edilmesine dikkat çeken anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi. Yaklaşık 50 teknenin katıldığı etkinliğe, kabinede iki dönem bakanlık yapan ve çevreci kimliği ile tanınan Kürşat Tüzmen de d
Türk bilim adamları Antarktika'da araştırmalara başlıyor
Türk bilim adamları Antarktika'da araştırmalara başlıyorAntarktika'nın 50 millik alanında 15 gün araştırma yapacak olan ekipte, tıp doktorları, botanikçi, harita ve jeoloji mühendisleri uzmanları bulunuyor.
Belediyeler küresel ısınmayı durdurabilir
Belediyeler küresel ısınmayı durdurabilirSchneider Electric’in Global CEO’su Jean-Pascal Tricoire, “Kentleri karbondan kurtarırsak, dünyanın geleceğini kurtarırız" dedi.
Antarktika’daki erimeyle deniz seviyesi yükseliyor
Antarktika’daki erimeyle deniz seviyesi yükseliyorAntarktika'daki iklim değişikliğini inceleyen yeni bir araştırma, küresel deniz seviyesinin, mevcut tahminlerden iki kat fazla artabileceğini gösterdi.
Kerry: 2100 yılında deniz seviyesindeki yükseliş iki metreye yaklaşabilir
Kerry: 2100 yılında deniz seviyesindeki yükseliş iki metreye yaklaşabilirABD Dışişleri Bakanı John Kerry, iklim değişikliğinin olası sonuçları ve bununla mücadelede temiz enerji kaynağı kullanımının önemine değinerek, "Aşağı Manhattan'ın büyük kısmı bu yüzyılın sonunda sular altında kalabilir" uyarısı yaptı.
İzmit Körfezi eski temizliğine kavuştu
İzmit Körfezi eski temizliğine kavuştuSağlık Bakanlığına bağlı Türkiye Halk Sağlığı Kurumunun gerçekleştirdiği incelemeler sonucunda, İzmit Körfezi ve Kandıra Karadeniz sahilinde 9 olan "A" sınıfı yüzme alanı 16'ya ulaştı .
Plastik yiyen yeni bir bakteri türüne rastlandı
Plastik yiyen yeni bir bakteri türüne rastlandıScience dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre, yeni keşfedilen bir bakteri türü PET şişeleri yiyerek besleniyor.
İskoç devleti ‘su ulusu’ olma yolunda
İskoç devleti ‘su ulusu’ olma yolundaSuyun yaşamsal öneminin farkında olan İskoçlar önce Yıllık Su Ulusu Raporu’nu yayınladı. Ardından su kaynaklarını en verimli ve dürdürülebilir kullanma kararını hayata geçirdi.
“İklim değişikliği nükleer savaş kadar ciddi bir risk”
“İklim değişikliği nükleer savaş kadar ciddi bir risk”İngiltere hükûmeti, iklim değişikliğinin nükleer savaş kadar ciddi olan ve çözülmesi gereken tehlikelere yol açtığını söylüyor.
Balinanın karnından çıkanlar şaşkına çevirdi
Balinanın karnından çıkanlar şaşkına çevirdiAlmanya’da sahile vuran balinaların otopsi sonuçları görenleri şok etti.
İzmit Körfezi’nde ölü Caretta Caretta bulundu
İzmit Körfezi’nde ölü Caretta Caretta bulunduNesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Caretta Caretta’lardan biri 25 Mart’ta İzmit Körfezi’nde ölü olarak bulundu. Sea Life Akvaryum’a götürülen kaplumbağanın ölüm nedeni araştırılıyor.
Dünyanın berrak suları
Dünyanın berrak suları 
Gece böyle görünüyoruz
Gece böyle görünüyoruz 
Eriyen buzullar yükselen deniz seviyesi insanı tehdit ediyor
Eriyen buzullar yükselen deniz seviyesi insanı tehdit ediyorDünya sıcaklık ortalamasının artması sebebiyle eriyen buzullar, deniz seviyesinde yaşayan insanları tehdit ediyor.
Tehlike altındaki canlıların evi: Akyatan Lagünü
Tehlike altındaki canlıların evi: Akyatan LagünüAkyatan Lagünü'nü çevreleyen bölge, halkının günlük yaşamına kapalı tutulan 22 kilometrelik yaban hayatı geliştirme sahası ile koruma altındaki farklı türlere ev sahipliği yapıyor.
Türkiye’nin hava kirliliği raporu açıklandı
Türkiye’nin hava kirliliği raporu açıklandıTemiz Hava Hakkı Platformu tarafından açıklanan Türkiye’deki hava kirliliği raporuna göre, hava kirliliğine neden olan partikülün limiti 2015’te 41 ilde aşıldı. Aksaray, Ağrı ve Muş havası en kirli iller oldu.
 3 4 5 6 7 8 9 10 11 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75