• BIST 106.843
  • Altın 142,635
  • Dolar 3,5367
  • Euro 4,1209
  • İstanbul 27 °C
  • Ankara 30 °C
  • İzmir 32 °C

ÇEVRE

Prens Adaları'nda yer alan mercan yatakları yok oluyor
Prens Adaları'nda yer alan mercan yatakları yok oluyorDolgular ve denize izinli-izinsiz katı atık dökümleri, Adalar’ın çevresindeki emsalsiz mercan, gorgon, sünger ve deniz kalemi gibi canlıların büyük bölümünü yok etti.
Ölen köpek balığının yavruları canlı olarak kurtarıldı
Ölen köpek balığının yavruları canlı olarak kurtarıldıTayvan'ın Changbin vilayetinde iki anne köpek balığı balıkçı ağlarına takılıp öldü. Annelerinin karnından yavru köpek balıkları canlı olarak kurtarıldı.
Deniz kaplumbağaları çocuklara anlatıldı
Deniz kaplumbağaları çocuklara anlatıldıDoğal Hayatı Koruma Vakfı, Adana'da Akyatan Yaban Hayatı Geliştirme Sahası yakınlarında yaşayan çocuklarla bir araya geldi, deniz kaplumbağaları hakkında bilgi verdi.
Deniz anası istilası
Deniz anası istilasıBandırma'da on binlerce deniz anası sahile vurdu.
Doğu Karadeniz betonlaşıyor
Doğu Karadeniz betonlaşıyorKaradeniz'deki köy ve yaylalarda çok katlı betonarme binaların sayısı hızla artıyor. Yerel yönetimler betonlaşma ile mücadele edemezken bölge halkı ise "çok katlı betonarme evlere mecbur olduğunu" savunuyor.
Antarktika küresel ısınmaya karşı direniyor
Antarktika küresel ısınmaya karşı direniyorAntarktika denizi derinden gelen soğuk sayesinde küresel ısınmanın olumsuz etkileri gideriliyor.
Küresel felaket kapıda
Küresel felaket kapıdaParis İklim Zirvesi’ndeki anlaşmaya rağmen 2016 tarihin en sıcak yılı olacak. Yeni araştırmalar, bulunan tüm fosil yakıt rezervleri yakıldığında dünyanın 10 derece ısınacağını söylüyor.
Van Gölü'ndeki kirlilik tehlikesi büyüyor
Van Gölü'ndeki kirlilik tehlikesi büyüyorVan Gölü’nün kirlilik alarmı verdiğini belgeleriyle ortaya koyan Sualtı Görüntü Yönetmeni Dalgıç Tahsin Ceylan, kirliliğin gittikçe büyüdüğünü söyledi.
İnci kefalinin martı ile mücadelesi
İnci kefalinin martı ile mücadelesiVan Gölü'nde yaşayan inci kefali, suyun tersine yüzerek tatlı sulara göçü sırasında martılarla da mücadele etmek zorunda kalıyor.
Ayvalık'ta çevrecilerden protesto
Ayvalık'ta çevrecilerden protestoAyvalık’ta 1. Derece Doğal Sit Alanı olan Tabiat Parkı ve Ayvalık kanalizasyonun denize döküldüğü yerde balık çiftlikleri istemediklerini belirten vatandaşlar protesto gösterisi yaptı.
Çınarpınar RES projesi iptal edildi
Çınarpınar RES projesi iptal edildiBilgin A.Ş., Çanakkale’nin Ezine ve Ayvacık ilçeleri içerisinde yer alan ve en az 20 köyü etkilemesi düşünülen, 303 megavatlık Çınarpınar RES projesindeki yatırımından vazgeçtiğini açıkladı.
MSC Grubu Bisiklet Gönüllüleri çevre için pedal çevirdi
MSC Grubu Bisiklet Gönüllüleri çevre için pedal çevirdiMSC Grubu Bisiklet Gönüllüleri, 10 binin üzerinde sporsever ile birlikte, Dünya Çevre Günü nedeniyle düzenlenen 3. Uluslararası Bisiklet Festivali’nde Şişli’den Kadıköy’e 20 kilometre pedal çevirdi.
Van Gölü'nde mikrobiyolit alan
Van Gölü'nde mikrobiyolit alanVan Gölü’nde iki yıldır devam eden dalış programının sonuncusunda Gevaş, Tatvan, Ahlat ve Adilcevaz ilçe sınırları içinde yeni mikrobiyalit alanları bulunduğu bildirildi.
Yeni bir sualtı müzesi mi geliyor?
Yeni bir sualtı müzesi mi geliyor?Tarihi Selçuklu mezar taşlarının yaklaşık 70 yıl önce sökülüp iskele yapıldığı ve bu iskelenin de sular altında kaldığı YYÜ bilim insanları ile Sualtı Görütülü Yönetmeni Dalgıç Tahsin Ceylan tarafından fotoğraf ve görüntülerle belgelendi.Kaynak: Yeni bir
Kuzey Kutbu için yeni AB politikası
Kuzey Kutbu için yeni AB politikasıAB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu, AB’nin Kuzey Kutbu bölgesindeki faaliyetlerine rehberlik edecek bir politika önerisini kabul etti.
Dünya Doğayı Koruma Vakfı Kaş'ın betona dönmemesi için harekete geçti
Dünya Doğayı Koruma Vakfı Kaş'ın betona dönmemesi için harekete geçtiDünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF), "Kaş İlçesi Merkezi 1/25000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı" geri çekilmesini talep etti. Planın ilçeyi betona dönüştüreceği ifade edildi.
Keşfedileli sadece 19 yıl oldu
Keşfedileli sadece 19 yıl olduTam 28 şelaleden oluşan doğal cennet Erfelek Şelaleleri'nin en ilginç yönü sadece 19 yıl önce keşfedilmiş olması... Düşünün, 1997 senesine kadar bu harika şelalelerin varlığından kimsenin haberi yokmuş
Deniz süngerinin büyüklüğü görenleri şaşırtıyor
Deniz süngerinin büyüklüğü görenleri şaşırtıyorHawaii sahilleri açığında bulunan dev deniz süngeri okyanus zemini hakkında bilgi verecek. Araştırmacılara göre, deniz süngerinin boyutu aynı zamanda yaşı hakkında da ipucu veriyor.
Caretta carettalar Mersin sahiline yuva yapmaya başladı
Caretta carettalar Mersin sahiline yuva yapmaya başladıMersin kumsallarına anaç kaplumbağalar yumurta bırakmaya başladı, 3 kumsalda 55 yuva tespit edildi.
Şadan Kaptanoğlu TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı oldu
Şadan Kaptanoğlu TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı olduDeniz Temiz Derneği/TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanlığına Şadan Kaptanoğlu getirildi. Görevini Şadan Kaptanoğlu'da devreden Tezcan M. Yaramancı, bundan sonra yeni genç fikirlere ufuk açmanın zamanının geldiğini söyledi.
 3 4 5 6 7 8 9 10 11 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75