• BIST 92.424
  • Altın 150,326
  • Dolar 3,6475
  • Euro 3,9001
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 10 °C

ÇEVRE

İzmir körfezini deniz anaları istila etti
İzmir körfezini deniz anaları istila ettiİzmir Körfezi'nde Birinci Kordon kıyılarına vuran çok sayıdaki deniz anası, çevreden geçenlerin ilgi odağı oldu.
Greenpeace ABD’yi AB’ye baskı yapmakla suçladı
Greenpeace ABD’yi AB’ye baskı yapmakla suçladıGreenpeace , Amerika Birleşik Devletleri’nin serbest ticaret anlaşmasını kullanarak, çevre kanunları ve kamu sağlığı alanında Avrupa Birliği’ne baskı yaptığını öne sürdü.
En hızlı Karadeniz kirleniyor
En hızlı Karadeniz kirleniyorTürk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) Başkanı Yavuz Eroğlu, üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye kıyılarının daha çok diğer ülkelerden gelen atıklar sebebiyle kirlendiğini belirterek, “Karadeniz kıyı ülkeleri ve Tuna’dan
Sığacık’ta kıyı temizliği gerçekleştirildi
Sığacık’ta kıyı temizliği gerçekleştirildiTeos Marina ev sahipliğinde birçok kuruluş Sığacık kıyı temizliği için bir araya geldi.
Mersin balığı için 4 üniversite seferber oldu
Mersin balığı için 4 üniversite seferber olduKTÜ'ün de aralarında bulunduğu 4 üniversite ve çeşitli kurumların desteği ile dinazorlar döneminde günümüze gelen nadir canlılardan biri olan Mersin balığının soyunun tükenmemesi için çalışmalar yapılıyor.
'İstanbul'da yazın susuzluk riski yok'
'İstanbul'da yazın susuzluk riski yok'İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi, bu yaz susuzluk riski bulunmadığını belirterek, İstanbullulara buna rağmen suyu tasarruflu kullanmaları çağrısında bulundu.
İşte Paris Anlaşması'nın AB için olası sonuçları
İşte Paris Anlaşması'nın AB için olası sonuçlarıAvrupa Komisyonu, Aralık 2015’te Paris’te kabul edilen yeni küresel iklim anlaşmasının AB için olası sonuçlarını değerlendirdi.
Türk bilim insanları Antarktika’daki çalışmalarını tamamladı
Türk bilim insanları Antarktika’daki çalışmalarını tamamladıAntarktika kıtasında bilimsel araştırmalar yapan Türkiye’nin farklı üniversitelerinden bilim insanları, kıtadan ayrıldı.
Mermer ocakları binlerce flamingoyu yerinden etti
Mermer ocakları binlerce flamingoyu yerinden ettiBurdur'daki Yarışlı Gölü'ne sodalı suyu nedeniyle her yıl gelen flamingolar, bu sene ilk defa gelmediler
Doğa harikası Uzungöl temizlenecek
Doğa harikası Uzungöl temizlenecekDoğal manzarası ile ziyaretçi akınına uğrayan Uzungöl, göldeki çamur ve rüsubatın temizlenmesi için program kapsamına alındı.
Kara ahtapot akvaryumdan kaçtı
Kara ahtapot akvaryumdan kaçtıYeni Zelanda Ulusal Akvaryumu’ndaki Inky isimli ahtapot ortadan kayboldu. Inky'nin kaçışı Samed Behrengi'nin, 'Küçük Kara Balık' öyküsünü hatırlattı.
Sahilde öyle bir şey buldular ki
Sahilde öyle bir şey buldular kiSahilde gezen çiftin buldukları taşın yaklaşık 200.000 TL değerinde, nadir rastlanan balina kusmuk topağı olduğu ortaya çıktı.
İstanbul için atık su geri dönüşümü
İstanbul için atık su geri dönüşümüİSKİ'nin ileri biyolojik atık su arıtma tesislerinde bir yılda 21 milyon atık su, filtrasyon ve ultra viyole işlemlerinden geçirilerek, bir haftalık su kazanıldı.
Gezegenlerde yeni keşif
Gezegenlerde yeni keşifKepler teleskobunun elde ettiği verileri inceleyen gök bilimciler atmosferi yok olmuş gezegenleri buldu.
İlk kez görüntülendi
İlk kez görüntülendiDünyada yalnızca 700 tane kaldığı belirtilen ve kritik olarak yok olma tehdidi altında bulunan Akdeniz fokları Türkiye’de ilk kez bir nehirde görüntülendi.
Adalar'da anlamlı etkinlik: Bu ağlar geleceğimize atılıyor
Adalar'da anlamlı etkinlik: Bu ağlar geleceğimize atılıyorAdalar Kent Konseyi Deniz ve Yaşam Grubu, denizaltı yaşamının tahrip edilmesine dikkat çeken anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi. Yaklaşık 50 teknenin katıldığı etkinliğe, kabinede iki dönem bakanlık yapan ve çevreci kimliği ile tanınan Kürşat Tüzmen de d
Türk bilim adamları Antarktika'da araştırmalara başlıyor
Türk bilim adamları Antarktika'da araştırmalara başlıyorAntarktika'nın 50 millik alanında 15 gün araştırma yapacak olan ekipte, tıp doktorları, botanikçi, harita ve jeoloji mühendisleri uzmanları bulunuyor.
Belediyeler küresel ısınmayı durdurabilir
Belediyeler küresel ısınmayı durdurabilirSchneider Electric’in Global CEO’su Jean-Pascal Tricoire, “Kentleri karbondan kurtarırsak, dünyanın geleceğini kurtarırız" dedi.
Antarktika’daki erimeyle deniz seviyesi yükseliyor
Antarktika’daki erimeyle deniz seviyesi yükseliyorAntarktika'daki iklim değişikliğini inceleyen yeni bir araştırma, küresel deniz seviyesinin, mevcut tahminlerden iki kat fazla artabileceğini gösterdi.
Kerry: 2100 yılında deniz seviyesindeki yükseliş iki metreye yaklaşabilir
Kerry: 2100 yılında deniz seviyesindeki yükseliş iki metreye yaklaşabilirABD Dışişleri Bakanı John Kerry, iklim değişikliğinin olası sonuçları ve bununla mücadelede temiz enerji kaynağı kullanımının önemine değinerek, "Aşağı Manhattan'ın büyük kısmı bu yüzyılın sonunda sular altında kalabilir" uyarısı yaptı.
 3 4 5 6 7 8 9 10 11 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75