• BIST 98.314
  • Altın 143,977
  • Dolar 3,5732
  • Euro 3,9941
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 23 °C

DÜNYA

ABD, Vietnam Sahil Güvenlik'ine devriye botlarını teslim etti
ABD, Vietnam Sahil Güvenlik'ine devriye botlarını teslim ettiAmerika Birleşik Devletleri (ABD) yetkilileri, Vietnam Sahil Güvenlik birimlerine 6 adet devriye botu teslim ettiğini açıkladı.
Cumhurbaşkanı’nın Hindistan ziyareti MSC’yi harekete geçirdi
Cumhurbaşkanı’nın Hindistan ziyareti MSC’yi harekete geçirdiCumhurbaşkanı’nın Hindistan ziyareti sonrası MSC, Türkiye-Hindistan ticari ilişkilerinin gelişimine destek vermek için harekete geçti.
Gemiadamı maaşları MLC kapsamında deniz haydutluğuna karşı korunuyor
Gemiadamı maaşları MLC kapsamında deniz haydutluğuna karşı korunuyorDenizcilik Çalışma Sözleşmesi (MLC, 2006) üzerinde düzenlemeler yapmak amacıyla hükümetler, işverenler ve sendikalar Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO)'nun Cenevre'deki merkezinde bir araya geldi.
Batı Akdeniz'de mavi ekonominin sürdürülebilir gelişimi için aksiyonlar
Batı Akdeniz'de mavi ekonominin sürdürülebilir gelişimi için aksiyonlarAvrupa Komisyonu 19 Nisan 2017 tarihinde, Batı Akdeniz bölgesinde mavi ekonominin sürdürülebilir gelişimine yönelik yeni bir girişim başlattı.
'ICS 2017 Yıllık Raporu' yayınlandı
'ICS 2017 Yıllık Raporu' yayınlandıUluslararası Deniz Ticaret Odası (The International Chamber of Shipping - ICS) tarafından hazırlanan "ICS 2017 Yıllık Raporu" 'Denizcilik Hakkında Bilmek İstediğiniz Fakat Sormaya Korktuğunuz Her Şey: ICS 2017 Yıllık Raporu' başlığıyla yayınlandı.
M/S Disney Wonder, yeni Panama Kanalı'ndan geçti
M/S Disney Wonder, yeni Panama Kanalı'ndan geçtiDisney Cruise Line ait 2400 yolcu ve 945 mürettebatıyla M/S Disney Wonder, Mayıs 2016'da hizmete açılan yeni Panama Kanalı'ndan geçiş yapan ilk yolcu gemisi oldu.
Uluslararası Panama Denizcilik Üniversitesi yeni denizcilik teknoloji merkezi oldu
Uluslararası Panama Denizcilik Üniversitesi yeni denizcilik teknoloji merkezi olduIMO tarafından, Latin Amerika'da Uluslararası Panama Denizcilik Üniversitesi'nin teknoloji merkezi olacağı açıklandı
İpteş, İHO direktörlüğüne yeniden seçildi
İpteş, İHO direktörlüğüne yeniden seçildiDışişleri Bakanlığı, 28 Nisan tarihinde Monaco'da yapılan Uluslararası Hidrografi Örgütü (IHO) seçimlerinde, Türkiye'nin adayı emekli Amiral Mustafa İpteş'in, çeşitli ülkelerden sekiz aday arasından yeniden IHO Direktörlüğüne seçildiğini açıkladı.
HNS Sözleşmesi'ni ilk imzalayan Norveç oldu
HNS Sözleşmesi'ni ilk imzalayan Norveç olduGemilerle taşınan tehlikeli ve zararlı yüklerin sebep olduğu zararların tazmini ve sorumluluğu hakkında hükümler içeren ve 2010 yılında IMO tarafından kabul edilen HNS Sözleşmesi'ni ilk imzalayan ülke Norveç oldu.
Çin'den bir ilk: Suya indirildi
Çin'den bir ilk: Suya indirildiÇin'in ilk yerli yapım uçak gemisini suya indirdi. 001A sınıfı uçak gemisinin 2020 yılından önce ordu envanterine dahil edilmesi planlanıyor.
Trump'ın "donanma" yalanı ortaya çıktı
Trump'ın "donanma" yalanı ortaya çıktıABD Başkanı Donald Trump'ın, Kore'ye gönderilecek donanma grubu konusunda yalan söylediği, konunun Güney Kore'de büyük ''hayal kırıklığı'' ile karşılandığı aktarıldı.
Frontex, EMSA ve EFCA'dan sahil güvenlikte işbirliği
Frontex, EMSA ve EFCA'dan sahil güvenlikte işbirliğiFrontex, EMSA ve EFCA, sahil güvenlik fonksiyonlarına ilişkin işbirliğini güçlendiriyor.
Rusya o liman için vizeyi kaldırdı
Rusya o liman için vizeyi kaldırdıRusya Başbakanı Medvedev tarafından imzalanan kararnameye göre, Türkiye dahil 18 ülkenin vatandaşları Rusya'nın Vladivostok limanına vizesiz girebilecek.
AB yolcu kayıtlarını dijitalleştiriyor
AB yolcu kayıtlarını dijitalleştiriyorAvrupa Birliği, deniz yolculuğunu daha emniyetli hale getirmek için yolcu kayıtlarını dijitalleştiriyor.
Husiler, Kızıldeniz'e deniz mayını döktü
Husiler, Kızıldeniz'e deniz mayını döktüYemen'de Husiler ile devrik lider Ali Abdullah Salih güçlerinin, Kızıldeniz'de Yemen'e ait bir ada yakınına deniz mayını döktüğü bildirildi.
MSC Cruises, 6,5 milyon euro katkı sağladı!
MSC Cruises, 6,5 milyon euro katkı sağladı!MSC Cruises - Unicef işbirliği 6,5 milyon Euro’nun üzerinde bir katkıya ulaştı.
Iridium sisteminin GMDSS ile uyumluluğu test ediliyor
Iridium sisteminin GMDSS ile uyumluluğu test ediliyorABD'li uydu şirketi Iridium, GMDSS teknolojisinin tek tedarikçisi konumundaki Inmarsat'a alternatif sunma talebinin ardından, geçtiğimiz yıldan bu yana kaydettiği ilerlemeleri NCSR Altkomitesi'nin 4. oturumunda değerlendirildi.
CMG, Brezilya'nın en yoğun ikinci limanından hisse alacak
CMG, Brezilya'nın en yoğun ikinci limanından hisse alacakÇinli CMG, Brezilya'nın en yoğun ikinci konteyner limanından hisse alacak.
Kore yarımadasında kırmızı alarm!
Kore yarımadasında kırmızı alarm!ABD’nin Kore Yarımadası’na USS Carl Vinson uçak gemisi ve diğer savaş gemilerini göndermesi sonrasında Doğu Asya’da bulunan yarımadada kırmızı alarm durumuna geçildi.
Somalili korsanların kaçırdığı 8 Hindistanlı kurtarıldı
Somalili korsanların kaçırdığı 8 Hindistanlı kurtarıldıSomali açıklarında bu ayın başında korsanlar tarafından kaçırılan ticari gemideki 8 Hindistanlının kurtarıldığı bildirildi.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75