• BIST 90.383
  • Altın 144,409
  • Dolar 3,6117
  • Euro 3,9021
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 22 °C

DÜNYA

Libya açıklarında iki göçmen teknesi battı
Libya açıklarında iki göçmen teknesi battıLibya açıklarında Avrupa’ya yasa dışı yollardan gitmeye çalışan göçmen botunun batması sonucu 5 kişi boğularak yaşamını yitirdi.
Yüz milyonlarca çocuk tehlike altında
Yüz milyonlarca çocuk tehlike altındaUNICEF’in raporuna göre dünya üzerindeki 36 ülkede “aşırı su sıkıntısı” yaşanıyor. Üstelik iklim değişiminin mevcut kötü durumu daha kötüleştirileceği uyarısı yapılıyor. Susuzluktan en çok etkilenenler ise çocuklar.
Çin'den Japonya'ya tepki: Açıklama bekliyoruz
Çin'den Japonya'ya tepki: Açıklama bekliyoruzÇin Halk Cumhuriyeti, Japonya'nın en büyük gemisini Güney Çin Denizi'ne göndermesiyle ilgili olarak resmi bir açıklama beklediklerini söyledi.
Japonya "Izumo"yu Güney Çin Denizi’ne göndermeyi planlıyor
Japonya "Izumo"yu Güney Çin Denizi’ne göndermeyi planlıyorSingapur merkezli Straits Times Gazetesi, Japon donanma envanterine iki yıl önce giren 248 metre uzunluğundaki helikopter gemisi Izumo'nun Mayıs'tan itibaren 3 ay boyunca Güney Çin Denizi'nde faaliyet göstereceğini bildirdi.
Dünyada ilk gemi tüneli Norveç'te açılacak
Dünyada ilk gemi tüneli Norveç'te açılacakNorveç Hükümeti, tehlikeli denizden kaçan gemiler için dünyanın ilk gemi tünelini inşaa edecek.
Hinchliffe: "Avrupa’nın kibri IMO’ya üye ülkeleri yok sayıyor"
Hinchliffe: "Avrupa’nın kibri IMO’ya üye ülkeleri yok sayıyor"Denizcilik dünyası bir süredir Avrupa Birliği (AB) ve Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) arasında CO2 emisyonlarının azaltılmasıyla ilgili izlenecek strateji yüzünden yaşanan bir çekişmeye tanık oluyor.
CAS'ın ürettiği "Haiyi" deniz aracı dünya rekoru kırdı
CAS'ın ürettiği "Haiyi" deniz aracı dünya rekoru kırdıÇinli bilim insanları geliştirdikleri deniz aracı "Haiyi" ile denizlerde bugüne kadar hiç gidilmemiş derinliklere indi ve bu alandaki dünya rekorunu kırdı.
Kuzey Kore Japon Denizi'ne doğru 4 füze fırlattı
Kuzey Kore Japon Denizi'ne doğru 4 füze fırlattıKuzey Kore sabah saatlerinde Japon Denizi'ne doğru 4 adet balistik füze fırlattı.
"Afrika Limanları'nın Geliştirilmesi Konferansı" düzenlenecek
"Afrika Limanları'nın Geliştirilmesi Konferansı" düzenlenecek"Afrika Limanları'nın Geliştirilmesi Konferansı" 20-21 Mart 2017 tarihinde Kenya/Mombasa' da düzenlenecek.
Balast suyu kuralları karmakarışık ve daha da kötüleşebilir
Balast suyu kuralları karmakarışık ve daha da kötüleşebilir12 yıllık süreç sonrası nihayet, IMO'nun Balast Suyu Yönetimi Sözleşmesi'nin yürürlüğe girmesi için gereken şartlar olgunlaştı. Sözleşme Eylül 2017'de yürürlüğe girecek ancak sorunlar halen devam ediyor.
"Yüzen Ada"nın komutanından Türkiye mesajı
"Yüzen Ada"nın komutanından Türkiye mesajıTerör örgütü DEAŞ'la mücadele kapsamında doğu Akdeniz'de görevlendirilen USS George H.W. Bush uçak gemisi komutanları, Türkiye'nin örgütle mücadeledeki önemini vurguladı.
Shell "Küresel LNG Görünümü Raporu"nu açıkladı
Shell "Küresel LNG Görünümü Raporu"nu açıkladıKüresel sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) talebi 2016 yılında 265 milyon tona ulaştı ve bu miktar, yılda yaklaşık 500 milyon haneye enerji sağlamak için yeterli. Küresel LNG ticareti önceki yıla göre 17 milyon ton artış gösterdi.
Vinashinlines'in iki eski yöneticisi idam cezasına çarptırıldı
Vinashinlines'in iki eski yöneticisi idam cezasına çarptırıldıHanoi mahkemesi, Vinashin'in yan kuruluşu olan Vinashinlines'in eski üst düzey yöneticisi (CEO) Tran Van Liem ve eski satış müdürü Giang Kim Dat'ı, firma bütçesinden 16 milyon doları zimmetlerine geçirdikleri gerekçesiyle idama mahkum etti.
Trelawayn "Deniz Güvenliğinde Önlem Stratejileri"ne dikkat çekti
Trelawayn "Deniz Güvenliğinde Önlem Stratejileri"ne dikkat çektiIMO Deniz Güvenliği ve Kolaylaştırılması Danışmanı Chris Trelawayn, Birleşmiş Milletler Müzakerelerinde (13 Şubat 2017) deniz güvenliği tehditti riskine karşın alınacak iyi koordine edilmiş stratejilerin belirlenmesinin gerekliliğine dikkat çekti.
NATO'dan flaş "Karadeniz" kararı
NATO'dan flaş "Karadeniz" kararıNATO Savunma Bakanları zirvesinde, NATO'nun Karadeniz'deki askeri varlığının artırılması kararı alındı. Rusya ile olası bir gerginliğin önüne geçmek için de, gemilerin tüm hareketliliği önceden Türkiye'ye bildirilecek.
Pyongyang'ın "en uzun menzile ulaşan füzesi" oldu
Pyongyang'ın "en uzun menzile ulaşan füzesi" olduABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Kuzey Kore'nin hafta sonu denediği balistik füzenin bugüne kadar Pyongyang'ın "en uzun menzile ulaşan füzesi" olduğunu söyledi.
EMSA, yakıt pillerinin deniz taşımacılığında kullanılmasını inceledi
EMSA, yakıt pillerinin deniz taşımacılığında kullanılmasını incelediEMSA, yakıt pillerinin (Fuel Cells) deniz taşımacılığı için temiz enerjinin sürdürülebilirliği ve alternatif yakıtlar bağlamında gelecek vaat eden bir teknolojisi olduğu konusunda incelemede bulundu.
Moskova yönetimi Karadeniz için tüm önlemleri aldı
Moskova yönetimi Karadeniz için tüm önlemleri aldıRusya'nın NATO Daimi Temsilcisi Aleksandr Gruşko, Moskova'nın NATO'nun Karadeniz'de varlığını güçlendirme planlarına yanıt vermek için tüm önlemleri aldığını bildirdi.
Armatörler gemi geri dönüşüm tesisleri listesinin genişletilmesini istedi
Armatörler gemi geri dönüşüm tesisleri listesinin genişletilmesini istediAvrupa Komisyonu, AB’nin onaylı gemi geri dönüşüm tesisleri listesinin ilk baskısını yayımladı. Liste bu aşamada, yalnızca Avrupa’da bulunan tersaneleri kapsıyor ve AB’nin kendi geri dönüşüm hedefinin % 30 altına ulaşabiliyor.
Çin'den ileri seviye füze tatbikatı
Çin'den ileri seviye füze tatbikatıABD ile ilişkilerinde gergin günler geçiren Çin, Güney Çin denizinde ileri seviye füze tatbikatı gerçekleştirdi.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75