• BIST 82.252
  • Altın 148,354
  • Dolar 3,8176
  • Euro 4,0790
  • İstanbul 4 °C
  • Ankara 1 °C
  • İzmir 7 °C

DÜNYA

Umman Sultanlığı'nın hediye ettiği gemi Güney Kıbrıs'a geliyor
Umman Sultanlığı'nın hediye ettiği gemi Güney Kıbrıs'a geliyorUmman Sultanlığı’nın Güney Kıbrıs’a hediye ettiği açık deniz gemisinin kısa bir süre içerisinde Güney Kıbrıs’ta olacağı bildirildi.
Vietnam'ın deniz güvenliği için Japonya'dan destek
Vietnam'ın deniz güvenliği için Japonya'dan destekKyodo ajansının haberine göre, Filipinler, Malezya ve Endonezya'nın ardından Vietnam'ı ziyaret eden Başbakan Şinzo Abe, Vietnamlı mevkidaşı Nguyen Xuan Phuc ile başkent Hanoi'de bir araya geldi.
Kırgızistan'da kargo uçağı düştü: 32 ölü!
Kırgızistan'da kargo uçağı düştü: 32 ölü!Boeng 747 tipi kargo uçağı Hong Kong - Bişkek seferi sırasında Bişkek yakınlarında yerleşim birimine düşmesi sonucu ilk belirlemelere göre 32 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
HMM yeni ittifak anlaşmaları yapmaya karar verdi
HMM yeni ittifak anlaşmaları yapmaya karar verdiHyundai Merchant Marine (HMM) rakipleri olan Sinokor Merchant Marine ve Heung-A Shipping ile ittifak kurmaya karar verdi.
Atalanta Operasyonu 2018 yılına kadar uzatıldı
Atalanta Operasyonu 2018 yılına kadar uzatıldıAvrupa Konseyi, Doğu Afrika kıyısı boyunca deniz haydutluğuyla mücadele eden AB Deniz Gücü Atalanta Operasyonu’nun (EUNAVFOR Atalanta) yetkisini 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzattı. Ayrıca Atalanta Operasyonu için 11 milyon euroluk bütçe tahsis edildi.
AB, Galileo projesi için 4 uydu daha fırlattı
AB, Galileo projesi için 4 uydu daha fırlattıAvrupa Birliği, GPS’e rakip olmak için başlattığı Galileo Uydu Navigasyon Sistemi projesi kapsamında Perşembe günü yörüngeye 4 uydu daha fırlattı.
92 kişi taşıyan Rus uçağı Karadeniz'de düştü
92 kişi taşıyan Rus uçağı Karadeniz'de düştüKaradeniz'de 92 kişiyi taşıyan bir Rus uçağının düştüğü bildirildi.
'Açıkdeniz Petrol ve Gaz Emniyeti' semineri düzenlenecek
'Açıkdeniz Petrol ve Gaz Emniyeti' semineri düzenlenecek2. Açıkdeniz Petrol ve Gaz Emniyeti Semineri Köstence-Romanya'da düzenlenecek.
Trilyon dolarlık masada kimler vardı?
Trilyon dolarlık masada kimler vardı?Trump, ABD’li teknoloji devlerinin liderleriyle bir araya geldi.
Getirilen yasağa gemi sökümcülerinden itiraz geldi
Getirilen yasağa gemi sökümcülerinden itiraz geldiPakistan'daki gemi söküm tesislerine getirilen yasağa gemi sökümcülerinden itiraz geldi.
Avrupa Parlamentosu'dan AB limanları için etkin bir hamle
Avrupa Parlamentosu'dan AB limanları için etkin bir hamleAvrupa Parlamentosu'nda Çarşamba günü limanların yatırımcılara daha cazip ve etkin olmasını amaçlayan AB limanlarıyla ilgili esaslar onaylandı.
ABD, Rus denizaltılarını arıyor
ABD, Rus denizaltılarını arıyorAvrupa'nın doğusunda silahlanma yarışına giren Batılı ülkeler ve Rusya'nın mücadelesi Akdeniz'e de sirayet etti.
Avrupa Denizcilik Haftası Brüksel'de yapılacak
Avrupa Denizcilik Haftası Brüksel'de yapılacakTemel AB kurumlarından karar vericilerin, Avrupalı armatörler ve denizcilik sektöründen diğer paydaşlarla bir araya geldiği Avrupa Denizcilik Haftası Brüksel'de gerçekleştirilecek.
Deniz haydutluğuna karşı EUNAVFOR'un görev süresi uzatıldı
Deniz haydutluğuna karşı EUNAVFOR'un görev süresi uzatıldıUluslararası Deniz Ticaret Odası (ICS), Avrupa Konseyi kararıyla Avrupa Birliği Deniz Kuvvetleri (European Union Naval Force-EUNAVFOR) Atalanta Operasyonu'nun görev süresi Aralık 2018'e kadar uzatıldı.
Avrupa Parlamentosu'ndan "vize muafiyeti" kararı
Avrupa Parlamentosu'ndan "vize muafiyeti" kararıAB ülkeleri üçüncü ülkelere uygulanan vize muafiyetinin gerekli durumlarda daha kolay kaldırılabilmesi için Avrupa Parlamentosu ile anlaştı.
“FAC-55” hücumbotu Pakistan’da görücüye çıktı
“FAC-55” hücumbotu Pakistan’da görücüye çıktıSTM tarafından Türk Deniz Kuvvetleri Hücumbot Projesi için tasarımı yapılan ‘FAC-55’ (Fast Attack Craft) Hücumbotu Katar ve Azerbaycan’dan sonra Pakistan’da da görücüye çıktı.
Efsane lider Fidel Castro hayatını kaybetti
Efsane lider Fidel Castro hayatını kaybettiFidel Castro 90 yaşında hayatını kaybetti. Küba televizyonu Küba devriminin efsane lideri Fidel Castro'nun yaşamını yitirdiğini açıkladı. Castro 938 kez suikast girişimin hedefi olmuştu. Fidel Castro kimdir?
MARENER 2017'ye son iki ay kaldı
MARENER 2017'ye son iki ay kaldıBirçok uzmanın Malmö-İsveç'de bir araya geleceği Uluslararası Denizcilik Enerji Yönetimi Konferansı'na son iki ay kaldı.
Türkiye ile müzakereler geçici olarak donduruldu
Türkiye ile müzakereler geçici olarak dondurulduAP Genel Kurulu'nda salı günü görüşülen ve dün oylanan tasarı 37'ye karşı 479 oyla kabul edildi. Oylamada 107 üye çekimser görüş bildirdi.
Avrupa Birliği'nin deniz sınırları güçlenecek
Avrupa Birliği'nin deniz sınırları güçlenecekYeni Avrupa Sınır ve Sahil Güvenlik Ajansı’nın Avrupa Birliği’nin deniz sınırlarını güçlendireceği bildirildi.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75