• BIST 99.639
  • Altın 141,772
  • Dolar 3,5028
  • Euro 3,9236
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 25 °C

DÜNYA

Katar-ABD bu kez de savunma tatbikatı yaptı
Katar-ABD bu kez de savunma tatbikatı yaptıKatar, ABD ile yaptığı deniz tatbikatının ardından güneydeki El-Kalayil bölgesinde savunma tatbikatını da icra etti.
Katar ablukayı kırarak gemiyi limana ulaştırdı
Katar ablukayı kırarak gemiyi limana ulaştırdıSuudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn tarafından yalnızca kara ve hava sınırları değil kara suları da kapatılan Katar, bir gemisini Umman'ın Sahar Limanı'na gönderdi.
İran Deniz Kuvvetleri 'mezhepçilik' itirafında bulundu
İran Deniz Kuvvetleri 'mezhepçilik' itirafında bulunduİran Deniz Kuvvetleri'ne ait Aden Körfezi'nden dönen 46'ıncı filosunun karşılama töreninde konuşan İran Deniz Kuvvetleri Komutanı Habibullah Seyyari, 'Mezhepçilik' itirafında bulundu.
Türkiye ile Ukrayna arasında kutup araştırmalarında işbirliği
Türkiye ile Ukrayna arasında kutup araştırmalarında işbirliğiUkrayna ile Türkiye, Güney Kutbu'nda Antarktika'da yürütülen bilimsel çalışmalarda işbirliğini artıracak.
"Mission to Seafarers" gemiadamlarının ruh sağlığını önemsiyor
"Mission to Seafarers" gemiadamlarının ruh sağlığını önemsiyorDernek uzmanları, birçok farklı ülke limanlarında gemiadamlarına danışmanlık hizmeti sunarak onların ruh sağlığını ve stres seviyelerini olumsuz yönde etkileyen etmenlerle ilgili ilk elden deneyime sahip oluyorlar.
ISF Watchkeeper yazılımının yeni sürümü çıktı
ISF Watchkeeper yazılımının yeni sürümü çıktıISF Watchkeeper yazılımının yeni sürümü, çalışma saatlerinin kaydedilmesini kolaylaştırıyor.
ICS Genel Kurulu, İMEAK DTO ev sahipliğinde İstanbul'da yapıldı
ICS Genel Kurulu, İMEAK DTO ev sahipliğinde İstanbul'da yapıldıUluslararası Deniz Ticaret Odası’nın (ICS) Yıllık Genel Kurul Toplantısı 9-11 Mayıs 2017 tarihleri arasında İMEAK Deniz Ticaret Odası ev sahipliğinde Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus’da düzenlendi.
Yunan yetkililerden o gemiye inceleme
Yunan yetkililerden o gemiye incelemeYunan yetkililerin, Türkiye’den Sudan’a giden patlayıcı yüklü gemi hakkında inceleme başlattığı bildirildi.
ABD, Vietnam Sahil Güvenlik'ine devriye botlarını teslim etti
ABD, Vietnam Sahil Güvenlik'ine devriye botlarını teslim ettiAmerika Birleşik Devletleri (ABD) yetkilileri, Vietnam Sahil Güvenlik birimlerine 6 adet devriye botu teslim ettiğini açıkladı.
Cumhurbaşkanı’nın Hindistan ziyareti MSC’yi harekete geçirdi
Cumhurbaşkanı’nın Hindistan ziyareti MSC’yi harekete geçirdiCumhurbaşkanı’nın Hindistan ziyareti sonrası MSC, Türkiye-Hindistan ticari ilişkilerinin gelişimine destek vermek için harekete geçti.
Gemiadamı maaşları MLC kapsamında deniz haydutluğuna karşı korunuyor
Gemiadamı maaşları MLC kapsamında deniz haydutluğuna karşı korunuyorDenizcilik Çalışma Sözleşmesi (MLC, 2006) üzerinde düzenlemeler yapmak amacıyla hükümetler, işverenler ve sendikalar Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO)'nun Cenevre'deki merkezinde bir araya geldi.
Batı Akdeniz'de mavi ekonominin sürdürülebilir gelişimi için aksiyonlar
Batı Akdeniz'de mavi ekonominin sürdürülebilir gelişimi için aksiyonlarAvrupa Komisyonu 19 Nisan 2017 tarihinde, Batı Akdeniz bölgesinde mavi ekonominin sürdürülebilir gelişimine yönelik yeni bir girişim başlattı.
'ICS 2017 Yıllık Raporu' yayınlandı
'ICS 2017 Yıllık Raporu' yayınlandıUluslararası Deniz Ticaret Odası (The International Chamber of Shipping - ICS) tarafından hazırlanan "ICS 2017 Yıllık Raporu" 'Denizcilik Hakkında Bilmek İstediğiniz Fakat Sormaya Korktuğunuz Her Şey: ICS 2017 Yıllık Raporu' başlığıyla yayınlandı.
M/S Disney Wonder, yeni Panama Kanalı'ndan geçti
M/S Disney Wonder, yeni Panama Kanalı'ndan geçtiDisney Cruise Line ait 2400 yolcu ve 945 mürettebatıyla M/S Disney Wonder, Mayıs 2016'da hizmete açılan yeni Panama Kanalı'ndan geçiş yapan ilk yolcu gemisi oldu.
Uluslararası Panama Denizcilik Üniversitesi yeni denizcilik teknoloji merkezi oldu
Uluslararası Panama Denizcilik Üniversitesi yeni denizcilik teknoloji merkezi olduIMO tarafından, Latin Amerika'da Uluslararası Panama Denizcilik Üniversitesi'nin teknoloji merkezi olacağı açıklandı
İpteş, İHO direktörlüğüne yeniden seçildi
İpteş, İHO direktörlüğüne yeniden seçildiDışişleri Bakanlığı, 28 Nisan tarihinde Monaco'da yapılan Uluslararası Hidrografi Örgütü (IHO) seçimlerinde, Türkiye'nin adayı emekli Amiral Mustafa İpteş'in, çeşitli ülkelerden sekiz aday arasından yeniden IHO Direktörlüğüne seçildiğini açıkladı.
HNS Sözleşmesi'ni ilk imzalayan Norveç oldu
HNS Sözleşmesi'ni ilk imzalayan Norveç olduGemilerle taşınan tehlikeli ve zararlı yüklerin sebep olduğu zararların tazmini ve sorumluluğu hakkında hükümler içeren ve 2010 yılında IMO tarafından kabul edilen HNS Sözleşmesi'ni ilk imzalayan ülke Norveç oldu.
Çin'den bir ilk: Suya indirildi
Çin'den bir ilk: Suya indirildiÇin'in ilk yerli yapım uçak gemisini suya indirdi. 001A sınıfı uçak gemisinin 2020 yılından önce ordu envanterine dahil edilmesi planlanıyor.
Trump'ın "donanma" yalanı ortaya çıktı
Trump'ın "donanma" yalanı ortaya çıktıABD Başkanı Donald Trump'ın, Kore'ye gönderilecek donanma grubu konusunda yalan söylediği, konunun Güney Kore'de büyük ''hayal kırıklığı'' ile karşılandığı aktarıldı.
Frontex, EMSA ve EFCA'dan sahil güvenlikte işbirliği
Frontex, EMSA ve EFCA'dan sahil güvenlikte işbirliğiFrontex, EMSA ve EFCA, sahil güvenlik fonksiyonlarına ilişkin işbirliğini güçlendiriyor.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75