• BIST 99.639
  • Altın 141,393
  • Dolar 3,5032
  • Euro 3,9191
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 26 °C

ENERJİ

Akkuyu NGS'nin yüzde 49'u yabancılara satılıyor
Akkuyu NGS'nin yüzde 49'u yabancılara satılıyorRusya Devlet Nükleer Enerji Kurumu Rosatom'un alt kuruluşu Rusatom Uluslararsı Enerji'nin Finansman ve Yatırım Analiz Departmanı Direktörü Anastasya Polovinkina, Akkuyu NGS'in yüzde 49’luk hissesinin yabancı yatırımcılara açılacağını bildirdi.
Akkuyu Nükleer A.Ş.'ye 49 yıl süreli üretim lisansı
Akkuyu Nükleer A.Ş.'ye 49 yıl süreli üretim lisansıEnerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), Türkiye'nin ilk nükleer güç santrali projesi Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) için Akkuyu Nükleer AŞ'ye 49 yıllığına üretim lisansı verildiği bildirildi.
QP ve Shell 'LNG Tesisi' için anlaşma imzaladı
QP ve Shell 'LNG Tesisi' için anlaşma imzaladıKatar Petroleum Şirketinin (QP), Avrupalı enerji şirketi Royal Dutch Shell ile uluslararası deniz taşımacılığında kullanılmak üzere dünya çapında sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) yakıt ikmal tesisleri kurma anlaşması imzaladığı bildirildi.
Akdeniz'de ilk sondaj kuyusu bu yıl kazılacak
Akdeniz'de ilk sondaj kuyusu bu yıl kazılacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kıbrıs açıklarında sismik araştırma yapan TPAO Barbaros Hayreddin Paşa gemisine bir ziyaret gerçekleştirdikten sonra önemli açıklamalarda bulundu.
EXPO 2017 Uluslararası Enerji Fuarı 10 Haziran’da başlıyor
EXPO 2017 Uluslararası Enerji Fuarı 10 Haziran’da başlıyorEXPO 2017, Kazakistan’ın başkenti Astana’da başlıyor. Fuara iddialı bir stand hazırlayan Türkiye, Piri Reis’in haritasıyla ve ‘barış için enerji’ vurgusu yapacak.
Kuzey İrlanda'da dalgalarla gelen çevreci enerji denenmeye başlandı
Kuzey İrlanda'da dalgalarla gelen çevreci enerji denenmeye başlandıKuzey İrlanda’daki Strangford Lough 150 kilometre kareyi kapsıyor. Gelgitler saniyede 1,4 metre ortalama hızla 4 metreye kadar yükseliyor. Gelgitlerden enerji üretmeyi başaran araştırmacılar, prototiplerini test etmek için Strangford Limanı’nı uygun buldu
Gazprom'dan LNG piyasalarına yönelik Katar uyarısı
Gazprom'dan LNG piyasalarına yönelik Katar uyarısıGazprom Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aleksandr Medvedev, Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında yaşanan krizin dünya genelinde sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) piyasalarını etkileyebileceğini belirtti.
Güney Sudan petrol arayacak şirketlere ortaklık sunuyor
Güney Sudan petrol arayacak şirketlere ortaklık sunuyorGüney Sudan Petrol Bakanı Gatkuoth, "Güney Sudan'da petrol arama ve üretim alanında faaliyet göstermek isteyen şirketlere ortaklık sunuyoruz." dedi.
"10. EIF Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı" Ankara'da yapılacak
"10. EIF Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı" Ankara'da yapılacakAnkara'da düzenlenecek EIF’2017; enerji sektörü üst düzey şirket yöneticilerini, karar alıcıları, enerji sektörü kanaat önderlerini, sivil toplum kuruluşları yöneticilerini, akademisyenleri ve düzenleyici kuruluşları bir araya getirecek.
Petrol, en sert haftalık düşüşü sonrası kayıplarını korudu!
Petrol, en sert haftalık düşüşü sonrası kayıplarını korudu!Petrol fiyatları, arz endişeleri ile son bir ayın en güçlü haftalık kaybını gerçekleştirdikten sonra kayıplarını korudu
Aliyev: TANAP'ın yüzde 72'si tamamlandı
Aliyev: TANAP'ın yüzde 72'si tamamlandıAzerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, "Şahdeniz 2 projesinin yüzde 93'ü, Güney Kafkas Boru Hattı'nın yüzde 85'i, TANAP'ın yüzde 72'si tamamlanmış durumda." dedi.
Türk Akımı'nda inşaat süreci başlıyor
Türk Akımı'nda inşaat süreci başlıyorGazprom'un, Türk Akımı projesinde boru hattının inşasına yönelik çalışmalarını tamamladığı ve inşaata önümüzdeki günlerde başlayacağı açıklandı.
Turkuaz Petrol, Türkiye Petrolleri'ni satın aldı
Turkuaz Petrol, Türkiye Petrolleri'ni satın aldıTürkiye Petrolleri Petrol Dağıtım A.Ş.’nin özelleştirme ihalesinde 490 milyon TL ile en yüksek teklifi veren Turkuaz Petrol, 2016 yılının en büyük özelleştirme ihalesi için imzayı attı.
Petrol fiyatları yeniden düşüşe geçti!
Petrol fiyatları yeniden düşüşe geçti!Petrol fiyatları, ABD'de üretimin 11 hafta üst üste artarak 2012'den bu yana en uzun artış dönemini gerçekleştirmesinin ardından düşüşünü tekrar başlattı.
EEA: Avrupa’nın karbon emisyonu yüzde 10 azaldı
EEA: Avrupa’nın karbon emisyonu yüzde 10 azaldıAvrupa Çevre Ajansı (European Environment Agency-EEA) güneş ve rüzgarın, fosil yakıt bağımlılığını azalttığını ancak temiz enerjikapasitesinin halen yeterince hızlı büyümediğini belirtiyor.
İsrailli yetkiliden flaş Türkiye açıklaması
İsrailli yetkiliden flaş Türkiye açıklamasıİsrail Enerji, Altyapı ve Su Kaynakları Bakanlığı yetkilisi, İsrail'in "2 veya 3 senede" Türkiye'ye doğalgaz satmaya başlayacağını söyledi.
"Agresif Süreç"in ilk adımı Doğu Akdeniz'de başladı
"Agresif Süreç"in ilk adımı Doğu Akdeniz'de başladı"Milli Enerji ve Maden Politikası" kapsamında en fazla önem verilen alanlardan biri olan deniz aramacılığında kullanılacak Barbaros Hayreddin Paşa sismik araştırma gemisi 21 Nisan'da Doğu Akdeniz'de çalışmalarına başladı.
KPS DOGAN BEY'den İstanbul elektriğine denizden destek
KPS DOGAN BEY'den İstanbul elektriğine denizden destekUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından kiralandığı ve Marmaray'a elektrik sağlayacak olan dev jeneratör gemi KPS Doğan Bey, demirlediği Yenikapı'da elektrik tellerini karaya bağladı.
Küresel LNG ithalatında lider Japonya oldu
Küresel LNG ithalatında lider Japonya olduGeçtiğimiz yıl dünyada en fazla LNG (Liquefied Natural Gas) ithal eden ülke, 83,3 milyon tonla Japonya oldu. Türkiye en fazla LNG ithal eden ülkeler listesinde 5,6 milyon tonla dokuzuncu sırada yer aldı.
TÜPRAŞ'ın yeni yönetim kurulu belirlendi
TÜPRAŞ'ın yeni yönetim kurulu belirlendiTürkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ) Yönetim Kurulu Başkanlığına Mehmet Ömer Koç'un seçildiği bildirildi.
1 2 3 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75