• BIST 82.509
  • Altın 147,630
  • Dolar 3,7808
  • Euro 4,0420
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 1 °C
  • İzmir 11 °C

ENERJİ

Gazprom, Türk şirketlerine dava hazırlığında!
Gazprom, Türk şirketlerine dava hazırlığında!Rusya'nın devlet doğalgaz tekeli şirketi Gazprom'un, fiyatta anlaşamadığı Türk şirketlerini dava etme kararı aldığı iddia edildi.
8. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı İstanbul’da yapıldı
8. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı İstanbul’da yapıldı36. Enerji Verimliliği Haftası çerçevesinde gerçekleşen 8. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı, 11-12 Ocak 2017 tarihlerinde İstanbul WOW Convention Center'da yapıldı.
Soğuklar Yunanistan'da enerji ihracatını vurdu
Soğuklar Yunanistan'da enerji ihracatını vurduYunanistan Enerji Bakanlığı, ülke genelindeki aşırı soğuk hava ve yoğun kar yağışları nedeniyle, enerji ihracatının durdurulduğu belirtildi.
Rusya, DEAŞ’a ait 174 petrol tesisini imha etti
Rusya, DEAŞ’a ait 174 petrol tesisini imha ettiRusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, Rus Hava Kuvvetleri’nin Suriye’de Eylül 2015’te operasyona başlamalarından bu yana terör örgütü DEAŞ’a ait 174 petrol tesisinin imha edildiğini açıkladı.
Rus petrol şirketleri üretimi azaltıyor
Rus petrol şirketleri üretimi azaltıyorRus petrol şirketlerinin, OPEC ile varılan anlaşma doğrultusunda petrol üretimlerini azaltmaya başladıkları bildirildi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan Vitra’ya ödül
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan Vitra’ya ödülVitra, atık ısının üretimde yeniden kullanılmasını sağlayan projesiyle, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenen 17. Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması’nda üçüncülük ödülüne layık görüldü.
ABD'de petrol ve doğalgaz kule sayısı artışı oldu
ABD'de petrol ve doğalgaz kule sayısı artışı olduABD’de faaliyetlerini sürdüren sondaj kuleleri petrol fiyatlarının yükselmesine bağlı olarak artışını sürdürüyor.
Okyanus akıntıları elektrik üretecek
Okyanus akıntıları elektrik üretecekÇok sayıda araştırmacının zihnini meşgul eden okyanus akıntılarından enerji elde etme fikri Tayvan’da hayata geçiyor.
"8. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı" İstanbul'da yapılacak
"8. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı" İstanbul'da yapılacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayesinde "8. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı" 11-12 Ocak 2017 tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak.
'Gazprom' 2017 yılının ilk gününde rekor kırdı
'Gazprom' 2017 yılının ilk gününde rekor kırdıRus Gazprom şirketi, 2017 yılının ilk gününde Kuzey Akım doğalgaz boru hattı üzerinden 160.75 milyon metreküp gaz tedarik ederek rekor kırdı.
Rusya'da konutlarda doğalgaz kullanımı yasaklanıyor mu?
Rusya'da konutlarda doğalgaz kullanımı yasaklanıyor mu?Türkiye’nin büyük bölümünde artık evlerde başlıca ısıtma kaynağı olan doğalgazın, Rusya’da hanelerde kullanımının güvenli olmadığı gerekçesiyle tamamen yasaklanması gündemde.
Mega projeler 2017'de büyümenin lokomotifi olacak
Mega projeler 2017'de büyümenin lokomotifi olacakİstanbul Finans Merkezi (İFM), Kanal İstanbul, 3. Havalimanı, Akkuyu Nükleer Santrali, Türk Akımı, ve TANAP yeni yılda öne çıkan projeler olacak. Bu projelerde 2017 yılında önemli ilerlemeler sağlanması hedefleniyor.
Rüzgar enerjisine 10 yılda 10 milyar $ yatırım yapıldı
Rüzgar enerjisine 10 yılda 10 milyar $ yatırım yapıldıTürkiye'de 2007'de 146 megavat olan rüzgar enerjisi kurulu gücü, son 10 yılda yapılan 10 milyar dolarlık yatırımla yaklaşık 37 katına ulaşırken, toplam kurulu gücün yüzde 19'una sahip Balıkesir, bu alanda ilk sırada yer aldı.
Yeni doğalgaz kuyusu Azerbaycan'da işletmeye alındı
Yeni doğalgaz kuyusu Azerbaycan'da işletmeye alındıGünlük olarak 1 milyon metreküp doğalgaz ve 150 ton kondensat üretimi gerçekleştirilmesi için, Hazar Denizi’nin Azerbaycan’a ait kısmındaki Ümit doğalgaz yatağında, bir kuyu daha işletmeye alındı.
Türkiye’nin ilk "FSRU" tesisi açıldı
Türkiye’nin ilk "FSRU" tesisi açıldıTürkiye'nin ilk yüzer LNG (sıvılaştırılmış doğalgaz) depolama ve yeniden gazlaştırma terminali (FSRU) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenen törenle hizmete girdi.
Bakan Albayrak'tan büyük müjde
Bakan Albayrak'tan büyük müjdeSon 14 yılda yapılan yatırımlarla doğalgaz kullanılan il sayısını 5'ten 78'e çıkartan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye'de Şırnak, Artvin ve Hakkari'ye de doğalgazın ulaşması için düğmeye bastı.
Erdoğan'ın çağrısıyla EPDK ilk defa TL cinsinden ihale yapıyor
Erdoğan'ın çağrısıyla EPDK ilk defa TL cinsinden ihale yapıyorEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) ilk kez Ağrı ve Tunceli için Türk lirası cinsinden yapacağı her 2 doğalgaz dağıtım ihalesinde aynı 5 şirket yarışacak.
Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesi onaylandı
Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesi onaylandıTürk Akımı doğalgaz boru hattı projesi onaylandı. Hükümetlerarası anlaşmasının onayına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Rusya’nın devlet gaz monopolü Gazprom'a FETÖ darbesi
Rusya’nın devlet gaz monopolü Gazprom'a FETÖ darbesiTürkiye’de FETÖ terör örgütü soruşturmalarında atılan adımların ucu, Rusya’nın devlet gaz monopolü Gazprom’a da dokundu.
Enerjideki dönüşüme Türkiye ayak uydurmalı
Enerjideki dönüşüme Türkiye ayak uydurmalıEmekli Büyükelçi Mithat Rende, enerji sektörünün çok yönlü bir değişime uğradığını ve Türkiye’nin bu gelişime ayak uydurması gerektiğini açıkladı.
1 2 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75