• BIST 97.717
  • Altın 143,837
  • Dolar 3,5683
  • Euro 3,9936
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 13 °C

ENERJİ

Türk Akımı'nda inşaat süreci başlıyor
Türk Akımı'nda inşaat süreci başlıyorGazprom'un, Türk Akımı projesinde boru hattının inşasına yönelik çalışmalarını tamamladığı ve inşaata önümüzdeki günlerde başlayacağı açıklandı.
Turkuaz Petrol, Türkiye Petrolleri'ni satın aldı
Turkuaz Petrol, Türkiye Petrolleri'ni satın aldıTürkiye Petrolleri Petrol Dağıtım A.Ş.’nin özelleştirme ihalesinde 490 milyon TL ile en yüksek teklifi veren Turkuaz Petrol, 2016 yılının en büyük özelleştirme ihalesi için imzayı attı.
Petrol fiyatları yeniden düşüşe geçti!
Petrol fiyatları yeniden düşüşe geçti!Petrol fiyatları, ABD'de üretimin 11 hafta üst üste artarak 2012'den bu yana en uzun artış dönemini gerçekleştirmesinin ardından düşüşünü tekrar başlattı.
EEA: Avrupa’nın karbon emisyonu yüzde 10 azaldı
EEA: Avrupa’nın karbon emisyonu yüzde 10 azaldıAvrupa Çevre Ajansı (European Environment Agency-EEA) güneş ve rüzgarın, fosil yakıt bağımlılığını azalttığını ancak temiz enerjikapasitesinin halen yeterince hızlı büyümediğini belirtiyor.
İsrailli yetkiliden flaş Türkiye açıklaması
İsrailli yetkiliden flaş Türkiye açıklamasıİsrail Enerji, Altyapı ve Su Kaynakları Bakanlığı yetkilisi, İsrail'in "2 veya 3 senede" Türkiye'ye doğalgaz satmaya başlayacağını söyledi.
"Agresif Süreç"in ilk adımı Doğu Akdeniz'de başladı
"Agresif Süreç"in ilk adımı Doğu Akdeniz'de başladı"Milli Enerji ve Maden Politikası" kapsamında en fazla önem verilen alanlardan biri olan deniz aramacılığında kullanılacak Barbaros Hayreddin Paşa sismik araştırma gemisi 21 Nisan'da Doğu Akdeniz'de çalışmalarına başladı.
KPS DOGAN BEY'den İstanbul elektriğine denizden destek
KPS DOGAN BEY'den İstanbul elektriğine denizden destekUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından kiralandığı ve Marmaray'a elektrik sağlayacak olan dev jeneratör gemi KPS Doğan Bey, demirlediği Yenikapı'da elektrik tellerini karaya bağladı.
Küresel LNG ithalatında lider Japonya oldu
Küresel LNG ithalatında lider Japonya olduGeçtiğimiz yıl dünyada en fazla LNG (Liquefied Natural Gas) ithal eden ülke, 83,3 milyon tonla Japonya oldu. Türkiye en fazla LNG ithal eden ülkeler listesinde 5,6 milyon tonla dokuzuncu sırada yer aldı.
TÜPRAŞ'ın yeni yönetim kurulu belirlendi
TÜPRAŞ'ın yeni yönetim kurulu belirlendiTürkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ) Yönetim Kurulu Başkanlığına Mehmet Ömer Koç'un seçildiği bildirildi.
Rosneft, Karadeniz'de bu yıl petrol aramaya başlıyor
Rosneft, Karadeniz'de bu yıl petrol aramaya başlıyorRusya'nın en büyük petrol şirketi olan Rosneft'in bu yıl Karadeniz'de sondaj faaliyetlerine başlayacağı belirtildi.
ABD'de petrol yatırımları son 5 yılın zirvesini yaşıyor
ABD'de petrol yatırımları son 5 yılın zirvesini yaşıyorABD Enerji Enformasyon İdaresince (EIA), ülkede petrol üretimi için yapılan yatırımların yaklaşık son 5 yılın zirvesine ulaştığı duyuruldu.
"Energy Observer" 6 yıl sürecek dünya turuna çıkacak
"Energy Observer" 6 yıl sürecek dünya turuna çıkacakYüzde 100 yenilenebilir enerjiyle çalışan katamaran yat "Energy Observer" altı yıl sürecek dünya turuna çıkacak.
Libya'da üretim miktarının düşürülmesiyle petrol fiyatları yükseldi
Libya'da üretim miktarının düşürülmesiyle petrol fiyatları yükseldiLibya'da ki petrol boru hattından akışın kesilmesi ve ardından üretim miktarının düşürülmesiyle birlikte petrol fiyatları yükselişini sürdürmeye devam ediyor.
CK Enerji sektörde bir ilke imza attı
CK Enerji sektörde bir ilke imza attıBoğaziçi, Akdeniz ve Çamlıbel bölgeleri ile 7 büyük ilde 7,4 milyon aboneye elektrik sağlayan Türkiye’nin en büyük enerji gruplarından CK Enerji, enerji sektöründe ilk olacak uygulamayı hayata geçirdi.
CK Boğaziçi Elektrik, iklim değişikliğine dikkat çekiyor!
CK Boğaziçi Elektrik, iklim değişikliğine dikkat çekiyor!Enerji sektöründe Türkiye’nin en yaygın perakende ağına sahip olan CK Boğaziçi Elektrik, küresel iklim değişikliği sorununa dikkat çekmek için yapılan en büyük çevre etkinliklerinden biri olan “Dünya Saati” uygulamasına destek verecek.
Shell, madeni yağlar pazarında 10 yıldır üst üste lider
Shell, madeni yağlar pazarında 10 yıldır üst üste liderShell Madeni Yağlar, bu yıl 10. kez hem Türkiye hem de küresel madeni yağ pazarında liderliğini korudu.
Türkpetrol'ün yeni sahibi Demirören Holding oldu
Türkpetrol'ün yeni sahibi Demirören Holding oldu20 Aralık 2016 tarihinde Demirören Holding, Türkiye’nin yakından tanıdığı Türkpetrol markasını Türk Petrol Vakfı’ndan satın alarak grup portföyüne kattı.
Barbaros Hayrettin Paşa gemisi 3 ilde doğalgaz ve petrol arıyor
Barbaros Hayrettin Paşa gemisi 3 ilde doğalgaz ve petrol arıyorTürkiye Petrolleri Anonim Şirketine ait "Barbaros Hayrettin Paşa" isimli sismik arama gemisi, Karadeniz'de doğalgaz ve petrol arama çalışmaları yapıyor.
Petrol fiyatları varil başına 48 $ kadar geriledi
Petrol fiyatları varil başına 48 $ kadar gerilediPetrol fiyatları, ABD'de artan aktif sondaj kuyusu sayısının OPEC'in üretim kısıntısı anlaşmasını uzatacağına ilişkin beklentileri dengelemesi ile birlikte varil başına 48 dolara doğru geriledi.
Zonguldak'a “Pilot Dalga Enerji Santrali” kurulacak
Zonguldak'a “Pilot Dalga Enerji Santrali” kurulacakBatı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından bölge potansiyellerinin ön plana çıkarılması çalışmaları kapsamında dalga enerjisinden elektrik üretilmesi üzerine çalışmalar yürütülmeye devam ediyor.
1 2 3 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75