• BIST 106.843
  • Altın 142,635
  • Dolar 3,5367
  • Euro 4,1209
  • İstanbul 27 °C
  • Ankara 30 °C
  • İzmir 32 °C

RÖPORTAJ

Ülkemize ve insanlarımıza karşı sorumluluğumuz var
Ülkemize ve insanlarımıza karşı sorumluluğumuz varPort Alaçatı Marina Genel Koordinatörü Yaşar Yılmaz, 2016 yılında turizmde yaşanan daralmaya rağmen, “Bu durumu moralimizi bozmadan aşmalı, tanıtıma, yatırıma, iyileştirmeye ve yenileştirmeye hız vererek büyümeliyiz,” diyor.
Ülkemizi temsilde daima ileriye bakıyoruz
Ülkemizi temsilde daima ileriye bakıyoruzSanmar Yönetim Kurulu Üyesi Ali Gürün, Sanmar’ın gelecek hedeflerini ve bugün geldiği noktayı Deniz Ticareti Dergisi’ne değerlendirdi.
Port Alaçatı Kanalkent’in dünyada bir eşi daha yok!
Port Alaçatı Kanalkent’in dünyada bir eşi daha yok!Çeşme Yarımadası son yılların en gözde turizm merkezlerinden biri. Rüzgarıyla ünlü Alaçatı’ya ilgi ise çok yüksek. Bu küçük cazibe merkezinin büyük projeleri hakkında Alaçatı Turizm Yatırım ve İşletme A. Ş. Genel Müdürü Serdar Kemal Çorakay ile konuştuk.
Burcu Özsoy: Denizleri korumak dünyayı korumaktır!
Burcu Özsoy: Denizleri korumak dünyayı korumaktır!İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Doç. Dr. Burcu Özsoy Çiçek, “Atıklar ile denizlerimizi öldürdüğümüzde otomatik olarak insanları da öldürüyoruz” dedi. Çiçek, “Denizleri korumak dünyayı korumaktır” ifadesini kullandı.
Kaptan Pilot Cahit Taşbaş: "Hayalim kıyı kıyı Akdeniz”
Kaptan Pilot Cahit Taşbaş: "Hayalim kıyı kıyı Akdeniz”Vira Dergisi'nde göklerde kaptan pilot, denizlerde ise bir teknenin neferi ve yelkenci Cahit Taşbaş'ı konuk ettik. “Kokpit mi, köprüüstümü, tayfun mu türbülans mı” diye sorguladık.
Orda bir köy var uzakta… Adı Port Alaçatı
Orda bir köy var uzakta… Adı Port AlaçatıVenedik misali kanal etrafında şık villalar, marina ve plaj, sakin bir azmak ve azmakta yem arayan pembe flamingolar var. Köyün hikâyesi ise “Markalı Konutun Başöğretmeni” olarak anılan mimar Aykut Mutlu’da.
Derinliğe dalmış bir sufi
Derinliğe dalmış bir sufi“Deniz öyle bir şey ki kanına girdiği zaman İstanbul gibidir, bırakmaz seni. Bir İstanbul bırakmaz insanın yakasını, bir de deniz bırakmaz.”
“Ben anarşist ruhlu bir kadınım”
“Ben anarşist ruhlu bir kadınım”Bu ay konuğumuz filmleri, projeleri ve Stefano D’Anna’nın “Tanrılar Okulu” kitabından ilham alan hayat felsefesiyle Serap Aksoy. Üstelik o “En büyük hayallerimden biri yol arkadaşım ve köpeğimle beraber teknede yaşamak,” diyen bir deniz tutkunu.
“Bir Türk dünya birincisi oldu, haberiniz var mı?”
“Bir Türk dünya birincisi oldu, haberiniz var mı?”FINA Dünya Masterlar Yüzme Şampiyonası’nda Dünya Şampiyonu olan Milli Yüzücü Ahmet Nakkaş’ın en büyük motivasyonu Türkiye’nin medeni yüzünü tüm dünyaya göstermek.
Aret Hovagimyan: Sektörün isimsiz kahramanlarıyız
Aret Hovagimyan: Sektörün isimsiz kahramanlarıyız“Suyun altında olduğumuz için bizi görmezden geliyorlar” diyen sektörün en kıdemli üyesi Aret Hovagimyan ile görüştük ve hem geçmişi, hem de yıllardır çözülemeyen barınma problemini konuştuk.
Erkan Dereli: Amacımız deniz endüstrisindeki potansiyeli Türkiye'ye kazandırmak
Erkan Dereli: Amacımız deniz endüstrisindeki potansiyeli Türkiye'ye kazandırmakTürkiye Denizcilik Federasyonu Başkanı Erkan Dereli, “Türkiye Denizcilik Federasyonu olarak amacımız, deniz endüstrisindeki görülmeyen ya da önemsenmeyen potansiyeli Türkiye’ye kazandırmaktır” dedi.
“İpeği Ege’nin tarihi sularına bıraktım”
“İpeği Ege’nin tarihi sularına bıraktım”Gül Bolulu, uzun geçmişi ile bir kumaş olmaktan öteye giden, Lidyalı kadınların taşıdığı şeffaf giysilere hayat veren Ödemiş ipeğinden üç boyutlu bir yelkenli tasarladı ve onu Ege’nin tarihi sularına bıraktı.
Yüksel Yıldırım Samsun'dan çıktı şimdi dünyanın en vizyoner 10 kişisinden birisi
Yüksel Yıldırım Samsun'dan çıktı şimdi dünyanın en vizyoner 10 kişisinden birisiSivas’ta İsmail ismiyle doğan, Samsun’da Yüksel ismiyle büyüyen, ABD’de Robert ismiyle iş hayatına atılan Yüksel Yıldırım, bugün dünyanın en büyük 20 konteyner operatöründen, limancılıkta ise dünyanın en vizyoner 10 kişisinden biri olarak gösteriliyor.
“Denizcilik kültür işidir”
“Denizcilik kültür işidir” 
Mübariz Gurbanoğlu: Hedefimiz filomuzu 5 milton tona çıkartmak
Mübariz Gurbanoğlu: Hedefimiz filomuzu 5 milton tona çıkartmakMarinasını, villalarını satmasının ardından iflasa doğru gittiği konuşulan Mübariz Gurbanoğlu 'Denizcilikte tonaj kapasitemizi 3 milyon tondan 5 milyona çıkaracağız' dedi.
“Mutluluk denizde”
“Mutluluk denizde”Kıpır kıpır, ele avuca sığmaz özgür bir ruh! Elektro kemanı ve sahne şovlarıyla insanları büyülüyor. 2016’da dünyaca ünlü bir müzisyenle Avrupa turnesine çıkıyor ama şşşşşimdilik sır! Deniz sevgisi, düğün hediyesi olarak eşinden balıkçı kayığı isteyen ann
'Gemi inşa vazgeçilemez bir sektör'
'Gemi inşa vazgeçilemez bir sektör' 
“Vapur sevgi, sevgi emektir”
“Vapur sevgi, sevgi emektir”Ali Balkan “Masallar Şehri İstanbul”a kaldığı yerden devam ediyor ve şimdi de vapurların resmini yapıyor. Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nun fuayesinde 17 Aralık’a kadar açık kalacak sergide bu kez İstanbul’un güzelim vapurları seyredi-li-yor! “Marmaray’da
“Salı Pazarı Limanı’nı halka açacağız”
“Salı Pazarı Limanı’nı halka açacağız”Son üç yıldır yatırım iştahı en yüksek grup olduklarını ve bunu 2016 yılında da sürdüreceklerini söyleyen Doğuş Grubu Ceosu Hüsnü Akhan, bin 200 metrelik bir sahil şeridine sahip olacak proje kapsamında halka kapalı olan sahil şeridini halka açacaklarını
Navcom Marine 20 yılı aşan bir tecrübenin üzerine inşa edildi
Navcom Marine 20 yılı aşan bir tecrübenin üzerine inşa edildiNavcom Marine Electronic Genel Müdürü Ülgen İzzet Değirmen, gemi elektroniği sektöründe faaliyet gösteren Navcom’un genç bir firma olmasına rağmen 20 yılı aşan bir tecrübenin üstüne inşa edildiğini söyledi.
1 2 3 4 5 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75