• BIST 107.206
  • Altın 143,369
  • Dolar 3,5533
  • Euro 4,1312
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 19 °C
  • İzmir 23 °C

ÇEVRE

Marmara Denizi'nde "oşinografik" şartlar izleniyor
Marmara Denizi'nde "oşinografik" şartlar izleniyorMarmara Üniversitesi (MÜ) tarafından hazırlanan MAREM projesi kapsamında çalışma yürüten bilim adamlarından oluşan 30 kişilik heyet Çanakkale'ye geldi.
Yaralı caretta carettalar tedavi altına alındı
Yaralı caretta carettalar tedavi altına alındıHatay'ın Arsuz ilçesinde bulunan yaralı caretta caretta tedavi altına alındı.
Ilıman iklim değişikliği umutları suya düştü
Ilıman iklim değişikliği umutları suya düştüYeni yapılan bir çalışma göstermektedir ki; son on yılda ölçülen sıcaklık yükselişi halihazırda devam eden küresel ısınmayı tamamen yansıtmamakta olup, gezegen beklenenden çok daha fazla ısınabilir.
Bodrum'da 10 santimetre tsunami dalgası ölçüldü!
Bodrum'da 10 santimetre tsunami dalgası ölçüldü!Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi, dün gece Ege Denizi'nde meydana gelen depremin ardından Bodrum'da 10 santimetre tsunami dalgası ölçüldüğünü bildirdi.
Antarktika'dan kopan dev buz dağı kıyıdan açılıyor
Antarktika'dan kopan dev buz dağı kıyıdan açılıyorAntarktika kıtasından kopan dev buz dağının okyanusa doğru sürüklenmeye devam ettiği bildirildi.
TURMEPA, Sualtı Atık Sergisi ve Eğitim Atölyesi'ni açıyor
TURMEPA, Sualtı Atık Sergisi ve Eğitim Atölyesi'ni açıyorDenizTemiz Derneği / TURMEPA "Sualtı Atık Sergisi ve Eğitim Atölyesi" 7. kez kapılarını açıyor...
Deniz Çevre Koruma Komitesi, Londra’da toplandı!
Deniz Çevre Koruma Komitesi, Londra’da toplandı!IMO’nun Deniz Çevre Koruma Komitesi, 3-7 Temmuz tarihleri arasında gündem olan çevreyle ilgili konuları görüşmek üzere Londra’da toplandı.
TURMEPA, Kabotaj Bayramı'nda deniz dibi temizliği yaptı
TURMEPA, Kabotaj Bayramı'nda deniz dibi temizliği yaptıDenizTemiz Derneği/ TURMEPA Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 91. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Beşiktaş’ta bu sene de deniz dibi temizliği yaptı.
432 gemiye yaklaşık 14 milyon TL ceza kesildi!
432 gemiye yaklaşık 14 milyon TL ceza kesildi!Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, deniz kirliliğine sebep oldukları gerekçesiyle 2006 yılından bu yana toplamda 432 deniz taşıtına yaklaşık 13 milyon 899 bin 515 TL tutarında para cezası kesti.
Kimyasal atıklar binlerce balığın ölümüne neden oluyor
Kimyasal atıklar binlerce balığın ölümüne neden oluyorTürkiye’nin ilk kuş cenneti Manyas Gölü’nden doğduktan sonra Marmara Denizi’ne yönelen 35 kilometre uzunluğundaki Karadere, her yıl bayram dönemlerinde uğradığı çevre katliamına yine uğradı.
Sera gazı emisyonları hakkında ortak zemin bulunmalı
Sera gazı emisyonları hakkında ortak zemin bulunmalıDonald Trump'ın Paris İklim Anlaşması'ndan çekilme kararından sonra, IMO'nun ve denizcilik sektörünün sera gazı emisyonları hakkında bir an önce ortak bir zeminde buluşması gerekiyor.
Okyanusların plastik kirliliğine dikkat çektiler
Okyanusların plastik kirliliğine dikkat çektilerOkyanuslar için koşan koşucular, koştukları her kilometre ile plastik kirliliğine dikkat çektiler.
Ahmet Arslan 'Mogan Gölü'nde incelemelerde bulundu
Ahmet Arslan 'Mogan Gölü'nde incelemelerde bulunduUDH Bakanı Ahmet Arslan, Mogan Gölü dip çamuru temizliği kapsamında gerçekleştirilen tarama çalışmalarını inceledi.
Türkiye mavi bayraklı plaj sayısını arttırdı!
Türkiye mavi bayraklı plaj sayısını arttırdı!Dünya genelinde 46 ülkede uygulanan Mavi Bayrak Programı kapsamında, Türkiye 454 Mavi Bayrak almaya hak kazanan plajı ile 2017 dünya üçüncüsü oldu. Ödüle hak kazanan 22 marinası ile de dünya sıralamasında 7. Sırada yer aldı.
İstanbul'da yüzülebilecek 85 alan belirlendi
İstanbul'da yüzülebilecek 85 alan belirlendiİstanbul Halk Sağlığı Müdürü Dr. Abdullah Emre Güner, kent sınırları içerisinde 85 noktanın yüzme alanı olarak belirlendiğini açıkladı. Güner, "Yani İstanbul'da belirlenen yüzme alanlarının tamamı yüzmeye uygundur." dedi.
Okyanuslarımız için verilen 5 tehlike alarmı!
Okyanuslarımız için verilen 5 tehlike alarmı!Denizler gezegenimizin üçte ikisini kaplıyor ve bize gıda, enerji ve daha birçok nimet sunuyor. Ancak bu muhteşem su altı dünyası tehlike altında. Peki en büyük tehditler hangileri?
Jotun Yeşil Adımlar ile 2 haftada 8 bin’e yakın ağaç dikildi
Jotun Yeşil Adımlar ile 2 haftada 8 bin’e yakın ağaç dikildiJotun, sürdürülebilirlik politikası Jotun YeşilAdımlar’dan yola çıkarak hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi ile büyük ilgi gördü.
İşte o sanat eserleri okyanustaki atıklardan yapıldı!
İşte o sanat eserleri okyanustaki atıklardan yapıldı!ABD'nin New York kentinde BM Genel Merkezi'nde ilk defa düzenlenen, denizler ve okyanusların masaya yatırıldığı Okyanus Konferansı'nda, denizlerin plastik çöplerinden yapılan heykeller sergilendi.
Plastik atıklar okyanusları tehdit ediyor!
Plastik atıklar okyanusları tehdit ediyor!Bilim adamları, okyanuslar ve denizlerin tarihte benzeri görülmemiş plastik atık dalgasına maruz kaldığı konusunda uyardı.
Ticaretin geleceği: Çevre dostu gemiler
Ticaretin geleceği: Çevre dostu gemilerNehir taşımacılığı herhangi bir aciliyet teşkil etmeyen malların taşımacılığında kullanılır. Peki gemi motorlarının karbondioksit emisyonları nasıl azaltılır?
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75