• BIST 97.890
  • Altın 145,753
  • Dolar 3,5793
  • Euro 4,0024
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 23 °C

ÇEVRE

Çeşme Koyları yeni sezona hazırlanıyor
Çeşme Koyları yeni sezona hazırlanıyorÇeşme'de geleneksel hale gelen gezi tekneleri ve özel teknelerin uğrak noktaları olan koylarda İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi koordinatörlüğünde deniz ve kıyı temizliği etkinliği gerçekleşti.
Trump’ın politikaları ABD emisyonlarındaki düşüşü durduracak
Trump’ın politikaları ABD emisyonlarındaki düşüşü durduracakÇin ve Hindistan küresel karbon emisyonu artışını yavaşlatırken, Trump’ın politikaları ABD emisyonlarındaki düşüşü durduracak.
Antalya'da denizin görüntüsü vatandaşları korkuttu
Antalya'da denizin görüntüsü vatandaşları korkuttuTürklerin ve yabancı turistlerin popüler mekanı olan Konyaaltı Sahili'nde ki denizin görüntüsü vatandaşları denize girmekten vazgeçirdi.
ÇEŞTOB açıkladı: Çeşme denizi tertemiz!
ÇEŞTOB açıkladı: Çeşme denizi tertemiz!M/V Lady Tuna adlı geminin kayalıklara oturmasıyla yakıt tankından sızan akaryakıtla çevre kirliliğine neden olunan Körfez’in, yoğun çalışmalar sonunda eski haline getirildiği açıklandı.
Jotun’dan adımları ağaca dönüştüren uygulama
Jotun’dan adımları ağaca dönüştüren uygulamaJotun, sürdürülebilirlik politikası Jotun YeşilAdımlar’dan yola çıkarak yeni bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçiyor.
Mavi Büyüme'de 5 yıllık durum değerlendirmesi
Mavi Büyüme'de 5 yıllık durum değerlendirmesiMavi Büyüme Stratejisi’nin 5 yıllık durum değerlendirmesi yapıldı. Mavi Büyüme 5 yıl içinde pek çok somut sonuç ortaya koydu. Bu kapsamda, kanser ve alzheimer gibi hastalıkların tedavilerinde kullanılmak üzere denizden en az 15 yeni bileşim elde edildi.
Pilot ihbar etti, olayla ilgili soruşturma açıldı!
Pilot ihbar etti, olayla ilgili soruşturma açıldı!Atatürk Havalimanı'na inen tarifeli uçağın kaptan pilotu, denize sintine atığını boşaltan bir gemiyi şikayet etti.
Planktonlar çoğaldı, Marmara Denizi turuncuya büründü!
Planktonlar çoğaldı, Marmara Denizi turuncuya büründü!Marmara Denizi, Tekirdağ sahilinde görülen planktonların (denizde bulunan, mikroskopla görülebilen tek hücreli canlı) çoğalması, deniz suyu renginin yer yer turuncu olmasına neden oldu.
İzmir Körfezi'ne "Check-Up" yapıldı
İzmir Körfezi'ne "Check-Up" yapıldıİzmir Büyükşehir Belediyesi, Koca Piri Reis gemisi ile yılda 4 kez İzmir'de denize açılan Dokuz Eylül Üniversitesi’nden 21 kişilik ekibin elde ettiği verileri yakından izlemeye devam ediyor.
Yassıada'ya yat limanı yapılıyor
Yassıada'ya yat limanı yapılıyor27 Mayıs darbesi sonrasında Adnan Menderes ve bazı bakanların yargılandığı ve idamlarından önce hapis yattıkları Yassıada, 2013 yılında “Demokrasi ve Özgürlükler Adası” projesi için imara açılan adaya şimdi de yat limanı yapılıyor.
Asyaport, Seagull koordinatörlüğünde acil müdahale tatbikatı gerçekleştirdi
Asyaport, Seagull koordinatörlüğünde acil müdahale tatbikatı gerçekleştirdiAsyaport Liman A.Ş., Seagull - Martı Deniz Temizliği Ltd. koordinatörlüğünde 4. Deniz Kirliliğine Acil Müdahale Tatbikatı'nı gerçekleştirdi.
Uzmanlar Büyük Set Resifi'nden umudu kesti
Uzmanlar Büyük Set Resifi'nden umudu kestiUzmanlar, Avustralya’nın kuzeydoğu sahillerinde birçok deniz canlısına ev sahipliği yapan Büyük Set Resifi'nden umudu kesti.
Koruma altına alınan Kıyıköy'e santral tehdidi!
Koruma altına alınan Kıyıköy'e santral tehdidi!Kırklareli’nin uluslarası sözleşmelerle koruma altına alınan Kıyıköy’ü, santral tehdidi altında. Zorlu Enerji, çoğunluğu tarım arazileri olan alana Doğalgaz Kombine Çevrim Santralı kurmak için harekete geçti.
Bodrum'da deniz temizliğine Ata Demirer de katıldı
Bodrum'da deniz temizliğine Ata Demirer de katıldıOyuncu ve komedyen Ata Demirer, Bodrum'da düzenlenen etkinlikte denize dalış yaparak atık çıkardı.
Akdeniz'de 700 deniz canlısı türü tehlike altında!
Akdeniz'de 700 deniz canlısı türü tehlike altında!Uzmanlar, Akdeniz'deki 1 kilometrelik alanda bulunan 70 bin plastiğin "tek kullanımlık plastikler, kullan-at poşetler, çuvallar, sera örtüleri"nden oluştuğunu ve artık buranın plastik çorbasına döndüğünü belirttiler.
Sığacık’ta kıyılar temizlendi
Sığacık’ta kıyılar temizlendi22 Mart Dünya Su Günü’nde, yarının yetişkinleri olan çocukları bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak için Sığacık’ta deniz temizliği etkinliği yapıldı.
Dünyada her 10 kişiden biri temiz suya ulaşamıyor!
Dünyada her 10 kişiden biri temiz suya ulaşamıyor!DenizTemiz Derneği/ TURMEPA, "Dünya Su Günü"nde deniz ve su varlıklarının korumayı, sürdürülebilir olmasını ve suyun geleceğine sahip çıkmayı bir sorumluluk olarak görüyor ve yaptığı çalışmalarla Dünya Su Günü’nü sahipleniyor.
Orman varsa su da var!
Orman varsa su da var!TEMA Vakfı gönüllüleri 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası ile 22 Mart Dünya Su Günü’nü Türkiye genelinde çeşitli etkinliklerle kutlayacak.
Bakanlıktan İBB Deniz Hizmetleri Müdürlüğü'ne plaket
Bakanlıktan İBB Deniz Hizmetleri Müdürlüğü'ne plaketÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, “Gemi Kaynaklı Atıkların Sebep Olduğu Deniz Kirliliğinin Önlenmesi için Kapasite Artırılmasına İlişkin Teknik Yardım Projesi” kapsamında yaptığı çalışmalardan ötürü İBB Deniz Hizmetleri Müdürlüğü’ne plaket verdi.
Akyarlar'da deniz dibi temizliği yapıldı
Akyarlar'da deniz dibi temizliği yapıldıBodrum Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında ele aldığı “Denize en çok MAVİ yakışır” Deniz Dibi Temizlik Kampanyası Akyarlar sahilinde devam etti.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75