• BIST 97.717
  • Altın 143,837
  • Dolar 3,5683
  • Euro 3,9936
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 13 °C

DENİZ KÜLTÜRÜ

Adriyatik’te efsunlu bir denizci kenti: Kotor
Adriyatik’te efsunlu bir denizci kenti: KotorHava buz gibi soğuk olsa da sizi Avrupa seyahatine çıkaracak efsunlu bir rotamız var. Dümeni Adriyatik’e kırıp Dalmaçya kıyılarında çok değerli bir inci tanesi gibi saklanan Kotor, tüm gizemleriyle ziyaretçilerini bekliyor.
TURMEPA, lise öğrencilerine deniz bilincini aşıladı
TURMEPA, lise öğrencilerine deniz bilincini aşıladıDenizTemiz Derneği / TURMEPA, İzmir'in Narlıdere ilçesinde bulunan Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin öğrencileri ile bir araya geldi. TURMEPA yetkilileri öğrencilere deniz bilincini aşıladı.
Caretta carettaların yumurtlama dönemi başladı
Caretta carettaların yumurtlama dönemi başladıNesli tehlike altında bulunan caretta carettalar, Muğla'nın Ortaca ilçesi İztuzu sahiline ilk yumurtaları bırakmaya başladı.
"Sadun Boro Rotasında" kitabı yayınlandı
"Sadun Boro Rotasında" kitabı yayınlandıKoç Üniversitesi Denizcilik Forumu (KÜDENFOR), “Sadun Bora Rotasında” adlı ilk kitabını yayımladı. Koç Üniversitesi Yayınları’ndan çıkan kitap, Defne Karakaya tarafından yayına hazırlandı.
23 Nisan'da İstanbul Boğazı neşeyle doldu
23 Nisan'da İstanbul Boğazı neşeyle dolduTURMEPA ve İDO denizi görmemiş İstanbul çocuklarını denizle tanıştırdı.
VİRA'nın 125. sayısı okurları ile buluştu
VİRA'nın 125. sayısı okurları ile buluştuVira'nın yeni sayısında denize hem bilimsel, hem de edebi açıdan baktık...
Türk Antarktik Ekibi 2. seferine Aralık ayında çıkacak
Türk Antarktik Ekibi 2. seferine Aralık ayında çıkacakAntarktika'da "Türkiye Bilimsel Araştırma Üssü" kurulması için oluşturulan Türk Antarktik Ekibi ikinci fizibilite çalışmasını, araştırmacı sayısını da artırarak Aralık ayında gerçekleştirmeyi planlıyor.
Yaşamak için ölümü göze alanlar!
Yaşamak için ölümü göze alanlar!"İbrahim kaptan adalardanmış. Anasından düştü düşeli de denizciymiş. Yani denizde doğup denizde büyümüş. Ve bana dediler ki, bütün Akdeniz’de İbrahim kaptan gibi bir kaptan yoktur."
"Türk Antarktik Ekibi" çalışmalarını sürdürüyor
"Türk Antarktik Ekibi" çalışmalarını sürdürüyorKutup bilimleri alanında araştırmalar yapan Türkiye'nin ilk ve tek resmi merkezi İTÜ PolReC'in 9 kişilik Türk Antarktik Seferi Ekibi, Doç. Dr. Burcu Özsoy liderliğinde Antarktika'da kiralanan gemide çalışmalarını sürdürüyor.
“ATILAY - Derindeki Şehitler” belgeseli yayınlanıyor
“ATILAY - Derindeki Şehitler” belgeseli yayınlanıyorAtılay “Derindeki Şehitler” belgeseli, 17 Mart Cuma günü saat 22.45’te TRT Haber ekranlarında yayınlanacak.
Tarihimiz onlarla derinlerde unutulmayacak!
Tarihimiz onlarla derinlerde unutulmayacak!Dünyanın en zengin sualtı tarihi mirasına sahip ülkemizin derinlerde unutulan değerlerini hatırlatmak amacıyla kurulan Derinlere Saygı Dalışı Topluluğu, 2017 yılına yeni bir yönetim ve anlayışla başladı.
ARKAS ve TURMEPA işbirliği ile çocuklar denizi öğreniyor
ARKAS ve TURMEPA işbirliği ile çocuklar denizi öğreniyorARKAS ve TURMEPA, “Deniz & Çevre Eğitimleri” projesi ile çocuklara deniz sevgisi ve denizleri koruma bilinci kazandırmayı hedefliyor.
Denizin ışıltısı kadınlar “Yakamoz 2017”de buluştu
Denizin ışıltısı kadınlar “Yakamoz 2017”de buluştuTürk denizcilik sektörünün çeşitli alanlarında çalışan kadınlar bu yıl ikinci defa 8 Mart 2017 Çarşamba günü Yakamoz: Deniz ve Kadın Sempozyumu çatısı altında The Green Park Pendik Hotel’de bir araya geldi.
Caretta Caretta’lardan Türk Bayrağı’nı Teşvik Kanununa
Caretta Caretta’lardan Türk Bayrağı’nı Teşvik KanununaVira bu ay yine dopdolu! Dergimiz için her ay başarılı bir isimle röportaj yapan Serap Aksoy bu ay Ege Yat’ın kurucusu Sinan Özer’i konuk etti.
Deniz ve Kadın Sempozyumu için son 5 gün!
Deniz ve Kadın Sempozyumu için son 5 gün!8 Mart 2017 Dünya Kadınlar Günü'nde Türk denizcilik sektörünün çeşitli alanlarında çalışan kadınlar bu yıl ikinci defa Yakamoz: Deniz ve Kadın Sempozyumu çatısı altında The Green Park Pendik Hotel’de bir araya geliyor.
Baba-Oğul sualtını işte böyle görüntülediler
Baba-Oğul sualtını işte böyle görüntüledilerTürkiye'nin en genç sualtı fotoğrafçısı Ömer Ege Taymaz ve babası Dr. Tolga Taymaz sualtında çektikleri fotoğrafları, Kozyatağı Kozzy Alışveriş Merkezi Sergi Salonu'nda sergiliyor.
Prof. Dr. Murat Güvenç’ten “İstanbul Limanı’na Dair”
Prof. Dr. Murat Güvenç’ten “İstanbul Limanı’na Dair”İstanbul Modern’in Türkiye modern ve çağdaş sanatında liman konusunu ele alan yeni sergisinin ilk etkinliğine Prof. Dr. Murat Güvenç konuk olacak.
Arkeoloji tutkum babamdan geliyor
Arkeoloji tutkum babamdan geliyorTürkiye Sualtı Arkeolojisi Vakfı (TINA) kuruluşunun 15. yılı nedeniyle yayımladığı kitabı merhum iş adamı Mustafa Koç’a adadı.
Dalış yapamayan fotoğrafçılar soluğu müzede aldılar
Dalış yapamayan fotoğrafçılar soluğu müzede aldılarDenizlerde dalış yapamayan fotoğraf tutkunları soluğu binlerce deniz canlısı mumyasının yer aldığı müzede aldı.
DTO İzmir Şubesi "13. Resim ve Kompozisyon Yarışması"nı düzenliyor
DTO İzmir Şubesi "13. Resim ve Kompozisyon Yarışması"nı düzenliyorİMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, çocuklara deniz sevgisi ve deniz temizliğini aşılamak, denizcilik ekonomisinin ülkemiz için önemini anlatmak amacıyla 13. Resim ve Kompozisyon Yarışması’nı düzenliyor.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75