• BIST 82.252
  • Altın 148,354
  • Dolar 3,8176
  • Euro 4,0790
  • İstanbul 4 °C
  • Ankara 1 °C
  • İzmir 7 °C

DENİZ KÜLTÜRÜ

“Deniz ve Kadın” kısa film yarışması düzenleniyor
“Deniz ve Kadın” kısa film yarışması düzenleniyor8 Mart 2017 tarihinde düzenlenecek “Yakamoz: Deniz ve Kadın Sempozyumu”na özel “Deniz ve Kadın” temalı kısa film yarışması düzenleniyor!
Van Gölü'nün derinliklerinde batık gemi bulundu
Van Gölü'nün derinliklerinde batık gemi bulunduVan Gölü'nde yürütülen su altı araştırmalarında 40 metre uzunluğunda batık gemi bulundu.
"Sualtı Kültürel Mirasının Korunması Konferansı" yapılacak
"Sualtı Kültürel Mirasının Korunması Konferansı" yapılacakJames A. Goold tarafından 23 Ocak 2017'de "Sualtı Kültürel Mirasının Korunması Konferansı" verilecek.
Buz kütlelerinin sesleri bilime yol gösteriyor
Buz kütlelerinin sesleri bilime yol gösteriyorPolonya, İngiltere ve Amerika’dan araştırmacılar, farklı türden her buz kütlesinin buz adalarından koparken çıkardığı kendine özgü bir ses imzasına sahip olduğunu keşfettiler.
Silent World Mustafa V. Koç (Sessiz Dünya) kitabı yayınlandı
Silent World Mustafa V. Koç (Sessiz Dünya) kitabı yayınlandı21 Ocak 2016'da aramızdan ayrılan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç anısına basılan ve deniz tutkusunu anlatan "Silent World Mustafa V. Koç" (Sessiz Dünya ) kitabı yayınlandı.
VİRA'nın 122. sayısı okurları ile buluştu
VİRA'nın 122. sayısı okurları ile buluştu2016 yılını çok güzel bir sürprizle noktalıyoruz: Ünlü oyuncu Serap Aksoy, Vira’nın Aralık sayısından itibaren deniz ve denizcilik adına yapacağı ilginç röportajlarla Vira’da olacak.
Deniz Kültürü Derneği'de terörü lanetledi
Deniz Kültürü Derneği'de terörü lanetlediDeniz Kültürü Derneği'nden yapılan yazılı basın açıklamasıyla geçtiğimiz cumartesi günü Beşiktaş'ta yaşanan terör saldırısı lanetlendi.
TURMEPA Gönüllü Evi'nin açılışı gerçekleşti
TURMEPA Gönüllü Evi'nin açılışı gerçekleştiÇok sayıda deniz dostu kuruluşun desteğiyle oluşturulan TURMEPA Gönüllü Evi, 5 Aralık Pazartesi günü tüm gönüllülere kapılarını açtı.
Osmanlı Denizciliği Sempozyumu sona erdi
Osmanlı Denizciliği Sempozyumu sona erdi"Uluslararası; Fethinin 500. Yılında Cezayir, Barbaros Hayrettin Paşa ve Osmanlı Denizciliği Sempozyumu" değerlendirme oturumuyla sonlandı.
"Osmanlı Devleti, Akdeniz'de bir hukuk oluşturdu"
"Osmanlı Devleti, Akdeniz'de bir hukuk oluşturdu"Prof. Dr. İdris Bostan, çok fazla gündeme getirilmese de Osmanlıların 13. yüzyıldan itibaren deniz ticaretine son derece ilgi duyduğunu söyledi. Bostan, "Osmanlılar Akdeniz'de bir hukuk oluşturdu" dedi.
132. Balık Günü Tuzla'da gerçekleştirilecek
132. Balık Günü Tuzla'da gerçekleştirilecekHer yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Balık Günü'nün 132.si Tuzla'da İTÜ Denizcilik Fakültesi'de yapılacak.
Osmanlı Denizciliği Sempozyumu yoğun katılımla başladı
Osmanlı Denizciliği Sempozyumu yoğun katılımla başladıUluslararası; Fethinin 500. Yılında Cezayir, Barbaros Hayrettin Paşa ve Osmanlı Denizciliği Sempozyumu, açılış töreni yoğun bir katılım ile gerçekleşti.
Denizlerin geleceği çocuklara emanet
Denizlerin geleceği çocuklara emanetD-Marin Kids ve TURMEPA işbirliği ile hayata geçirilen “Marina Eğitimleri” projesi ile Dalaman, Bodrum ve Didim bölgelerindeki 6 köy ilkokulunda bulunan 200’e yakın çocuğa denizlerin önemi anlatıldı.
"Limanlar Masa Başı Tatbikatı" yapıldı
"Limanlar Masa Başı Tatbikatı" yapıldıGeçmişten bu yana stratejik açıdan önemi büyük olan limanların günümüzde nasıl güvenlik yöntemleriyle korunduğu ve gerekli tedbirlerin neler olması gerektiği masaya yatırıldı.
Marmara Depremi'nin sudaki izleri sergileniyor
Marmara Depremi'nin sudaki izleri sergileniyorSualtı görüntüleme yönetmeni ve belgesel yapımcısı Tahsin Ceylan, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin sudaki izlerini TOSB için yeniden gün yüzüne taşıdı.
GSÜ Denizcilik Kulübü "Hüseyin Ürkmez"i Ağırlıyor
GSÜ Denizcilik Kulübü "Hüseyin Ürkmez"i AğırlıyorGalatasaray Üniversitesi Denizcilik Kulübü üyeleri geleneksel kürek sporcusu olan Hüseyin Ürkmez'i konuk ediyor.
Vira’nın 120. sayısı çıktı!
Vira’nın 120. sayısı çıktı!Deniz Kültürü ve Haber-Yorum Dergisi "Vira"nın 120. sayısı okurları ile buluştu.
"Marina Eğitimleri" projesiyle çocuklar denizi öğreniyor
"Marina Eğitimleri" projesiyle çocuklar denizi öğreniyorD-Marin Kids ve TURMEPA işbirliği ile hayata geçirilen “Marina Eğitimleri” Projesi ile çocukların, denizdeki yaşamı ve denizlerin geleceğini kurtarmayı öğrenecekleri projenin ilk ayağı Dalaman’da gerçekleştirildi.
Ertuğrul Fırkateyni seyahatinin asıl amacı
Ertuğrul Fırkateyni seyahatinin asıl amacıProf. Dr. Kaori Komatsu, Ertuğrul Fırkateyni'nin Japonya seyahatini II. Abdülhamid'in değişen dış politika anlayışı açısından değerlendirdi. Komatsu, Abdülhamid'in asıl amacının İngiltere'ye cevap vermek olduğunu söyledi.
Vefalı insanlar ararken “Vefalı Penguen”e denk gelmek!
Vefalı insanlar ararken “Vefalı Penguen”e denk gelmek!"Meğer vefa İstanbul'da bir semt adıymış" sözlerini ters çıkartan bu penguen herkesi şaşırtıyor.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75