• BIST 89.385
  • Altın 145,846
  • Dolar 3,6324
  • Euro 3,8967
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 19 °C
  • İzmir 21 °C

DENİZ KÜLTÜRÜ

Yaşamak için ölümü göze alanlar!
Yaşamak için ölümü göze alanlar!"İbrahim kaptan adalardanmış. Anasından düştü düşeli de denizciymiş. Yani denizde doğup denizde büyümüş. Ve bana dediler ki, bütün Akdeniz’de İbrahim kaptan gibi bir kaptan yoktur."
"Türk Antarktik Ekibi" çalışmalarını sürdürüyor
"Türk Antarktik Ekibi" çalışmalarını sürdürüyorKutup bilimleri alanında araştırmalar yapan Türkiye'nin ilk ve tek resmi merkezi İTÜ PolReC'in 9 kişilik Türk Antarktik Seferi Ekibi, Doç. Dr. Burcu Özsoy liderliğinde Antarktika'da kiralanan gemide çalışmalarını sürdürüyor.
“ATILAY - Derindeki Şehitler” belgeseli yayınlanıyor
“ATILAY - Derindeki Şehitler” belgeseli yayınlanıyorAtılay “Derindeki Şehitler” belgeseli, 17 Mart Cuma günü saat 22.45’te TRT Haber ekranlarında yayınlanacak.
Tarihimiz onlarla derinlerde unutulmayacak!
Tarihimiz onlarla derinlerde unutulmayacak!Dünyanın en zengin sualtı tarihi mirasına sahip ülkemizin derinlerde unutulan değerlerini hatırlatmak amacıyla kurulan Derinlere Saygı Dalışı Topluluğu, 2017 yılına yeni bir yönetim ve anlayışla başladı.
ARKAS ve TURMEPA işbirliği ile çocuklar denizi öğreniyor
ARKAS ve TURMEPA işbirliği ile çocuklar denizi öğreniyorARKAS ve TURMEPA, “Deniz & Çevre Eğitimleri” projesi ile çocuklara deniz sevgisi ve denizleri koruma bilinci kazandırmayı hedefliyor.
Denizin ışıltısı kadınlar “Yakamoz 2017”de buluştu
Denizin ışıltısı kadınlar “Yakamoz 2017”de buluştuTürk denizcilik sektörünün çeşitli alanlarında çalışan kadınlar bu yıl ikinci defa 8 Mart 2017 Çarşamba günü Yakamoz: Deniz ve Kadın Sempozyumu çatısı altında The Green Park Pendik Hotel’de bir araya geldi.
Caretta Caretta’lardan Türk Bayrağı’nı Teşvik Kanununa
Caretta Caretta’lardan Türk Bayrağı’nı Teşvik KanununaVira bu ay yine dopdolu! Dergimiz için her ay başarılı bir isimle röportaj yapan Serap Aksoy bu ay Ege Yat’ın kurucusu Sinan Özer’i konuk etti.
Deniz ve Kadın Sempozyumu için son 5 gün!
Deniz ve Kadın Sempozyumu için son 5 gün!8 Mart 2017 Dünya Kadınlar Günü'nde Türk denizcilik sektörünün çeşitli alanlarında çalışan kadınlar bu yıl ikinci defa Yakamoz: Deniz ve Kadın Sempozyumu çatısı altında The Green Park Pendik Hotel’de bir araya geliyor.
Baba-Oğul sualtını işte böyle görüntülediler
Baba-Oğul sualtını işte böyle görüntüledilerTürkiye'nin en genç sualtı fotoğrafçısı Ömer Ege Taymaz ve babası Dr. Tolga Taymaz sualtında çektikleri fotoğrafları, Kozyatağı Kozzy Alışveriş Merkezi Sergi Salonu'nda sergiliyor.
Prof. Dr. Murat Güvenç’ten “İstanbul Limanı’na Dair”
Prof. Dr. Murat Güvenç’ten “İstanbul Limanı’na Dair”İstanbul Modern’in Türkiye modern ve çağdaş sanatında liman konusunu ele alan yeni sergisinin ilk etkinliğine Prof. Dr. Murat Güvenç konuk olacak.
Arkeoloji tutkum babamdan geliyor
Arkeoloji tutkum babamdan geliyorTürkiye Sualtı Arkeolojisi Vakfı (TINA) kuruluşunun 15. yılı nedeniyle yayımladığı kitabı merhum iş adamı Mustafa Koç’a adadı.
Dalış yapamayan fotoğrafçılar soluğu müzede aldılar
Dalış yapamayan fotoğrafçılar soluğu müzede aldılarDenizlerde dalış yapamayan fotoğraf tutkunları soluğu binlerce deniz canlısı mumyasının yer aldığı müzede aldı.
DTO İzmir Şubesi "13. Resim ve Kompozisyon Yarışması"nı düzenliyor
DTO İzmir Şubesi "13. Resim ve Kompozisyon Yarışması"nı düzenliyorİMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, çocuklara deniz sevgisi ve deniz temizliğini aşılamak, denizcilik ekonomisinin ülkemiz için önemini anlatmak amacıyla 13. Resim ve Kompozisyon Yarışması’nı düzenliyor.
"Piri Reis Haritası bizi Antarktika’ya götürecek"
"Piri Reis Haritası bizi Antarktika’ya götürecek"Araştırmacı Yazar Metin Soylu, "Piri Reis Haritası bizi Antarktika'ya götürecektir. Antarktika'daki bilim merkezinin adı 'Piri Reis' olmalıdır" dedi.
“LİMAN”ı bir günde 5 bin 546 kişi gezdi
“LİMAN”ı bir günde 5 bin 546 kişi gezdiİstanbul Modern’in yeni sergisi “LİMAN” daha ilk haftasında rekor ziyaretçi sayısına ulaştı. “LİMAN”ı bir haftada 16 bin kişi gezdi. Perşembe günü ise ziyaretçi sayısı 5 bin 546’ya ulaştı. Böylece müze tarihinde günlük ziyaretçi sayısı rekoru kırıldı.
Sektörde yeni işbirliği: Vitmar & Omni
Sektörde yeni işbirliği: Vitmar & Omni2011 yılından beri ‘deniz sigortaları’ alanında hizmet veren Vitmar Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş., faaliyetlerine Omni Sigorta çatısı altında devam edecek.
“Deniz ve Kadın” kısa film yarışması düzenleniyor
“Deniz ve Kadın” kısa film yarışması düzenleniyor8 Mart 2017 tarihinde düzenlenecek “Yakamoz: Deniz ve Kadın Sempozyumu”na özel “Deniz ve Kadın” temalı kısa film yarışması düzenleniyor!
Van Gölü'nün derinliklerinde batık gemi bulundu
Van Gölü'nün derinliklerinde batık gemi bulunduVan Gölü'nde yürütülen su altı araştırmalarında 40 metre uzunluğunda batık gemi bulundu.
"Sualtı Kültürel Mirasının Korunması Konferansı" yapılacak
"Sualtı Kültürel Mirasının Korunması Konferansı" yapılacakJames A. Goold tarafından 23 Ocak 2017'de "Sualtı Kültürel Mirasının Korunması Konferansı" verilecek.
Buz kütlelerinin sesleri bilime yol gösteriyor
Buz kütlelerinin sesleri bilime yol gösteriyorPolonya, İngiltere ve Amerika’dan araştırmacılar, farklı türden her buz kütlesinin buz adalarından koparken çıkardığı kendine özgü bir ses imzasına sahip olduğunu keşfettiler.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75