• BIST 88.258
  • Altın 145,686
  • Dolar 3,5936
  • Euro 3,8018
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 2 °C
  • İzmir 11 °C

DENİZ KÜLTÜRÜ

Prof. Dr. Murat Güvenç’ten “İstanbul Limanı’na Dair”
Prof. Dr. Murat Güvenç’ten “İstanbul Limanı’na Dair”İstanbul Modern’in Türkiye modern ve çağdaş sanatında liman konusunu ele alan yeni sergisinin ilk etkinliğine Prof. Dr. Murat Güvenç konuk olacak.
Vira Dergisi yeni sayısında Marmara Denizi’ne dikkat çekiyor
Vira Dergisi yeni sayısında Marmara Denizi’ne dikkat çekiyorİzmit Körfezi’nde yaşanan çevre felaketini inceleyen Vira Deniz Kültürü Dergisi, körfezde uçan, fuel oil’e bulanmış kahverengi martıları görüntüledi.
Arkeoloji tutkum babamdan geliyor
Arkeoloji tutkum babamdan geliyorTürkiye Sualtı Arkeolojisi Vakfı (TINA) kuruluşunun 15. yılı nedeniyle yayımladığı kitabı merhum iş adamı Mustafa Koç’a adadı.
Dalış yapamayan fotoğrafçılar soluğu müzede aldılar
Dalış yapamayan fotoğrafçılar soluğu müzede aldılarDenizlerde dalış yapamayan fotoğraf tutkunları soluğu binlerce deniz canlısı mumyasının yer aldığı müzede aldı.
DTO İzmir Şubesi "13. Resim ve Kompozisyon Yarışması"nı düzenliyor
DTO İzmir Şubesi "13. Resim ve Kompozisyon Yarışması"nı düzenliyorİMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, çocuklara deniz sevgisi ve deniz temizliğini aşılamak, denizcilik ekonomisinin ülkemiz için önemini anlatmak amacıyla 13. Resim ve Kompozisyon Yarışması’nı düzenliyor.
"Piri Reis Haritası bizi Antarktika’ya götürecek"
"Piri Reis Haritası bizi Antarktika’ya götürecek"Araştırmacı Yazar Metin Soylu, "Piri Reis Haritası bizi Antarktika'ya götürecektir. Antarktika'daki bilim merkezinin adı 'Piri Reis' olmalıdır" dedi.
“LİMAN”ı bir günde 5 bin 546 kişi gezdi
“LİMAN”ı bir günde 5 bin 546 kişi gezdiİstanbul Modern’in yeni sergisi “LİMAN” daha ilk haftasında rekor ziyaretçi sayısına ulaştı. “LİMAN”ı bir haftada 16 bin kişi gezdi. Perşembe günü ise ziyaretçi sayısı 5 bin 546’ya ulaştı. Böylece müze tarihinde günlük ziyaretçi sayısı rekoru kırıldı.
İstanbul Modern’den denize açılan bir sergi: “LİMAN”
İstanbul Modern’den denize açılan bir sergi: “LİMAN”İstanbul kentinin deniz ve limanlarla ilişkisini vurgulayan “LİMAN”, 19. yüzyıldan günümüze Türkiye sanatında deniz kenarında ve liman çevrelerinde gelişen kültürel ve toplumsal hayatı mercek altına alıyor.
Sektörde yeni işbirliği: Vitmar & Omni
Sektörde yeni işbirliği: Vitmar & Omni2011 yılından beri ‘deniz sigortaları’ alanında hizmet veren Vitmar Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş., faaliyetlerine Omni Sigorta çatısı altında devam edecek.
“Deniz ve Kadın” kısa film yarışması düzenleniyor
“Deniz ve Kadın” kısa film yarışması düzenleniyor8 Mart 2017 tarihinde düzenlenecek “Yakamoz: Deniz ve Kadın Sempozyumu”na özel “Deniz ve Kadın” temalı kısa film yarışması düzenleniyor!
Van Gölü'nün derinliklerinde batık gemi bulundu
Van Gölü'nün derinliklerinde batık gemi bulunduVan Gölü'nde yürütülen su altı araştırmalarında 40 metre uzunluğunda batık gemi bulundu.
"Sualtı Kültürel Mirasının Korunması Konferansı" yapılacak
"Sualtı Kültürel Mirasının Korunması Konferansı" yapılacakJames A. Goold tarafından 23 Ocak 2017'de "Sualtı Kültürel Mirasının Korunması Konferansı" verilecek.
Buz kütlelerinin sesleri bilime yol gösteriyor
Buz kütlelerinin sesleri bilime yol gösteriyorPolonya, İngiltere ve Amerika’dan araştırmacılar, farklı türden her buz kütlesinin buz adalarından koparken çıkardığı kendine özgü bir ses imzasına sahip olduğunu keşfettiler.
Silent World Mustafa V. Koç (Sessiz Dünya) kitabı yayınlandı
Silent World Mustafa V. Koç (Sessiz Dünya) kitabı yayınlandı21 Ocak 2016'da aramızdan ayrılan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç anısına basılan ve deniz tutkusunu anlatan "Silent World Mustafa V. Koç" (Sessiz Dünya ) kitabı yayınlandı.
VİRA'nın 122. sayısı okurları ile buluştu
VİRA'nın 122. sayısı okurları ile buluştu2016 yılını çok güzel bir sürprizle noktalıyoruz: Ünlü oyuncu Serap Aksoy, Vira’nın Aralık sayısından itibaren deniz ve denizcilik adına yapacağı ilginç röportajlarla Vira’da olacak.
Deniz Kültürü Derneği'de terörü lanetledi
Deniz Kültürü Derneği'de terörü lanetlediDeniz Kültürü Derneği'nden yapılan yazılı basın açıklamasıyla geçtiğimiz cumartesi günü Beşiktaş'ta yaşanan terör saldırısı lanetlendi.
TURMEPA Gönüllü Evi'nin açılışı gerçekleşti
TURMEPA Gönüllü Evi'nin açılışı gerçekleştiÇok sayıda deniz dostu kuruluşun desteğiyle oluşturulan TURMEPA Gönüllü Evi, 5 Aralık Pazartesi günü tüm gönüllülere kapılarını açtı.
Osmanlı Denizciliği Sempozyumu sona erdi
Osmanlı Denizciliği Sempozyumu sona erdi"Uluslararası; Fethinin 500. Yılında Cezayir, Barbaros Hayrettin Paşa ve Osmanlı Denizciliği Sempozyumu" değerlendirme oturumuyla sonlandı.
"Osmanlı Devleti, Akdeniz'de bir hukuk oluşturdu"
"Osmanlı Devleti, Akdeniz'de bir hukuk oluşturdu"Prof. Dr. İdris Bostan, çok fazla gündeme getirilmese de Osmanlıların 13. yüzyıldan itibaren deniz ticaretine son derece ilgi duyduğunu söyledi. Bostan, "Osmanlılar Akdeniz'de bir hukuk oluşturdu" dedi.
132. Balık Günü Tuzla'da gerçekleştirilecek
132. Balık Günü Tuzla'da gerçekleştirilecekHer yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Balık Günü'nün 132.si Tuzla'da İTÜ Denizcilik Fakültesi'de yapılacak.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75